Folkrádió

2019. szeptember 16-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kelj fel, gazda…!
Debreceni Regösök
Zala vm.
0:06
Jaj de szépen harangoznak
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
0:10
Magyarszováti, széki csárdás
Herczku Ágnes
Észak-Mezőség
0:13
Templom közepében van egy patakocska
Nyisztor Bertalanné János Rozália, gy.: Lázár Katalin, Németh István, Vikár László
Székelykeve (Majos)
Dél-Bánát
0:14
Szucsági muzsika
Tokos zenekar
Szucság
Kalotaszeg
0:17
Lassú csárdás, féloláhos, verbunk és szökős
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
0:30
Páros
Kuczera Barbara, Fekete Márton
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:35
Madárka, madárka
Dani Péterné Nyisztor Ilona, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
0:38
Pe la noi, pe la Triteni
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
0:41
Cigánykántáló és cigánycsárdások
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
0:46
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
0:50
Debrecennek van egy vize
Gonda Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
0:50
Szabolcsi népdalok
Agárdi Éva
Szabolcs vm.
0:54
Doină de jele la mireasă
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
0:56
Joj, tudliku, tudliku
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
0:58
Guzsalyas ének
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
0:59
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
1:02
Cigány asztali nóta és legényes
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
1:10
Balkán
Flótás együttes, Horváth Attila, Talabos Csaba
1:18
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
1:19
Tolnai dalok
Varga Veronika
Tolna vm.
1:22
„Mariskának, Juliskának” (Magyar lakodalmi asztali nóta)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
1:24
Hajnali és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
1:31
Gilice szívem gilice
Németh Antalné Aranyos Anna, gy.: Kiss Lajos
Ebergőc
Észak-Dunántúl
1:33
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
1:40
„Az Ipolyon megy a hadihajó” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
1:43
Zelen orah
Rece-fice
1:46
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
1:47
Szombat este kimentem a kútra
Boda Péter, Radics Ferenc, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
1:52
Cigány „fox”
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
1:54
Arany és kék…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös együttes
Kalotaszeg
2:03
Mandra-i seara lui Craciun… (Büszke karácsony estéje…)
Mezőszopor
Kolozs vm.
2:05
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
2:08
Erdélyes lassú
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
2:10
Gyimesi keserves
Guessous Majda Mária
Gyimes
2:15
VerbunkRézhúros
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
2:17
Havajgatás és öves
Kerényi Róbert, Benke Félix
Moldva
2:20
Erdő, erdő, kerek erdő
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
2:20
Kimenék ez útra…
Unger Balázs, Zurgó együttes
Klézse
Moldva
2:27
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
2:29
Szatmári cigány népdalok
Tintér Gabriella
Szatmár
2:33
S úgy varr, s úgy varr vala…
Legedi László István, Petrás Mária, Bolya Mátyás, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
2:35
Gőzkocsinak hat kereke
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
2:38
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
2:39
Szegény legény búnak bátyja
Boglya együttes
Buza
Észak-Mezőség
2:49
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
2:52
Magyaros
Szlama László
Moldva
2:56
Aki kurva de akar lenni
Balogh Éva
Felsőzsolca
Északi peremvidék
2:57
Napra csillag jár az égen
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Somogy
3:03
Lassú csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:05
Megvert engem az anyám
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
3:11
Ó fényességes szép hajnal
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
3:12
Galgamenti dallamok
Bástya Citerazenekar
Galgavidék
3:15
Dus IV. (Töltsd teli pajtás poharad)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
3:16
Mulatónóta
Földesi András
Hidegség
Gyimes
3:18
Pályafutásomnak végén (Halottas ének)
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
3:19
Korcsos és cigánycsárdás
Tündök zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
3:24
Csípd meg Bogár és Pengő csárdás
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
3:27
Bukovinai
Köztársaság Bandája
Bukovina
3:33
Én vagyok a vármegye zsandára
Tóth Istvánné, gy.: Alföldi Boruss István
Nagyhalász
Nyírség
3:34
Învârtita és ţigăneşte iute
Téglás zenekar
Kolozs vm.
