Folkrádió

2019. október 11-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Elment a madárka
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
0:04
Csikarag a szekér, szép hat ökör húzza
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
0:05
Egy pár tánc Füzesen
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:08
Ősszel, ősszel Demeter nap közeledik
Poncsák Mihály, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
0:09
Kis-Küküllő mentén
Tükrös zenekar
Maros-Küküllők vidéke
0:18
Lóra, csikós, lóra
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
0:21
Nádfedeles a mi házunk...
Kerekes Boglárka, Czerán Csaba
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:24
Érik a szőlő
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:25
Mottó. 1914 évben...
Mátéfi Csaba
0:26
Dudanóta (Dudautánzás hegedűn)
Greznár Zoltán, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csorna
Rábaköz
0:27
Tizenkét pont
Boglya együttes
Magyargyerőmonostor
Kolozs vm.
0:29
Mikor a juhász bort iszik
Bácsó Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
0:32
Hortobágyi pásztordalok
Zsikó Zoltán és zenekara
Hortobágy
0:36
Şebeş
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Nyárádtő környéke
0:38
Egytoppantós
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
0:39
A.Báthori András históriája
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
0:42
Zdrobuleanca
Öves együttes
Klézse
Moldva
0:45
a. Piros alma leesett a sárba – b. Egyes
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
0:48
Ej, vyšli chlapci, vyšli
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
0:50
Lyányom, lányom, Náni lyányom
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
0:51
Vándordallam (változatok egy témára, 18-20. sz.)
Barozda együttes
0:54
Ámá, ámá ké cséjuvavtut
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
0:57
Moldvai dalok
Kacsó Hanga Borbála
Moldva
1:00
Túlsó soron esik az eső
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
1:01
Keserves
Herczku Ágnes, Gombai Tamás
Gyimes
1:04
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
1:06
Kovácslegény voltam én
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
1:11
Adjon Isten, édesanyám, jó estét
Lukács Andrásné Nagy Anna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
1:13
Sűrű csárdás - Dupa spate
Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:16
Babi lovan azt kopogja; Ne bánts engem virágom
cigányok, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Tiszakarád
Zemplén vm.
1:20
Zsiros kenyér, szalonna
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
1:22
Édesanyám oka ja gyászos életemnek
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
1:23
Nagy hegyi tolvaj balladája (Makedón/moldvai párhuzam)
Bognár Szilvia, Navratil Andrea
1:27
Cântec de dragoste
Ion Costache, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Merişani
1:30
Csácsbozsoki hallgató
Szalóki Ági
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
1:32
A kis Jézus aranyalma
Horváth Jánosné Kovács Mária, gy.: Kiss Lajos
Doroszló
Bácskai Duna mente
1:33
Stica
Csürrentő együttes
Moldva
1:39
Szökős
Magyarpalatkai banda, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
1:49
Bánat, bánat…
Dalos Csilla
Visa
Belső-Mezőség
1:51
Kománasszony
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
1:53
Kale Bazingns/Nokhspil
Budowitz
1:54
Börtönbe az uram – Kalo, Kalo, so tu kerdjal
Bastyúr Bertalan, Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
1:58
Menyecske, menyecske...
