Folkrádió

2019. november 11-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kalotaszegi legényes
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
0:03
Kovaľska
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
0:04
A tűz lángja - moldvai táncdallam
Hárs György Barna
Moldva
0:05
Rákóczi, Bezerédi
Beke István, gy.: Kodály Zoltán
Gice
Gömör
0:06
Karikába gyűröm a gatyám szárát
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
0:09
Csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
0:19
Édes Gergelem
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Farkas Zoltán "Batyu"
Moldva
0:25
Oláhul Merinkám
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
0:28
Geampara (Dobrudzsa)
Galga zenekar, Erdélyi Klára, Csávás Attila
0:37
Batrinescu
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
0:44
Joc rar, batuta
Suttyomba zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:50
Kicsi lovam térdig megyen
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
0:52
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:55
A csávási nagy hegy alatt
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás "Mutis", férfiak, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
0:58
Öregé
Bolya Dániel
Klézse
Moldva
1:01
Liskovskí mládenci
Liszkófalusi énekcsoport
1:03
Székely verbunk, lassú, ropogtatós
Dűvő zenekar
Szilágyság
1:08
Fľaškovi
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
1:09
Fehér galamb szállt a házra
Kovács Nóri
Mezőség
1:13
Kiskertemben kinyílott a tulipán
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
1:14
Sanoval sa vták vtákovi
Martin Tesák
1:16
forgatós
Pap Sándor, Fórai Mihály, Oltyán István Attila, Siklódi Károly, Fogaras József, gy.: Kelemen László
Nyárád mente
1:19
Szól a kakas már 
Palya Bea
1:22
Ha te tudnád, amit én
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
1:22
„Békamoj”
Mihó Attila, Szlama László, András Orsolya
Békás vidéke
1:27
Lassú és friss csárdás (Ablakomba besütött a holdvilág)
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
1:29
Máramarosi román lakodalmas énekek
Ökrös együttes
Máramaros
1:33
Édesanyám is volt nékem, de már nincs
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Csapó Károly, Németh István, Pálfy Gyula, Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Sárvásár
Kalotaszeg
1:35
Magyarszováti népdalok
Kovács Judit, Kovács Nóri
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:40
Szöktetős
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
1:41
Pe doi paşi şi hârţag
Fondor Műhely
Nagysármás
Kelet-Mezőség
1:44
Magyaros
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
1:45
Fehér liliomszál
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
1:46
Ceasul (az óra)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
1:47
Szépen veri az eső a virágot
Tényi Edit
Mezőség
1:50
Megengedte Szék városa
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:52
Édesanyám, eresszen el a bálba!
Boglya együttes, Pertzel Géza
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
2:00
Suită taraf (jocul mândrelor)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
2:04
Kannás
Csürrentő együttes
Moldva
2:10
Névnapköszöntő
Csiszár Aladár bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
2:13
Magyarszovát
Szalóki Ági, Koncz Gergely, Mester László, Mihálydeák Barna
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:27
Zöld erdőben, zöld mezőben; Mély a Tiszának a széle
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
2:29
Hrochotské rozkazovačky /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
2:33
Bolthajtásos az én szobám
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
2:36
Mikor mentem a falumból kifelé
Demeter Panna-Katalin
Kalotaszeg
2:39
Betlehem városban, rongyos istállóba
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
2:40
Káta felett ragyognak a csillagok
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
2:44
Siratás Anti bácsi nyújtópadjánál, pusztinai harangszó
gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
2:49
Katonakísérő és forduló (Magyarpéterlaka, Maros-mente)
Gajdos
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
2:54
hora curunii
Mera Iuliana, gy.: Pávai István
Ruhaegres
Jára és Hesdát völgye
2:56
Batuka
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:01
Gyilkos Fenék, Fenék volna, ha volna
Simon Zsuzsanna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
3:02
S poza vrch Pol­any
Ján Cerovský
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
3:04
Bătută
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
3:07
Kicsi madár, hogy tudsz élni
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
3:16
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
3:17
Lóra, csikós, lóra
Zsikó Zoltán, Bátmonostori Tamburazenekar
Dunántúl
3:23
Jocul turcii
Ioan Şorecău, Ionica Moldovan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
3:24
Chasid tánc
Muzsikás együttes
3:25
Azér iszom a dregánt
Tanta Julianna
Kölcse
Szatmár
3:27
A lészpedi erdőn...
