Folkrádió

2019. július 16-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bonchidai sűrű csárdás, lassú és bărbunc
Tükrös zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:10
Hallgató, andalgó, csárdás és friss
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
0:17
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
0:21
Az Alföldön kutya betyár vagyok én
László János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
0:24
Románca és korogjászka
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
0:27
„Ide, ide bábele” (zsidó táncnóta)
Katona Rudolf „Daska”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
0:28
Hajnali
Hírös zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
0:30
Apró gyöngyszeme van a kukoricának
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
0:31
A babám kertjében…
Hetényi Milán
Somogy
0:32
Brâu pe şase
Ion Ştefan, névtelen, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Bughea de Sus
0:36
Esztendő, esztendő
Parapács
Pólyány
Felső-Bodrogköz
0:43
S ehol én elmegyek, még a fák is sírnak
Benke Lívia, gy.: Stuber György
Somoska
Moldva
0:44
Vrapčevo
Vujicsics
0:48
Horă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
0:51
Verbunk, csárdás és friss
Míves zenekar
Gömör
0:56
Imolácsi-bibolácsi
Kiss Istvánné, gy.: Cseresnyés Péterné
Zalasárszeg
Dél-Dunántúl
0:56
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
0:59
Havasi kürt / Ének-zenekar / Goralski / Ének-zenekar / Lassú és gyors goralski / Zbojniczky
Podhale Ének- és Táncegyüttes
1:04
Éjfél után három az óra…
Boglya együttes
Őrség
1:07
(Októbernek, októbernek)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
1:08
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
1:25
Érpataki sudár torony, jaj, de messzire ellátszik
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
1:26
Vékony János nótái
Dsupin Pál
Mezőkövesd
Borsod vm.
1:30
Viňiesli zme Murienu
Dubrvai énekcsoport
1:31
Húzzad Árus!
Bakator, Jeremiás Lajos
Méra
Kalotaszeg
1:37
Cigány halotti keserves
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
1:39
Învîrtita I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
1:41
Arrul alól kéken beborult az ég
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
1:43
Szerelem, szerelem...
Navratil Andrea
Somogy
1:44
„Zavaros a Tisza” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
1:46
Belső-mezőségi magyar
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
1:49
Érik a szőlő
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
1:50
A juhait keresõ pásztor
Szeredás együttes
1:57
Cigány lassú csárdás
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
2:02
Szatmári hallgató, csárdás és friss
Békés Banda
Szatmár
2:05
Csodapásztorok
Bakos Mihály, gy.: Papp János
Nyírlugos
Nyírség
2:06
Recés a szőlő levele
Szlama Band
2:12
Azi e nor mâine-i senin
Dumitru Baicu "Cacurică", Gheorghe Anghel "Caliu", Gheorghe Manole, Gheorghe Fălcaru, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
2:20
Székvárosi öreg templom harangja...
Márczi Anna "Tücsi"
Szék
Észak-Mezőség
2:22
Fejik a fekete kecskét
Csoport, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
2:24
Szegény legény voltam
Kalagor
Gyoszén
Moldva
2:27
Nem messze van ide Kismargita / Nem forog a, nem forog a
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
2:31
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
2:37
Kis menyecske, igazán csakugyan, bejadta a panasszát
Buják Jánosné Bényei Ágnes, gy.: Kiss Lajos
Szilágyi
Bács-Bodrog vm.
2:38
Magyarszováti népdalok
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:41
„Ožeň sa Janko, vezni ma” (Szlovák „fox”)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
2:43
Lulubá, lulubá
Nyisztor Ilona
Moldva
2:45
Újévköszöntő
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
2:47
Gömöri tánczene
Dűvő zenekar
Kiskálosa
Gömör
2:53
Elszaladt az aranygulya
Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
2:55
Csattogassuk poharinkat!
