Folkrádió

2019. november 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
0:02
„Lányok, ti ócsai lányok” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
0:04
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
0:10
Mikorjába menyecske lesz a lányból
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
0:10
Madarac
Vujicsics
Pomáz
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:12
Magyarbődi sétanóta és karikázók
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Magyarbőd
Kassa vidéke
0:18
Pakulár
Tükrös zenekar, Papp László
Szék
Észak-Mezőség
0:23
Sirató (lyányka siratja játékbubáját)
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:24
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
0:35
öreges ritka fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:37
Tápió menti csikós legény vagyok én
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
0:41
Sú tyo va
Angyéla, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
0:42
Keserves, verbunk és forduló
Rozsdamaró zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
0:47
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
0:48
Gute Nakht/Horowitz­s Zogekhts
Budowitz
0:52
Csordapásztorok
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
0:53
Nagykátai verbunk, csárdás és friss
Fehér Bertalan, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
0:57
Sírok, anyám, sírok
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
1:00
Ezernyolcszáznegyvennyolcban
Fábián Éva
1:01
Ó fényességes szép hajnal
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
1:02
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
1:12
jocul banilor
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
1:13
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:14
Tizenkét kőmíves összetanakodék
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
1:18
Nyisd ki anyám
Bărbuţă Iuliana
Moldva
1:20
Gergelytánc éneke
Fehér Márton, Paun Vasile
Moldva
1:21
Álom
Kovács Nóri, Szárma tamburazenekar
Somogy
1:26
Erepült a madár
özv. Rajos Mihályné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
1:28
Nádasmenti csárdás és szapora
Téka együttes
Nádas mente
1:32
Kalákába hajtó
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
1:35
Dudazene és régi énekek
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
1:43
Menyasszonybúcsúzó
Gyüre Jánosné Hajcsik Ilona, gy.: Sebők Géza
Ipolyvarbó
Ipoly mente
1:48
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
1:49
colindă
Kozák József, gy.: Kelemen László
Ádámos
Vízmellék
1:50
Hegyek alján
Ripa Alexandru, Szilágyi Anna, Miskolczy Mariska, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
1:58
Sej, mikor engem...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
1:59
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
2:04
Románca
Hodorog András
Klézse
Moldva
2:06
Udvaromon jár valaki
Berta Alexandra
Bodrogköz
2:10
Erdő erdő mit vétettem
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:12
A hajnali csillag ragyog
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
2:15
Ruszászka
Gábor Antal
Lujzikalagor
Moldva
2:16
Angola Borbála balladája
Berta Alexandra
Bihar vm.
2:21
Diófának három ága
Ambrus Andrásné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
2:23
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
2:25
Uşor mândră cu iubitu­
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
2:28
Tavaszi játékfüzér
Holecz Istvánné Kanyó Margit
Rimóc
Cserhát
2:32
(Kocsira ágyam)
Hujbert Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
2:32
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
2:35
Legényes, lassú, szapora
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
2:38
Palóc dudanóták és verbunk
Bartina, Siklósi Krisztián, Barta Balázs
Palócföld
2:43
Megismerem a kárásztelki menyecskét
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
2:45
Ez az utca szebeni
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:54
Verbunk („Veszprém, Badacsony”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
2:56
Megvert engem az anyám
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
3:02
Sír az út előttem bánkódik az ösveny
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
3:04
Vajdaszentiványi dallamok
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:07
Csárdások
Bak Elemér, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
3:08
Juhok keservese
Görgei Zoltán
Észak-Mezőség
3:11
Paradicsom mezeibe
Bajmoki Turbuk István, gy.: Domokos Pál Péter
Hadikfalva (Tevel)
Bukovina
3:11
Kecskekeresés
Galiba zenekar
Mezőföld
3:15
„Sánta csikós, vak tehenes” – „Hopp, a Jézus csizmája” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
3:17
Vajdaszentiványi forduló és verbunk
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:22
Tuke mótár, mange mótár
Rostás Melinda, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
3:23
Mikor kisérik e nyirjászát
Kalagor
Lészped
Moldva
3:25
Édes Gergelyem
László "Legedi" András, gy.: Kerényi Róbert
Klézse
Moldva
3:27
Apró murok, petrezselyem
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
3:27
Karácsonynak éjszakáján
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
3:29
Süss fel nap
Csürrentő együttes
Moldva
3:35
Lassú csárdás
Varga Moni bandája, gy.: Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
3:37
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
3:41
S ó jáldott Szűzanya mennyei szép rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
3:43
Felmegyek a hegyre
Panek Kati, Bodzafa együttes
Kalotaszeg
3:47
Kimentem a selyemrétre kaszálni
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
3:50
Fehér László ballada
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
3:53
Felsütött a napsugár a határra
Deé Istvánné Zilahi Katica, Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
3:55
Házunk előtt kedves édesanyám
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
3:57
karácsonyi köszöntő
Szabó Károly, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
3:58
Hull a könnyű a szememből...
