Folkrádió

2019. október 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ági, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
0:05
Doină furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
0:08
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
0:18
Felsütött a nap sugára
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:19
Tolnai dudálás és ugrós
Egyszólam együttes
Sárköz
0:23
Fehér László lovat lopott
Varga József "Hangya", Tótszegi Kné Kozma Kisó, gy.: Kallós Zoltán, Klaus Frantz
Méra
Kalotaszeg
0:26
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
0:29
Lakodalmas
Szabó Andrásné Hideg Ilona, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
0:30
Botosánka
Berka együttes, Enyedi Tamás
Moldva
0:34
Csárdás
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
0:35
Húsvéti ének
Molnár Katalin
Moldva
0:38
Az olájok, az olájok
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
0:38
Hej, fosztóka, hej, fosztóka
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Kóka
Tápió mente
0:44
Szivaroztam, elégettem
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:47
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
0:52
Vékony héja van
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
0:53
Csikorog a szekér
Ágas-bogas zenekar, Kovács Márton
Szék
Észak-Mezőség
0:55
A palásti csárdában
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
0:56
Keserves Zerkula Jánostól
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
0:58
[Táncdallam]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
0:59
Sűrű verbunk
Csányi Sándor „Cilika”, Mezei Levente „Leves”, Mezei Ferenc „Csángáló”, Jámbor Ferenc „Tocsila”, Csányi Mátyás „Mutis”, gy.: Bartha Z. Ágoston
Csávás
Felső-Vízmellék
1:04
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
1:05
Öreges öves, megkettőzött húrral
Kalagor
Moldva
1:08
Söprik az erdei utat
Papp Sándor "Karikás", gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
1:13
Piros kancsó, piros bor (Szatmár)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Pásku Veronika
Szatmár
1:21
Vastaghúros sűrű csárdás
Kozák Zsigmond, Kodoba Béla, Radák Mihály, Kovács Márton, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:24
Tánc húros hangszerekre
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
1:30
Égszín pántlika
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
1:32
Megöltek egy legényt
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
1:38
Fecske madár szállott a vasútra – A turai bíró szőlőjébe – Hej, rozmaring, rozmaring
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
1:42
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
1:48
Régibb és újabb katonanóták
Áji férfiak és asszonyok, gy.: Vargyas Lajos, Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
1:52
Magasan repül a daru
Korpás Éva
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:56
Lakodalmi nóták: a leves, a sült és a szilvakompót nótája
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, Ambrus Árpád, Bartalis Jutka, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
1:59
A szerelmeseké
Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
2:01
Lányok vannak a toronyba fehér koszorúba
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
2:02
Pont 14 pont (Varga Ferenc Csipás dallamaiból)
Zagyva Banda
Kalotaszeg
2:04
Menyasszonytánc és fogás
Oláh "Nyaka" Árpád, Oláh Zoltán "Bózsi", Oláh Dezső, Szatmári Aladár, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
2:07
Ha a Tisza borból volna
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Szék
Észak-Mezőség
2:12
Haj Ujvár (Horkai ének)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:13
Megyek az utcán lefelé (keserves)
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
2:15
bărbunc
Zegrean Mihai, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
2:17
Bús az idő a nap nélkül...
Széles András
Szatmár
2:20
Őrözgeti vala szegény csobán legény
Csurál Józsefné Kánya Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
2:23
Kerekes
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
2:26
Rara (ritka román legényes), bărbunc (verbunk)
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
2:32
Cigánycsárdás
Szabó Attila, Balogh Kálmán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
2:35
Azért mondom nektek, jól meghallgassátok
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
2:36
Dudanóták
Kubinyi Júlia
Nógrád vm.
2:38
Ruszászka
Farkas Péter, gy.: Kerényi Róbert
Külsőrekecsin
Moldva
2:40
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:41
Ez a lábam, ez, ez, ez
Kemény Lászlóné Gajdos Anna
Penészlek
Szatmár
2:42
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
2:44
Kelimaske gilji
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
2:51
A falu nótája és korcsos
Bogányi András, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
2:56
Vetekedik velem
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
2:57
Haida fată să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
2:59
A mi menyasszonyunk
Ulman Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
2:59
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
3:02
Kiöntött a Maros vize homokos partjára
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
3:04
Bécs várostól, nyugatról keletre
Kalamajka együttes
3:09
Kisújszállás körül van ibolyával
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
3:10
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
3:19
Kis menyecske, igazán csakugyan, bejadta a panasszát
Buják Jánosné Bényei Ágnes, gy.: Kiss Lajos
Szilágyi
Bács-Bodrog vm.
