Folkrádió

2019. október 10-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Lassú és friss csárdás, cinege
Szedtevette zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:05
„Kovács Pista édes csók” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
0:06
Verd meg, Isten…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös Csaba, Mester László, Doór Róbert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:17
Lóra csikós, lóra, elszaladt a ménes
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
0:18
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
0:25
Halottbúcsúztató és lassú cigánytánc
Magyarpalatkai banda, gy.: Wim Bosmans
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:38
Hogy pásztorokkal bémenjünk (karácsonyi kántáló énekek)
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós
Magyarbükkös
Kutasföld
0:43
Lementem a pincébe
Fazekas Regina, gy.: Czuczor Gyula, Gábor Judit
Csép
Komárom vm.
0:43
Tolnai dalok
Varga Veronika
Tolna vm.
0:47
Legényes (Hibi Gyula legényese; Egeresi Mihály legényese)
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
0:49
Nótázás
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
0:56
Madárka, madárka, áraszd meg a vizet / Lúdjaim, lúdjaim
Petrics Istvánné Csobán Anna, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
1:01
Édesanyám rózsafája
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
1:07
Cigány keservesek
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
1:10
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
1:11
Addig éli lány világát, míg szél fújja pántlikáját
Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:13
Édesanyám akkor kezdett siratni
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
1:14
békási ruszka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
1:14
Moldvai dedoi, hora és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar, Szlobodan Vertetics
Temelia
Moldva
1:19
Kiszáradt a bodzafa hum,
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
1:19
Beteg vagyok s e szerelem betegje
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
1:22
négyes
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Nyárád mente
1:23
Eleki mânânţeaua
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
1:28
A szigeti malom alatt
Magda István, gy.: Bartók János
Hobol
Dél-Dunántúl
1:29
Egy pár tánc Magyarszovátról
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:39
Bătută (învârtită deasă)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
1:43
Kék ibolya búnak hajtja a fejit
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
1:44
Halott mellett való keserves #2
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, Berszán Fülöp, gy.: Tari Lujza
Gyimesközéplok
Gyimes
1:47
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
1:50
Pri muzike v Miškej Dedinke (Myjavské pahorky)
Ján Ištók együttese, Viliam Haruštiak együttese
Miava környéke
1:52
Fordulj kedves lovam
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
2:00
Ködöllik a Mátra
Pap Ignác, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
2:01
Lakodalmas (A décsei magas torony)
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
2:07
Cântec de ascultare
Victor Gore, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Bukarest
2:11
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
2:18
Ádám, Éva kertben jártak
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
2:19
Galgamenti dallamok
Bástya Citerazenekar
Galgavidék
2:21
Nem idevaló születésű vagyok én
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
2:23
Buriliánka
Tatros együttes
Moldva
2:28
Katekizmus ének
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
2:33
Legényes
Fodor Sándor "Neti", Csoóri Sándor, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
2:38
Nem szeretem én az ürgét
Adu Erzsébet, Adu Ferencné Horváth Szeréna, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
2:38
Akármilyen lány
Gömbszörp
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:43
Ahol én elmënyëk
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
2:44
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
2:52
Sűrű tempó és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
2:55
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
2:59
Én kihajtám ludam
Tófalvi Salamonné István Zsuzsanna, gy.: Újváry Lajos
Korond
Sóvidék
3:00
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
3:02
Vánkustánc
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
3:04
Beteg a szeretőm, az ágyba­ fekszik...
Varga Diána
3:06
Nem szánt-vet az égi madár
Rácz Lőrinc, gy.: Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
3:06
Lassú cigánytánc és szökős
Herczku Ágnes, Koncz Gergely, Hegedűs Máté "Kishega", Fekete Antal "Puma", Fekete Márton "Kispuma", Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
3:18
Lassú csárdás, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:23
A pünkösdi rózsa
Szlama Band
Moldva
3:29
A cipellő meg a tutyi
Palásti József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
3:30
Igyál betyár, múlik a nyár
Patonai Bátor
Dél-Alföld
3:34
din uşa cortului
Lukács Lajos "Gamizsi", Kozák József, Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Kelemen László
Alsóbajom
Vízmellék
3:34
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
3:38
Apró gyöngyszeme van a kukoricának
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
3:38
Dömötörffy János dalai
Csevergő énekegyüttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
3:42
Dorombjáték, Volosin
Ivan Skunts, Ilia Masley, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
3:45
Péterfali halastóban
Herczku Ágnes
Gömörpéterfala
Gömör
3:46
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy 
Nagy Andrásné Bali Kati, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
3:47
Jó bort iszok...