Bakonyi Klára Zita
Moldva
1:59
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
2:01
Csurgói népdalok
Agárdi Éva
Csurgó
Dél-Dunántúl
2:03
Dudautánzás
Nagy Istvánné sz. Kovács Júlianna, gy.: Barsi Ernő
Szany
Észak-Dunántúl
2:05
Méhkeréki-bihari dallamok
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
2:14
Mikor Szűz Mária kis fiának
Brath Lászlóné Brath Margit, gy.: Bodza Klára
Nyitrageszte
Zoborvidék
2:15
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor
Gyimes
2:16
Kisküköllő mellett…
Szitás Albert, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
2:18
Vörösbor nem drága
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Balatonboglár
Dél-Dunántúl
2:22
Te menj el egy úton, én es a másikon
Demse Gyurkáné, gy.: Újváry Lajos
Somoska
Moldva
2:25
Niski cacak
Rece-fice
2:28
Kalapom a Tiszán úszkál
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
2:31
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
2:33
Megálljon kend, hó
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
2:34
Gyimesi keserves
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Gyimes
2:37
Nagyon régi tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
2:39
Nem akar a vezérürüm legelni
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
2:41
Szombat este megkéretett a babám
Halász Zsigmondné, gy.: Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
2:42
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
2:44
Zavaros a Tisza
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
2:45
Lassú és korcsos
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
2:53
Szeress, szeress, csak nëzd mëg, kit
Prezsmer Miklósné Tankó Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
2:54
Köszönöm anyám, hogy fölneveltél
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
2:55
Amikor mennek a tyúk után
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
2:56
A távolba, jaj, de csörög a béklyó
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
2:58
Lányom, édes lányom
Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
3:02
Cuháré
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
3:13
„Orie Janík, orie, to trenčianske pole” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
3:16
Szent István ének
Vasi Népdalstúdió
Moldva
3:19
Részletek a betlehemesből
Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
3:22
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
3:24
Csárdás dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
3:27
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
3:29
Hej pasia jeg ovecki
Ján Mezovský
3:30
Rábaközi népdalcsokor
Budai Ilona
Rábaköz
3:34
sebes magyaros
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
3:36
Istenem-Istenem
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
3:37
Búsul az én szívem
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
3:38
Menyasszonykontyoláskor
Ecsedi Petra
Szatmár
3:40
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Adorján István, Fekete Antal, Ökrös Csaba
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:44
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
3:54
Pince, pince tizenhárom sor pince
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
3:55
Állok, állok
Berecz András, Bajzik Éva
Kalotaszeg
3:57
Két nyárfa közt besütött a holdvilág
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
3:59
Jaj, de sáros, de göröngyös ez az út
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Musa József, Musa Krisztián, Csurgó Dezső
Szatmár
4:06
Karácsonyi éjszakája
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
4:07
Seremoj és sirített tánc
Bendzsa Tamás
Moldva
4:09
Fekete gyűrűfa sátor
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
4:10
Megkötötték nékem
Szerényi Béla, Kóta Judit
4:15
Én vagyok a vármegye gulyása
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
4:16
Mám ja jeden zámeček
Jámbor Istvánné Csernovszki Terézia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
4:17
Polca
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
4:18
Keserves, lassú és sebes magyaros
Dsupin Pál, Hegedős együttes
Gyimes
4:24
Ez a falu, ez a falu egy nagy szomorúság
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Joób Árpád
Bököny
Nyírség
4:25
18. századi törökös dallamok Szirmay Keczer Anna gyűjteményéből
Szlama László, Török Tilla, Kalász Máté
4:30
Táncnóta
Horváth Péterné, Horváth Péter, gy.: Stoller Antal
Tiszakarád
Zemplén vm.
4:31
Héjsza
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
4:37
Édesanyám rózsafája
Ferenci Mihályné Dávid Rozália, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
4:39
Hova mensz…?