3:20
Szerelem, szerelem...
Navratil Andrea
Somogy
3:22
ballada
Antal Árpádné Zilaji Rozália, gy.: Szalóki Ágnes
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
3:25
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
3:27
Cserreg berreg a legyecske férjhez akar menni
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
3:28
Kanásztánc
Téka együttes
Dél-Dunántúl
3:32
Virágszombaton este Mária fiát kérdezte
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
3:37
Jár a kislány virágos szép mezőben
Gálber Attila, Horváti Kata
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:42
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
3:44
Csabai keserves, szökős, ritka és sűrű magyar
Ökrös együttes
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
3:55
Román induló; Fel, fel vitézek; Improvizáció
Boross Imre, Kovács Márton, gy.: Hankóczi Gyula
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
3:56
Bordalok Somogyból, Zalából
Fiastyúk énekegyüttes
Dél-Dunántúl
4:02
Domaházán kidobolta a bíró
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
4:03
Dudaverbunk
Békés Banda
4:08
Ámá, ámá ké cséjuvavtut
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
4:10
A szilágysámsoni Rákóczi-nóta és friss
Kalamajka együttes
Szilágysámson
Szilágyság
4:16
Cserés erdő, csárda előtt a lovam
Tankó Péter "Bitang", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
4:18
Szatmári cigány népdalok
Tintér Gabriella
Szatmár
4:22
Suită taraf
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
4:26
Ma van húsvét napja
Méta együttes
Szatmár
4:31
Ezerkilencszáztizennégyben
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
4:33
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
4:35
hajnal utáni csárdás
Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Küküllődombó
Vízmellék
4:37
Gyimesi gardonos
Ivánovics Tünde, Brasnyó Antal
Gyimes
4:41
Aki kurva akar lenni
Balogh Károly
Tiszavasvári
Nyírség
4:42
Kossuth Lajos a vezér
Egyszólam együttes
4:46
Purtata VII: Romăneşte de la Sînmărdinu de Cîmpie
Ioan Bota, Alexandru Chetros, Ötvös Zoltán bandája
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
4:48
Bánat, bánat, de nehéz vagy... Szászcsávási muzsika
Ivánovics Tünde, Szökős együttes, Palló zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
4:55
Talalaj-vasárnapi köszöntő
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:57
Lefelé folyik a Tisza
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
4:59
Koljátka - köszöntő
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:01
Imregi karikázó
Cseri Anikó, Hortobágyi Ivett, Majorosi Marianna
5:07
Anyám, anyám, édesanyám
Borsóhalmi József, gy.: Paulovics Géza
Jászberény
Jászság
5:08
Mérai cigány rend
Csűrös Banda
Méra
Kalotaszeg
5:19
Verbunk
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:20
Vajdaszentiványi sebesforduló
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:24
Rózsát ültettem a gyalogútra
Tolnai Péterné Papp Gizella, gy.: Paulovics Géza
Nagykónyi
Sárköz
5:25
Fogásolás
Méta együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:30
Az alpári bírónak
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
5:32
Együttélésben (Nagy- és Kisküküllő menti magyar, román, cigány muzsika)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Maros-Küküllők vidéke
6:00
Szállj le, pille
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
6:00
Fehér László ballada
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
6:03
Jó estét kívánok… köszöntő, csárdás és szapora
Berki Ferenc "Árus", Sztojka János "Jánoska", Boros Gyula "Gyulu", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
6:21
Féloláhos
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
6:22
Csárdás és szapora
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
6:29
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
6:34
„Hármat tojott a fürjecske, fűr-fűr, rendembe” (asztali nóta és belépő)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
6:37
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
6:42
Megvirágzott a diófa
Salamon Györgyné Horváth Maric (28), gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
6:44
Kalotaszegi legényes
Palló zenekar
Kalotaszeg
6:47
Lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
6:51
Lassú pontozók: A) Járd ki lábam, járd ki most… B) Uccu fekete retek… C) Kis Árpád Bagai lassú pontozója
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
6:57
Adsza babám, a jobb kezed
Gál József, gy.: Szabó Csaba
Felsőrákos
Székelyföld
6:59
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
7:06
Sánta németes és csoszogtató