Dsupin Pál, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Berecz András
Nógrád vm.
3:51
Purtata VII: Romăneşte de la Sînmărdinu de Cîmpie
Ioan Bota, Alexandru Chetros, Ötvös Zoltán bandája
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
3:53
Červeňe jablučko /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
3:55
Károly király udvarába
Horváth János, gy.: Olsvai Imre, Tengerdi Győző
Szegerdő
Dél-Dunántúl
3:56
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
4:02
Phundrav, dale, vudarovo
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
4:05
Betlehemnek pusztájába
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
4:08
Ködellik a Mátra
Pozsik István
Bükkszék
Heves vm.
4:10
Marossárpataki cimbalmos táncdallamok
Berzenke együttes
Marossárpatak
Felső-Maros mente
4:15
asztali nóta
Lákó "Kicsi" Aladár, Sztojka György, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Erdőalja
4:17
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
4:18
Magyarózdi torony alja
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
4:19
Annáé – Feketelaki dallamok
Sőregi Anna, Kálmán Bence, Horváth Balázs, Weingart Csaba, Varga Balázs
Feketelak
Észak-Mezőség
4:25
Mikor mentem, babám, Kisoroszból kifelé
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
4:27
Bunyevác dudazene
Szabó Zoltán
Bácska
4:30
Ha felmegyek Kolozsvárra
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
4:35
Perkátai verbunk
Galiba zenekar
Mezőföld
4:37
Borzovai verbunk
Ulmann Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
4:38
Gyimesi halott melletti keservesek, asztali nóta és Rákóczi mars
Ökrös együttes, Berecz András
Gyimes
4:49
Fújjunk ketten egy nótát
Kukucska Jánosné, gy.: Manga János
Karancskeszi
Karancs alja
4:50
Magasan repül a daru
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
4:52
Jó estét, jó estét...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
4:54
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
4:59
Áncius-páncius, tarka tulipános
Németh Antalné Aranyos Anna, gy.: Kiss Lajos
Ebergőc
Észak-Dunántúl
5:01
Mezőkölpényi dalok
Életfa
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:07
Románca
Hodorog András
Klézse
Moldva
5:08
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
5:18
Passio virágvasárnapra
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
5:19
Erdő, erdő, de szép kerek erdő
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Herédi Zsombor, Terék József
Tápiószentmárton
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:24
Ez a lábam, ez, ez, ez
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
5:26
Játszik a szél, sej, de játszik a szél a Balaton vizébe
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
5:28
Víz alá, víz alá
Király Mihály "Vendel", gy.: Olsvai Imre
Nagyberki
Dél-Dunántúl
5:29
Csütörtökön virradóra
Nagy Gábor
Palócföld
5:31
Legényes
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
5:33
Erdőszombattelki muzsika
Zagyva Banda, Kádár Ignác, Rónai Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:39
Bort nem iszok, fogadásom tartsa
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
5:40
Lőn szegény fejünknek Siculicidium
Bokor Imre
Gyimes
5:43
Román pár: joc rar şi iute
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:51
Decsi verbunk
Méta együttes
Decs
Sárköz
5:59
Sirató (Menyasszony búcsúzik az anyjától)
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
6:03
Száradj el bokor hegytetőn
Nagy Amália, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
6:04
Nagykárocs éjszakája – Pásztorok keljünk fel
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
6:05
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
6:07
Kis pejlovam csárda előtt
Bácsó Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
6:08
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
6:11
Româneşte p-alungu
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
6:14
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
6:16
Szél hajtja a vizet...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
6:18
A lakodalmas háznál
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:22
„Sámlit teszek a lábad alá” (kéméndi lakodalmi csárdás)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Kéménd
Vág-Garam köze
6:24
„Ë mäi näpon...”