Polgár Lilla
Moldva
4:00
Verbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
4:00
Váraljai kanásztáncok
Dúdos Műhely
Váralja
Dél-Dunántúl
4:03
Lassú
ifj. Szabó Varga György, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
4:07
Apámnak
Tükrös zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
4:13
Istvánköszöntő
Magyar Györgyné Farkas Anna, gy.: Borsai Ilona
Csonkahegyhát
Dél-Dunántúl
4:14
Egykor és most…
Rozsdamaró zenekar, Barcza Zsolt
Elek
Körösök vidéke
4:19
Sírjál, sírjál, szép szűz virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
4:19
Húzd rá cigány...
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Nógrádsipek
Nógrád vm.
4:26
Hallottad-e hírét Bereg vármegyének
Ungvári István, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Hajdúböszörmény
Hajdúság
4:29
„Cés” (Kalotaszegi keserves, legényes és szapora)
Kalotaszeg
4:36
Veliko bunjevačko kolo
Jaso Babić, Stipan Krekić zenekara
Gara
Bács-Bodrog vm.
4:41
Lányok, lányok
Kozsán Laura
Moldva
4:43
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
4:44
Virágos Szent János éneke
Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes
Zoborvidék
4:53
Rákóczi-mars
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:55
Hajnallik, hajnallik
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
5:01
Túr a disznó, ha rétre mehet
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
5:01
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:11
Piesne a hudba z Čierneho Balogu (Horehronie)
Feketebalogi zenekar
Feketebalog
Felső-Garam mente
5:16
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
5:18
Virágos kendërëm
András Gáborné Márton Erzsébet, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
5:19
Nógrádi dudazene
Kurdi Gábor
Nógrádi medence
5:22
Kaszálómba van egy nyárfa
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
5:27
Cigány hajnali ének, csárdás és csingerálás
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
5:38
Lassú magyaros
Pulika János és zenekara, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesközéplok
Gyimes
5:39
Eger környéki boros nóták
Csík zenekar, Csávás Attila
5:44
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Szánthó Zoltán, Konkoly Elemér, Hrúz Dénes, Bartha Z. Ágoston
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:48
Magyarbece
Szalóki Ági, Ökrös Csaba, Mester László, Mihálydeák Barna
Magyarbece
Enyed vidéke
5:55
Régën volt, soká lësz
Balla Istvánné Birkus Apollónia, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
5:56
Altató
Juhász Katalin
5:58
Halottkísérő
Vándor Mihály "Cándra Misi", gy.: Pávai István
Gyimesbükk-Tarhavaspataka
Gyimes
6:00
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
6:02
Révészek, révészek
Nagy Mihályné Nagy Anna, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
6:03
Bort iszunk mi, ugye, pajtás
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Sárospatak
Zemplén vm.