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
7:08
A Bolond Jóskáé: magyarpéterlaki muzsika
Bartis Zoltán "Kicsi", Simon István, Fazakas Albert, Kostyák Márton
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:17
Férjhez adták a nénémet a báró fiához
Lázár Mihályné Keczán Johanna, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nyíradony
Nyírség
7:18
Ki hallotta ennek hírit
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
7:19
Búza, búza, búzavirág
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
7:20
Szépkenyerűszentmártoni dalok Lajtha László gyűjtéséből
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
7:25
Korán reggel szépen szól a pacsirta
Fazekas Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
7:26
Erdőszombattelki muzsika
Zagyva Banda, Kádár Ignác, Rónai Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
7:32
Gyertyatánc (vőfélytánc)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
7:34
Szászcsávás
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Csávás
Felső-Vízmellék
7:43
Szól a kukuk szól
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
7:44
Keserves, hajnali, csárdás és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
7:57
Fehér fuszulykavirág (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
8:00
Di Khupe/Fun Der Khupe
Budowitz
8:03
A bárnai kertek alatt, ej, ja-ja-ja-ja-ja
Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
8:03
Fúj, süvült a Mátra szele
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
8:09
Gergelytánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
8:14
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
8:19
Kicsi lovam térdig megyen
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
8:21
Székely énektöredék a madéfalvi veszedelemről
Györfi Erzsébet
Hidegség
Észak-Dunántúl
8:23
Román cigány horitura
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
8:27
Erre gyere, rózsám, nincsen sár...
Dobroda zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:29
Ki van borér, de soká jár
Varga Imréné Verebéli Mária, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Mátraverebély
Mátra vidék
8:30
Vidala matka / Ruža, ruža bili krušpám
Szabó Júlia
Nógrádsáp
Nógrád
8:33
La mireasă
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
8:43
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
8:48
Ez az ucca, bánat ucca
K. Kis Sándorné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
8:49
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
8:52
bucsinozás
Tímár Viktor "Trifán", gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
8:54
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
8:59
Repülj, páva repülj – Szőrnyű nagy romlásnak indult Pannónia
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
9:04
Ha bemegyek a sülysápi templomba
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
9:09
Zsidó lakodalmi ének
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
9:10
Sűrű fogásolás 2.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:12
Elibe, elibe; Parlagra terült a juhom; Fáj a kutyámnak a lába; Ica-rica, boromica; Kanásznóta - Búzába ment a disznó
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
9:19
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
9:22
Na zelenej lúke kopa sena
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
9:23
Román csárdás és magyar fogásolás
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:32
Lakodalmi csujogatás
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:33
Rác kóló - Tököl
Kóló Együttes
Tököl
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:36
De băt
Jámbor Adalbert bandája
Bonyha
Vízmellék
9:38
Bogár Imre balladája
Nagy Amália, Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
9:40
Lassú és csárdás
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
9:43
Juhos és románca
Török Ádám
Moldva
9:45
Sottesz
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
9:46
Öreg magyaros
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
9:48
Fehér László lovat lopott
Csillag Béla "Vándor", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
9:50
Viszik a székely katonát
Virtus együttes, Lehőcz Alexandra
Gyimes
9:57
Ukrán hopak
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
9:59
Békési szlovák táncok
Ludas zenekar
10:03
Úr Krisztus feltámada
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
10:04
Keservesek
Türei Lengyel László, Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
10:15
Korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
10:18
Káin és Ábel
Berecz András, Dsupin Pál, Szabó Dániel
10:23
Pokrócomnak a négy sarkába...