Csizmadia Anna, id. Csizmadia Anna
Kupuszina
Bács-Bodrog vm.
6:29
Készül, készül a Szent György
Pozsgai Jánosné Varga Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Báta
Sárköz
6:30
Ťažko, ťažko kameňu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
6:34
Sârbă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
6:36
Rákóczi ritka magyarja
Kalamajka együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:40
Megbotlott a fakó szamaram lába
Csontos György, gy.: Paulovics Géza
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
6:42
A) Reguták lassú kezdőtánca B) Barna legény megy az úton lefelé
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
6:46
Lassú és sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
6:52
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
6:54
Kútágas gémëstől
Andrejcsik Balázsné Sebők Mária, gy.: Bereczky János
Zubogy-Bikakútpuszta
6:54
Bonchidai dallamok
Bakator, Jeremiás Lajos
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:00
Megyen a nyáj, megyen a nyáj
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", Cselényi József, Laczkó János, gy.: Agócs Gergely
Gömör
7:03
Keď pôjdeš pol­a nás; Od konca do konca
Ďatelinka, Anna Šatanová
Gyetva
Polyánhegyalja
7:08
Magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
7:09
Vörösvári állomáson
Boglya együttes
Őrség
7:21
Ha hazajön az én uram a kocsmából
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
7:22
De ce mândro n-ai venit
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
7:23
Még azt mondják, hogy én korhely vagyok
Nagy Czirok László, gy.: Janó Ákos
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
7:24
Fehér László balladája, Savanya nótái
Németh Dénes bandája, Abdulwahab Nadia
Fülek
Gömör
7:42
Csárdás, korcsos, négyes, hatos, nyolcas, gólya és vármegye
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:47
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
7:53
Addig kell a vasat verni, míg az meleg.
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Ung vm.
7:54
Hajnal
Palya Beáta
7:55
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
7:56
Kétféle menyasszony
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Bácska
8:00
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
8:01
Ördöngösfüzes 1966 - Ritka magyar
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:03
Cobzăreasca
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
8:05
Pontozó, lassú, öreges csárdás, szapora
Berta Alexandra, Fekete Márton
Lőrincréve
Enyed vidéke
8:11
Ha jó lányok volnátok
Juhász Józsefné Kádasi Borbála, gy.: Kiss Lajos
Ipolyvisk
Ipoly mente
8:11
Pál Pista bácsi dudanótáiból
Szűcs Szilárd
Tereske
Nógrád vm.
8:15
Lassú és csárdás
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
8:20
Asszonyok, asszonyok, rongyot adjatok
Mészáros Raffaelné Németh Valéria, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
8:23
Nem tudja azt senki csak a jó Isten
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
8:24
Csárdás, friss és fox
Hírös zenekar
Abaújszina
Cserehát
8:29
Gáspár Ármin zilije, cigánycsárdás, csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
8:37
Emma muzsikája
Juhász zenekar
Dunántúl
8:40
Haj, madár, haj
Fekete Mihályné Péter Ilona "Paska", gy.: Olsvai Imre, Szabadi Mihály
Sióagárd
Sárköz
8:41
„Menyecske, menyecske”
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:42
„Jaj, de sokat áztam-fáztam, fáradtam” – „Hej, zsidólány, zsidólány” (csárdás és gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
8:44
Kossuth-nóta
Kalamajka együttes
8:47
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
8:48
Ifi legény voltam...