Kalagor
Klézse
Moldva
4:41
Bihari táncdallamok
citerás csoport, Nelu Petru Jolţe, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Rév
Körösök vidéke
4:44
Forduló és cigánycsárdás
Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
4:49
Erre gyere, ne menj arra
Rimai Gergely, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
4:50
Kávéházi tamburamuzsika Balázs Janika emlékére
4:58
Szökős és sebes csárdás
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
5:03
Jaj, de szépen harangoznak
Berkő népdalkör
Berzéte
Gömör
5:06
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
5:07
A juhász elvesztette a juhait
Öves együttes
Gajcsána
Moldva
5:10
Szombat este nem jó citerázni / A barátok, a barátok
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
5:12
„Elmönt az én rózsám...” (Somogyi népdalok)
Csizmadia Anna, Juhász Zoltán
Somogy
5:16
Jó estét, jó estét
Tankó Béla "Búlátott", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
5:17
Magyarózdi pontozó
Panek Kati, Barozda együttes, Székely Levente
Magyarózd
Kutasföld
5:20
purtata
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
5:21
Visai akasztós
Fondor zenekar
Visa
Belső-Mezőség
5:24
(Cserebogár, ne csípd meg a cseresznyét)
Balatinc István, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Dél-Dunántúl
5:27
Joc de început din Gherla
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
5:28
Szöktető csárdás
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:30
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:35
Lóli phabáj, jivendeszki
Rostás Csaba, gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
5:36
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
5:37
Sallai verbunk
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
5:39
Igyunk, mulassunk – Dunántúli bordalok
Rekontra zenekar
Dunántúl
5:46
(Hüccs ki disznó a berekből, csak a füle látszik)
Szilágyi Mihály, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Darnó
Szatmár
5:47
Kocsmárosné lánya, Mariska
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
5:54
Pe doi paşi, hârţag (Cigánytánc, csingerálás)
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
6:02
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
6:06
Parasznyai bíró háza de magos
Lukács László, gy.: Vikár László
6:07
Somogyi rabének és kanásztánc
Égenföld együttes, Balogh Sándor
Somogy
6:11
Cigány halottsirató
Berki Ferenc "Árus", Toni Rudolf "Kormos", gy.: Vavrinecz András, Kriston József
Méra
Kalotaszeg
6:13
Hallgató, lassú és friss csárdás
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes, Agócs Gergely
Gömör
6:23
Huszár vagyok, nem pocsolyakerülő
Nagy Balázs, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
6:24
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
6:25
„Včera bola dievka, dnes je žena” (Szlovák menyasszonytánc)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
6:27
Udvarom, udvarom; Ha lemegyek; A csoda
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Cégér Anna, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
6:37
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
6:38
Seprik az erdei utat – katonakísérő
Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
6:39
Két zili (asztali nóta: Jal eroni kheral, Kana somas phandado) és csingerálás
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
6:45
Egy kicsi madárka...
Kovács Nóri
Kászonimpér
Kászon
6:48
Magyaros
Lukács József, Lukács Lajos, Lukács Ödön, gy.: Sárosi Bálint
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
6:51
Menyasszonybúcsúztató havajgatás
Hodorog András, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
6:53
Túl a vizen van egy malom
Bíró Józsefné Kosza Rozália, gy.: Szalay Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
6:54
Lassú csárdás
Barozda együttes, Csíki Melinda
Felcsík
7:04
Ez a bajor ennivaló
Dani Andrásné Ifjú Éva "Nagy", gy.: Farkas Ilona, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
7:04
Mezőkölpényi muzsika
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
7:12
hore
Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
7:14
Sír a szemem
Szvorák Katalin
Gyimes
7:16
Uram Isten, kérünk, segéts
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
7:16
Szászrégeni zsidó tánc
Muzsikás együttes
7:19
De ciuit la găină
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
7:21
Kicsi ökröm nagy a szarva
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
7:24
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába.
Nagy István, Istók Gusztáv, gy.: Vargyas Lajos
Gömörhosszúszó
Gömör
7:26
Tóalmáson, Tóalmáson
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
7:30
katonakísérő
Istvánné Lakatos Annuska, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:32
Ó Szent István
Nagy Imre
Moldva
7:34
Kiszáradt a tóbul...
B. Nagy Ferenc, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nádudvar
Hajdúság
7:35
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
7:40
Béreslegény
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
7:41
Szép a tavasz, de szebb a nyár...