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
3:30
Induló a vőlegény háza felé
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
3:33
Ez a kis Lészped
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
3:36
Árva vagyok, árva, az Isten is látja
Kurtyán Györgyné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nyíradony
Nyírség
3:39
Nyugat-dunántúli cimbalomzene
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
Sopron
Észak-Dunántúl
3:44
Hóra dudán
Dima Mihály, gy.: Stuber György
Ploszkucény
Moldva
3:45
A szecsői templomtorony de magos
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
3:49
Bizonytalan voltát világ állapotjának
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
3:51
Mária tiszteletére
Kertész Mădălina
Moldva
3:53
Hej búra, búra…
inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
3:55
Még a kácsát elhajtottam
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
3:55
ej Rab vagyok, rab vagyok
Jámbor János, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
3:58
Rekecsini botosánka
Csürrentő együttes
Külsőrekecsin
Moldva
4:04
Colindă (Trei crai de la răsărit), învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
4:11
Kövecses víz
Tatros együttes
Moldva
4:15
Még azt mondja a szeretőm anyja
Halász Zsigmondné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
4:16
Tedd be, vedd föl, csapd a földhöz
Balogh Sándor
Dunántúl
4:17
asztali nóta
Mocsel Piroska, Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Pávai István
Sepsiszék
4:19
Névnapköszöntő
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Gyönyörű Zsigmond, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
4:29
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
4:33
Kezes II. - Fehér Márton horája
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
4:39
Cigánytánc
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
4:41
Pálpaliné balladája
Majorosi Marianna
Kürt
Vág-Garam köze
4:45
Mikor az Úr Jézus
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
4:47
Verbunk, sebes forduló, cigánycsárdás
Folt zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:54
Egyik virág még a búza szép virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
4:55
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
5:00
Losar, Petruš
Bódi Mária
Kék
Nyírség
5:01
Bujdosik az árva madár
Tényi Edit
Bácska
5:03
Párnástánc és mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
5:05
Átkozódó
Panek Kati
Magyarózd
Kutasföld
5:08
Lakodalmi csujogatások
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
5:08
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
5:12
Udvaromon hármat fordult
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
5:13
Halasi dudanóták
Bakó Katalin, Krámli Kinga, Vladár Károly
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:17
Cikenali bogol i, thak piri kolonpiri
Kovács Kolompár Sándor, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
5:18
Láttam, mikor fölszállott a páva
Hévízgyörki Asszonykórus
Hévizgyörk
Galga mente
5:23
Nagykövesdi szüreti nóta – „Pince, pince, 13 sor pince”
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
5:24
Keserédes nosztalgia
Csík zenekar
5:27
Sej, tiszta búzát szedeget a vadgalamb
Fazekas Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
5:29
Úgy el vagyok keseredve…
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:33
Bekecs alatt Nyárád tere...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
5:35
Sej, az én lovam, többet ér az sok lónál
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
5:36
Madárka, madárka
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
5:37
Nem tenéked zeng a határ
Agócs Gergely, Dragony Gábor
Vág-Garam köze
5:44
Sebes csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
5:45
Sárközi karikázók
Mátyás Király Citerazenekar
Sárköz
5:48
A Látod, édesanyám, látod, édesanyám dallama citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:49
Felsütött a hajnal csillag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
5:58
asztali nóta
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
6:01
Nem zörög a fa levele
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
6:02
Rég megmondtam a bús gerlicének
R. Nagy Sándorné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
6:03
Örömanya tánca, medvés
Duduj Rozália, Sinka Sándor
Csíkszentdomokos
Felcsík
6:07
Forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:15
In memoriam Boros Samu
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Bogártelke
Kalotaszeg
6:21
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:22
Zoborvidéki tűzugrók
Csercsel
Zoborvidék
6:25
„Pásztorok, keljünk fel” (karácsonyi köszöngető)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
6:27
Szökős
Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Óradna
Beszterce-Naszód vm.