3:40
Domokosi csárdába (mulató nóta)
Zsukás Guszti, Sinka Sándor, Duduj Rozália, gy.: Pávai István
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:41
Kopogós csárdás
Téka együttes
Kalotaszeg
3:47
Fehér László lovat lopott
S. Kenéz Jánosné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
3:51
Magyarlapádi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:00
Jaj de búsan harangoznak
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
4:01
Igaz szívű szerető
Kovács Nóri, Makó Péter, Barcza Zsolt
Nyíradony
Nyírség
4:07
Azhol én elmenyek
Váncsa Vaszi György, gy.: Kodály Zoltán
Kászonimpér-Doboj
4:08
Moldvai dalok
Bodza Klára, Kobzos Kiss Tamás
Moldva
4:12
Györkei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
4:14
Rábaközi dudanóták és dudautánzás
Zsukó Zsuzsanna
Rábaköz
4:17
Ha felkötöm piros delin kendőmet
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
4:18
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
4:21
Szénaverősi csárdás
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Szénaverős
Maros-Küküllők vidéke
4:24
Juhászok nótája
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
4:27
Kaszálómba van egy nyírfa
Csonka Ferencné Erőss Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:31
Kyrie
Berecz András
Moldva
4:33
čardáš
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Pávai István
Rézalja
4:35
Fecioresc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
4:37
Gyilkos Fenék, Fenék volna, ha volna
Simon Zsuzsanna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
4:38
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
4:42
Magyar szóló
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
4:45
Sűrű csárdás - Dupa spate
Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:47
Templomot is építettem túróbu-hu-hu-hu, túróbúl
Baracsi Menyhértné Kiss Julianna, gy.: Lajtha László
Tunyog
Szatmár
4:48
Juhajgatás
Zurgó együttes
Klézse
Moldva
4:55
Bătută (învârtită deasă)
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
4:59
Legényes a valkói csűrből
Jékely Gáspár, Horsa István
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
5:03
Bé van a várkapu kővel kerítve
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
5:05
A kis Jézus megszületett, örvendjünk
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:07
Pe-o potecă strâmtă
Ion Manole "Şaică", Dumitru Baicu "Cacurică", Gheorghe Manole, Gheorghe Fălcaru "Fluierici", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
5:10
Altató
Juhász Katalin
5:13
Lura, csikóus, lura, elszaladt a ménes
Nyeste András
Kállósemjén
Nyírség
5:15
Öves és kezes
Szabó Attila, Horváth Attila
Moldva
5:19
Bereg Náni balladája
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
5:23
Magyar István király
Berecz András
Moldva
5:25
Nagy udvara van a holdnak
Liktor Kálmán, gy.: Manga János
5:26
Az ürögi halastóba...
Illangó
Felsőireg
Sárköz
5:31
Népdal, fuvolán
Zsidai József, gy.: Sárosi Bálint
Recsk
Heves vm.
5:32
Sebes forduló, csárdás és verbunk
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:37
Egy, kettő, három, négy
Szentesi Noémi, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
5:38
Egy szép szűz mellette...
Budai Ilona és tanítványai
Moldva
5:40
Édes Gergelem
Legedi László István, Petrás Mária, Bolya Mátyás, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
5:42
Tánc
Palya Beáta
5:45
Köszönöm édesanyámnak
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
5:49
Gömöri hallgató és csárdás
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
Gömör
5:54
Menyasszonykikérő, medvetánc és kontyozó
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
5:58
Ne nézz rózsám
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
6:03
Bé van az asztalom
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
6:05
Menj el, menj szegény magyar
Fábián Éva, Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:09
Ne siess - gyorsabban! (verbunk)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
6:10
Kis pej lovam, kis pej lovam térdig jár a sárba
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
6:11
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Vikár László
Mátraszele
Nógrád vm.
6:12
Jaj, de sokszor... (Gömöri lassú, csárdás és friss)
Gömör
6:19
„Nem ám az az asszony, kinek sok lúdja van” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
6:21
Kakukktojás: kolozsi legényes, csárdás és sebes
Tükrös zenekar
Kolozs
Mezőség
6:29
Kádár István históriája 2.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
6:33
Méhkeréki-bihari dallamok
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
6:41
Danţ cu ţîpurituri
Mihai Canaloş, Ion Mariţan
Batarcs
Avasvidék
6:43
Bonchidai ritka magyar
Palló zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:48
Fényes csillag, jaj de sokat utazol!