Kovács Nóri
Székelyföld
7:44
Azt gondoltam, míg a világ
Juhos Mihály, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:45
Fehér galamb szállt a házra
Kovács Nóri
Mezőség
7:49
Szálldogálnak már a fecskék
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
7:51
Öves
Tatros együttes
Moldva
8:00
Elvetettem kenderemet felébe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
8:01
Felvidéki dudazene
Koroknai Szabolcs
Felföld
8:03
Halottsirató ének
Turla Péterné Telekán Teréz, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
8:06
Vörös bor nem drága
Bergics Lajos
8:09
Adjon Isten, édesanyám, jó estét
Lukács Andrásné Nagy Anna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
8:11
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
8:14
Mazeltof, hore, szemszorok - zsidó táncok
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
8:17
Szikora János dudás emlékére
Nagy Gábor
Palást
Palócföld
8:20
De sok erdőt, de sok mezőt
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:22
Lányok, lányok
Kozsán Laura
Moldva
8:23
Susul (ardeleană)
Roma Rostaş, Niculae Covaci, Nicolae Rostuna, Lucreţia Popa
Vasaskőfalva
Körösök vidéke
8:24
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
8:29
Arra alá lebúj, lebúj
Bögri Jánosné Fekete Julianna, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
8:30
Savanyúnak tizenhatszél gatyája
Sebők Lívia, Földesi János
Őrség
8:34
Tarnavölgyi gulyáslegény vagyok én
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
8:37
Eljött az öröm
Méta együttes
Kalotaszeg
8:42
Verjen meg az Isten rózsám
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
8:43
Zöld erdõben, zöld mezõben
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
8:45
Udvardi verbunk
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
8:47
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:51
Túl a vizen Tótországon
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
8:55
„Dumbergósok” – Sarkantyús, csárdás és kukorgós
Holecz Istvánné Kanyó Margit, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs, Andrássy Ferenc, Tóth Gergely, Terék József
Rimóc
Cserhát
9:14
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
9:15
Elindult Mária karácsony éjszakán...
Budai Ilona
9:18
Fejik a fekete kecskét
Csoport, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
9:20
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
9:24
Túr a disznó, túr a mocsárszélen
Bársony Mihály, gy.: Szerényi Béla
Tiszaalpár
Dél-Alföld
9:25
Csörög-börög a legyecske
Kalamajka együttes
9:28
Jobbágytelkén nevelkedtem
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
9:29
Gyimesi keserves, lassú magyaros és sebes csárdás
Erdélyi-Molnár Klára, Németh Péter
Gyimes
9:34
Cigány asztali
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
9:40
Nem zörög a fa levele
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
9:41
Általmenék a temetőn
Demse Gyurkáné, gy.: Újváry Lajos
Somoska
Moldva
9:42
Magyaroska
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
9:44
Până codru frunza ţîne
Nicolae Pitiş, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
9:45
Madár (Muntenia)
Lipták Dániel, Fábri Géza
9:47
Kék iboja, ha leszakajtanálak dallama tekerőn
Balla István, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:48
Ó, Szent István
Berecz András
Moldva
9:51
halottas; cântare morţească
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
9:55
Bádogozzák ezt a sülyi templomot
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
10:02
Uccu, vászontarisznya
Boruzs András, Nádházi József, Baranyai Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
10:03
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
Dunántúl
10:10
Dojna furulyán
Palack Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
10:12
Cinege – tamburán játszott változata
Balogh Sándor, Gál János
Verőce vm.
10:13
Fehér László lovat lopott
Török Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Vajdakamarás
Mezőség
10:19
Kerekes
Öves együttes
Gyimes
10:22
Lassú és friss csárdás
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
10:25
Zimi-zumi zajlapi tájtom
Csicsóka Népdalcsoport
Szatmár
10:29
Egy esztendő, kettő búval is eltelik
Gór Mártonné Benke Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Somoska
Moldva
10:31
Újesztendõ, bikkfás erdő
Mészáros Raffaelné Németh Valéria, Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
10:37
Homoródmenti lassú és sebes csárdás
Majlát Gábor, Majlát Albert, Húsza Lajos, Káló József, gy.: Pávai István
Homoródabásfalva
Homoród mente
10:41
Lement a nap a maga járásán
Legeza Márton, Németh András
Tiszaalpár
Dél-Alföld
10:45
Nem messzi van ide babám tanyája
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:46
Mátkaság
Csík zenekar
Buza
Észak-Mezőség
10:52
cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Tövishát
10:55
Verd meg, Isten…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös Csaba, Mester László, Doór Róbert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:05
Ó, mily nagy örömre ez éjjel ébredtem!
három asszony, gy.: Domokos Mária
Büttös
Abaúj-Torna vm.
11:07
Féloláhos, pontozó, csárdás és szökő
Hírös zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
11:13
Ablakomba, ablakomba
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
11:15
Töltsd meg, pajtás poharamat!