Gyenesdiási Dalárda, Horváth Sebestyénné, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
2:58
Serény Magyaros
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
3:01
Nem tenéked zeng a határ
Agócs Gergely, Dragony Gábor
Vág-Garam köze
3:08
Mikor az anyós fogadja a menyasszonyt és beviszi a házba; Táncok a házban
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
3:16
Korcsos és sűrű magyar
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:18
Elvesztettem a kecskéket
Faludi Áron, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyvarság
Székelyföld
3:19
Mojše a Kuri Krik s Valcerom
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
3:21
Édesanyám mondta nékem (Sűrű verbunk vagy nagylépés)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
3:24
Idegen földre ne siess
Kallós Zoltán
Gyimes
3:27
Kicsi tulok, nagy a járom 
Fodor Károly, gy.: Demény Piroska
Kövend
Aranyosszék
3:27
Harangoznak este imádságra
Boglya együttes
Somogy
3:32
Zili, de uliţă, csárdás, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
3:38
Keserves és hajnali
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
3:46
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
3:53
Kale Bazings
Majer Bogdanski
3:55
Cimpoiul (Dudautánzás)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
3:57
Katonakísérő
Békés Banda
4:04
Árok, árok, de mély árokba estem
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
4:07
Újasszonytánc
Kálmán Péter "Cucás", Dezsőházi Tamás, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor, Kulcsár Annamária, Varga Eszter, Darmos István, Sajószegi Gábor
Hegyköz
4:15
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
4:17
Húzzad, cigány, mindaddig
Dobroda zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:24
Két ujja van, két ujja van a ködmönnek
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
4:25
Joc de început din Dej
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
Dés
Mezőség
4:27
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
4:30
Kezes
Legedi László István
Moldva
4:32
Ha én kondás vólnék
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
4:34
Somogyi dallamok
Dudás Klára
Somogy
4:37
Vlašiko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
4:39
Szép pávák repdesnek…
Havasréti Pál, Tárnoki Beatrix
Marossárpatak
Felső-Maros mente
4:42
Sebes csárdás
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
4:43
Vasilé (Rădoaia)
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Redojé
Moldva
4:50
Nagypaládon fütyül a rigó
Kádár Imre, gy.: Kiss Ferenc
Öregakli
4:50
Lassú cigánytánc (akasztós); Szászka; Ritka csárdás; Összerázás; Sűrű csárdás
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:03
Tizënkét kőmives
Lőrincz Mihályné Vitus Ágnes, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
5:08
Druotove nuoty
Parapács
Kishont
5:14
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
5:21
Szatmári citerás dallamok
Pásztor Barna
Szatmár
5:24
Ágas bogas
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
5:25
„Egyes számú tánc: Olvad a hó, tavasz akar lenni...”
Fondor zenekar
Váralja
Sárköz
5:31
Feleségem olyan tiszta
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
5:31
Minden embernek...
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Csávás
Felső-Vízmellék
5:38
El kell menni, ha esik is
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
5:40
Szapora lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
5:43
Dzsam mange, dzsam mange… (cigány hallgató)
Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
5:46
Legényeknek való dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
5:55
Nekem is volt édesapám
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:57
Lakodalmi csárdás és szapora Györgyfalváról
Csík zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
6:02
Dudás vagyok, dudát fújok
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
6:05
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
6:08
Álmos vezér amint őseihez tére
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
6:09
Ej, pištaluočka moja /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
6:11
„Megöltek egy legényt”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
6:12
De szeretném feleségem megverni
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Kalotaszeg
6:20
Páva-csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
6:21
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
6:24
Köbölkúti verbunk
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Köbölkút
Vág-Garam köze
6:25
Szabolcsi népdalok
Agárdi Éva
Szabolcs vm.
