Folkrádió

2019. november 12-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Slovenská muzika. Itthon - és otthon. Kistarcsa
Kóborzengő
Kistarcsa
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:05
Motoris, motoris
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
0:08
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
0:11
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
0:13
Megvert engem az anyám
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
0:19
De chiuit és jocul miresii
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
0:22
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
0:25
Szól a kukuk szól
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
0:26
Kolo na karabici (Nádsíp-kóló)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
0:28
Feciorească (bătrinească)
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
0:31
Kura Josko emlékezete (Zoborvidéki dudanóták)
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
0:36
Erdők között jön a gőzös
Rostás István, gy.: Bari Károly
Kápolnásfalu
Udvarhelyszék
0:39
Nem bánnám, ha egy mélységes mély pince fenekire leeshetnék
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
0:41
Kovács Pista édes csók
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
0:42
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
0:46
Sír az egyik szemem
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
0:47
Moldvai dal és tánc
Polgár Lilla, Lipták Dániel, Fábri Géza
Moldva
0:52
Suită taraf (horea oilor)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
0:58
Mérai csárdás és szapora
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
1:03
Kelj fel kondás, elaludtál
Nagy Imre, gy.: Sárosi Bálint
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
1:03
Csárdás
Csürrentő együttes
Moldva
1:08
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
1:09
A virágot eltiltani nem lehet...
Guessous Majda Mária, Boros Gerzson Dávid
1:19
Mikor vót akkor vót
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
1:20
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
1:23
Régi cigánytánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:27
Aranykút, aranykút...
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Hegedűs Gergely, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László, Andó Ilona, Hegedűs Luca, Keller Dániel
Inaktelke
Kalotaszeg
1:29
Rákóczi, Bezerédi
Beke István, gy.: Kodály Zoltán
Gice
Gömör
1:30
Mérai keserves és hajnali
Üsztürü
Méra
Kalotaszeg
1:36
Lassú
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
1:41
Szüreti dalok
Nádasdy Énekegyüttes
Somogy
1:46
Hallottad-ë hirét
Cziráky József, gy.: Bartók János
Vörs
Dél-Dunántúl
1:48
Legényes, csárdás és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
1:52
Karikázik az úton egy pogácsa...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
1:54
Ágasegyházi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Ágasegyháza
Kiskunság
1:59
Kihajtom a vezérürüm legelni
Bereknyei Márton, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Zselickisfalud
Dél-Dunántúl
2:00
Egy menyasszonyé
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Mester László, Doór Róbert
Szék
Észak-Mezőség
2:08
Korcsos, ritka magyar és sűrű magyar
Magyarpalatkai banda, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
2:15
Molnár Anna balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
2:22
Lakodalmas dallamok
Bolyszko Imréné Tamás Piros, Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, Majancsik András, Áji népdalkör, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
2:25
Cigány keserves és mulató
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Mohácsy Albert, Agócs Gergely
Abaújszina
Cserehát
2:33
Búza, búza, búza, de szép tábla búza
Stefán István, gy.: Balogh Sándor
Sajószöged
Borsod vm.