Szabó Dániel
Hadikfalva
Bukovina
8:50
Csárdás – „Szól a fülemüle”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
8:53
Vörösbor nem drága
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Balatonboglár
Dél-Dunántúl
8:58
Kis kacsa fürdik fekete tóba
Káplár Mihályné Simon Julianna, Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
8:59
Rapszódia
Jánosi Együttes
9:06
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
9:10
Kőműves Kelemen (ballada)
Enyedi Ágnes, Salamon Soma
Gyergyó
9:14
Az alföldi csárdába
Kozma István, gy.: Olsvai Imre
Szilvás
Dél-Dunántúl
9:16
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
9:18
Menyasszonybúcsúztató
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
9:19
Dél-dunántúli karikázók, csúfolódók
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Juhász Zoltán
Dél-Dunántúl
9:26
Betyárgyerek az erdőben
Király István, gy.: Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
9:28
Új korában repedjen meg a csizmám...
Mészáros zenekar
Kalotaszeg
9:34
Ritka magyar
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
9:36
Hajnali, csárdás és szapora
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
9:43
Bearatási nóta (Megrakják a tüzet)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
9:45
Kozári
Igriczek
Moldva
9:49
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
9:52
Feljött a nap
Berecz András
Gyimes
9:54
Meghalok, meghalok
Kiss Sándorné Antal Erzsébet, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Verhóczki Józsefné Farkas Mária, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
9:55
Piros rózsa, kék nefelejcs...
Boglya együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:01
Régi kárpáti kolomejka
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
10:03
Katonadalok
Hideg Anna, Horsa borbála, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:12
Napja Isten haragjának
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
10:13
Gyöngy (Somogy)
Méta együttes
Somogy
10:16
Sej, haj, szép a páva – Befagyott a Galga vize – Bazsa Mári libája
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
10:20
Alaj diko… (drmavac)
Vujicsics, Sebestyén Márta, Szokolay Dongó Balázs
10:27
Zoltán, kapitány
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
10:28
Zdrobuleánka
Legedi László István
Klézse
Moldva
10:29
Keserves és hajnali
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
10:32
Sűrű fogásolás 2.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:34
Sír a szemem, hull az könyvem
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
10:36
Elment az én uram idegen országba
Vizeli Balázs, Tintér Gabriella
Gyimes
10:40
Halotti mars
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
10:42
Csegezi Klára dallamai
Tóth Dorottya
Magyarbece
Enyed vidéke
10:44
Jaj, nékem, kedves lyányom
Mérten Sámuelné Nagy Eszter, gy.: Rajeczky Benjamin
Átány
Heves vm.
10:46
Béres mulatság
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Tardoskedd
Mátyusföld
10:51
Batyus tánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
10:53
Kérek pálinkát!
Gyenesdiási Dalárda, Schreiner Jenő, Töttő Vilmos
Nyugat-Dunántúl
10:59
Jaj, de kicsi a galambom; Fata mundra de romanu; Mert san tu, baci; Haj, Szilaj Pista;Gelastar I bari kurva
Székely Edit "Karol", Középkorú cigány nő, Jakab Lajos "Pujo", Raffai Mátyásné, gy.: Bari Károly
11:07
Mikor mentem hazafelé
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:11
Vidrócki-dallam
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
11:13
Megyek az utcán lefelé
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:19
Megyek az úton lefelé 
Csegöldi József, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
11:20
Săracii cioarecii mei
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
11:21
Bătută
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
11:24
Menyasszonytánc
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:27
Édesanyám, elmegyek messzire
Árpád Lajosné Stuller Piroska, Stuller Ferencné Gubola Ilona, Bardócki Imréné Gubola Borbála, Stuller Józsefné Szabad Mária, Dosztál Sándorné Stuller Mária, gy.: Borsai Ilona, Olsvai Imre
11:28
Betyár vagyok, Angyal Bandi a nevem
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
11:30
Csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
11:32
Én Istenem miért vertél meg...
Demeter Erika, Hegedős zenekar, Papp István „Gázsa”, Wertetics Szlobodán
Őrkő
Sepsiszék
11:41
Lovat lopott Fehér László
Kelemen Károlyné, gy.: Manga János
Balaton
Borsod vm.