Gyenesdiási Dalárda, Gubinecz Ákos, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
11:20
Lóra csikós, lóra, elszaladt a ménes
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
11:21
A két kápolnavirág balladája
Bárdosi Ildikó
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
11:27
ţarina
Bica Dănilă, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Felső-Aranyos völgye
11:28
Bodonkúti hajnali
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Bodonkút
Kalotaszeg
11:33
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy 
Nagy Andrásné Bali Kati, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
11:34
Szászcsávási bornóták
Major Levente, Moldován István, Fazakas Levente, Molnár Szabolcs, Szilágyi László, Bajna György
Csávás
Felső-Vízmellék
11:38
Búsul az én szívem
Istók Pál
Klézse
Moldva
11:38
Szilágysági katonadalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Szilágyság
11:45
A halálról, élők, emlékezzetek
Szebelédi Pálné Gubics Verona, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
11:45
Očovské cifry
Ján Šimiak
Polyánhegyalja
11:48
héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
11:50
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
11:53
Pergetés
Balogh Erzsébet
Gergelyiugornya
Tiszahát
11:54
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
11:59
Cigány lassú csárdás
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
12:03
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
12:10
Lefele folyik az Ingola vize
Bajzáth Ferencné
Fedémes
Heves vm.
12:12
Felcsíki féloláhos és zsuka
Palló zenekar
Felcsík
12:15
Sok iregyem a faluba­...
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
12:17
A virágot eltiltani nem lehet...
Guessous Majda Mária, Boros Gerzson Dávid
12:28
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
12:35
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
12:37
gyorscsárdás
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
12:40
Hiripi csárdás és friss
Németh Dénes, Rónai Zoltán, Takács Ádám, Bartók József
Szatmár
12:45
Hej, bácsika, bácsika
Lakatos Pál, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
12:46
Csárdás és friss
Tiszahát zenekar
Szatmár
12:50
Gábor Ignácé
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
12:54
Megöltek egy legényt
Csorba Kármen
Moldva
12:57
Busulok ës, bánkódom ës
Tímár János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Háromkút
Gyimes
12:58
Megjövendölve volt régen
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:00
Lakodalmi mars
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
13:01
Jocul lui Vili
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
13:02
Sárközy Kázmér magyar tánca
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
13:03
Hojže, čupže, bača moj
Martin Tesák, Matús Tesák
13:05
Lassú csárdás, gyors csárdás, cepper
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Szalay Zoltán, Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
13:17
Kolozsvári városi muzsika Pusztai György Gruci repertoárjából
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kolozsvár
Kolozs vm.
13:24
Jártam az erdő alján
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
13:24
Kupuszinai népdalok
Csizmadia Anna
Nyugat-Bácska
13:27
Cigány hallgató és cigánytánc
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
13:30
Kezes
Legedi László István
Moldva
13:33
Mikor gulyásgyerek voltam
Törgyekes Ferenc, gy.: Olsvai Imre
Csörnyeföld
Dél-Dunántúl
13:34
Ádámosi négyesfogat
Dobroda zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
13:40
Ne tedd oda a hegedűdet, Samu! (csárdás és szapora)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
13:44
Csigavígtaposáskor
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
13:51
Diófának három ága
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
13:54
Pusztinai erdőn vaj egy fiatal fa
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
13:56
Sárga Zsinor a bakancsom fűzője
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
13:56
Rábaközi csárdások és dus
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Lelkes Tibor
Rábaköz
14:03
Polka
Wiedner János, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
14:04
Ördöngösfüzesi katonadalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:11
cigánytánc
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
14:12
Sűrű és ritka magyar
Ifjú Muzsikás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:17
Fekete fellegből esik az eső
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
14:19
Ifiúság gólyamadár
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Csávás
Felső-Vízmellék
14:24
Koljátka - köszöntő
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
14:26
Irigyeim mennyin vagytok
Szlama László
Lujzikalagor
Moldva
14:30
Halottkísérő
Pulika János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
14:32
Emma muzsikája
Juhász zenekar
Dunántúl
14:35
„Na zelenej lúky voda kvapká” (svadobná, na počúvanie a dvojkročka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
14:38
Juhászálom
Darmos István, Hunyadi Péter
Bodrogmező
Bodrogköz
14:43
Kelet felől hiába dörög az ég
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
14:44
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
14:47
Invârtita és hârţâg
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
14:53
Jó estét, jó estét csaplárosné asszonyság
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
14:56
Adj uram őnékik örök nyugodalmat
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
14:58
Bort iszik a Péter bácsi
Gubinecz Ákos, Kovács Péter, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
15:01
Csínom Palkó
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
15:02
Saj lagzi, lagzi
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
15:03
Hajtsd ki rózsám az ökreket
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:04
Oroszország felé nem tudjuk mi az utat
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
15:06
a. A csobán nótája (3) – b. Magyar tánc
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
15:10
Kolo
Vujicsics
15:15
Karácsonyi csillagjárás
Ötvös János
Nagyecsed
Szatmár
15:16
Joc de început din Dej
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
Dés
Mezőség
15:18
Uráló dudán (újévi köszöntéskor játszott dallam)
Dima Mihály, gy.: Stuber György
Ploszkucény
Moldva
15:21
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
15:23
Magas hegyek között van az én lakásom – Rákoczi kocsmába
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
15:30
Bukovina, édes hazám...