2:34
Hajnalnóta
Kálmán Péter "Cucás", Dezsőházi Tamás, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor, Kulcsár Annamária, Varga Eszter, Darmos István, Sajószegi Gábor
Hegyköz
2:38
Szól a figemadár
Császi Péterné, Stúrovics Bertalanné, gy.: Maácz László, Martin György
Rozsály
Szatmár
2:39
Bulgárjászka
Csürrentő együttes
Moldva
2:42
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
2:50
Csendesen folyó víz
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
2:54
Ciba kutya ne ugass
Miklós Örzse, Sándor Magda, Miklós Mihályné, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
2:55
Feljött immár az a csillag
Budai Ilona és tanítványai
2:57
Akasztós, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:08
Szombat este kimentem a kútra
Boda Péter, Radics Ferenc, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
3:14
Árva jaz a kicsi madár
Ambrus Istvánné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
3:17
Gergelem
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
3:20
Az eke a földet nem magának szántja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
3:21
Mikó möntem sorozatra, angyalom, semmi a kalapomon
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
3:22
Devla, de man, devla
Kardelás Julianna, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
3:25
Gute Nakht/Horowitz­s Zogekhts
Budowitz
3:29
ballada
Antal Árpádné Zilaji Rozália, gy.: Szalóki Ágnes
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
3:32
Madárka, madárka…
Gál Mónika
Moldva
3:35
Sárdó gyüjjön, meleget hozzon
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona, gy.: Kertész Gyula
Zsére
Zoborvidék
3:36
Moldvai karácsonyi énekek
Pitypang együttes
Moldva
3:39
Verbunk („Veszprém, Badacsony”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
3:40
Lassan forog sej-haj / Dombon van a kolozsvári kaszárnya
Gyenis Katalin, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt
Mezőség
3:44
Aranyos kis pintes üvegem; Piciny tinó, nagy a járom
Tóth Imre
Kisbárapáti
Dél-Dunántúl
3:45
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
3:49
Azt gondoltad, régi babám, megcsaltál
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:51
Fehér László balladája
Bárdosi Ildikó
Hajdúság
3:54
Szent Gergely püspök napja
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
3:55
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
4:01
Rahói cigánytánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
4:04
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
4:09
Fehér galamb szállt a házra
Vajda Árpádné Gergely Anna, gy.: Kallós Zoltán
Almásmálom
Mezőség
4:10
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
4:14
turdeana
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
4:16
Kalotaszegi mulató énekek
Ökrös együttes, Fodor Sándor "Neti", Sebestyén Márta, Berecz András, Simon Jánosné Meggyesi Anna, Türei Lengyel László
Kalotaszeg
5:16
Éva, szívem, Éva
Deák Gézáné Varga Erzsébet, gy.: Paulovics Géza
Felsőireg
Sárköz
5:17
Szeretőm e táncba
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
5:19
Harţag (învîrtita deasă)
Gavrilă Bob bandája
Melegföldvár
Észak-Mezőség
5:21
Juhajgatás
Zurgó együttes
Klézse
Moldva
5:28
Kegyes Jézus a keresztfán
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Béd
Zoborvidék
5:31
Haranglábi népdalok
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán, Németh Ferenc
Harangláb
Felső-Vízmellék
5:36
Magyar csárdás és friss
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Sepsiszék
5:39
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
5:41
Két szál tearózsa
Horváth János, gy.: Kerényi György, Vikár László
Szentgyörgyvölgy
Dél-Dunántúl
5:42
Fecske, fecske, fecske száll a levegőbe
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
5:48
Lassú és gyors verbunk
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
5:54
Cinderi comBORi… (bordalok)
Boglya együttes
Őrség
6:02
Idegen apának, idegen anyának
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:03
Széna van az ólba­
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Szilágyság
6:08
Joc: şuhacul
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
6:10
Lakodalmi tánc - Jocul găinii
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:11
Szomorú az idő, el akar változni
Sebestyén László, gy.: Kodály Zoltán
Andrásfalva
Bukovina
6:12
Alföldi népdalok tekerőn
Balla Tibor
6:14
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
6:15
Ovcí zdych
Koncz Gergely, Németh Dénes, Mester László, Lelkes Tibor
6:20
Ha felmegyek Kolozsvárra
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
6:23
Új pár beköszöntése; Megkötötték nékem; Réten, réten; A csizmámon nincsen kéreg
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Sára Gábor
Tura
Galga mente
6:25
Csárdás és hârţag
Gabor Alexandru „Albu”, Gabor Ioan „Albu”, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
6:36
Adtam csókot a legénynek
Rojtos együttes, Csicsóka Népdalcsoport
Sárköz
6:42
Esik eső, ázik a heveder
Pintye Sándorné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
6:43
A kalapom fekete / Kolozsvári kaszárnya / Édesanyám, a kendőm / Erdőben, erdőben / Kaszárnya, kaszárnya
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
6:59
Katonának vagyok írva
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
7:00
Jankovics Imre dudanótái
Szűcs Szilárd
Somogy
7:04
Piros alma csumája
Tarján Sándorné Mendei Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Szilágyi
Bács-Bodrog vm.