11:48
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
11:56
Rusasca 1
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
11:57
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
12:04
Ne bánts engem galambom
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
12:07
Gyimesi kerekes
Juhász Zoltán és tanítványai
Gyimes
12:11
Búza, búza, búzavirág
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
12:13
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:14
Újesztendő, vígságszerző
Bene Lajosné Nagy Zsófia, gy.: Vikár László
Csányoszró
Ormánság
12:15
Keserédes nosztalgia
Csík zenekar
12:18
Rahói hucul asztali
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
12:21
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
12:24
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
12:26
Vajdaszentiványi dallamok
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
12:29
Ficsoreszka és sebes kalup
Majláth Gábor bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Abásfalva
Udvarhelyszék
12:31
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
12:35
Szegénylegény vagyok
Borsóhalmi József, gy.: Paulovics Géza
Jászberény
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
12:36
Bánjad, asszony, bánjad…
Herczku Ágnes, Molnár Miklós, Balogh Kálmán
Ditró
Gyergyó
12:42
Pe-ntrecute
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
12:44
Kedves magyarszováti nótáink
Tintér Gabriella, Papp István „Gázsa”, Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:52
Gyakran vettem kenderemet
Compul Mártonné Bardos Tinka, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
12:53
Pilisszentkereszti szlovák népdalok
Ábrahám Brigitta, Jőrös Andrea, Orbán Johanna, Pál Eszter, Szerencsés Martina
Pilisszentkereszt
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:56
Noghiul
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
12:58
Medinai szerb muzsika
Bartina
Medina
Dél-Dunántúl
13:03
Szomorúfűzfának
Péter Ambrusné Mezei Terézia, gy.: Kiss Lajos
Józseffalva
Bukovina
13:04
Ha fölkötöm lila delin kendőmet
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
13:05
Ritka magyar
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
13:09
Én elmegyek, babám, valamerre
Fábián Éva
Bukovina
13:11
Hol jártál az este, cinegemadár
Máté Józsefné Kovács Teréz, gy.: Csíkvár József
Igal
Dél-Dunántúl
13:12
Sej-haj, harmatos a kukorica levele
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
13:13
Cigány virrasztóénekek
Radák János "Náci" bandája, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:19
Gyermek-verbuválás
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
Szatmár
13:21
Gyermek született Betlehemben (Ujévi köszöntő)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
13:21
Udvarhelyszéki népzene Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
Udvarhelyszék
13:25
Áji nóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
13:29
Sánta lovam Kolozsvár felé féluton
Hegedűs Zoltán, Molnár Pál, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Kalotaszeg
13:35
Lakodalmi ugrós
Orsós János és zenekara, gy.: Martin György
Bogyiszló
Sárköz
13:37
Fehér László
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Mester László, Pénzes Géza
Kalotaszeg
13:44
(Megházasodtam te Pista)
Gyimesközéplok
Gyimes
13:45
Rabének
Békés Banda
13:47
Pergetés
Lovári cigány csoport, gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
13:49
Este későn falu végen jártam
Pojendán Gergő
Somogy
13:52
Lírai és tréfás dalok
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
13:57
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
13:59
(Barna kislány a konyhába mosogat)
Pék István, gy.: Horváth Károly, Olsvai Imre, Vajda József
Rédics
Dél-Dunántúl
13:59
Lassú magyaros (élő felvétel)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
14:08
Hallgató, andalgó, csárdás és friss
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
14:16
Vénlány nótája
Majorosi Marianna, Szabó Attila, Szokolay Dongó Balázs
Somogy
14:21
Ha még egyszer leány lennék
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
14:22
Hajnalfelé
Porteleki László, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:27
Jó estét kívánok… köszöntő, csárdás és szapora
Berki Ferenc "Árus", Sztojka János "Jánoska", Boros Gyula "Gyulu", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
14:45
Jaj de bajos kőből vizet csavarni…
Magyar Tekerőzenekar
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
14:50
Aki kurva akar lenni
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
14:51
Istenem, istenem
Nyisztor Ilona
Moldva
14:55
Lassú pontozó (öreges)
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
15:01
Jókedvemben (hajdúsági lassú, csárdás és friss)
Hajdúság
15:07
Ugrós zenekarral
Orsós János és zenekara, gy.: Pesovár Ferenc, Martin György
Bogyiszló
Sárköz
15:08
Bethleni muzsika
Hírös zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
15:13
Jaj de sokat
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
15:14
Kezes
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:17
Bújj el, bújj el, bújj el buba
Sipos Jánosné Szilágyi Ida, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:17
Az oláhok
Szerényi Béla
15:22
Kondástánc (Mikor megyek hazafelé)
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
15:23
Nagy udvara van a Holdnak
Pál István, Dsupin Pál
Palócföld
15:28
Szeress, babám, csak nézd meg kit
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:30
Tavasz, tavasz, gyenge tavasz
Méta együttes
15:35
Kövecses út szélén; Mind azt mondja a retek
Papp Andrásné Kaszián Anna, gy.: Kallós Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:38
Szapora II.