6:31
Magyar–Négyes
Kozák Zsigmond, Kodoba Béla, Radák Mihály, Kovács Márton, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:32
Kék ibolyát ültettem a cserépbe
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes
Mezőség
6:37
Hallgató
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
6:39
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:48
Én Uram, Teremtőm
Minuc Jánosné Ferenc Mária, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Szabófalva
Moldva
6:51
Szép hajadon lányok
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
6:56
Zegnal góral swa góralke
Stanislaw Wyzykowski
7:01
Vajdaszentiványi muzsika: sebes forduló, csárdás és cigány csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán, Demeter Erika
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:07
Megfogott már engem a nap
Szabó Dániel, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
7:08
A hajnali csillag ragyog
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
7:11
Zavaros a Tisza
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
7:12
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:16
Haj, szénája, szénája
Horváth Mihályné Kránicz Katalin, gy.: Olsvai Imre
Gyékényes
Dél-Dunántúl
7:17
Jó reggelt, jó reggelt
Papp András, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
7:19
polka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
7:21
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
7:22
[Megy a kanász a partnál]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
7:24
Vagyon az égen egy csillag...
Gajdos zenekar
7:29
Menyasszonytánc
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
7:32
Nádfedeles a mi házunk...
Kerekes Boglárka, Czerán Csaba
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:35
Arass rózsám, arass
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
7:35
Apám nótája
Bakator
Hajdóböszörmény
Hajdúság
7:38
Magyar verbunk - Román barbunc
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
7:40
Két katonanóta
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Ľubomiír Pustay, Tibor Bartoš, Slavko Bartoš, gy.: Agócs Gergely
7:43
Addig menyek míg a világ világ lesz
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
7:45
Aranykút, aranykút...
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Hegedűs Gergely, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László, Andó Ilona, Hegedűs Luca, Keller Dániel
Inaktelke
Kalotaszeg
7:47
De bota (Férfitánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
7:49
Rákóczi-ballada
Szerencsés Martina
Somogy
7:53
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Márián Erzsébet
Ura
Szatmár
7:54
Ugratós, lassú csárdás és asztali nóta
Szeredás együttes
Szilágyság
8:03
Vertek engem, vertek… (ökörmezői dal)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
8:04
Magyarszováti népdalok
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:07
Hull a körté, hull a körté
Kojtyik Józsefné Gatyás Mária, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
8:08
Újra Kürtön
Dobroda zenekar, Szabó János
Kürt
Vág-Garam köze
8:13
„Elől van az én szívem, nem hátul”
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
8:15
A szecsei utcán végig, végig
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
8:21
A malomnak nincsen köve, mégis lisztët jár, mégis lisztët jár
Bereczki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
8:22
Szászcsávási cigánymuzsika (Szászcsávási asztali, csárdás és szökő)
Csávás
Felső-Vízmellék
8:27
Sírjál, sírjál, szép szűz virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
8:28
Cseres erdőn…
Takács Éva
Gyimes
8:31
Meghalok, meghalok
Kiss Sándorné Antal Erzsébet, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Verhóczki Józsefné Farkas Mária, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
8:32
Moldvai dallamok
Dűvő zenekar
Moldva
8:40
Szárnya, szárnya, szárnya a madárnak
Albert István, gy.: Borsai Ilona
Mátraszentimre
Heves vm.