7:04
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
7:06
Forgatós (Szökős)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:08
Kalotaszegi dalok
Kovács Nóri
Kalotaszeg
7:12
Kaszás a földönn a halál
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
7:13
Katonanóták
Berka együttes
Magyarfalu
Moldva
7:18
forgatós
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
7:21
Cserfa, mogyorófa ez az erdő
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
7:27
Pergetés
Horváth János, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
7:29
S poza vrch Pol­any
Ján Cerovský
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
7:31
Cigány csárdás és szökő tánc alá
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
7:37
Ébresztő
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
7:42
Aki dudás akar lenni
Boruzs András, Nádházi József, Baranyai Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
7:43
Kispetri hajnali, a Sarjúé és legényes
Ökrös együttes
Kalotaszeg
7:49
Cigánycsárdás
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
7:51
Botostánc
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
7:54
Nem messze van ide Kismargita
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
7:57
Még a fák is sírnak
Tatros együttes
Moldva
8:01
ritka magyar; ungureşte rar
Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
8:03
O zâs mama să mă-nsor
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
8:06
Csiga-biga, jere ki
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
8:07
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
8:10
asztali nóta
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
8:14
Kapuvári verbunk, szili karéj és friss
Bakator, Jeremiás Lajos
Rábaköz
8:21
Gyors csárdás
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
8:22
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
8:24
Fordulók
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:28
Román dojna, purtată, învîrtită és de sărit
Fodor Sándor "Neti", Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
8:34
Kelj fel keresztény lélek
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:38
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
8:46
Havasi kürt utánzása hegedűn
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
8:48
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:58
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
9:02
Pontozó
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
9:06
Táncházi muzsika: lunga, aprózó, cigányos, erdélyes
Drágos György, Budai Gyula, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
9:10
Székely regölés és táncmuzsika
Méta együttes
9:17
Megvert Isten ostorával
Csata Kálmán, gy.: Domokos Pál Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
9:18
Lányom, lányom jól meggondold a dolgot
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
9:22
Ále Rozika
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
9:23
Kalotaszegi hajnali, csárdás, szapora
Rezeda zenekar
Kalotaszeg
9:29
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
9:29
Fehér liliomszál
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
9:30
Zöld szalagos
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:32
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
9:35
Udvaromba van ëgy kerek almafa
asszonyok, gy.: Olsvai Imre
Nagydorog
Sárköz
9:37
Vágják az erdei utat
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta
9:39
Forduló
Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
9:44
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
9:48
Iszik a betyár a csapon
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
9:49
Úgy elmegyek, meglássátok
Simó József
Istensegíts
Bukovina
9:50
Nem messze van ide Kismargita
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
9:52
Búra, búra, búbánatra
Panek Kati, Bodzafa együttes
Mezőség
9:59
Andrásfalu keskeny padló,
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
10:00
Kale Bazingns/Nokhspil
Budowitz
10:01
„Már minálunk learatták az árpát”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
10:02
Gyuri bá...
Heveder
Örkő
10:08
Nincsen rózsa
Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:09
Elveszett hat ökröm
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Karád
Somogy
10:13
A juhait kereső pásztor
Marosludasi Zenekar
Marosludas
Torda-Aranyos vm.
10:16
Új a csizmám, se sarka, se talpa
Kincsér együttes
Magyarbőd
Abaúj
10:20
Ősszel érik, babám a fekete szőlő
Verhóczki Józsefné Farkas Mária, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Kőrösi Lajosné Farkas Róza, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
10:22
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
10:23
Szépen legel a kisasszony gulyája
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Dél-Dunántúl
10:24
Felcsíki táncmuzsika
Sófalvy zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:29
Sadaj dieuvča na voz
Emília Madliaková
10:30
Kanásztáncok két hegedűn
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
10:32
„Megöltek egy legényt”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
10:33
Tardoskeddi dudanóták
Bartók Anikó, Hasenfratz Júlia, Szegvári Ildikó, Szőke Szilvia, Tóth Nóra, Kurdi Gábor
Tardoskedd
Mátyusföld
10:38
Kinek nincsen szerencséje
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:39
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
10:42
Ha bemegyek a kocsmába
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
10:45
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
10:48
Lovam haját lefelé fújja a szél
Tankó Molnár Imre Zsiga, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
10:50
Házunk előtt van egy magos eperfa
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
10:56
Bárcsak ez az éjszaka...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
10:59
Vasvári és frisse
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
11:03
Jaj, de nagyon széles
Fekete József, gy.: Várkonyi Imre
Szenna
Dél-Dunántúl
11:05
Gyimesi lassú és sebes magyaros
Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Geröly Tamás, Görgei Zoltán
Gyimes
11:12
Doină dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
11:14
Zalai betyárdalok
Zala zenekar
Dél-Dunántúl
11:18
Esik eső, szép csendesen csepereg
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
11:20
Muzika zo Zamutova
Ivan Hanula
Opálhegy
Zemplén
11:22
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:23
Esküvő
Csík zenekar
Szék
Észak-Mezőség
11:29
Jaj, anyám, meghalok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
11:30
Ádámosi csárdás és szökő
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
11:33
Fehér fuszulykavirág
Demeter Sándor, gy.: Endrődi Judit
Csíkborzsova
Csík vm.