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
15:39
Jártam az erdő alján
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
15:39
Nem úgy van már, mint volt régen…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
15:45
Kuri krik
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
15:48
Ez a kislány, barna kislány
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
15:51
Menyecske, menyecske
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
15:53
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
16:02
Zasadiu som dve šípovie ružičke; Včera večer, včera
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
16:05
Asztali nóta és forduló
Szabó Dániel, Orsós Tamás, Domonkos Balázs
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
16:10
Csirke csipog az ágy alatt
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
16:10
Elveszött a lovam
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
16:12
ţarina
Bica Dănilă, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Felső-Aranyos völgye
16:13
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
16:21
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
16:22
Mérai csárdás és szapora
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
16:26
Cigány verbunk
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
16:27
Falu végin hasas lány, hasas lány
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
16:28
Becsomóztuk a dohányt
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
16:30
Borsót vittem
Zengő együttes
16:33
Túr a disznó a mocsár szélen
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
16:34
Vino pije moj dragan
Rece-fice
16:40
Piesne zo sliačanskej bursy / Bože nám pomáhaj tú bursu začínať / Bursovníci dokola / Fašiangi sa krátia
Háromszlécsi énekcsoport, Miroslav Kmet­ zenekara
16:42
Verbunk, forduló és szöktetős
Téglás zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:48
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
16:49
Szamos menti román rorgatós - De-a Lungu
Jékely Gáspár, Horsa István, Joó Bence
Szamoshát
16:52
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
16:52
Baranyai horvát népdalok
August Senoa Asszonykórus, Taragyia Tomiszláv, Bosnyák István, Dervár Ferenc "Kume", Lupek András
Dél-Dunántúl
16:55
Szeretőm a táncba
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
16:57
S poza vrch Pol­any
Ján Cerovský
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
16:59
Hajnalcsillag szépen ragyog
asszonyok, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
17:00
Kaszafém
Berecz András, Dsupin Pál, Husi Gyula
Nagykunság
17:08
Korcsos, székely verbunk és gyors csárdás
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Vajola
Sajó mente
17:13
Kondorosi csárda előtt van egy szomorú fűzfa
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
17:17
Jaj nekëm, kedves ëgy fájdalmas, szërëncsétlen fijam, jaj, aki elmënté
Kutas Lajosné Kocsis Teréz, gy.: Sztanó Pál
Cserépváralja
Borsod vm.
17:19
Sűrű sötét felhő vándorol a kék égen
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
17:27
„Nad našimi humienky kukučka zakukala” – „Ja som sám jediný” (dvojkročka a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
17:30
Lassú csárdás
Bekecs együttes, Nagy Zsolt
Bodrogköz
17:42
Szapora
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
17:43
Detviansky rozfuk a odzemok
Michal Palko
Polyánhegyalja
17:44
Csárdás és friss (katonanóta)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
17:47
Ugrósok
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:52
Lassú, csárdás és friss
Boros Mihály bandája, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:57
Joc de învîrtit din satul Coşbuc
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
17:59
Örvend az ég vigassággal, dicséretekkel...