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
6:49
Nárciszok völgye
Téka együttes
Máramaros
6:55
Horă cu strigături
Costică Panţiru, Mihai Iordan, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, Jănică Panţiru, Gică Trifan, David Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
6:59
Juhait kereső pásztor
Túri Luca, Csenki Zalán
Moldva
7:03
Szerelem, szerelem
Hollósi Rózsa, Kurucz Aranka, Kondor Mária, Dumity Júlia, Balogh Rózsa, Miseta Anna, Kondor Rózsa, Dörnyei Gyöngyi, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Buzsák
Dél-Dunántúl
7:04
Gernyeszegi cigány virrasztó
Rőmer Ottó, Rőmer Judit, Erményi Tamás
Gernyeszeg
Felső-Maros mente
7:08
Násznagykísérő és csárdás
Horváth Gusztáv, Tavaszi szül. Héner Mária, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
7:10
Trák énekek
Rece-fice
7:14
Aj ke d­ aj, Istenem, szo te keráv
Vitán Piroska, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
7:15
Gyedoj
Mokányos együttes
Somoska
Moldva
7:16
Mádi Jancsi
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
7:21
Magyarszováti négyes és lassú cigánytánc
Tímár Sára és zenekara
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:27
Jó estét, jó estét
Fodor Mihályné Gáspár Sári, Fodor Mihályné Fodor Kis Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
7:28
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
7:31
Lassú csárdás
Tímár András "Istváni”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
7:33
Román csárdás és magyar fogásolás
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:42
Árok, árok, de mély árokba estem
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
7:43
Dudaimitáció
Törköly zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
7:44
„Eresz alatt fészkel a fecske” (asztali nóta és csárdás)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:46
Darutollam lehajlott
Türei Lengyel László, Czilika György, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
7:50
Rászállott a páva
Péter István, gy.: Kiss Lajos, Sipos Mihály
Kórógy
Szlavónia
7:51
Felmentem egy hegyre
Tasnády Erika
Szék
Észak-Mezőség
7:53
Varjú sétál a réten
Takács Józsefné, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
7:53
Felvidéki dalok
Lisztmajer Ilona
Felföld
7:55
Örömanya tánca
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
7:57
Bulgarjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
8:00
Feciorească
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
8:03
Bogyiszlói dallamok
Bartina
Bogyiszló
Sárköz
8:07
Mikor gulyáslegény voltam
Béndek Pálné ? Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Borsai Ilona, Igaz Mária, Martin György
Ozora
Dél-Dunántúl
8:08
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:25
Bonchidai násznagykísérő és mars
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:28
De szeretnék az égen csillag lenni
Tárnoki Beatrix
8:31
Édesanyám sok szép szava
Tóbiás Jánosné Varró Máriskó, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
8:33
Bugaci pásztordalok
Széles András
Bugac
Kiskunság
8:36
Halottkísérő románoknak, de-a-lungu
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:41
Ešte raz sa pozriem /Horehronie/
Muzička
Garam mente
8:43
Piros alma, ne gurulj, ne gurulj
Pongrácz József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Apácaszakállas
Komárom vm.
8:44
Félöves
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Moldva
8:47
Keserves
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
8:50
Csattogassuk poharinkat!