6:29
I čirikji, čirikji, le vešeski
Kardelás Sándor, Balázs István, Balogh Pál, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
6:33
Verbunk és friss
Németh Dénes zenekara
Dunaszerdahely
Nyugat-Felföld
6:36
karácsonyi kánta
Covaci Marcel, Negrea Sorin, Ştefan Florin, gy.: Kelemen László
Kápolnokmonostor
Kővár vidéke
6:36
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:42
Kicsi vagyok én
Ónodi József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
6:42
Vankúšovy tanec / Mazurka / Šla Marienka do lesa
Tótkomlósi fúvószenekar
Tótkomlós
Körösök vidéke
6:45
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (Csárdás) – „Csúszó, mászó, fülbemászó” (friss csárdás)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
6:48
Pijú chlapci, pijú /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
6:53
Paradicsom kőkertjébe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczey Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
6:55
Sej, most építik a berzéti templomot
Berkő népdalkör, Kováts Marcell, Pengő zenekar
Gömör
7:01
Bözsi nóták
Szilágyi Erzsébet "Perec", Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
7:12
Oláhos
Oláh Árpád "Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, Oláh Árpád ifj.
Királyhelmec
Bodrogköz
7:13
Istenem, istenem
Szentes Mária, gy.: Kanalas Éva
Lészped
Moldva
7:17
Szeretőm a táncba
Zengő együttes
Moldva
7:22
Sebes
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
7:26
Féloláhos, pontozó, csárdás és szökő
Hírös zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
7:32
Piros kancsó, piros bor
lányok, gy.: Csenki Imre, Sztanó Pál
Kispetri
Kolozs vm.
7:33
Sárközi népdalok: Kerülik a kertek alját / Ütik a rézdobot
Vikár Béla Népdalkör
Sárköz
7:35
Szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
7:37
Elmén tőle az eszed
Berta Alexandra, Kiss B. Ádám, Csasznyi Imre
Dél-Dunántúl
7:43
Ködöllik a Mátra
Pap Ignác, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
7:44
Legényeké
Fondor zenekar
Szilágyság
7:48
„Éjfél után kettőt ütött az óra”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:49
Bonchidai, válaszúti menyasszonykísérő dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:55
[Fehér gólya száll az udvaromra]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
7:56
Kolo
Vujicsics
8:01
Balockým potokom; Na laze, na laze
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
8:04
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
8:11
Nem vagyok én senkinek se adósa... dallama zenekarral
Orsós János és zenekara, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
8:12
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
8:15
Csoszogtató
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
8:17
Ó, boldog Betlehem, áldások városa
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
8:19
Barna kislány hat párnája
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
8:20
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
8:21
asztali nóta
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
8:24
Zöld erdőben; Párávai hóra
Kalagor
Moldva
8:27
Mikor gulyáslegény voltam
Béndek Pálné ? Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Borsai Ilona, Igaz Mária, Martin György
Ozora
Dél-Dunántúl
8:28
Ágasegyházi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Ágasegyháza
Kiskunság
8:33
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
8:36
Széki
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Szék
Észak-Mezőség
8:59
Úgy jól laktam tejvel, vajval
Algács Zoltán, Kóczé Miklós, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:01
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
9:04
Öreges csárdás
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
9:06
Addig rózsám el nem veszlek
Balogh Sándor
Dél-Dunántúl
9:07
Vágják az erdei utat
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
9:08
Kiskálosi fenyves erdő
Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely
9:13
Mikor kijönnek a házból a menyasszonnyal
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
9:14
Di Khupe/Fun Der Khupe
Budowitz
9:17
János bácsi
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
9:19
Jó szeretni, de titkosan
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
9:25
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
9:29
Szatmári oláhosok
Perjési Eszter, Berzenke együttes
Szatmár
9:32
Fejik a fekete kecskét 
Géczi Andrásné Czirka Irén, gy.: Demény Piroska
Torockószentgyörgy
Aranyosszék
9:33
Nekünk a legszebbik estét
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
9:35
Bánatutca / Miku verőfényben
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
9:42
Dudaverbunk
Békés Banda
9:47
Sej, sárga virág koszorúzza a rétet.
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
9:48
Învîrtita II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
9:50
Csárdás és friss
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
9:57
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
9:58
Álom jutott az eszembe
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
10:00
Fecioresc din Fizeşul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
10:03
Cigány virrasztóénekek
Radák János "Náci" bandája, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:09
Legényes
Fodor Sándor "Neti", Csoóri Sándor, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
10:14
Mëghót, mëghót a cigányok vajdája, vajdája
György Piuszné Szabó Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
10:15
Kettős jártatója
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
10:16
De strigat la gaina (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
10:18
A) Édesanyám jöjjön mondjak valamit B) Húzd fel rózsám a csizmádat
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar, Szilágyi Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
10:21
Sárga rigómadár fölszállott a fára
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:25
Gömöri dallamok
Kincsér együttes
Nagydaróc
Nógrád vm.