Sinkó János, Tari Rókus, gy.: Hankóczi Gyula
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
18:02
Magyar István király
Berecz András
Moldva
18:03
De szeretnék az égen csillag lenni
Tasnádi Jánosné Zsoldos Sára, gy.: Végvári Rezső
Szék
Észak-Mezőség
18:07
Kanásztáncok újra értelmezve
Patonai Bátor
Alföld
18:12
ländler
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Kelemen László
Szászszentgyörgy
Beszterce vidéke
18:15
Sebes csárdás
Kerényi Róbert, Téka együttes, Varga Zsuzsanna, Sára Ferenc
Gyimes
18:22
Ahol én elmenek
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
18:23
Rozkazovačky
Ďatelinka, Anna Šatanová, Jozef Smutný, Ján Marcinek
Gyetva
Polyánhegyalja
18:28
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:30
Felvidéki dudazene
Koroknai Szabolcs
Felföld
18:32
Hallottátok hírit...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
18:34
Régi és új kezes
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Bolya Mátyás
Moldva
18:37
Mulatónóta és gyors csárdás
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Vizeli Balázs, Lányi György, Havasréti Pál
Vajola
Sajó mente
18:40
Kalotaszegi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Kalotaszeg
18:50
Gyimesi cigány keserves
Zerkula János, gy.: Bari Károly
Gyimesközéplok
Gyimes
18:55
Kántálás
Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:57
Taci mireasă, nu mai plinge
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
19:00
Hajnalnak csillaga, táncnak muzsikája
Hegedős együttes, Unger Balázs
Nagysajó
Sajó mente
19:05
Három ürü nem nagy falka
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
19:06
Elindula József szép Szűz Márijával
Nyisztor Ilona
Moldva
19:08
hore
Ilca Iuliu, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
19:09
Juhászálom
Darmos István, Hunyadi Péter
Bodrogmező
Bodrogköz
19:14
Zúg az erdő, zúg a mező
Toldi Miklósné Juhász Borbála, gy.: Szabó Andorné
Karancslapujtő
Nógrád vm.
19:15
Szerba
Tatros együttes
Moldva
19:25
János bácsi, hová való, Karcsára
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
19:28
Moldvai dal és tánc
Rozsdamaró zenekar
Moldva
19:33
Nem hitted, hogy beteg vagyok
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
19:36
Ríjjatok, magyarok!
Parapács, Agócs Gergely
Nagydaróc
Ipoly mente
19:44
Táncházi muzsika: aprózó, erdélyes, aprózó
Kovács Tivadar, Kovács János, Szabó Gábor, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
19:49
Kun verbunk
Kalamajka együttes
19:53
Az Alma a fa alatt, nyári piros alma dallama citerákon
Budai Sándor, Bánfi Béla, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
19:54
Megy a Tiszán fel egy hajó
Béres Gyula
Nagykunság
19:58
Hej, tedd rá, most tedd rá
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
19:59
Tyukodi nóta és mars - Kalocsa
Magyar Tekerőzenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
20:03
Eljöttem én jó reggel
Salamon Istvánné Gyenes Etelka, gy.: Borsai Ilona
Pajzsszeg
Dél-Dunántúl
20:03
Vajdaszentivány
Üsztürü, Nagy Zsolt
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:10
Tance zo Zámutova
Jozef Kroka - Česľak zenekara, Milan Beniak
Opálhegy
Zemplén
20:15
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
20:17
Nem vagyok én senkinek se adósa... dallama zenekarral
Orsós János és zenekara, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
20:18
Kolo i podnogu (Dráva menti horvát dudazene)
Végh Andor
Dráva mente
20:22
Învârtite
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
20:30
Betlehem kis falujában
Kolompos együttes
20:34
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
20:36
Szépkenyerűszentmártoni dalok Lajtha László gyűjtéséből
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
20:41
Csárdás
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
20:45
Juhásznóták
Tükrös zenekar, Papp László
Szatmár
20:52
Elindult a koca 
Simándi Sándor, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
20:52
Kihajtottam én a libám
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
20:54
Udvardi menyasszonytánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Udvard
Vág-Garam köze
20:55
Vert kezes
Legedi László István
Klézse
Moldva
20:57
Bús a bús gerlice madár
Karsai Zsigmond
Lőrincréve
Enyed vidéke
20:59
Alig tudok élni
Kovács Nóri, Hámori Péter, Lázár Zsófia
Gyimes
21:06
Lassú csárdás és az aprója
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
21:16
Kormos Pistát Simontornyán megfogták
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
21:18
Gyors csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:19