11:35
Mérai hajnali
Szalóki Ági, Mester László
11:36
Lassú csárdás
Karácsony Lázár, gy.: Győrfi Erzsébet, Juhász Zoltán
Gyimesbükk-Halaspataka
Csík vm.
11:40
Verbunk, csárdás és friss
Míves zenekar
Gömör
11:45
româneşte-n rupturi a Vlăsăştilor
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
11:47
Virágtánc - Floricsika
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
11:49
Hej, totyola, totyola
Brumár János, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Furta
Körösök vidéke
11:50
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
11:53
Zili, de uliţă, csárdás, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
12:00
Kassai verbunk, csárdás és friss
Németh Dénes bandája
Berzétekőrös
Gömör
12:05
Povoja povoja
Csorbai énekcsoport
12:08
Vrapčevo
Vujicsics
12:12
Cigánytánc (akasztós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:16
Verbunk és friss
Németh Dénes zenekara
Dunaszerdahely
Nyugat-Felföld
12:19
Červenuo jablčko
Vázseci énekcsoport, Jozef Lacko zenekara
12:21
Sallai verbunk, kanásztánc, csárdás és friss
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
12:26
„Jó az Isten, nem hagy minket magunkra” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
12:27
Gav-gavestar
Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, Bastyúr Bertalan, Parapács, Pál István "Szalonna"
Felső-Bódva mente
12:35
Fecském, fecském, édes fecském
Szente János, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Kemenessömjén
Észak-Dunántúl
12:36
A bökönyi zöld erdőben születtem
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Nyírség
12:43
Nem vagyok én az erdőbe remete - klarinéton
Dobcsák János, gy.: Agócs Gergely
Szomotor - Bacsó tanya
Felső-Bodrogköz
12:44
Kecskés tánc Gergelé
Draskóczy Lídia, Demeter László, Jakabffy Balázs, Nagy Bercel
Klézse
Moldva
12:48
Nem messze van ide Kismargita; Mikor Rózsa Sándor; Szól a figemadár
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
12:53
Hadnagy elvtárs hivat az irodába
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
12:59
Magyar verbunk, csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
13:08
Szegény Szabó Erzsi…
Sebők Lívia
Lészped
Moldva
13:14
Fejér László lovat lopott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:19
Kék ibolya
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
13:28
Doină
Mihail Emil, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
13:30
Válaszúttól Bonchidáig
Demeter Panni, Kálmán Bence, Horváth Balázs, Enyedi Tamás, Weingart Csaba, Varga Balázs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:42
Gyenge rác menyecske I. (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
13:45
Legényes
Csík zenekar
Kalotaszeg
13:47
Sátorosok keservese
Boca Sorin, Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
13:49
Dél-alföldi csárdás
Méta együttes
Dél-Alföld
13:52
Járd ki, lábom, járd ki most 
Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
13:54
Zselyki lakodalmas
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán, Hajdú Kinga
Zselyk
Sajó mente
14:01
româneşte de-nvârtit
Csurkuly Sándorika, Csurkuly Romulus "Nonu", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Busai Norbert
Mezőszopor
Belső-Mezőség
14:03
Nincsen rózsám
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
14:10
Nincsen nékem sem asztalom, sem székem
Balogh Erzsébet, gy.: Víg Rudolf
Ófehértó
Nyírség
14:12
A kémeri leányok (Kémer, Berettyó mente)
Horváth Sára Nina, Paár Julianna, Nyitrai Tamás, Papp Endre, Szabó Dániel, Bognár András
Kémer
Szilágyság
14:18
János bácsi, hová való, Karcsára
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
14:21
Joc de început din Dej
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
Dés
Mezőség
14:23
Haja, haja, mégis haja
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
14:24
Ne csókolj...