Király István, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
10:24
Marosszéki dalok
Életfa
Marosszék
10:29
Danţ de ţipurit
Ionică Bumb, Ion Ciorcaş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Kányaháza
Szatmár
10:33
Someşana de la Salva
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
10:35
Tátikám, tátikám... (siratás, részlet)
Csernyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
10:38
Szép Tóalmás körül van ibolyával
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
10:43
Ruszin és román táncok
Joszip Csernavec, Jurij Csernavec, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
10:53
Duó dobbal
Gázsa zenekar
10:56
Dévla, Dévla, na máj már ma
Dadaj, gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
10:58
Erdélyi hajdútánc (1705 körül)
Barozda együttes
11:01
De petrecere és amikor átöltözik a menyasszony
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
11:03
Amoda el, a pusztában…
Debreceni Regösök, Bálint Károly
Dél-Alföld
11:06
A szigeti malom alatt
Magda István, gy.: Bartók János
Hobol
Dél-Dunántúl
11:06
Kalotaszegi pár
Maruzsenszki Andor, Kunos Tamás, Barcza Zsolt
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
11:11
Cigánytánc, lassú és sebes cigánycsárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:16
Kukucska Ernő dudás emlékére (Nógrádmegyer)
Hrúz Dénes
Nógrádmegyer
Karancs alja
11:20
Szép a rozmaringszál egy csokorba
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
11:21
Betyárballada
Cégér Anna, Salánki Teréz, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
11:23
De baut si de cingetit (cigány asztali nóta és csingerd­­i)
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
11:30
Gyere pajtás afférulni!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
11:34
Ha bemegyek a bihari csárdába
Varga Károlyné, gy.: Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
11:35
Túl a Tiszán
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hajdúság
11:45
învârtita
Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Vízmellék
11:48
Faragószék nótája
Szeredás együttes
11:51
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
11:52
Harmoniában
Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Nagysajó
Sajó mente
11:57
Látod babám azt a tearózsát
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:58
Sej-haj, harmatos a kukorica levele
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
11:59
Búsulok es, bánkódom es
Prezsmer Miklósné Tankó Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
12:04
Szeress egyet, s legyen szép
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:08
„Ej, vysoko zornička” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
12:10
Kiskálosi fenyves erdő
Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely
12:16
Ágról ágra
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
12:18
Belts - zsidó köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
12:22
Cîntec: spune, măiculiţa, spune
Sidor Andronicescu bandája, Zinovia Ţîmpău
Fundu Moldovei
Bukovina
12:25
Ének Szent Istvánhoz
Sebestyén Márta
Moldva
12:26
Kisded Jézus korába...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
12:27
Bonchidai ritka magyar, csárdás és gyors csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
12:34
Nem messze van ide Kis Hargita
Bálint Vilmos, gy.: Szalay Zoltán
Csíkmadaras
Felcsík
12:37
Üvegcsárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
12:40
Rigmus
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:41
Jánosköszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
12:45
Két keserves és cigány asztali nóta
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
12:50
Dojna, Csárdás, Hácegáná
Bakator, Jeremiás Lajos
Kolozsvár
Kolozs vm.
12:57
Templomot is építettem túróbúhuhuhu, túróbu­
Baracsi Menyhértné Kis Julianna, gy.: Lajtha László
Tunyog
Szatmár
12:59
Szék 2006. Kisutcai Sipos Márton nótája
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
13:07
menyasszonykísérő
Kovács Tibor, Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Kárásztelek
Kraszna vidéke
13:08
Ketten
Dűvő zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
13:13
Zöld fűre szokott a harmat leszállni
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
13:14
Szállj el fecskemadár
id. Novák Pál
Palócföld
13:16
Peren prajtjorale
Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
13:17
Marosszéki táncdallamok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Toni Árpád, Farkas Zoltán "Batyu"
Marosszék
13:27
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
13:29
Látom a szép eget
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Tekerőpatak
Csík vm.
13:31
(Csípd meg, bogár)
Mihálovics József (sz. 1933), Mihálovics József, Balog Illés, Bogdán György, Mihálovics Ferenc, Szabados István, Bogdán György (sz. 1950), gy.: Sárosi Bálint
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
13:34
Belső-mezőségi korcsos
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
13:36
Én víg nem vagyok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
13:37
Székvárosi öreg templom...