8:41
Amott van egy kis ház
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
8:47
Édesanyám mondta nékem
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
8:49
Nógrádi dudazene / Pál István nótái
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
8:58
Ha megfogom
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
8:59
Kossuth Lajos azt üzente
Egyszólam együttes
9:05
S elindula három árva (I. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
9:10
Szomorú az idő / Pántlikás kalapom
Fiastyúk
Bukovina
9:12
Román kolomejka
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
9:14
Sobri Jóska nótái
Egyszólam együttes
Zalavég
Dél-Dunántúl
9:17
Este nálunk a faluba
Cigenás Jánosné Buláj Magdó, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
9:20
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:21
kontyoló nóta
Tavasziné Héner Mária, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
9:22
Marossárpataki forduló, csárdás és cigánycsárdás
Terék József, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Marossárpatak
Felső-Maros mente
9:28
Nem anyától lettem
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
9:30
Hajnali, csárdás és szapora a cigányoknak
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
9:45
Cigány verbunk
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
9:47
Vínko, vínko, vínko Červeno
Jámbor Istvánné Csernovszki Terézia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
9:49
Fáj a kutyámnak a lába
Balázs Teréz, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
9:51
Kék pántlika a harisnyám kötője
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
9:52
Bulgarjászka / Lérem, lérem
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
9:53
Gyimesi furulyadallamok
Gergely Viktor
Gyimes
9:56
Gyermekjátékok
Gyetvai Simonné Mura Erzsébet, Orvos János, Prágai Jánosné Selymes Mária, Bagi Illésné Hirsman Piroska, Péter Pálné Szurap Ilona, Makk Mihályné Szurap Erzsébet, gy.: Bodor Géza, Burány Béla, Kiss Lajos, Bodor Anikó, T. Géza, Németh István
Dél-Alföld
9:59
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
10:02
Ňe do śena, ňe do sena
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
10:03
Magos a dézsi temető
Ágas-bogas zenekar, Erdélyi Luca
Szék
Észak-Mezőség
10:07
Esik eső, ázik a heveder
Pintye Sándorné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
10:08
Kanásztáncok két hegedűn
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
10:10
Kicsi tulok
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:12
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
10:17
Ideki a hegyen
Bodor Péterné Ambrus Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
10:18
Verbunk (magyarországi), Kedves Árpád bácsi tánca, orosz zsuka
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:24
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
10:25
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
10:29
Sziráky csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
10:31
Ördöngösfüzesi: Katonakísérő csárdás és zsidótánc
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:38
a drumului
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
10:39
Vékony János nótái
Dsupin Pál
Mezőkövesd
Borsod vm.
10:43
Éva, szívem, Éva
Tóth József, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
10:44
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
10:52
Szökős
Radács János bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:54
Csácsbozsoki hallgató
Szalóki Ági
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
10:56
Elmúltak már minden kínjaim
Kovács Márton, gy.: Kiss Lajos
Mélykút
Bács-Bodrog vm.
10:57
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:08
Tilalom, tilalom, tilalmas a malom (csárdás és gyors csárdás)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
11:09
Cigányzenék
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:16
Erdő erdő mit vétettem
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
11:18
Keresel
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
11:21
Čieže to ovečky
Ján Kroták
Rimakokova
Gömör
11:25
Kaszárnya, kaszárnya...
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
11:33
Most jöttem Gyuláról
Kígyós Józsefné Tóth Mária, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nagykereki
Körösök vidéke
11:35
Szemem a szemedbe kacag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
11:42
Tarka-barka rokolyának elszakadt a ránca
Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
11:43
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
11:44
Az Argyélus kismadár nëm száll mindën ágra.
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
11:45
Kaszafém
Berecz András, Dsupin Pál, Husi Gyula
Nagykunság
11:54
Román pár: româneste, rara, lenesa és învârtita
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
12:03
Ivánku, Ivánku /rusínska/
Muzička
12:07
El, el, elmegyek, nem maradok e tájon
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
12:09
Ugrálós, verbunk és friss
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Perkáta
Fejér vm.
12:15
Terchovské spevy a hudba (Kysuce)
Bonáňovc testvérek zenekara
Terhely
Várnai völgy
12:19
Cigány csingerálások
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
12:24
Anyám, anyám, édesanyám
Borsóhalmi József, gy.: Paulovics Géza
Jászberény
Jászság
12:25
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
12:30
Sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:31
Menyasszony vagyok
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:31
Jól megrezáld a farod
Tóth Sándorné Fabó Júlia, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
12:32
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
12:38
Balázstelki nagy hegy alatt (Féloláhos)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
12:40
Nem bánnám, ha egy mélységes mély pince fenekire leeshetnék
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
12:41
Kádár István históriája 2.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
12:45
Ritka magyar a XVIII. századból
Ifjú Muzsikás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:52
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
12:54
Csárdás és szökő
Csányi Sándor „Cilika”, Mezei Levente „Leves”, Mezei Ferenc „Csángáló”, Jámbor Ferenc „Tocsila”, Csányi Mátyás „Mutis”, gy.: Bartha Z. Ágoston
Csávás
Felső-Vízmellék
13:04
Jaj, de nagyon széles
Fekete József, gy.: Várkonyi Imre
Szenna
Dél-Dunántúl
13:06
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:17
Hejszák és kerekes
Zerkula János, Antal "Finánc" Zoltán, Tímár Viktor "Trifán", Pulika Gizella, Tímár János, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
13:37
Forduló, csárdás és korcsos
Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:43
Kiskertemben van egy nagy fa de magos
Bajmoki Turbuk István, gy.: Domokos Pál Péter
Hadikfalva
Bukovina
13:44
Töltsd meg, pajtás poharamat!