10:30
Friss csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
10:31
Barna kislány kapuja…
Balla Tibor
Dél-Alföld
10:34
András nap után az idő
Sivák Barna, gy.: Sztareczky Zoltán
10:36
Tiszán fel
Berecz András, Molnár Miklós, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
10:41
Halotti mars
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
10:43
Kicsi csillag, ha leesik
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
10:45
(Széles a Balaton vize, keskeny a híd rajta)
Bíró Sándor, gy.: Paulovics Géza
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
10:45
Kint a pusztán
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál,
Palócföld
10:51
Redovi
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
10:52
Vasvári és frisse
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
10:56
Tizenkét kőmíves összetanakodék
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:59
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
11:02
„Na zelenej lúke kopa sena” (svadobná)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
11:04
Ördöngösfüzesi táncok
Gázsa zenekar, Székely Levente
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:15
Született világ Megváltója
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Diószin
Moldva
11:16
Sírok búsgerlice módra
Györfi Erzsébet
Istensegíts
Bukovina
11:18
Burledeánka
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
11:21
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
11:25
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál "Sípos", gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
11:26
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
11:30
Kettős jártató és sirülő
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
11:36
Igyál betyár
Szerényi Béla, Kóta Judit
11:41
Midőn a Szűz magzatját
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
11:42
Gruci
Dobroda zenekar
Kolozsvár
Kolozs vm.
11:48
Ez a birka nem akar itt legelni
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:50
Keserves, hajnali, csárdás és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
12:04
Míg uram a kútra járt
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
12:05
Ne bánd édes virágom
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:07
Lassú magyaros
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Ugrapataka
Gyimes
12:08
Kalotaszegi
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
12:29
Circum dederunt me, genitus morti
Maczega Ferencné Ruzsinkovics Veron, Paszterák István, gy.: Szendrei Janka, Domokos Mária
Tornyosnémeti
Abaúj-Torna vm.
12:31
Szögény csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
12:34
Magyar verbunk
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
12:35
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
12:42
Verjen meg az Isten rózsám
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
12:43
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
12:47
Ugat a kutyám a Bubi
Kerekes Jánosné Pál Róza, gy.: Kallós Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:48
Hajdútánc
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Agócs Gergely
12:56
[Elhajtanám a libám]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
12:57
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
12:59
Lassú pontozó (öreges)
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
13:06
Vörösvárra befutott a gyorsvonat…
Boglya együttes
Őrisziget
Észak-Dunántúl
13:12
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
13:12
Feljött immár
Zengő együttes
13:17
Mikor kezdtem kofferomba pakolni, Fütyül a masina
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
13:19
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
13:23
Egyszer egy királyfi
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:26
Szenterzsébeti cimbalom-muzsika
Szabó Dániel, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
13:32
Gábor Ignácé
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
13:36
Ádámosi hármas határ
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
13:38
Kaszás e földön a halál
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
13:40
Szeretet próbája
Polgár Lilla
Bánát
13:44
Mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
13:45
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
13:48
Károlina, patyolat
Fodor Mártonné Fodor Anna, gy.: Kallós Zoltán
Istvánháza
Alsó-Fehér vm.