Józan Renáta
Bukovina
15:31
Ciobanas (pásztornóta, csobános) dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
15:33
Farkas István csárdásai
Egyszólam együttes
Somogy
15:36
Zilahi Mózsi nótája
Vojvodi Ödi, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
15:38
Dedoj - egyházaskozári kettőskék / Öves
Tatros együttes
Moldva
15:45
Brâul
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
15:46
Sebes forduló
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
15:56
Elvitte ja víz az egri hidat,
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
15:57
Este viszik a menyasszony ágyát
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
15:58
Nem bánom, hogy parasztnak születtem...
Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
15:59
Monostori zöld erdőben…
Patonai Bátor
Tápa
16:03
Szállj le hattyú, szállj le
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:04
Kocsmárosné lánya, Mariska
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
16:11
Most kezdtem egy barna kislányt szeretni; A csikósok, a gulyások
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
16:12
Hajnali, csárdás és szapora a cigányoknak
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
16:27
Örvend az ég vígassággal, dicséretekkel
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
16:28
Tápió menti lakodalmas
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
16:35
csárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
16:36
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
16:38
Elmentem Mórra, Mocsára
Rátkai Károlyné Limpacker Margit, gy.: Borbély Judit, Borsai Ilona
Bezi
Észak-Dunántúl
16:39
Bonchidai román muzsika
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:44
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Ruszi Lajos, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
16:52
Tápiósápi kislányoknak nincs párja
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
16:59
Nem láttam én molnárcsókot de majd látok most
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
16:59
Sej, az én lovam, többet ér az sok lónál
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
17:01
Szegényes (lassú pontozó)
Jámbor "Dumnyezó" Pista bandája, gy.: Pávai István
Magyarszentbenedek
Kutasföld
17:03
Kocsmárosné adjon bort hitelbe
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
17:08
Kánta
Csiszár Aladár bandája
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:09
Ipolymenti dudadallamok
Szilágyi Márton
Ipoly mente
17:13
Lassú és gyorscsárdás
Csíkszentdomokosi zenekar, gy.: Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
17:18
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
17:23
Túl a Tiszán, a szendrődi határba
Balog János, gy.: Sztareczky Zoltán
17:25
Gyimesi keserves
Guessous Majda Mária
Gyimes
17:30
Megy a nap lefelé...
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
17:31
Öves kavalon
Legedi László István
Klézse
Moldva
17:33
Ludasim, pajtásim
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
17:35
Lassú cigánytánc és szökős
Herczku Ágnes, Koncz Gergely, Hegedűs Máté "Kishega", Fekete Antal "Puma", Fekete Márton "Kispuma", Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
17:47
Virrasztó ének és csingerd­­i
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
17:55
Esztényi lassú
Halmos Attila, Enyedi Ágnes, Benkő Dóra Rózsa, Ocskay Rita, Huszthy Bálint, Enyedi Tamás, Lelkes András
Esztény
Kis-Szamos melléke
18:02
Molnár Anna (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
18:06
Verbunk
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:10
Ha felmegyek a bugaci halomra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
18:12
Kezes
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
18:15
A kapuba a szekér
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:16
Marossárpataki forduló, csárdás és cigánycsárdás
Terék József, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Marossárpatak
Felső-Maros mente
18:22
Hej, Várad felől – Októbernek, októbernek elsején
Kedves Dénes, Szentes Károly, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
18:24
Gruci
Dobroda zenekar
Kolozsvár
Kolozs vm.