Gyenesdiási Dalárda, Horváth Sebestyénné, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
8:53
Száradj el bokor hegytetőn
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
8:55
Roata (Manantel)
Téka együttes
8:57
Árvátfalvi sima
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
8:59
Bărbătescu
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
9:01
Három ürü nem nagy falka
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
9:02
Lábam alá hosszú utat 
Palya Bea
9:06
Béreslegény
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:07
Szabófalvi emlékek
Tóth Dorottya, Bozóki Tamás, Jávorszky Zoltán, Csenki Zalán
Szabófalva
Moldva
9:12
(Hüccs ki disznó a berekből, csak a füle látszik)
Szilágyi Mihály, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Darnó
Szatmár
9:13
Poarga
Téka együttes
9:14
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
9:16
Esik eső, esik, szép csendesen esik, tavasz akar lenni / Jól van dolga a mostani huszárnak
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Sarkad
Körösök vidéke
9:20
Rózsa, rózsa, labdarózsa levele
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
9:21
Esik eső, esik
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
9:22
Bujdosik az árva madár
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
9:23
Hortobágyi dallamok citerán
Szélesné Kiss Anikó
Püspökladány
Hortobágy
9:25
Sárdó gyüjjön, meleget hozzon
Bencz Gábor, Gál Bálint, Manyuk Vilmos, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
9:26
Katonanóták…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
Berzéte
Gömör
9:31
Horă
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
9:34
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
9:40
Ágas bogas
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:41
Kolozsi virrasztónóták és csárdás
Lakatos Róbert, Koncz Gergely, Mester László, Farkas Róbert
Kolozs vm.
9:46
Hora pe hang, Sârba pe hang, Corăgheasca
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
9:53
Ugrálós, verbunk és friss
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Perkáta
Fejér vm.
9:59
Udvaromon kettőt fordult a kocsi
Miklós Ferenc "Dicse Ferke", gy.: Paksa Katalin
Nyárszó
Kolozs vm.
9:59
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
10:01
Édesanyám dugjon el ...
Eke Péterné Simon Mari
Buza
Észak-Mezőség
10:05
Kőműves Kelemen (ballada)
Enyedi Ágnes, Salamon Soma
Gyergyó
10:09
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
10:10
Fehér László balladája
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
10:16
A halottaké
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
10:20
Ritka tempó
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:23
Víz alá, víz alá
Király Mihály "Vendel", gy.: Olsvai Imre
Nagyberki
Dél-Dunántúl
10:23
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
10:28
Erdélyes
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
10:29
Nagysármási tánczene
Maruzsenszki Endre, Rácz András "Bendegúz"
Nagysármás
Kelet-Mezőség
10:34
Sárga dinnye görög dinnye héjastól
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:35
Este a Gyimesbe­ jártam...
Kovács Nóri
Gyimes
10:37
Szapora
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
10:39
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
10:40
Esik eső, szép csendesen esik, tavasz akar lenni
Ignácz József, gy.: Paulovics Géza
Rákóczifalva
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
10:41
Keď pôjdeš pol­a nás; Od konca do konca
Ďatelinka, Anna Šatanová
Gyetva
Polyánhegyalja
10:46
Csárdás és cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
10:48
Szegény legény voltam
Kalagor
Gyoszén
Moldva
10:51
Éva, szívem, Éva / Ej, rózsa, rózsa
Takács Istvánné Bozsoki Julianna, gy.: Pesovár Ferenc
Soponya
Fejér vm.
10:52
Vízimalom
Navratil Andrea, Szilágyi Anna, Fekete Zsuzsanna, Komáromi Márton, Nyitrai Tamás, Császár Attila, Liber Róbert
Melegföldvár
Észak-Mezőség
11:00
Két csárdás dallam (kettős)
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:01
Maros menti keserves, verbunk, forduló és szöktetős
Gázsa zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:09
Katonanóta - A csornai Koronára süt a nap
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
11:10
Kelet-mezőségi román táncok
Cifra együttes
Kelet-Mezőség
11:13
Három betyár a csárdábán – Iszik a betyár a csapon
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Heves vm.
11:16
Nincsen szebb a magyar lánynál
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
11:21
Mennyből jöttünk ti hozzátok
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
11:22
Oláhos kezes, vert kezes, batrânesca
Öves együttes
Moldva
11:28
Édes kicsi galambom
Berszán Fülöp, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
11:30
Mikor a szolgának...