13:49
Úgy ki tudnám panaszolni
Havay Viktória, Balázsi Zsolt
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:53
Szkarani (román ugrós)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
13:55
Sej, tiszta búza
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
13:56
Esik az eső, fúj a szél
Iszály József, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
13:57
Jól gondold meg Örzse… és menyecsketánc bejelentő
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
13:59
Két éve már, vagyis három
Bertók Mihály "Hurják"
Kishartyán
Karancs alja
14:00
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
14:03
Részletek a betlehemesből
Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
14:07
Epilógusként
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Mester László "Pintyő", Szabó Dániel
Sóvidék
14:11
Hej, két tyúkom tavalyi, három harmadévi
Takács József, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
14:12
Feketelaki dalok
Kontyvirág énekegyüttes
Feketelak
Észak-Mezőség
14:17
Tiszaújfalui tekerőmuzsika
Papp Rókus
Tiszaújfalu
Kiskunság
14:18
Bácskai dudanóták
Hetényi Milán
Bácska
14:20
Ţigăneşte (învîrtita rară)
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
14:21
Alaj volim
Vujicsics
14:26
Csordapásztorok
Farkas Istvánné "Dulló" Kiskocsis Ilona, Demeter Antalné Jánó Anna, Bálint Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Lészped
Moldva
14:27
Széki lassú
Rőmer Ottó, Rőmer Judit
Szék
Észak-Mezőség
14:31
Dübörög a sebes gőzös
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
14:32
Poarga
Téka együttes
14:33
Hinta, palinta 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
14:34
Njiskalica
Rece-fice
14:37
De chiuit la nunta
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
14:40
Vasvári verbunk és frisse
Tükrös zenekar
Gömör
14:45
Pakulár, pakulár...
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
14:48
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
14:52
Počože ja do kostola pôjdem; Rozmajrín, rozmajrín; Povedzže mi, ty dunajská vodička
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
14:56
Kerekes
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
14:59
Jó nap Isten, jó bojtárom
Csörgő Miklós, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
15:01
Három éjjel, három nap
Balogh Sándor
Komárom vm.
15:02
Pakulár. ...amikor a bács elvesztette a johokat...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
15:07
Magos a dézsi temető
Ágas-bogas zenekar, Erdélyi Luca
Szék
Észak-Mezőség
15:11
(Még a búza ki se hánta a fejét)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
15:14
Betlehem, betlehem... - Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Matokabinde
15:18
Kisoláhos (táncdallam)
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
15:18
Vajdaszentiványi muzsika: sebes forduló, csárdás és cigány csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán, Demeter Erika
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
15:25
Szabad élet, szabad madár
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
15:27
Széki verbunk, sűrű és ritka tempó
Üsztürü
Szék
Észak-Mezőség
15:31
Zasadiu som dve šípovie ružičke; Včera večer, včera
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
15:34
Lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:41
Oláhos
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
15:42
Mezőségi tánczene
Kincsér együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:51
Lapos csárdás és hutad­i (cigány lassú és gyors csárdás)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
15:55
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Csávás Attila
Moldva
15:57
De szép kocsi, de szép ló előtte
asszonyok, lányok, gy.: Olsvai Imre
Nagydorog
Sárköz
15:58
Kalocsai katonadal, csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
16:04
Ritka cigánytánc
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:11
Hallottad-e hírét
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
16:15
Lányom, kedves lányom, Fodor Katalina
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
16:20
Juhásznóták
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Alsókálosa
Gömör
16:28
Bánat, bánat, de nehéz vagy…
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
16:33
Tudod babám
Méta együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:40
Fölszállott a páva
Lászka Lajosné, gy.: Paulovics Géza
Tápiószele
Tápió mente
16:40
Szentesi tekerőmuzsika
Németh András, Legeza Márton, Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
16:45
Româneşte bătrâneşte, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
16:53
Volt két szép szeretőm / Nappal szemben letérdelek
Egyszólam együttes
Gyimes
17:00
Búbánat, búbánat
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse (Egyházaskozár)
Moldva
17:03
Öves
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
17:06
Hore a oilor (Juhait kereső pásztor)
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
17:10
Édesanyám mondta nékem...
