Folkrádió

2019. szeptember 18-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Stica
Kalagor
Moldva
0:02
Înhorbotatul miresei
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
0:04
Októbernek, októbernek elején…
Zsizsik együttes
Csík vm.
0:07
Úgy megvagyok búval rakva
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:08
Vékony János nótái
Szokolay Dongó Balázs
Mezőkövesd
Borsod vm.
0:12
karácsonyi kánta (belépés)
Muza József "Toska", Muza Mózes "Mózsi", Muza János, Muza Károly, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
0:13
Sej, most építik a berzéti templomot
Berkő népdalkör, Kováts Marcell, Pengő zenekar
Gömör
0:20
Ez a lábom, ez ez ez
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
0:20
Öregember
Bürkös zenekar
Felső-Tisza-vidék
0:24
Lassú magyaros - Erdély be vagyon kerítve
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
0:25
Építik a tóalmási templomot
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
0:27
Lányom, édes lányom
Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenyér
Dél-Dunántúl
0:29
Serény magyaros, öreg magyaros, gyedoj, kezes
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
0:34
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Felső-Nyárád mente
0:42
Román ritka és sebes
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
0:46
Barassóba kinőtt nyírfa
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
0:50
Nagysajói hangszeres népzene
Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Nagysajó
Sajó mente
0:57
Învârtită és hârţag
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
1:02
Kiss Jánosnál Sárkány-zugban
Papp László
Máta
Hajdúság
1:05
Puszta malomba
Balkó Istvánné Varga Cecilia
Gímes
1:08
Kossuth lova megérdemli a zabot
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
1:12
Magyar szóló
Oláh "Nyaka" Árpád, Maczkó Rudolf, Oláh Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
1:15
Viszik a székely katonát
Virtus együttes, Lehőcz Alexandra
Gyimes
1:22
Édes jó Istenem, indítsd meg árvizet
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
1:25
Fehér László
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Mester László, Pénzes Géza
Kalotaszeg
1:32
Két ujja van
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
1:32
Niski cacak
Rece-fice
1:35
Én vagyok a vármegye gulyása
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:36
Vasvári és frisse
Dűvő zenekar
Lice
Gömör
1:40
lassú cigánytánc; joc ţigănesc
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
1:41
Do krutu /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
1:42
Két krumpli a tűzbe...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
1:44
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
1:48
Örvend az ég vigassággal, dicséretekkel...
Sinkó János, Tari Rókus, gy.: Hankóczi Gyula
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
1:50
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
1:53
Cserés erdő, csárda előtt a lovam
Tankó Péter "Bitang", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
1:56
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
1:58
asztali nóta
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
1:59
Ha lösz pénzöm, vöszök lovat, de fakót
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
2:01
Lassú csárdás
Karácsony Lázár, gy.: Győrfi Erzsébet, Juhász Zoltán
Gyimesbükk-Halaspataka
Csík vm.
2:04
Havajgatás és öves
Kerényi Róbert, Benke Félix
Moldva
2:07
„Besütött a nap a báró ablakán”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
2:08
Hozzád jártam sok ideig
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
2:14
Édesanyám gyakran nevelt fel engem
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
2:15
A révész nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula, Nyitrai Mariann
2:25
Turka
Duló György, Török Ferenc, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
2:26
Cinege – tamburán játszott változata
Balogh Sándor, Gál János
Verőce vm.