Téka együttes
Kalotaszeg
11:32
Esteledik, alkonyodik
B. Nagy Ferenc, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nádudvar
Hajdúság
11:34
Illik a tánc a borzosnak - dudanóta
Fehér Zsombor
11:35
rar în botă
Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
11:38
Titkon nyílik…
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:45
Lányom, Szabó Erzsi
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
11:46
Klanéta
Novák Pál
Palócföld
11:50
Rákóczi-induló
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
11:54
Egy pár tánc Mezőségről
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Mezőség
12:00
Menyasszonysirató
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
12:04
Ó, szegény bujdosó legény…
Tázló
Klézse
Moldva
12:09
Învârtita rară (Lassú forgatós)
Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Meszesalja
12:12
Ipolymenti dudadallamok
Szilágyi Márton
Ipoly mente
12:16
Mala som frajerä echt pltňíka
Sztankováni énekcsoport, Eduard Simo zenekara
12:16
Tollas Erzsi balladája – A halálra táncoltatott lány
Nagy Amália, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
12:19
Dúr a disznó, dúr a mocsár réten...
Boross Imre, Kovács Márton, gy.: Hankóczi Gyula
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
12:21
Leverős a lábaival
Csürrentő együttes
Moldva
12:26
Aludj, baba, aludjál
Ambrus Istvánné Csöndes Sára, gy.: Olsvai Imre, Vikár László
Decs
Sárköz
12:27
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
12:31
I mama i tata
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
12:32
Ifiúság gólyamadár
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Csávás
Felső-Vízmellék
12:37
A mezei kis pacsirta – Ki a fiát házasítja – Aki dudás akar lenni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
12:39
Friss, válltánc és karikázó
Szeredás együttes, Dezsőházi Tamás, Kulcsár Annamária, Varga Eszter
Hegyköz
12:48
Ardeleanul
Măcuci Lăcătuş, Ştefan Covaci, Gheorghe Covaci
Alsódombró
Körösök vidéke
12:49
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
12:53
Kislány, kislány, mért vagy kurva 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
12:53
Csak titokban akartalak szeretni
Novák Pál
Palócföld
12:55
Nyitva van a barna asszony ablaka
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth József, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, Horváth Krisztián, Molnár Sándor "Kukaj", Kótai Béla, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
12:58
Lakodalmas (Kürt)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Csendes Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:04
De szeretnék az erdőben fa lenni
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
13:07
De már megtudta a világ
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
13:14
Cigány és magyar karácsonyi ének
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
13:16
Jó bort iszok
Juhász zenekar
Nyírség
13:22
Három kéve leveles nád
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
13:26
Nagykátai homoki szőlőbe
Csirke Jánosné Szűcs Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
13:31
Csárdás és gyors csárdás
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
13:33
Csáváson a magyaroké
Heveder
Csávás
Felső-Vízmellék
13:45
Kapum előtt mennek el a huszárok
Butak Péter, gy.: Katona Ádám, Szép Gyula
Lujzikalagor
Moldva
13:47
Maros mellett
Méta együttes
Lőrincréve
Enyed vidéke
13:51
Akasztós
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
13:53
Édes Gergelem
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Farkas Zoltán "Batyu"
Moldva
13:59
Zöld erdőbe kicsi nyúl, kicsi nyúl
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
14:00
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
14:05
Bulgarjászka (szirba)
Lungu Costică, Săndume Ion, Vieru Constantin, gy.: Ferkóné Pávai Réka, Néneth László
Moldva
14:08
Ej, Anička Kertesová Dubi lupšaj
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Ágostháza
Szepes vm.
14:10
Madár, madár, kismadár, mire vetemëdtél?