Bárdosi Ildikó
Vízmellék
17:12
Szomorufűzfának harminchárom ága
Lovász Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
17:14
Zörög a kocsi
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
17:21
Csárdás és friss
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
17:27
Édesanyám is volt nékem…
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
17:30
Haza, lányok, haza, haza már
leányok
Rimóc
Cserhát
17:31
Tavaszi havajgatás
Legedi László István, Antim Ioan
Moldva
17:35
învârtita
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
17:37
Magyaros
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
17:42
Ez az ucca, bánat ucca
K. Kis Sándorné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
17:43
Mulatérozás
Matokabinde, Fekete Antal, Soós János, Szabó Csobán Gergő
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:54
Nem vagy legény, icca csuhajja
Balogh Sándor
Nagyszalonta
Körösök vidéke
17:56
Egy gyönyörű leány de nagyon sírdogál
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:58
Sadaj dieuvča na voz
Emília Madliaková
17:59
Dere
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
18:02
„Kiskácsa fürdik az arany tóba’...” (gyermekjáték)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
18:03
Csárdás és szökő Csávásról
Muzsikás együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
18:09
Amoda egy bokor mellett
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
18:10
Szegény legény búnak bátyja
Boglya együttes
Buza
Észak-Mezőség
18:19
Kemény szalmán a jászolba
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
18:22
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
18:24
Ha meghalok tudom, hogy eltemetnek
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:26
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Guessous Majda Mária
Zoborvidék
18:29
Pare-mi rău că-mbătrânesc
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
18:32
Volt szeretőm, mikor volt...
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
18:35
El kell menni, el kell masirozni
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
18:36
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
18:41
Lőkösházi gyerek vagyok
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
18:44
Nyugat-dunántúli cimbalomzene
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
Sopron
Észak-Dunántúl
18:49
A liccei kocsma előtt van egy fa
Gyömbér József, gy.: Sárosi Bálint
18:49
A cigánykaraván
Sebestyén Márta, Molnár Miklós, Papp István „Gázsa”, Árendás Péter, Liber Róbert
Buza
Észak-Mezőség
18:54
karácsonyi kánta
Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Kelemen László
Magyarkirályfalva
Vízmellék
18:56
Ha kél az ég szép hajnala
Horváth Éva Sára, Pál Mihály, Hrúz Szabolcs, Terék József
Szék
Észak-Mezőség
19:03
Jézus, élő Istenek szent Fia (bucsus ének)
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
19:04
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
19:09
Cântec de dragoste: Dă-mi Doamne şi nu-mi da mult
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
19:19
Mérai katonakísérő és szapora
Boglya együttes
Méra
Nádas mente
19:24
Fudd el jó szél, fudd el; Úgy elmegyek arra a helyre
Moldva
19:30
Kelj fel rózsám, mert megvirradt
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
19:37
Rovni čardaš i čardaš
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
19:41
Inaktelki csárdás és szapora
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Hegedűs Gergely, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Inaktelke
Kalotaszeg
19:48
Aludjál, aludjál
Tankó Jakabné Antal Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
19:49
Esküvő
Csík zenekar
Szék
Észak-Mezőség
19:55
Cura copa vinograd
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
19:57
El kell menni…
Ábrahám Brigitta
Palócföld
20:00
Adjon Isten jó éjccakát annak az anyának
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
20:01
Nincsen csillag az égen
Méta együttes
Kalotaszeg
20:06
Ugrós
Hosszúhetényi Népi Együttes
Hosszúhetény
20:07
Betyárnóta
Vladár Károly, Istvánfi Balázs
Gömör
20:11
Ez a kislány ha bemegyen a bálba
Halász Zsigmondné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
20:12
Tolna megyei népdalok
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Dél-Dunántúl
20:16
Áll a malom, áll a vitorlája
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
20:17
Ritka és sűrű magyar
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:23
S elindula három árva (II. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
20:28
Maros partján elaludtam
János Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
20:31
Pakulár-nóta
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
20:33
Egy szép szűz mellette...
Budai Ilona és tanítványai
Moldva
20:35
Baba ül a székbe
Takács Ágota, gy.: Gábor Judit
Gyúró
Fejér vm.