Mentés Másként Trió
Moldva
14:27
Násznagykísérő és csárdás
Horváth Gusztáv, Tavaszi szül. Héner Mária, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
14:29
Áll a rózsa a mezőben
Bárdosi Ildikó
Csöholy
14:30
Hej, révész, révész
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
14:32
Szélről legeljetek
Őri Banda, Boglya együttes
Őrség
14:37
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
14:39
Hazám, hazám
Herczku Ágnes, Fábri Géza
Moldva
14:47
Menyasszonysirató
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
14:51
Bölcsőcske
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba, Balogh Cintia, Ecsedi Petra, Fórián Anikó Dalma, Tóth Réka
14:56
Lassú (csárdás)
Csiszár Aladár bandája, gy.: Fekete Antal, Pallagi Pál, Pénzes Géza, Szabó Attila
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:04
Gyedoj
Mokányos együttes
Pusztina
Moldva
15:06
Halottvirrasztó
Szöllősi Gyula, gy.: Demény Piroska
Aranyosgyéres
Aranyosszék
15:08
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
15:11
Végigmentem a keszüi nagy utcán…
Mezőkeszüi fiatalok, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
15:14
Învârtită si ceardaş
Ocskay Rita, Halmos Attila, Huszthy Bálint, Fekete Márton, Enyedi Tamás, Lelkes András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:22
Jászapátin karikára süt a Nap
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
15:23
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
15:25
Népdal énekelve, levélsípon, furulyán
Bagoly József, gy.: Sárosi Bálint
Sáránd
Körösök vidéke
15:28
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
15:32
Míg uram a kútra járt
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:33
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
15:36
Dvojkročky
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
15:43
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
15:45
Kocsmárosné, nyissa kend ki az ajtót
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
15:46
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
15:51
de uliţă
Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Halmosd
Rézalja
15:53
Imregi karikázó
Cseri Anikó, Hortobágyi Ivett, Majorosi Marianna
15:59
Beteg vagyok, a szerelem betege
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
16:00
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
16:03
Vlašiko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
16:05
Cigány halottkísérő és virrasztó ének Magyarpalatkáról
Szalóki Ági, Koncz Gergely, Árendás Péter, Kelemen László, Pénzes Géza
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:11
Lepedőcske, párnocska
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
16:11
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
16:16
Moşnegeasca din Prisacani
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
16:18
Româneşte din Apahida
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
16:20
A fényes nap immán elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
16:23
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
16:31
Pe loc, învârtita
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
16:44
Forgácskúti legényes
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
16:46
Táncdallam
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
16:49
Kalotaszegi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Kalotaszeg
16:59
Egy bokorban megszámláltam száz rózsát
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
17:00
Fényes csillag mutatja a hazámat (Bácskai katonadalok)
Bácska
17:04
Szeret martján
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
17:06
Csárdás, friss, ugrós
Bátmonostori Tamburazenekar
17:10
sebes magyaros
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
17:11
Idegenek, idegenek
Szlama László
Moldva
17:13
Egyél, igyál, édes testvér
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
17:15
Járd ki lábam, járd ki most!
Eszterlánc
Észak-Mezőség
17:20
Azért, hogy a kötőm nincs kivasalva
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
17:21
Öves; Szerba
Kalagor
Moldva
17:26
Kis pejlovam az Alföldet kapálja
Lázár Mihályné Keczán Johanna, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony
Nyírség
17:28
Rastanak
Vujisics
17:36
de strigat la găină
Moldován Adalbert "Vasvilla Béla", Lucaciu Adalbert "Pilu", Ramba Adalbert, Lakatos Gábor, Preda Dumitru, gy.: Pávai István
Bölkény mente
17:37
Báli muzsika Vajdaszentiványból
Csík zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:42
Boldogasszony anyánk régi nagy pátronánk
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
17:44
Morzsa Gyula bácsinak
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Szatmár
17:49
Kerekes
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
17:51
Ha kimegyek a daróci kishegyre (Nagydaróci hallgató és asztali mulató nóták)
Fonó zenekar, Unger Balázs
Nagydaróc
Nógrád vm.
17:57
Aki dudás akar lenni
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
17:58
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
17:59
Kéméndi tapsikoló
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Kéménd
Vág-Garam köze
18:00
Hajnali, invirtita, szapora
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
18:14
Töltik a Nagyerdő útját
Mészáros Józsefné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkkarcfalva
Csík vm.