Zsérei asszonyok, gy.: Martin György, Tóth Margit
Zsére
Zoborvidék
14:11
Megrakják a tüzet
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Musa József, Csurgó Dezső, Molnár László, Molnár Miklós
Szatmár
14:15
Kettős
Mandache Aurél
Moldva
14:16
Kicsi még a mi lányunk
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
14:17
Hóttig bánom amit cselekedtem
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
14:19
Elindultam szép hazámból
Herczku Ágnes
14:21
A hajnal megnyitá
Kemény József, Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
14:24
A szelei réztoronyba megkondult a harang
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
14:30
Sírjál, sírjál szép szűz virág, mer van mér sírnod,
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
14:30
Féloláhos és verbunk
Barozda együttes
Gyimes
14:32
Vasvárié
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:37
Csak a híre maradt
Virtus együttes
Bugac
Kiskunság
14:45
Molnár, van-e pénzed
Jandzsó Györgyné Jeli Ilona, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
14:46
Szép fehér pekulár
Bakó Katalin
Moldva
14:50
öreges ritka fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:53
Szeretlek, szeretlek – Kalotaszegi hajnali, csárdás, csingerálás
Rekontra zenekar
Kalotaszeg
15:02
Szóll a kukuk szól
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:03
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
15:06
Istenem, Istenem / Réten, réten
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
15:08
Baranyai dallamok Szamicán
Rece-fice
15:10
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
15:11
Verbunk (magyarországi), Kedves Árpád bácsi tánca, orosz zsuka
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:17
A kapuba a szekér
Ferenci Márton "Zsuki", Ádám István, Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, Kis Sándor "Kicsi", Kis Sándorné Prózsa Klára, Ungvári Mártonné Prózsa Zsuzsa, Ferenci Péterné "Kicsi" Kis Róza, Sipos György Sándorné Juhos Zsuzsa, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:18
Barna Pista
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Dobfenek
Gömör
15:22
Szent Gergely doktornak
Gyala József, Dancs Károly, Varga József, Varga Károly, gy.: Kiss Lajos
Göntérháza
Dél-Dunántúl
15:25
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
15:32
Virágtánc
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
15:33
Békési szlovák táncok
Ludas zenekar
15:37
Beteg vagyok, a szerelem betegje
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
15:38
Pakulárnóta
Horsa István, Hanusz Zoltán, Lelkes Tibor
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
15:43
Šak ja dobre znam
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
15:45
János bíró
Csürrentő együttes
Moldva
15:48
Megrakuk, megrakuk
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
15:50
Moldvai dedoi, hora és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar, Szlobodan Vertetics
Temelia
Moldva
15:55
Dojna
Kovács Tivadar, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
15:56
Madár (Muntenia)
Lipták Dániel, Fábri Géza
15:59
Este, este, de szerelmes kedd este
Kürtösi Bertalanné Takács Ilona, gy.: Vikár László
Nagylóc
Nógrád vm.
16:00
Amit világéletemben kerestem
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
16:02
Lőkösházi gyerek vagyok
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:05
A keď bolo trištvrte na jednu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
16:08
Két fa között kisütött a holdvilág
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:11
Bukovinai román tánczene
Kavalkád együttes
Bukovina
16:13
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
16:18
Ma van Húsvét napja
Méta együttes
Szatmár
16:24
Édesanyám sok szép szava
Tóbiás Jánosné Varró Máriskó, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
16:26
Ha kihajtom a libámat…
Tényi Edit, Micsik Béla
Palócföld
16:30
„Zörög a kocsi” (lakodalmi kísérő)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
16:32
Tökhalomnál van az olcsó gomolya
Jeremiás Lajos
Hajdúság
16:32
De szeretnék zöld erdőbe fa lenni
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
16:34
Szép a tavasz, de szebb a nyár...
Kovács Nóri
Székelyföld
16:37
Sárga zsinór a bakancsom fűzője (csárdás és gyors csárdás)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
16:39
Párnás (Elvesztettem zsebkendőmet)
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
16:42
El kell menni, ha jesik is
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
16:44
Ritka és sűrű magyar, lassú és sűrű csárdás
Folt zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
16:49
Tiganeste si hartag
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
16:58
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
17:01
Haj, mer­, piros alma a kezembe­
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
17:03
Rábaközi csárdások és dus
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Lelkes Tibor
Rábaköz
17:09
Cigánycsárdás
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Fülöp János "Cepedár", gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:11
Klézsei furulyamuzsika
Salamon Soma
Klézse
Moldva
17:14
Lassú csárdás
Vojvodi János, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
17:15
Lóra csikós, lóra!