2:27
Kádár István históriája 2.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
2:30
Kezes és magyaros
Szűcs Bálint
Lujzikalagor
Moldva
2:32
Csimpolyászka
Csernyik György, gy.: Lázár Zsófia, Móser Ádám, Németh László
Magyarfalu
Moldva
2:34
Istenem-Istenem
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:35
Véletlen embernek utolsó órája
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Fazekas Imre, Kiss Lajos
Menyhe
Zoborvidék
2:37
Rábaközi dudanóták és dudautánzás
Zsukó Zsuzsanna
Rábaköz
2:40
Kanásztánc, csárdás, és friss
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
2:44
Túl a Tiszán
id. Novák Pál
Palócföld
2:46
Édesanyám, azt a szál rozmaringot
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
2:47
Mikó möntem sorozatra, angyalom, semmi a kalapomon
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
2:49
„Szent János áldása szálljon mireánk” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
2:49
Ablakomba­ szépen nyílik a rózsa
Tasnády Erika, Filep Márton
Szék
Észak-Mezőség
2:55
Kútágas gémëstől
Andrejcsik Balázsné Sebők Mária, gy.: Bereczky János
Zubogy-Bikakútpuszta
2:55
Keresel, tűzlángja, keresel
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
2:59
Kihajtottam virág ökröm
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
3:02
Ilonám, Ilonám
Kalagor
Rácsila
Moldva
3:05
Csak azért szeretem
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
3:05
Ritka fogásolás
Bodzafa együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:08
mars
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
3:10
A babám karjában
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar, Soós András
Kárásztelek
Szilágyság
3:13
VerbunkMagyarországi
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:15
Bagi verbunk és bukós
Fix-Stimm zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:18
Marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
3:23
Szivaroztam, elégettem a számat
Tényi Edit
Mezőség
3:25
Megszabadultam már én a testi haláltól #2
Kovács Ferencné Kola Vera, Viteskicsné Kola Mária, gy.: Kiss Lajos
Lacháza
Szlavónia
3:27
Régi füzesi lakodalmas
Havay Viktória, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:31
Házasodj meg ha meg akarsz
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
3:32
Verbunkok Szentiványból
Unger Balázs, Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:38
Pergetés
Rostás Olga, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
3:39
Trebárs som ja ovčiar sám
Roman Malatinec, Michal Palko
Polyánhegyalja
3:43
Bulgárjászka
Istók Pál
Klézse
Moldva
3:44
Ha te olyan lettél volna…
Táltos együttes
3:47
Jaj, de bajos egy vánkuson feküdni
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
3:48
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
3:51
Musama / kecskés
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
3:52
Vagyon az égen egy csillag...
Gajdos zenekar
3:58
Berek Náni kiment az erdőbe
Vincze Kocsár Istvánné Kiss Anna, gy.: Kallós Zoltán
Zentelke
Kolozs vm.
4:00
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
4:04
Öreges keringő / Valt
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
4:07
Ha kimegyek arra magos tetőre
Györfi Erzsébet
Gyergyószentmiklós
Gyergyó
4:08
Az Argyélus kismadár nëm száll mindën ágra.
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
4:08
Ez a kis Lészped
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
4:12
nyolcas
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Nyárád mente
4:13
Verbunk, csárdás és friss
Míves zenekar
Gömör
4:18
Barna kislány hat párnája
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
4:19
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
4:22
Rozkazovačky z Hrochote
Ján Kubík, Martin Škamla, Milan Križo, Koloman Berky és Jozef Berky - Litto zenekara
Polyánhegyalja
4:26
Kicsi Huszár nóta
Tintér Gabriella, Mesics György "Mesó", Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
4:35
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
4:36
Ţigănesc I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
4:38
Mărgineanca de la Flămânzi
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
4:41
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
4:45
„Búsulni nem tudtam”
Róka Mihály, Legedi László István, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
4:47
Én Istenem miért vertél meg...
Demeter Erika, Hegedős zenekar, Papp István „Gázsa”, Wertetics Szlobodán
Őrkő
Sepsiszék
4:56
Bulgarjászka (lakodalmi szokásdallam)
László "Legedi" István, gy.: Kerényi Róbert
Klézse
Moldva
4:58
Fehér László ballada
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
5:01
Zúgjatok harangok
Tóth Gáborné Zsíros Margit, gy.: Dobszay László
Galgahévíz
Galgavidék
5:02
Szállj el fecskemadár
id. Novák Pál
Palócföld
5:04
Feciorească rară I: De ponturi ca la Valea Largă
Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
5:06
Román dojna, purtată, învîrtită és de sărit
Fodor Sándor "Neti", Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
5:12
a. Halál és lélek b. Ó jaj,jaj,fílëk, igën rëttëgëk
Sütő Mónika, gy.: Németh István, Tari Lujza
Kolon
Zoborvidék
5:15
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
5:20
Élő Eszterlánc