Gyenesdiási Dalárda, Gubinecz Ákos, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
13:49
„Hipp-hopp, zörög a pinna” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
13:50
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
13:54
Debrecennek van egy vize
Gonda Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
13:54
Felkelt már a hajnalcsillag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
14:00
„Viszi a víz a hidegkúti rétet”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
14:01
Hajnalik
Türei Lengyel László, Czilika György bandája, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
14:10
Árokparton kácsatojás
Laboda Jánosné Galambos Anna, gy.: Kiss Lajos
Gombos
Bácskai Duna mente
14:11
Fehér holló
Dűvő zenekar
Válaszút
Kis-Szamos melléke
14:15
Motoris, motoris...
Potta Géza "Gatyo", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
14:16
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
14:21
O csúrári fragyelo mórelasz
Jakab Lajos "Pujo", gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
14:21
Ófalusi korhelynóták
Bartina
Ófalu
Dél-Dunántúl
14:27
Csárdás I.
Kanczel János, Túry Ferenc, gy.: Mező Judit
Debrecen
Hajdúság
14:28
Szerba
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
14:31
Aluszol-e jó juhász
Lőrincz Antalné Nyisztor Márta, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
14:32
Jana ide
Vándor Vokál
14:34
Kisoláhos (táncdallam)
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
14:35
Erre gyere, rózsám, nincsen sár...
Dobroda zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:36
Megüzenem a szolgabíró úrnak
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:38
Boricázás
Szeredás együttes
14:44
lassú és sebes csárdás
Pulika János, Zerkula János, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
14:48
Féloláhos és verbunk
Barozda együttes
Gyimes
14:50
Szerelöm, szerelöm – Ördög bújjék a piros pofádba
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
14:52
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
14:55
Fúj-süvölt a Mátra szele
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
14:57
Széki lassú és magyar
Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Kozma Gyula
Szék
Észak-Mezőség
15:02
Az ágyam deszkája majoránna fája
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
15:03
Kinek nincsen szeretője
Eszterlánc, Takács Anna, Takács Piroska, Dresch Dudás Mihály
Buza
Észak-Mezőség
15:06
A zenekar bemutatkozik
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
15:06
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
15:11
Hozz bort, kocsmárosné
Dömök Márton, gy.: Olsvai Imre
Zákány
Dél-Dunántúl
15:12
A haleszi csárdába
Terék Józsefné Heltovics Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
15:19
De szeretnék az erdőben fa lenni
Tóbiás Dániel, Horváth Anikó, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:22
Porzik a hegyi borozda…
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Fábián Éva, Koczka Judit, Balogh Kálmán
Dél-Dunántúl
15:27
Amerre én járok, még a fák is sírnak
Tanka Demeterné Molnár Mária, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
15:29
Gergelének
Berka együttes, Mészáros Tamás
Klézse
Moldva
15:34
Cîntec: Pe sub deal, pe sub pădure
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
15:37
Hajnali
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
15:41
Mely magas volt a fa
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
15:41
Verje meg az Isten
Mischl Erik
Szék
Észak-Mezőség
15:45
Lakodalom előtti este a leányos háznál
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:49
Nyírségi oláhos
Berta Alexandra
Nyírség
15:51
Országúton masirodzom
Márton Ferencné Rózsi Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
15:53
Krisztus ki vagy nap és világ…
Écsi Gyöngyi
Béd
Zoborvidék
15:56
Száraz kútgém, üres vályú
Orosz László, gy.: Keszi Jenő
Megyaszó
Zemplén vm.