Somogyi citeramuzsika
Krajcsó Bence
Somogy
21:22
De chiuit (Lakodalmi mars)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
21:24
Mikor Gergely legény volt
Mandache Aurél
Moldva
21:26
Azér is csak járom véle
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
21:26
Olyan legény akar hozzám járni
Csicsóka Népdalcsoport
Galgavidék
21:32
Fľaškovi
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:33
Ha kimegyek a doberdói harctérre
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Porteleki László, Kása Béla, Vasas Zsolt
21:36
Viszik a menyasszony selyem ágyát
Pap János, gy.: Vikár László
Sorokpolány
Észak-Dunántúl
21:37
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
21:41
Szász polka
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
21:42
Gyimesi kettős jártatója és sirülője
Nyéky Emese
Gyimes
21:44
Árok, árok, de mély árokba estem
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
21:45
Menyasszonybúcsú
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarbőd
Abaúj
21:47
Tegnap a Gyimesbe­ jártam
Csillag Gergely György, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
21:48
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:54
Bőg a bárány az erdőbe
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
21:56
Egykor és most…
Rozsdamaró zenekar, Barcza Zsolt
Elek
Körösök vidéke
22:00
Édesanyám, de sokat kért a jóra
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
22:02
Mám ja jeden zámeček
Jámbor Istvánné Csernovszki Terézia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
22:03
Szántottam gyepet, gyökeret 
Vojvodi Ödi, Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
22:07
Kék pántlika a harisnyám kötője
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
22:08
De-a lungu, pe loc, învârtita
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
22:14
Bethleni muzsika
Sorogja zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
22:20
Babot vittem az malomba (Dudanóta)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:21
Keresel, tűzlángja, keresel
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
22:24
Aki dudás akar lenni
Lapáti Antal
Romhány
Karancs alja
22:25
Kánai menyegző
Magyar Tekerőzenekar, Vaskó Zsolt, Tárnoki Beatrix, Redő Juli
Tápé
Dél-Alföld
22:28
A ványai bírónak
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
22:30
Vargyasi polgári kötött páros táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Vargyas
Erdővidék
22:36
Keserves
gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
22:38
Kárpátaljai zsidó dallamok
Galga zenekar, Rónai Lajos
Felső-Tisza-vidék
22:43
Fordulj egyet galambom
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
22:44
Nálunkfelé a leányok úgy élnek
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
22:45
A juhait kereső pásztor
Ötvös József bandája
Récekeresztúr
Mezőség
22:49
Pásztorintelem
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Szék
Mezőség
22:52
Ide jöttünk nagy búra
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:53
Alföldi nóták
Majorosi Marianna
Nyírség
22:57
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
22:58
Erdélyország az én hazám, nem Német (édesapámnak)
Bakó Katalin
Méra
Kalotaszeg
23:02
Kiszáradt a cserefa
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
23:04
Kicsi ökröm nagy a szarva
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
23:06
Zsidó tánc
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Toni Árpád, Kóczi Károly, gy.: Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Németh István
Nagysajó
Sajó mente
23:11
Ha a babám mindig nálam volna…
Maczkó Mária
Galgavidék
23:17
Az én édes kedves...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
23:18
Illik a tánc a borzosnak - dudanóta
Fehér Zsombor
23:19
Ez új idő, újesztendő
Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
23:20
Húzzad cigány...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Szék
Észak-Mezőség
23:28
Az Istennek szent angyala
Tóbiás István és családja, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:32
Kossuth nóta
Békés Banda
23:36
A juhait kereső pásztor
Mácsingó György bandája
Báré
Belső-Mezőség
23:39
Menyasszonybúcsúztató
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Ipolyvarbó
Ipoly mente
23:44
Egyél, igyál, édes testvér
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:45
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
23:52
Verbunk
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
23:55
Barna Jancsi – Nádi Jancsi – Gecsej Pista
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.