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
5:24
Nu mă bate Doamne, nu
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
5:27
Halott mellett való keserves és lassú magyaros #1
Pulika Péter, Pulika János, Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
5:31
Megvert engem az anyám
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
5:37
Sebes
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
5:38
Hordófúró nóta
Zengő együttes
5:43
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál, gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Belső-Somogy
5:43
Halottkísérő
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
5:46
Ángyom sütött rétest
Kelemen László
Naszvad
Vág-Garam köze
5:48
Széki pár
Táltos együttes
Szék
Észak-Mezőség
5:53
Megy a vonat Bukarestbe
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
5:54
A két kápolnavirág balladája
Bárdosi Ildikó
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
6:00
Elindult Mária
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
6:03
Addig, rózsám, szerettelek…
Berki Lilla
Magyarlapád
Enyed vidéke
6:05
Felsütött a nap sugára
Tankó Béláné Tankó Veronika, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesfelsőlok-Libaváros
Gyimes
6:06
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
6:08
Barna Janit arra kérte babája… (Ballada)
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
6:11
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
6:17
Aki kondás akar lenni
Burzuk György, gy.: Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
6:19
Históriás ének az aradi vértanúkról
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
6:23
Elindultam szép hazámból
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
6:30
Szék
Major Levente, Árendás Péter, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
6:41
Hol háltál az éjjel, cinegemadár
Gyöke Illésné Kántor Mária, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
6:42
Joc
Fondor zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
6:49
Mărunţeaua II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
6:52
Ősz az idő
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
6:59
Moldvai csárdás / Háng (Árgyelánka) / Kettes tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
7:02
„Paganini”
Boglya együttes, Veres Mihaela, Domby Bertalan
Nagymedvés
7:06
Szólítva vagyunk! (hajnali és legényes)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
7:10
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
7:12
Szépen úszik a vadkacsa a vízen
Sápi Gáborné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Földes
Hajdúság
7:13
Három férfi tánca
Bürkös zenekar
Felső-Tisza-vidék
7:18
Baj van, baj van... (zsidó mináhuli)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
7:21
Druzsba mulattatója; Három fehér szőlőtőke
Szabó Károly, Sára Gábor, Sima István
Tura
Galga mente
7:22
Ilonám, Ilonám
Győri Leopoldné Petrasku Bernavéta, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
7:24
Hazám, hazám / Avasi román táncok / Ha felmenyek
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta, Szvorák Katalin
7:30
Pe picior I (mărunţeaua)
Lică Şoimoşan, Petre Stancu, Nicolae Miloş
Szabadhely
Körösök vidéke
7:31
Disznótoros köszöntő
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
7:34
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
7:35
A magyaroké: Hajnali, csárdás és szapora
Türei Lengyel László, Herczku Ágnes, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
7:57
De-a lungu, purtata és ponturi
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Mezőszopor
Belső-Mezőség
8:00
Malacos nóták
Juhász zenekar
Sárköz
8:07
A pünkösdi rózsa
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
8:11
Hej fosztóka, hej fosztóka
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
8:17
Marosszéki és friss csárdás
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
8:25
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
8:26
(Megfogtam egy szúnyogot)
Tendl Pál, Tendl Vilmos, Tendl József, Horváth János, gy.: Lajtha László
Sopron
Észak-Dunántúl
8:27
Kiskálosi fenyves erdő
Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely
8:33
Hulljatok levelek
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
8:34
Szászrégeni zsidó tánc
Muzsikás együttes
8:37
Megy a vonat Bukarestbe
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
8:38
Vörösvári állomáson
Boglya együttes
Őrség
8:50
Lakodalmi mars
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
8:53
Két visai keserves
Szűcs Krisztina
Visa
Belső-Mezőség
8:55
Tanyán, tanyán, tanyán a lakásom
Zsila Kálmán, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
8:56
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
8:58
Cigánytánc (sebes csárdás)
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
8:58
Elmegyek
Tímár Viktor
Gyimes
9:00
Kukuj, kukuj
Fazakas Ilona, gy.: Kallós Zoltán, Moldován Domokos
Lészped
Moldva
9:02
Ratevka
Söndörgő
9:05
Jártatós
Csiszár Aladár bandája, gy.: Sándor Attila, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
9:16
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
9:22
Ahol én elmënyëk
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
9:23
Baba Durda
Rece-fice