18:16
A szép visszatérő
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:21
Pontozó, öreges, szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
18:31
Fehér üröm
Eke Mária, Ripa Alexandru "Miku", Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
18:34
A De szeretnék hajnali csillag lënni dallama citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:35
Ktože to fujerá dole pálenicou
Michal Palko
Polyánhegyalja
18:37
Murguleţul
Ion Manole "Şaică", Constantin Sandu "Dinu", Gheorghe Manole, Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
18:39
Túl a Tiszán
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hajdúság
18:49
Sárdó gyüjjön, meleget hozzon
Bencz Gábor, Gál Bálint, Manyuk Vilmos, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
18:50
Csángómagyar, csángómagyar, mivé lettél
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
18:53
Szürke szamár szomorkodik
Lapáti Antal
Romhány
Karancs alja
18:54
Eke Imre nótája
Tintér Gabriella
Buza
Észak-Mezőség
18:56
Esteledik, alkonyodik
Matyi Trofim, gy.: Kiss Lajos
18:57
Kozák Zsiga Magyarpalatkán
Góbé zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:01
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Adorján István, Fekete Antal, Ökrös Csaba
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:05
Feljött a nap...
Boglya együttes, Veres Mihaela
Pusztina
Moldva
19:11
Vasárnap bort inni
Herceg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
19:12
Keserves, lassú magyaros és sebes csárdás
Kerekes együttes
Gyimes
19:16
Csárdás – Hajnallik, hajnallik
Oláh Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
19:18
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
19:22
Kaszálómba van egy nyírfa
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:25
Invirtita
Muzsikás együttes
19:29
Balogás emlékére
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
19:37
Geampara
Falkafolk
19:41
Annyi irigyem van nékem
Timár Jánosné Csorba Anna, gy.: Újváry Lajos
Gyimesközéplok-Hidegség
Gyimes
19:42
Hej, víg juhászok, csordások...
Matokabinde
19:44
Dudatánc (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
19:45
Elszabadult az ökröm, a Virág
Tóth Péter (archív), Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
19:51
Jaj, de soká, jaj, de régen
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Manga János
Fedémes
Heves vm.
19:52
Bethleni muzsika
Szabó Dániel, Soós András, Kunos Tamás, Bartók József
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
20:00
Lassú mónár, csendes malam
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
20:01
Kis kertemet Tápió vize hasítja
Hetényi Milán, Dezider Olah Axmann
Sülysáp
Tápió mente
20:04
Hej, Domikné, keljen föl kend
Barta Béláné Ondrej Margit, Domik József, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
20:05
Ürmösi polgári kötött páros táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Ürmös
Erdővidék
20:13
Landler
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Toni Árpád, Kóczi Károly, gy.: Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Németh István
Nagysajó
Sajó mente
20:14
Csendes, lassú és friss csárdás
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
Szatmár
20:24
Úgy éltem én
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
20:26
Kolo i podnogu (Dráva menti horvát dudazene)
Végh Andor
Dráva mente
20:29
Keserves és hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
20:35
Sípnóták
Bozóki Tamás, Jávorszky Zoltán, Csenki Zalán
Moldva
20:39
Látod babám
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
20:42
Csárdás
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
20:48
Úgy el vagyok keseredve
Balla József "Kukus", gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
20:49
A gombcsinálóké
Herczku Ágnes, Dés András
20:53
Bánat, bánat, keserűség, még a tesvér is ellenség, csuhajja
Kallós Juliska, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
20:56
Tallabille csárdás
Borbély Mihály, Szerényi Béla, Kóta Judit, Tárnoki Beatrix
Szentes
Dél-Alföld
21:07
Sír a szemem, hull a könnyem…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
21:12
A tücsök lakodalma
Juhász zenekar
Bukovina
21:17
Polo
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamţ
21:22
Édesanyám olyan vizet adott... - lírai dal / Lassú és bukós csárdás
Szeredás együttes
Kartal
Galgavidék
21:29
Hallgató – Esik eső, nagy sár van a faluba
Oláh Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
21:31
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
21:38
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
21:38
Murzsa Gyula emlékére
Bakator, Jeremiás Lajos
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
21:46
Raca-Invertita
Ion Kikineidi, Ion Alb, George Tout, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszafejéregyháza
21:49
Szerelem, szerelem
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:53
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:55
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:59
Hol jártál az éjjel cinegemadár
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
21:59
Szentesi dallamok tekerőn
Szerényi Béla
Szentes
Csongrád vm.