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
13:39
Lakodalmi csárdások
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
13:43
Az ürögi halastóba
Pirkadat Énekegyüttes
Felsőireg
Sárköz
13:48
Sír a szegény Andris gyerek
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
13:50
Ludaim, ludaim
Enyedi Ágnes, Ladányi Ferenc, Enyedi Tamás
Gyergyóditró
13:55
„Kovács Lajos iszik most” (lakodalmi ivónóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
13:56
Gyimesi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Gyimes
13:59
Uspávanky
Anna Grelová
14:01
Munténia (Teiș)
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Havasalföld
14:04
Mivel már besetétedett
Kozma Jánosné Antal Rozál, Koczka Imréné Kozma Julianna, Farkas Lászlóné Farkas Mária, Ördög Imréné Farmosi Rozál, Fülöp Sándorné Császár Mária, Csiki Sándorné Koczka Rozál, Fodor Józsefné Hócza Ilona, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
14:06
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
14:10
Csűrdöngölő
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
14:11
A tücsök lakodalma
Juhász zenekar
Bukovina
14:16
cigánytánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:18
Román ritka és sebes
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
14:22
Siralmas volt nékem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
14:24
Húsvéti énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Gajcsána
Moldva
14:27
A Tiszának a Dunának
ismeretlen, gy.: Lengyel László
Türe
Kalotaszeg
14:28
Hidegen fújnak a szelek
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:31
Rézsarkantyúm nem pereg...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
14:32
Csávási
Dobroda zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
14:38
Danţu lu­Gheorghe a lu­Nicoară
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog
Tartolc
Avasvidék
14:40
Sebes magyaros I.
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
14:42
Mikor engem a főorvos vizitál
Győrfi Antalné Ursulán Anna, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
14:43
Keménytelki román táncok
Hegedős zenekar
Keménytelke
Torda-Aranyos vm.
14:48
Kicsi tulok
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:50
Elveszett hat ökröm
Ábrahám Brigitta
Somogy
14:53
Ország, világ az én hazám
Gergely András "Zsüke", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Türe
Kalotaszeg
14:56
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
15:01
Rahói hucul asztali
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
15:03
János gazda két lánya van eladó…
Czaier Péter
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
15:07
Dudanóta
Balázs Jani, gy.: Kertész Gyula
Hont
Hont vm.
15:08
Rimóci furulyazene
Dsupin Pál
Rimóc
Cserhát
15:10
I mama i tata
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
15:11
Népszerűtlen népzene
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
15:15
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
15:16
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
15:24
Itt születtem Mérában-Vallomás; Keserves cigány hajnali
Berki Ferenc "Árus", Berki Béla "Árus", Toni Rudolf "Kormos", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
15:29
Križanje
Vujicsics, Vizin Antus
15:34
Ha ezt én így tudtam volna
Póra Györgyné Prezsmer Vilma, gy.: Újváry Lajos
Gyimesbükk-Rakottyástelep
Gyimes
15:40
Bujdosik egy árva madár
Farkas Annamária, Juhász Zoltán
Gyimes
15:46
Árva vagyok, árva
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
15:47
Kecskés
Kerényi Róbert, Benke Félix, Petrás Mária
Moldva
15:49
Lakodalmas
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
15:51
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
15:53
katonanóta
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
15:54
Tánczene
Dűvő zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:01
Mikor én még kicsiny voltam
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
16:02
Kezdetben (Ádámos, Felső-Vízmellék)
Horváth Sára Nina, Paár Julianna, Nyitrai Tamás, Papp Endre, Szabó Dániel, Bognár András
Ádámos
Alsó-Vízmellék
16:09
Vert kezes III.
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
16:13
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
16:17
Elvágtam az ujam keresztbe
Kígyós Józsefné Tóth Mária, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nagykereki
Körösök vidéke
16:18
Cigánycsárdás
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
16:23
Sej, haj, lemegyek az Alföldre csikósnak
Szilasi Mihály, gy.: Kiss Lajos
Felsőmuzslya
Alsó-Tisza-vidék
16:24
Ha felmegyek Kolozsvárra...
Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
16:26
Ez napon mi megjelentünk… (János-napi kánta)
Kocsis János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
16:29
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
Dunántúl
16:36
Karácsony Lázár keservese
Karácsony Lázár, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
16:40
Lassú és korcsos
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:48
Avri kamljom te zsav po plej
Gábor Kati, gy.: Bari Károly
Gyimesbükk
Gyimes
16:52
Teli az ég fellegekkel
Panek Kati, Barozda együttes, Székely Levente
Magyarózd
Kutasföld
16:57
Négyes
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:00
Hallgató és csárdás Fülekről
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Fülek
Nógrád vm.
17:07
Az én rózsám személdöke
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
17:08
Kiszáradt a tóbul
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Szatmár
17:13
Lakodalmi kisérő
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
17:16
Hegyek alján...