9:27
Sűrű csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:29
Madocsai ugrós
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
9:33
El kel’ ne már haza mennyi
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
9:34
Új Dúr-Moll
Bakator, Jeremiás Lajos
Hajdúság
9:43
Hegyen ülök, búsan nézek le róla
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
9:45
Tiszta szívből, szeretetből
Enyedi Ágnes, Pál István "Szalonna", Major Levente, Kelemen László, Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
9:50
Jöjjön haza, édesanyám
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
9:52
Magyarszováti négyes és lassú cigánytánc
Tímár Sára és zenekara
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:58
Peren prajtjorale
Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:00
Fecske, fecske, fecske száll a levegőbe
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
10:06
Mikor kicsi ljánka vótam,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
10:07
Enyim a menyasszony; Hajnal hasad
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Sára Gábor
Tura
Galga mente
10:11
Doina prasitului (Keserves)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
10:14
Cumicanka
Rece-fice
10:18
Érik, érik a cseresnye
Fehér Márton, Fehér Mártonné, Szarka Márton, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
10:19
Révészök, révészök
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
10:22
Bărbuncul
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
10:25
Régi keserves
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
10:26
Betyár vagyok én
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
10:28
Dunántúli ugrósok
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
10:31
Csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
10:34
Gergelem
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
10:37
Járjad lábam, járjad most
Bálint Péterné Kondor Anna (36), gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
10:38
A pirosmalac
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
10:46
Ej, poslala me švekra
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
10:48
Erre gyere, erre nincsen sár
Horváth Éva Sára, Pál Mihály, Hrúz Szabolcs, Terék József
Felcsík
10:53
Lúra, csikós, lúra
id. Kajus János, gy.: Dancs Lajos, Sztanó Pál
Tyukod
Szatmár
10:57
Gyimesi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Gyimes
10:59
Vásári gúnydalok
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
11:01
Sebes forduló
Kalamajka együttes
Székelyföld
11:05
Bánat, bánat, be nagy bánat
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
11:07
Törökös
Szeredás együttes
Kunszentmiklós
Kiskunság
11:12
Joc: Ca din cimpoi
Constantin Bobirci bandája, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Bîrseşti
Olténia
11:13
Tápéi muzsika
Tanyád zenekar
Tápé
Csongrád vm.
11:17
Beli buba, beli, beli
Sós Gergelyné Csete Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:18
Ifijúság gyöngykoszorú
Berta Alexandra, Kiss Zoltán, Számel Péter, Ludányi Miklós
Jobbágytelke
Marosszék
11:21
Zsidó imádság
Horváth András id., Horváth András ifj., Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
11:22
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
11:25
Hallgassátok meg, magyarim, amit beszélek
Nyíregyházi Gusztáv, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
11:28
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
11:31
Lakodalmi nóta, mikor vonulnak a templomba
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Vajola
Sajó mente
11:33
Invirtita és csingerálás
Téka együttes
11:40
Ni hol kerekedik
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
11:42
Samu Mihály nótái
Tükrös zenekar
Nyírmada
Nyírség
11:49
Mars
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
11:53
Halálmars (Az elhunyt zenészek emlékére)
Németh Dénes bandája
Fülek
Gömör
11:57
A miskóci vágóhídon
Lakatos Pál, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
11:58
Három éjjel, három nap
Balogh Sándor
Komárom vm.
11:59
ceradaş rar
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
12:02
Kisétálék kiskertembe
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
12:05
Három bokor saláta
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
12:06
Kaszárnya, kaszárnya...
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
12:14
Tirnaveana
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:20
Parancsolá az Augusztus császár
Bárdosi Ildikó
Tordaszentlászló
Torda-Aranyos vm.
12:22
Ez a Luci fehér inget varratott
Bukva Andrásné Bodnár Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Nagyzerénd
Körösök vidéke
12:22
A csókai kertök alatt
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
12:23
Sebes a rózsám szája
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
12:24
Újesztendõ, bikkfás erdő
Mészáros Raffaelné Németh Valéria, Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
12:30
Éjfél után hajnal hasad 
Horváth Gyula, gy.: Demény Piroska
Harasztos
Aranyosszék
12:30
Verbunk, korcsos és szöktetős
Heveder
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:39
Stejarule, lemn umbros
Vasile Soporan, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Magyarfráta
Kolozs vm.