Novák Pál
Palócföld
17:19
Lassú csárdás (Szászka)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:20
Jézus, mennyei vőlegény
Maczkó Mária
Tura
Galga mente
17:23
Egy szem búza teremjen
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:23
Beszegődtem Tarnócára bojtárnak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
17:25
Marosszéki sima
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
17:26
Pontozó
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:29
Az elcsalt feleség (Utcán sétál egy katona…)
Demeter Antiné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
17:38
Kell ilyen bor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Lajtha László
Kőszeg
Észak-Dunántúl
17:44
Túr a disznó, túr a mocsár szélen
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
17:47
Somogy
Szalóki Ági, Szokolay Dongó Balázs
Somogy
17:55
Fehér László lovat lopott
Tötszegi Károlyné Kozma Anna "Kisó", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Méra
Nádas mente
17:58
Kezes és magyaros
Szűcs Bálint
Lujzikalagor
Moldva
18:01
„Árva nóta” – Esik eső, szép csendesen csepereg
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Lelesz
Felső-Bodrogköz
18:04
Gergely
Csürrentő együttes
Moldva
18:13
Kiöntött a Maros vize homokos partjára
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
18:15
Szlovák lakodalmi dalok
Bartina, Kolozsváry Zoltán, Barta Balázs
18:19
colindă de război
Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László
Almás mente
18:20
Karikázó
Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
18:23
Ludasim, pajtásim
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:25
Lakodalmas borivó nóták Zoborvidékről és Szlavóniából
Guzsalyas énekcsoport
18:30
Bătută „de la do”
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
18:33
Szállást keres a Szent Család
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
18:35
Adj Uram őnékik örök nyugodalmat
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
18:37
Csipás Feri, szakadjon el a húrod!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
18:40
lassú csárdás
Boca Georghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
18:43
Magyar (Négyes)
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:46
Dudanóta
Balázs Jani, gy.: Kertész Gyula
Hont
Hont vm.
18:46
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
18:51
Polegaj
18:53
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
18:59
Rab vagyok, rab vagyok
Káplár János, gy.: Seemayer Vilmos
Berzence
Dél-Dunántúl
19:01
Lassú és sebes csárdás
Kokojza együttes
Gyimes
19:04
Kárpáti kolomejkák
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
19:07
Nosza pajtás keljünk fel...
Kiss László
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:08
Ne aludj el, két szememnek világa
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
19:10
Vadkelet
Flótás együttes, Horváth Attila, Szilágyi Áron, Talabos Csaba
19:16
Édesanyám mér­ szültél volt…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
19:18
Năcăjitu-i omu, Doamne
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
19:22
Már csakugyan menni kell
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
19:23
Este van már, nyolcat ütött az óra
Lesti Istvánné Velkei Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Pál Lajos, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
19:33
Nem messze van a Széll Kálmán tanyája
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
19:35
Babám háza elõtt áll egy magos nyárfa
Balogh Sándor, Gál János
Kisújszállás
Nagykunság
19:36
Gerlicét láttam bánatban
Pusztián Jánosné Lackó György Anna, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
19:39
Túl a vizen, Tótországon
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
19:40
cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Tövishát
19:42
Lóra csikós, lóra
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
19:44
Lóra, csikós, lóra; Tiszán túl, Dunán túl
Tarpai férfikar
Tarpa
Szatmár
19:47
Duó
Fekete Borbála, ifj. Gelencsér János
Moldva
19:52
Verbunk
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
19:53
Szent István ének
Vasi Népdalstúdió
Moldva
19:56
Pergetés
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:57
Gerlemadár…
Boglya együttes, Tudós Tamás
Őrség
20:09
Haragszik a Nap a Holdra
Jánó György "Tódi”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
20:10
Pejparipám rézpatkója
Veres Ignác, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
20:11
Az én kis pejlovam
Gergely András "Zsüke", gy.: Halmos Béla, Kallós Zoltán, Németh István, Paksa Katalin
Türe
Kalotaszeg
20:13
Bonchidai
Dobroda zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:20
Horea oilor
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
20:23
Marosszéki táncdallamok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Toni Árpád, Farkas Zoltán "Batyu"
Marosszék
20:33
[Karácsonyi éjszakáján]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
20:33