15:57
Friss, válltánc és karikázó
Szeredás együttes, Dezsőházi Tamás, Kulcsár Annamária, Varga Eszter
Hegyköz
16:06
S én kimenék kiskertemben virágom nezni
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
16:07
Nagykátai verbunk, csárdás és friss
Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Fehér Berci, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
16:11
Sej nincsen pénzem; Utca, utca, bánatutca; Cigánycsárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:18
Havaljgatás
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
16:19
Kaszárnya, kaszárnya
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
16:21
Vajdaszentiványi sebesforduló
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:25
hosszúhavasi héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
16:26
Lassú csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
16:36
Kiürült a búzás verem
Gazdag Dezső, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
16:37
Fölszállott a páva
Lászka Lajosné Szurgyi Ilona
Tápiószele
Tápió mente
16:38
Hăndrăgelul (mănănţelul)
Vasile Covaci, Niculae Covaci
Nagykáránd
Körösök vidéke
16:41
Gergelytánc
Szokolay Dongó Balázs
Moldva
16:44
Sír az egyik szemem
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
16:45
Hegyezd füled
Palya Beáta, Szokolay Dongó Balázs
Mezőség
16:50
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
16:51
Román csárdás és magyar fogásolás
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:59
Vert kezes
Paun Vasile, gy.: Bari Károly
Redojé
Moldva
17:01
Csipás terces
Kálmán Bence, Horváth Balázs, Weingart Csaba, Varga Balázs
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
17:08
Cigány hallgató, botoló és táncnóták
Gulyás István, Horváth Istvánné és falusi asszonyok, Bandor Antal és családja, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Karcsa-Becsked
Bodrogköz
17:12
Somogyi dallamok citerán
Dudás Klára
Somogy
17:16
Verbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
17:16
Öntsd tele, pajtás
Berecz András, Zengő együttes
17:22
Horea oilor
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
17:25
Szól a fügemadár
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
17:26
Jaj, édes lyányom, drága lyányom
Golyán Andrásné Blaskó Ilona, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
17:28
Dere
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
17:31
Csárdás és gyors csárdás
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
17:34
Gyedoj
Mokányos együttes
Somoska
Moldva
17:35
Szeretem, szeretem
Bábi Veronka, gy.: Újváry Lajos
Lujzikalagor
Moldva
17:37
Hej, rozmaring
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:41
Nepi Jano, nepi vodu
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
17:42
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:45
Le, le, leszedik a fügét a kosárba
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
17:46
Keserves és lassú magyaros
Fiastyúk, Dóra Áron
Gyimes
17:50
Régi magyar csárdás
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
17:52
Ballada
Téka együttes
Kalotaszeg
18:02
A kert fenekibe
Tóth Jánosné Bálint Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:03
Az én rózsám nem érkezik
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:06
Horă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
18:07
Njiskalica
Rece-fice
18:10
Körtéfa
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:11
Doina - Adio puişor iubit
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:15
Legényes
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
18:16
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:20
Anyám, édëssanyám, rejtsën el ingëmët
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
18:22
Nagykátai zöld erdőben
Szívós István, Lendvai Zsanett, Nagy-Lendvai Adrienn, Makra-Szabó Csilla, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József, Szekeres Marcell
Nagykáta
Tápió mente
18:30
Pásztorok, keljünk fel
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
18:32
Szatmári botoló
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Szatmár
18:37
Felment a kondás a fára
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:38
Járd ki lábam
Tatros együttes
Moldva
18:41
Jaj, de szépen kifaragták...
Bari Lehel, Bari László, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
18:43
Székely regölés és táncmuzsika
Méta együttes
18:50
Újesztendő, vígságszerző
Bene Lajosné Nagy Zsófia, gy.: Vikár László
Csányoszró
Ormánság
18:51
Egy gyönyörű leány de nagyon sírdogál
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:53
Zili (Putre Devla tri granica)
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
18:56
Vasilé (Rădoaia)
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Redojé
Moldva
19:02
A Szépen úszik a vadkacsa a vízben dallama klarinéton és tekerőn
Bársony Mihály, Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
19:04
Édesanyám rózsafája
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
19:10
Pista bácsi, dudáljon kend
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
19:11
Serény magyaros, öreg magyaros, gyedoj, kezes
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
19:16
Hegyen s földön járogatok vala
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:25
Újesztendõ, bikkfás erdő
Mészáros Raffaelné Németh Valéria, Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
19:31
Csárdás – „Elmegyek, elmegyek”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
19:32
Hosszúhavasi
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
19:33
Bort nem iszok, fogadásom tartsa
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
19:34
Haláltánc
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
19:46
Béreslegény
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
19:47
A pávának három tolla
Halmos Béla, Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:52
Cserreg-berreg a legyecske
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:53
Huszárverbunk és Sarkantyús
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
19:57
Rézgombos a, rézgombos a ködmön ujja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
19:58
Arany és kék…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös együttes
Kalotaszeg
20:07
Dévla, Dévla, na máj már ma
Dadaj, gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
20:09
Rozkazovačky
Ďatelinka, Anna Šatanová, Jozef Smutný, Ján Marcinek
Gyetva
Polyánhegyalja
20:13
Elmegyek, elmegyek...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
20:15
Bonchidai muzsika
Magos Együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:19
Hegyen s fődön járogatok vala
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
20:27
Verbunk
Kalamajka együttes
Szatmár
20:31
Szőgyéni menyasszonytánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Szőgyén
Vág-Garam köze
20:32
Vagyon egy csillag az égen…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Vízmellék
20:35
Jaj, nékem, kedves lyányom
Mérten Sámuelné Nagy Eszter, gy.: Kertész Gyula, Rajeczky Benjamin
Átány
Heves vm.