18:30
De, én iszok, én
Balogh Ilona, gy.: Bari Károly
Miskolc
18:31
Idegen földre ne siess
Kallós Zoltán
Gyimes
18:34
Ráncos szárú kiscsizmám szögre van akasztva
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
18:36
O zâs mama să mă-nsor
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
18:40
Kelj fel, kondás, elaludtál
Gonda Józsefné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
18:41
A szecsei utcán végig, végig
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
18:47
Búcsú (Leseperve a Kárpátok aljára)
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
18:50
Tolnai dalok
Varga Veronika
Tolna vm.
18:54
Paradicsom kőkertjibe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczey Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
18:55
Igyunk arra, aki búsul
Zengő együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
19:01
Hétlépés / Septe pas
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
19:05
Nincs egyebem a rózsámnál
Téka együttes
Somogy
19:10
Csiga-biga, gyere ki
Bajzáth Béláné Varga Katalin, gy.: Borsai Ilona
19:10
Vásári kikiáltás
Szeredás együttes
19:13
Nem messze van ide Kismargita
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
19:15
Nem mind arany (Felsősófalva, Sóvidék)
Horváth Sára Nina, Paár Julianna, Szabó Dániel, Nyitrai Tamás
Felsősófalva
Sóvidék
19:22
Kiszáradt a bodzafa hum,
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
19:22
Bánat, bánat
Kalagor
Lujzikalagor
Moldva
19:26
Turka
Duló György, Török Ferenc, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
19:26
Tavaszi szél
Dobroda zenekar, Fekete Antal
Belső-Mezőség
19:33
Kiskertemben kinyílott a tulipán
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
19:34
Tiszapolgári csárdás és friss
Téglás zenekar
Tiszapolgár
19:38
csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
19:41
Én is egyszer kedvemre éltem
Fábián Éva
Tyukod
Felső-Tisza-vidék
19:43
Adj anyám, adj, mert itt hagylak
Varga Imre, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
19:44
Kutasföldön
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
19:52
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
19:55
Zörög a kocsi
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
19:56
Rózsa, rózsa, labdarózsa levele
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
19:57
Elveszött a kis pej lovam a csókai ződ erdőbe
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
19:58
Szállj el, te fekete fecske…
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
20:01
Ákosfalva 1941
Bekecs együttes
20:09
Jó estét, jó estét (Sóki)
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
20:12
Ritka magyar a XVIII. századból
Ifjú Muzsikás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:19
De jale
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
20:21
Preletela lastovienka
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
20:25
Igyál, betyár, múlik a nyár
Kelec József, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
20:26
Kossuth lova megérdemli a zabot
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
20:29
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
20:33
Bál Felsősófalván
ifj. Gelencsér János, Bacskai Balázs "Bakter"
Felsősófalva
Sóvidék
20:36
Oj, de so phendas e kali gaži
Makula József, Makula Sándor
Kiskovácsvágása
Gömör
20:39
A kállai kettős
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Toni Árpád
Szatmár
20:46
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
20:50
Be sok eső, be sok sár
Csík zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:55
Nem messze van ide Kismargita..
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:00
„Ősz az idő”
Holecz Istvánné Kanyó Margit
Rimóc
Cserhát
21:03
Hallgató, andalgó, csárdás és friss
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
21:10
Vasárnap bort inni
Téka együttes
21:14
Csütörtökön virradóra
Nyeste András
Kállósemjén
Nyírség
21:15
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
21:20
Fehér László – Lassú csárdás – Piros kancsó, piros bor – Lassú és sebes csárdás
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
21:25
Mars
Holecz Istvánné Kanyó Margit, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs, Andrássy Ferenc, Tóth Gergely, Terék József
Rimóc
Cserhát
21:26
Az esküvőre hazatérő kedves (A kert fenekibe…)
Márton Erzsike, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:27
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
21:29
Viszik a menyasszonyt
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:31
Vajdaszentivány
Üsztürü, Nagy Zsolt
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:38
Nem szánt-vet az égi madár
Rácz Lőrinc, gy.: Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
21:38
Dittáj, dittáj Bád Mihál
Balogh Sándor
Moldva
21:40
Nyirászabúcsúztató
Bogdan Toader, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
21:43
Adja Isten, mink is vigadjunk!