Miskolczy Mariska, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
17:19
Fordulós
Csiszár Aladár és bandája, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:23
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
17:30
Sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
17:33
Most jövök Gyuláról
Muzsikás együttes
17:36
A bácskai Tisza mente dalai: A zentai kaszárnyára; Szép Moholy körül van; Túl a Tiszán learatták
Magó István, Denkovics Ferencné Lajkó Júlia, Gödér Mihály, Varró Imre, Pördi Ferenc, Pördi Zoltán, Balog György, gy.: Bodor Géza, Burány Béla
Bácskai Tisza mente
17:40
In memoriam Legedi László András
Zurgó együttes
Moldva
17:43
Verd meg Isten…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
17:46
Tavaszi havajgatás
Legedi László István, Antim Ioan
Moldva
17:50
(A hajnali csillag ragyog)
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
17:51
Gyors tilinkás
Legedi László István, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
17:53
Mikor kezdtem kofferomba pakolni, Fütyül a masina
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
17:56
Ej, most jövök Gyuláról...
Cerankóné Mihók Margit, Kocákné Mihók Jolán, gy.: Agócs Gergely
Magyarbőd
Abaúj
17:59
A csikósok, a gulyások
Hasulyó Péter, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
18:01
Kiskálosi fenyves erdő a tanyám
Hegedős együttes, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
18:06
Rákóczi-induló
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
18:07
Három négyes
Dobroda zenekar
Szék
Észak-Mezőség
18:13
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó", Danó Bálint
Kispalád
Szatmár
18:14
Széki magyar és sűrű tempó
Berkó együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:18
Čardaš, friška (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
18:21
Cifra gulya
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László
Bács
Kalotaszeg
18:26
Erdő, erdő, erdő, de szép kerek erdő
Simon Jánosné Czira Ilona, Takács Ferenc, Eke Imre, Simon Rozi, gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
18:29
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Nagy Amália, Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
18:31
Suknja moja
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
18:32
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
18:38
Üdvözlégy Krisztusnak drága szent teste #2
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
18:42
Szögény csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
18:45
Batyus tánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
18:46
Bordalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
18:53
Amott van egy kis ház
Kurbuj Demeterné Tankó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Libaváros
Gyimes
18:54
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
18:57
Keserves, halottkísérő és egy pár tánc
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:12
Féloláhos, pontozó, csárdás és szökő
Hírös zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
19:18
Rossz a csizmám, se sarka, se talpa
Faragó Ferenc, gy.: Paulovics Géza
Jászszentandrás
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
19:20
Sándor napi köszöntő
Méta együttes, Barbócz Sándor
Szilágyság
19:26
Ez a vonat, ha elindult, hadd menjen – A hajnali csillag ragyog
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
19:28
Kyrie eleison
Zurgó együttes
Moldva
19:30
Hallottátok hírit annak a megyének
R. Nagy Sándorné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
19:32
Vine Jancu din Ardeal
Kalamajka együttes
19:35
Čieže to ovečky
Ján Kroták
Rimakokova
Gömör
19:39
Szerelem, szerelem…
Juhász zenekar
Bácska
19:43
Kolozsvári csűrdöngölő
Farkas Bálint, gy.: Demény Piroska
Detrehemtelep
Aranyosszék
19:44
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
19:46
ritka legényes; ungureşte fecioreşte
Gábor Alexandru "Albu", Gábor János "Albu", Kovács Péter, Filaton József "Pupu", gy.: Kelemen László
Borsa völgye
19:49
Este későn…(Galga menti muzsika)
Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola kamaraegyüttese
Galgavidék
19:54
Édesanyám karja nevelt föl engem
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
19:56
Építik a tóalmási templomot
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
19:58
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Botezán János, Vintilla Endre
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:00
Gábor Anti, Gyöngyös György kecskése
Tatros együttes
Moldva
20:04
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
20:11
Bádogozzák a buzai nagytornyot
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
20:12
„Joj, šibaj furman kone bičom” („Amikor viszik a menyasszonyt az esküvőre”)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
20:13
Palatkai pásztor
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:17
Édesanyám mért szültél a világra
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
20:18
Menyasszonybúcsúztató
Muzsikás együttes
20:22
Jaj, de szépen kifaragták...