12:41
Szép violácska, kedves rózsácska
Bárdosi Ildikó
Csíkrákos
Felcsík
12:43
Szávics Milos volt az a vezér
Balázs Pipac Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
12:45
Vidróczkinak manga nyája
id. Novák Pál
Palócföld
12:46
kántáló
Lunka Erzsébet, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Károly, Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Csávás
Vízmellék
12:49
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
12:52
Katekizmus ének
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
12:57
Juhos és románca
Török Ádám
Moldva
12:59
Megy a vonat elfelé; Kossuth Lajos táborában
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
13:01
Korcsos és friss
Soós Csaba, Barcza Zsolt, Bobár Zoltán, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
13:05
Mikor mentem a gyöngyösi vásárra
Végh Menyhértné Borotvai Klára, gy.: Borsai Ilona
Terpes
Heves vm.
13:07
Keserves, lassú magyaros és sebes csárdás
Kerekes együttes
Gyimes
13:11
româneşte-n botă
Zegrean Mihai, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
13:13
Nincsen rózsa...
Kalász Banda
Buza
Észak-Mezőség
13:16
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
13:18
Istennek szent angyala
Vigh József, Földvári Mihály, Török Csingó Adorján, Navratil Andrea, Soós Réka, Mihó Attila, Komáromi Márton, Császár Attila, Liber Róbert
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
13:26
Lassú és sebes magyaros hajnali
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
13:31
Székelyföldi furulyadallamok
Asztalos Bendegúz
Székelyföld
13:34
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
13:40
Sűrű magyar
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:46
öreges csárdás; cigány csárdás
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
13:48
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
13:51
Fejér László lovat lopott
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:54
Kommandó - Örkői cigány dallamok és táncok
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Demeter Erika, Bobár Zoltán, Major Levente, Orza Calin, Szász József, Szász Lőrinc
Őrkő
Sepsiszék
14:08
Matca Neajdovului
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
14:10
Újévi köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
14:11
(Hüccs ki disznó a berekből, csak a füle látszik)
Szilágyi Mihály, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Darnó
Szatmár
14:12
Szlavóniai énekek
Jasen Trió, Vízvári Zoltán
14:16
Vasvárié
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:20
Széki köszöntő
Rekontra zenekar
Szék
Észak-Mezőség
14:24
Jaj, míly hamar múlik
Cs. Szabó Károlyné Kádár Ágnes, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Csökmő
Körösök vidéke
14:26
Menetbehívás; Ez a gőzös; Új a kocsim
Sára Gábor, Zagyva Banda, Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
14:28
Szováti katonadalok
Maneszes Márton, Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:44
Mulatság
Csűrös Banda
Kalotaszeg
14:47
Lassú, sebes lassú és csárdás
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
14:54
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:56
„Ešte vínko nedozrelo, chlapci pime ho” (szlovák asztali nóta)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
14:58
Túl a vizen, Tótországon
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
14:59
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
15:00
Szórakoztató pásztordal mulatozáskor
Csík zenekar
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:03
Mazurka
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
15:06
Viszi A Víz A Hévízgyörki Rétet
Hévízgyörki Asszonykórus
Hévizgyörk
Galga mente
15:10
Rézsarkantyúm nem pereg
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
15:12
Ha bemegyek a sülysápi templomba
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
15:17
Szürke szamár szomorkodik
Lapáti Antal
Romhány
Karancs alja
15:18
Búra, búra, búbánatra születtem
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
15:20
A pásztor története amikor elvesztette a juhait
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
15:23
Búsulok
Egyszólam együttes
Gyimes
15:26
Ruszászka - Rusasca
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
15:29
Lassú pontozó / Mojla István pontozója / pontozó
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
15:33
Ne menj rózsám a tarlóra
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
15:34
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
15:40
Homoródmenti lassú és sebes csárdás
Majlát Gábor, Majlát Albert, Húsza Lajos, Káló József, gy.: Pávai István
Homoródabásfalva
Homoród mente
15:44
Fehér liliomszál
Horváth Éva Sára
Tápiószecső
Tápió mente
15:46
Adjatok egy marék szalmát...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:50
Hazám, hazám – Bukovinai székely keservesek
Bartina együttes
Bukovina
15:54
Csárdás – Hajnallik, hajnallik
Oláh Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
15:56
Ördöngösfüzesi dalok
Hámori Péter
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:59
Ahol én elmenek, még a fák is sírnak
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
16:00
Csillagos az ég…
Boglya együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
16:07
Marosszéki
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
16:09
Dittáj, dittáj Bád Mihál
Balogh Sándor
Moldva
16:10
Szegény árva asszony
Szabó Mártonné Kotyorka Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
16:17
Már én többet szép Tóalmás lakosa nem leszek
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
16:18
Krisztus Urunknak áldtt születésén
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
16:19
Kalotaszegi