20:35
Szaszkó József emlékére
Krajcsó Bence
Tura
Galga mente
20:39
Katonakísérő és magyar
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
20:45
Mind azt mondják az irigyek
Hideg Anna, Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:55
Végig mék az uccán senkise szól hozzám
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
20:55
Székvárosi magas torony
Miskolczy Mária, Agócs Gergely
Szék
Észak-Mezőség
20:58
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
20:58
Öves
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
21:01
Kice vice villő (Kisze hajtás)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
21:01
Magyarszováti négyes, lassú, szásztánc és összerázás
Tükrös zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:11
Szerb dudautánzás
Lunka "Bolond" József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:13
Régi somogyi ének
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Somogy
21:16
Sej, sarkon van a, sej, sarkon van a Mari néni kocsmája
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
21:20
Mestereink
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Abaúj-Torna vm.
21:27
Egyik virág még a búza szép virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
21:28
Idzeme, idzeme / Budú hrat, budú hrat / A na naším, a na naším mostíčku / Frajerečki sedzem
Ignác Márta, Suba Éva
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
21:32
Édesanyám mondta nékem
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
21:33
Gyulainé édesanyám
Pusztainé Sebők Lívia
Visa
Belső-Mezőség
21:41
Ez napon itt megjelentünk
Kis Sándor "Kicsi", gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
21:43
Mátkaság
Csík zenekar
Buza
Észak-Mezőség
21:49
Jaj, nékem, kedves lyányom
Mérten Sámuelné Nagy Eszter, gy.: Kertész Gyula, Rajeczky Benjamin
Átány
Heves vm.
21:51
Öves
Török Ádám
Moldva
21:53
sebes csárdás
Zerkula János, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
21:55
Erdőbényei bodnártánc
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Erdőbénye
Zemplén vm.
22:02
Magyar tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
22:03
Szászcsáváson verbuválnak kötéllel...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
22:07
Pe picior
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
22:08
Szatmári botoló
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Szatmár
22:13
Mély kútba tekinték
Csapó Istvánné Zakariás Ilona, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Makád
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:14
Kék nefelejcs ráhajlott a vállamra
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Kelemen László, Molnár Péter
Kalotaszeg
22:22
A Vidróczkinak híres nyája; Ha kihajtom; Tereskei bírónak; Kukorica, édes málé; Túr a disznó
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
22:27
Régi szökő
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
22:29
János bácsi hegedűje, romtiráré rati-tati-tatitom tirajrom.
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
22:30
Áldjon meg az Isten, anyám…
Boglya együttes
Nagysajó
Sajó mente
22:35
Sebes forduló
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:42
Cesta hore, cesta dolu /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
22:46
Kis pacsirta a magasba
Vlasity Károlyné Zélity Klára, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Németh István
Mohol
Bácska
22:48
Lóra csikós, lóra!
Novák Pál
Palócföld
22:52
Ritka és sűrű magyar
Ciornea Joan, Csuki József, Cincár Ignác, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
22:54
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
23:01
Mikor jöttem, anyám, Tamásiból kifelé
Fazekas Lajos, gy.: Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
23:02
Kettős
Zengő együttes
Gyimes
23:06
Zúg az erdő
Kondor Ádám "Lánek", gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Mezővári
23:07
Isten áldja…
Rozsdamaró zenekar, Patyi Zoltán, Papp Endre
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:11
Bőg a bárány az erdőbe
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
23:13
Rokoko
Rece-fice
23:18
Juhos
Legedi László István
Klézse
Moldva
23:20
Édesanyám megtiltotta nékem
Galgamácsai lány
Galgamácsa
Galgavidék
23:20
Repülj, páva repülj – Szőrnyű nagy romlásnak indult Pannónia
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
23:25
Jaj de szépen ragyognak a csillagok…
Unger Balázs, Galga zenekar, Pál Lajos
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:33
Rata - Alunelu - Brau
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
23:37
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
23:40
Gyilkos Fenék, Fenék volna, ha volna
Simon Zsuzsanna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
23:42
Kezes IV. - Bezsán horája
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
23:45
Elveszett a mi siskánk
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
23:45
Seremoj és románca
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
23:50
János bácsi, dudáljon kënd
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
23:50
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
23:55
A párjavesztett gerlice (Eme kertbe egy nagy madár…)
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.