22:02
Szent János áldása szálljon mirejánk
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:03
Tiszakóródi oláhos és cigánytánc
Hejgető Együttes
Tiszakóród
Szatmár
22:08
Coki asszony, kirúgom a szemedet…
Kanalas Imre, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
22:08
Kastárnya, kaszárnya
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
22:10
Donkanyarban van egy szomorú fűzfa
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
22:12
Mondókás
Herczku Ágnes, Fekete Boglárka
22:14
Katonakísérő
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:20
Serény magyaros
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
22:22
Ej csillag csillag de szép hajnali csillag
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:24
Húzzad Csipás!
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő, Hetényi Milán, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
22:31
Édesanyám sok szép szava; Édesanyám úgy szeretett
Papp Andrásné Kaszián Anna, Kerekes Jánosné Pál Róza, gy.: Kallós Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:34
Keljetek fel álmotokból...
Kiss László
Moldva
22:36
Bujdosik az árva madár
Tanka Gábor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tiszacsege
Hajdúság
22:37
Be sok eső, be sok sár
Csík zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:43
Csárdás és friss csárdás
Oláh "Nyaka" Árpád, Maczkó Rudolf, Oláh Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
22:46
Balkár furulyazene (Kaukázus)
Dóra Áron
22:49
Kaszálómba van egy nyírfa
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
22:53
A török asszony balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
22:57
„Két ujja van, két ujja van a ködmönnek” (ugrós)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
22:58
Fábián Pista / Huszárosra vágatom a hajamat
Kása Béla, Németh Ferenc, Kürtösi Zsolt, D. Tóth Sándor, Gombai Tamás, Porteleki László, Gyenis Katalin, Vasas Zsolt
Szatmár
23:02
Isten, jó nap­ , bébic mester
Zombó Matild, Tömördi Julianna, gy.: Kiss Lajos
Fertőszentmiklós
Észak-Dunántúl
23:05
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
23:08
Betlehem városban, rongyos istállóba
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
23:09
A fentieknek (Oláh Dezső emlékére)
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Rónai Zoltán, Makó Péter, Bohák Endre, Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Bodrogmező
Bodrogköz
23:15
Az olájok, az olájok
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
23:16
Jaj, de vágják azt az erdőt, azt a fát
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
23:17
Oláhos
Balogh Kálmán, Bogár József, Murzsa Dezső, Kabza Oszkár, Kabza János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
23:19
Mikor mentem hazafelé
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:23
(Uccu, kislány, ugorj egyet)
Kasza Gyula, Tarr István, Tarr János, gy.: Várnai Ferenc
Kémes, Szaporca
Dél-Dunántúl
23:23
A kis Jézus megszületett, örvendjünk
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:25
verbunk
Pap Sándor, Fórai Mihály, Oltyán István Attila, Siklódi Károly, Fogaras József, gy.: Kelemen László
Nyárád mente
23:27
Sej, Galgamácsa eszembe se jutna
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
23:28
Megkötötték nékem a koszorút
Kiss Juhász István, gy.: Vikár László
Báta
Sárköz
23:29
Karácsonyi énekek, újévköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
23:34
Elmennék én babám tihozzátok egy este
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
23:35
Sallai verbunk és kanásztánc
Figur Banda, Cseh Tamás
Mátyusföld
23:37
Magyar asszonyok, magyar anyák!
Berta István, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
23:38
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
23:40
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
23:43
Cseres erdőn, csárda előtt
Antal Tibor
Gyimes
23:46
Ha még egyszer leány lennék
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
23:47
Rákóczi mars
Ocskay Rita, Halmos Attila, Huszthy Bálint, Fekete Márton, Enyedi Tamás, Lelkes András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:48
Kisgéresi borospince
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
23:49
Kifelé áll a szekeremnek rúdja...
Navratil Andrea
Hadikfalva
Bukovina
23:51
Nagygazda volt az apám
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
23:53
Keserves és lassú csárdás: A) Két domb közé besütött a holdvilág B) Magas hegyről foly­ le a víz
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
23:57
Amoda van egy ház
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.