Bari Lehel, Bari László, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
20:24
Cimpoi (Ardeleana)
Téka együttes
20:27
Édes lányom (románul-magyarul)
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
20:31
De-a lungu
Morotva zenekar
Mezőszopor
Kolozs vm.
20:35
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:36
Eltörött a kutam gémje
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
20:38
Colinda és batuta
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
20:41
Román aszimmetriák
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
20:46
Šepšakere roma barikane
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
20:49
Kettős jártatója
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
20:54
Derék gyerek a tücsök, házasodni készül
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
20:55
Fütyül a masina
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Hévizgyörk
Galga mente
21:03
Rara
Moldován Adalbert "Vasvilla Béla", gy.: Pávai István
Luc mente
21:05
Vajdasági gyerekjátékok
Agod Alíz, Boros-Guessous Majda Mária, Berta Alexandra, Pál Eszter, Takács Éva
Dél-Alföld
21:09
Jaj mely hamar múlik e világ ereje
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
21:11
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
21:19
Cigánycsapás – Már a nap is, már a nap is lemenőbe' van
Oláh Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
21:20
Nincs egyebem a rózsámnál
Téka együttes
Somogy
21:26
Szegény tiszteletes úr
Molnár Ilona, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
21:28
Kihajtottam Virág ökröm / Édesanyám voltál / Keserű viz
Vándor Vokál, Csík zenekar
Kalotaszeg
21:37
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
21:38
Verbunk, korcsos és szöktetős
Heveder
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
21:47
Annyi bánat a szívemen
Tötszegi Károlyné Kozma Anna, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Méra
Kalotaszeg
21:48
Prekáračky
Ďatelinka, Anna Šatanová, Jozef Smutný
Gyetva
Polyánhegyalja
21:52
Körüljárva az eget / Lassan kocsis!
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
21:58
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
22:00
Le az utcán szép csendesen
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
22:03
Verbunk, keserves, csárdás, halottkísérő
Üsztürü zenekar, Heveder zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
22:12
Halotti vers és halottkísérő ének
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
22:14
Szegen csengő
Berecz András
Csataszög
Nagykunság
22:16
Feltámadt Krisztus ez napra
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
22:16
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
22:20
Cigány asztali
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
22:26
Halottkísérő
Csík zenekar
22:30
Háj szode gázse, szode ráj
Emil Bancu "Himi", gy.: Bari Károly
Dános
Maros-Küküllők vidéke
22:33
Anyám, édesanyám...
Róza Gabriella
Moldva
22:35
Pakulár nóta
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
22:39
Piros kancsó, piros bor
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
22:41
Fehér liliomszál
Rövid Józsefné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
22:43
Sirüleje
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
22:48
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
22:57
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
23:00
Nem messze van ide Kismargita; Mikor Rózsa Sándor; Szól a figemadár
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
23:05
Vínko, vínko, vínko Červeno
Jámbor Istvánné Csernovszki Terézia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
23:07
Elment a madárka…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
23:10
Este későn megperditik a dobot
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:14
Királyfalvi nagy hegy alatt
Lukács József bandája, gy.: Sárosi Bálint
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
23:16
Magyarózdi kajánkodó
Panek Kati, Bodzafa együttes
Magyarózd
Kutasföld
23:18
Az én édes kedves apám
Boruzs András, Törő Gábor, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
23:20
Joc de învîrtit din satul Coşbuc
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
23:22
éj Bóthajtásos az én szobám
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
23:24
Utra Mari – A gyermekgyilkos anya balladája
Nagy Amália, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
23:26
„Én gútai gyerek vagyok” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
23:27
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
23:31
Ím, midőn mindeneket
Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
23:34
Bonchidai cimbalmos
Muzsikás együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Mezőség
23:39
Klopocel
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
23:42
Meggyújtom a csumám
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Törökkoppány
Külső-Somogy
23:46
Édesanyám lánya vagyok
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
23:46
Karikába gyűröm a gatyám szárát
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
23:49
Pakulár. ...amikor a bács elvesztette a johokat...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:54
Žeňilo sa motovillo
Benyovics Mihályné Rojtos Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Mende
Tápió mente
23:58
Fújnak a föllegëk
Szakáll Józsefné Bebők Judit, gy.: Olsvai Imre
Nemespátró
Dél-Dunántúl
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.