20:37
Piros szlanka, zöld muskotály
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Maros-Küküllők vidéke
20:43
Dădica
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
20:46
Én vagyok az, aki nem jó…
Csík zenekar
20:49
(Megvert Isten ostorával)
Ambrus János, Ambrus Árpád, gy.: Juhász Zoltán
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
20:50
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
20:58
Verbunk és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
21:01
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
21:07
Ennek a gazdának
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
21:08
Az én ökröm a Csengő, a Virág
Lenvirág együttes
21:11
Édesanyám, édesanyám…
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:13
Hajnali és még hajnalibb
Kalamajka együttes
Székelyföld
21:17
Ó bú látott, sok kínt vallott
Barabás Mihály, gy.: Kodály Zoltán
Istensegíts
Bukovina
21:18
Olyan vagy te rózsám; Bánat, bánat hol születtél; Válaszúti hegyet ....
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
21:30
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
21:30
Bonchidai, válaszúti menyasszonykísérő dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:36
Hej Dunáról fúj a szél
Bálint Péterné Ács Katalin, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
21:37
Nem tudja azt senki, csak a jó Isten...
Ábrahám Brigitta
Kalotaszeg
21:39
Joc: tărăneasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
21:42
Idegenek, idegenek
Szlama László
Moldva
21:44
Kimegyek a dél-tiroli nagy hegyre…
Székely Ferenc, Csorba János, Kocsis János, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
21:48
Kárpátaljai zsidó dallamok
Galga zenekar, Rónai Lajos
Felső-Tisza-vidék
21:53
Ceperka
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
21:57
Áristomba de kemények az ágyak
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
21:58
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:59
Széki keserves, lassú és magyar
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
22:09
Csárdás, porka, hétlépés és előre
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
22:27
Fehér Anna
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Balogh Kálmán
Osgyán
Gömör
22:34
Vágják az erdei utat
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
22:36
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
22:40
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
22:42
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
22:48
Viszik a menyasszony selyem ágyát
Pap János, gy.: Vikár László
Sorokpolány
Észak-Dunántúl
22:49
Lassú szapora halotti virrasztóba
Morotva zenekar
22:52
purtata
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
22:53
Dunántúli ugrósok
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
22:57
Hej, szinala, szinala
Rosztocsil Antalné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Tardoskedd
Mátyusföld
22:59
Szlovákiai és magyar
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
23:10
Énekelt lassú csárdás
Szászcsávási Zenekar, Nagy Méder István, Vass Kacsó János, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
23:14
Moara
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
23:15
Farsangosok nótája; Magyar
Székely Ferenc, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
23:17
Ha bémegyek a Bableves csárdába
Hetényi Milán, Halmos Béla, Fábián Éva
Felcsík
23:22
Keszüi négyes, sűrű magyar és verbunk
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:32
Keserves
Herczku Ágnes, Gombai Tamás
Gyimes
23:36
Édesanyám úgy szeretett
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
23:37
Este későn falu végen jártam
Pojendán Gergő
Somogy
23:40
Hajnali
Kovács Simon "Buráló", Farkas János, Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Magyarlóna
23:41
Zalai katonadalok
Miklosik István
Zala
23:46
(Hegyen ülök, búsan nézek le róla)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
23:48
Szászcsávási szegényes, pontozó, verbunk, csárdás és féloláhos
Üsztürü, Demeter Erika
Csávás
Felső-Vízmellék
23:58
Ez a falu, ez a falu
Lázár Mihályné
Nyíradony
Nyírség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.