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
16:40
Oh, mor sukár Dével
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
16:42
Cigány halottkísérő és virrasztó ének Magyarpalatkáról
Szalóki Ági, Koncz Gergely, Árendás Péter, Kelemen László, Pénzes Géza
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:48
Azt gondoltam, míg a világ…
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:49
Ablakomba, ablakommba besütött a holdvilág
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
16:55
Verbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
16:56
Kalotaszegi prímások
Gázsa zenekar, Gombai Tamás, Major Levente, Salamon Beáta
Kalotaszeg
17:07
Úgy elmegyek, meglássátok
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
17:08
Szeretőm, a tavalyi
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:12
Tőtik a nagy erdő utját
Ambrus Gézáné Bodor Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok
Gyimes
17:14
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:23
Szivaroztam, elégettem
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:26
Gidi Maro
Vándor Vokál
17:28
Majd meglátod estére...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
17:29
Mezőségi tánczene
Kincsér együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:38
Névnapköszöntő
Ambrus Árpád, gy.: Szalóki Ágnes
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
17:39
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
17:41
Fehér liliomszál
Rövid Józsefné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
17:43
Haragusznak rám az egész
Boglya együttes
Mezőbánd
17:47
Ha felülök a fekete halomra
Boruzs András, Törő Gábor, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
17:48
Utra Mari balladája
Papp András, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
17:51
Kelj fel, keresztény lélek
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
17:54
Baranyai sokác táncok
Rece-fice
17:58
Megdöglött a kecske; Zúg az erdő; Tudod te miért jöttél; Apraják
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
18:01
Kelj fel, gazda…!
Debreceni Regösök
Zala vm.
18:07
Béres vagyok, béres
Csoport, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
18:07
Alszik a baba
Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
18:08
„Bújdosik az árva madár” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
18:09
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:13
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
18:20
Hallgató, csárdás és friss
Németh Dénes zenekara
Alsókálosa
Gömör
18:25
Paparúga
Gyerekek, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
18:25
Gábriel arkangyal
Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
18:31
Erdő, erdő, sűrű erdő árnyában
Dani Andrásné Ifjú Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
18:32
Nem kívánok én egyebet
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
18:39
Csárdás
ifj. Szabó Varga György, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
18:42
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
18:49
Fiumei kikötőben
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:50
Farkas Julcsa balladája
Gallai Sándorné Kerekes Borbála, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Pál István "Szalonna", Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószentmárton
Tápió mente
18:55
Déltől estig nyílik a píros rózsa
Csillag Gergely György, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
18:56
Nunta
Zurgó együttes
Moldva
19:02
Lóra, csikós – Lóra csikós ˜– Sej, ha kimegyek én a rétre kaszálni – Ej-haj, Balatonnak mind a négy sarka nádas
Dömötörfi János, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
19:05
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás és verbunk
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:10
Azt mondják, hogy nem búsulok
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
19:12
A váraki tóba befagyott a béka
Boda Péter, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
19:14
Ha felkötöm piros kázsmér kendőmet
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
19:15
Jaj de szépen ragyognak a csillagok…
Unger Balázs, Galga zenekar, Pál Lajos
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:23
Túl a vizen van egy malom
Topán György, Topán Rózsa, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
19:30
Menyasszonytánc
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
19:31
Van nékem egy anyósom
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
19:33
Szentesi dallamok tekerőn
Szerényi Béla
Szentes
Csongrád vm.
19:36
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
19:38
Gergelytánc
Csürrentő együttes
Moldva
19:43
Ez ki háza, ki háza
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
19:44
Ne bánd édes virágom
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:47
Szépen legel a kisasszony gulyája
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
19:51
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
20:00
Halál, halál, kutya halál
Kelemen Sándorné Lakatos Máriskó, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Visa
Belső-Mezőség
20:04
Halottkísérő
Csík zenekar
20:08
De-a lungu, pe loc, învârtita
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
20:17
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
20:24
Ne sirasd gyöngykoszorúdat
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
20:25
Kdeže si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
20:30
Táncok a lakománál
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
20:34
Kesergő: Bőg a bárány a nagy hegyen
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
20:35
Kertëm alatt tele van ibolyával.