Világ végén Három Szent Királyok
Bárdosi Ildikó
Istensegíts
Bukovina
20:35
Csillagok, csillagok, szépen ragyogjatok
Bársony Mihályné Víhor Rozália, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
20:38
Van még legény
Kovács Nóri, Hírös zenekar
Körösfő
Kalotaszeg
20:45
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
20:46
Asztali nóta, csárdás és korcsos
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
20:58
„Éjfél után kettőt ütött az óra”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
21:00
Dudazene és régi énekek
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
21:07
Fijam, fijam, Bálint vitéz
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona, gy.: Kiss Lajos
Zsére
Zoborvidék
21:10
Marosszéki muzsika
Mészáros zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:19
„Árva vagyok, árva” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
21:21
A Rákóczi induló
Jánosi Együttes
21:25
Né hol kerekedik s egy kerek dombecska
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
21:28
Nóta és dzsessz
Búzaiak és az Eszterlánc
21:29
Román halottkísérő
Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
21:32
A festőké
Bakator, Varró Márk
Budatelke
Belső-Mezőség
21:39
Örvend az ég vígassággal, dicséretekkel
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
21:40
Nem mind arany (Felsősófalva, Sóvidék)
Horváth Sára Nina, Paár Julianna, Szabó Dániel, Nyitrai Tamás
Felsősófalva
Sóvidék
21:46
Forgatós
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
21:52
Sárgarigómadár fölszállott a fára
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Hévizgyörk
Galga mente
21:59
Dudálás
Poór Ferenc, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Poór Ferenc
Ozora
Dél-Dunántúl
22:00
Moldvai román táncok
Rece-fice
Moldva
22:03
Cântec de codru
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
22:06
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
22:08
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:10
Utra Mari – A gyermekgyilkos anya balladája
Nagy Amália, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
22:11
Erdőbe’, erdőbe’– klarinéton
Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Bodrogszentes
Felső-Bodrogköz
22:12
Vert kezes
Öves együttes
Klézse
Moldva
22:18
Lóra, csikós, lóra
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
22:21
Harmoniában
Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Nagysajó
Sajó mente
22:26
öreges cifra; româneşte bătrâneşte
Gábor Alexandru "Albu", Gábor János "Albu", Kovács Péter, Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Fejérd
Borsa völgye
22:27
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
22:30
Mikor a csángó fiúk mentek katonának
Bezsán Firkuty Pál, gy.: Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
22:31
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
22:38
Kulcsár Ferenc öregese
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Magyarbece
Enyed vidéke
22:40
Căluşar
A Budapest Táncegyüttes zenekara
22:44
S készülj ljányom készülj (I. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
22:49
Keserves és lassú csárdás: A) Két domb közé besütött a holdvilág B) Magas hegyről foly­ le a víz
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
22:53
româneşte de-nvârtit
Csurkuly Sándorika, Csurkuly Romulus "Nonu", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Busai Norbert
Mezőszopor
Belső-Mezőség
22:54
Szászrégeni zsidó tánc
Muzsikás együttes
22:57
Kapum előtt menen elő Tiszám...
Róka Szilvia, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
22:59
Le-, le-, letörött a diófa teteje
Gyenis Katalin
Dunántúl
23:00
Amerre én járok / Pásztor botoló
Nyeste András, Szatmárököritói Népi Együttes
23:04
Taie calea padurii, mai (román katonakísérő)
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
23:06
El, el, elmegyek, nem maradok e tájon
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
23:07
Mezőségi
Fonó zenekar, Fekete Antal "Puma", Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Belső-Mezőség
23:27
De-alat­ieri mi-am pus în gând
Floarea Calota, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
23:29
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
23:36
Hegyen földön járogatok vala
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
23:37
Csárda, csárda, födeletlen csárda
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
23:39
Ţigăneşte (învârtită rară)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
23:42
A juhászok így élnek...
Flaman - Hézső citeraduó
Dél-Alföld
23:45
Leszállott a páva vármegye kútjára
Márton Vilmos, gy.: Sárosi Bálint
Gara
Bács-Bodrog vm.
23:46
Di Khupe/Unter Der Khupe
Budowitz
23:49
Kerekes
Zerkula János, Pulika Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
23:53
Tiszti (Szerba officerászka)
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
23:56
Ez napon mi megjelentünk… (János-napi kánta)
Kocsis János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.