Gyenesdiási Dalárda, Bognár István, Farkas Ödön, Komáromy Béla, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
21:47
Hejde, betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Mező Judit
Füzesabony
Heves vm.
21:48
Eke Imre nótája
Tintér Gabriella
Buza
Észak-Mezőség
21:50
Udvardsko kolo
Stipan Pavković és zenekara
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
21:52
Rákóczi ritka magyarja
Kalamajka együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:56
A pünkösdi rózsa
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
21:57
Aranyalma
Vladár Károly, Bognár Szilvia
22:00
Hej, tedd rá, most tedd rá
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
22:01
Kicsi a hordócska/ Cie sa to kone
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
22:04
Elindult, elindult
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
22:07
Rókatánc
Fakutya zenekar
Moldva
22:10
Lóra, csikós, lóra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
22:12
Kárpátaljai zsidó dallamok
Galga zenekar, Rónai Lajos
Felső-Tisza-vidék
22:16
Kánai menyegző éneke
Kisbakonyi Ferencné Szűcs Irén, gy.: Halkovics János
Jásztelek
Jászság
22:23
Bölcsőcske
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba, Balogh Cintia, Ecsedi Petra, Fórián Anikó Dalma, Tóth Réka
22:28
Cigánycsárdás
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
22:31
Királyhelmeci muzsika
Hunyadi Péter és barátai
Királyhelmec
Bodrogköz
22:41
Nyíradonyi hegytetőn
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
22:42
Bánat, bánat, csukros bánat
Demeter Erika
Gyimes
22:44
tropota
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
22:48
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
22:54
Katicabogárka, menj fel az égre
Balázs Károly, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
22:55
Amoda a karám mellett
Balogh Sándor
Tiszántúl
22:56
Cîntec ritual de nuntă: Cîntecul miresei
Fănică Vişan, gy.: Speranţa Rădulescu
Valea Argovei
22:59
Dunántúli táncdallamok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Dunántúl
23:04
Jer bé a temetőkertbe
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:06
Lassú csárdás
Bekecs együttes
Somogy
23:14
Túr a disznó, túr a mocsárszélen
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
23:15
„Ë mäi näpon...”
Csizmadia Anna, id. Csizmadia Anna
Kupuszina
Bács-Bodrog vm.
23:19
Povoja povoja
Csorbai énekcsoport
23:22
Este későn megperdítik a dobot
Raksányi Boglárka, Buborék István, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Szék
Észak-Mezőség
23:24
Darumadár magasan száll, szépen szól
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
23:28
Köszöntő
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
23:28
A pernyési kastélynak zsindely a teteje
Hodosán Mihályné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
23:29
Moldvai dedoi, hora és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar, Szlobodan Vertetics
Temelia
Moldva
23:34
Ángyom sütött rétest
Kelemen László
Naszvad
Vág-Garam köze
23:35
Egyszer egy madárka
Érsek Csaba, Ségercz Ferenc
Gyimes
23:39
Entendénusz
Amsztmann Lajosné Kránicz Vilma, gy.: Együd Árpád, Németh István
Bize
Dél-Dunántúl
23:39
Oláhos, lassú és friss csárdás
Csík zenekar
Kecskemét
Kiskunság
23:43
„Besütött a nap a báró ablakán” (hallgató, csárdás és friss csárdás – juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
23:49
Mikó möntem, babám, kis Csókábú kifelé
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
23:51
Ez a kislany mind azt mondja
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:53
Én is voltam, mikor voltam…
Varga Diána
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:56
Három kéve leveles nád
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.