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Kiss Lajos
Sárvásár
Kalotaszeg
20:37
Magyarszovát
Gázsa zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:45
Nepi Jano, nepi vodu
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
20:47
Gergelyem / Zsidó tánc
Tobak Ferenc
Moldva
20:51
Utra Mari belépett a kiskerbe
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
20:52
Moldvai dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
20:58
Enyém a menyasszony, senkinek sincs pénze
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
21:00
Lakodalmi tánc - Jocul găinii
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:01
Illavai börtöny
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
21:02
Öreges lassú csárdás - Jocul bătrânesc
Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:04
Almás menti román pár (csárdás, hârţag)
Gabor Alexandru „Albu”, Gabor Ioan „Albu”, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
21:12
De sok falut, de sok várost...
Kalász Banda
Szatmár
21:18
Majd megvállik szép ljány
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
21:19
Zsíros Péter dudanótái
Szűcs Szilárd
Egyházasgerge
Karancs alja
21:23
Sebes forduló és szöktető csárdás
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:29
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
21:32
(Úgy elmegyek, meglássátok)
Kotyorka Antal, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
21:34
Kontyolás
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
21:37
Szivárványos az ég alja
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
21:40
Én is menyasszony vagyok
Herczku Ágnes
Rimóc
Cserhát
21:42
Megöltek egy legényt
Puskás Antalné Bálint Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:43
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
21:48
Medvetánc furulyán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
21:49
Szabad madár vagy te rózsám
Méta együttes
21:53
Mit tetszik az uraknak
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
21:54
Csángó magyar... Moldvai csángó fohász
Pendely együttes
Moldva
21:57
a. Túl a vízen – b. Udvaromon hármat fordult a kocsi
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
22:04
Fehér Anna balladája
Korpás Éva
Gömör
22:08
Sirató
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
22:11
Mind lehulltak a levelek a fáról
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
22:13
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
22:15
Sánta lovam Kolozsvár felé féluton
Hegedűs Zoltán, Molnár Pál, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Kalotaszeg
22:20
Bereg Náni kiment az erdőbe
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
22:22
Šarano
Zengő együttes
22:27
Bătuta în figuri
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
22:30
Medinai szerb muzsika
Bartina
Medina
Dél-Dunántúl
22:35
Mingyár bételik az óra
Katona Józsefné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
22:39
Van borom, pálinkám es
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Moldva
22:46
Báréi öreges tánc
Mácsingó György bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Báré
Belső-Mezőség
22:50
Tízet ütött az óra
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
22:55
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
22:59
Karička
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Lea Pavliková
Margitfalva
Szepes vm.
23:03
„Po valašsky od zeme” (Odzemok)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
23:05
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:07
Megálljon kend, hó
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
23:07
Sűrű verbunk
Csányi Sándor „Cilika”, Mezei Levente „Leves”, Mezei Ferenc „Csángáló”, Jámbor Ferenc „Tocsila”, Csányi Mátyás „Mutis”, gy.: Bartha Z. Ágoston
Csávás
Felső-Vízmellék
23:12
forduló
Horváth Ernő, Cápa Sándor, Horváth Gusztáv, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
23:16
Moldvai szerelmi dal
Kallós Zoltán
Moldva
23:19
Ugrós
Takács József, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
23:20
Muravidéki dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Muravidék
23:25
névnapköszöntő
Székely Ferenc, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
23:27
A juhász, aki elvesztette a kecskéit
Unger Balázs, Hegedős zenekar
23:31
Szerelem, szerelem
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:34
Öves
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
23:37
Cserebogár, ne csípd meg a cseresznyét
Balatinc István, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Somogy
23:38
Szerelem a nyavalyám
Gömbszörp
Perkáta
Fejér vm.
23:41
Mester, szereted-e a bort
Bizderi Istvánné Hegedűs Erzsébet, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Zimány
Dél-Dunántúl
23:42
Kerekes
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
23:46
Udvardi verbunk
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
23:47
Édes Gergelem
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Farkas Zoltán "Batyu"
Moldva
23:53
Szól a kakas, szól
Kojtyik Józsefné Gatyás Mária, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
23:54
Ádámosi csárdás és friss
Csík zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
23:57
Jaj, këdvës édësanyám, minek is hattál még itt?
Ibos Istvánné Zsámbok Piroska, gy.: Kertész Gyula
Nagybalog
Gömör
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.