6:09
Verbunk
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Adorján István, Fekete Antal, Ökrös Csaba
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:14
Marossárpataki forduló, csárdás és cigánycsárdás
Terék József, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Marossárpatak
Felső-Maros mente
6:20
Felszállott a páva
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:22
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
6:30
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Bogányi András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
6:36
Csörrög-börrög
Forgács Zsuzsanna
Moldva
6:38
El kel’ ne már haza mennyi
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:39
Kanásztánc és ugrós
Égenföld együttes
6:42
româneşte-n rupturi a Vlăsăştilor
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
6:44
Szilágysági román és magyar
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs "Bakter"
Szilágyság
6:49
Kék ibolya, ha leszakajtanálak
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, Balla István, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
6:51
Tánc alá való juhásznóták
Hegedős együttes, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
6:55
Szálldogálnak már a fecskék
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
6:57
Ritka fogásolás
Matokabinde
7:00
A bátonyi templom léccel van kerítve
Molnár Júlia, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
7:01
Verbunk és cigánycsárdás
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Barcza Zsolt, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:06
Szabad a madárnak; A faluban nincsen kislány, csak kettő
Seres Imre
Középtúr
Ipoly mente
7:10
Nagykarácsony éjszakáján...
Budai Ilona és tanítványai
Szatmár
7:12
Elmúltak már minden kínjaim
Kovács Márton, gy.: Kiss Lajos
Mélykút
Bács-Bodrog vm.
7:14
Széki lassú és magyar
Major zenekar
Szék
Észak-Mezőség
7:18
Mikor kezdtem kofferomba pakolni, Fütyül a masina
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
7:21
Eljött a karácsony
Nyisztor Ilona
Moldva
7:21
Általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
7:23
Káná mennyegzőben
Földesi János, Mucza Béla
Őrség
7:27
Seprűtánc
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
7:29
Édesanyám, súgok neked valamit
Korpás Éva
Magyarbőd
Abaúj
7:31
A mozdonynak hat kereke sárgára van festve
Wiedner János, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
7:33
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
7:37
Lassú és friss
Kanfi Horváth László, Halász Szabó Zsigmond, gy.: Manga János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
7:41
Láttam, mikor fölszállott a páva
Hévízgyörki Asszonykórus
Hévizgyörk
Galga mente
7:45
Én kimenék küskertembe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
7:46
Menyasszonykísérő, csárdás és sűrű csárdás
Benkő Dóra Rózsa, Enyedi Ágnes, Ocskay Rita, Halmos Attila, Huszthy Bálint, Fekete Márton, Enyedi Tamás, Lelkes András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:00
Sűrű verbunk
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
8:02
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
8:03
De, putren i kapuva
Rafael Miklós, gy.: Bari Károly
Szolnok
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
8:06
Pásztor elvesztette a türelmét
Csürrentő együttes
Moldva
8:12
De bâtă és haidău (Férfitáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
8:17
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
8:19
[Eredj Éva a pallásra...]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
8:20
Ez a kis Lészped
Csoba Kármen
Moldva
8:21
Leppendi căluşar (Rituális tánc)
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Leppend
Maros-Küküllők vidéke
8:22
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:26
Addig kell a vasat verni, míg az meleg
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Északi peremvidék
8:27
Jaj, de huncut a német
Jánosi Együttes
8:31
Ha felmegyek a bugaci halomra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
8:34
De szeretnék az erdőbe fa lenni – beszélgetéssel
Papp András, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
8:36
Ha szeretne, bár elvenne
Szalanics Mihályné Fekete Mária, Majoros Andrásné Lövér Mária, Fekete Pálné Veres Anna
Nyírtelek
8:37
Túl a vizen
Hideg Anna, Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:41
Szökő
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
8:44
Paradicsomkertbe
Bárdosi Ildikó
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:46
Ver­ meg Isten, ver­ meg
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
8:47
Felsütött a napsugára
Kovács Krisztián
Moldva
8:49
Ha megfogom
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
8:50
Eltörött a kutam gémje
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
8:52
A Nád János Fenékbe van
Hosszú Lázárné Tóth Brigitta, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Somogyszentpál-Varjaskér
Dél-Dunántúl
8:54
Când vii bade-n şezătoare
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
8:56
Sűrű tempó és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
8:59
Gergelytánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
9:01
(Barna kislány a konyhába mosogat)
Pék István, gy.: Horváth Károly, Olsvai Imre, Vajda József
Rédics
Dél-Dunántúl
9:02
Ó, szomorú Jézus
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
9:03
Învârtite
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
9:11
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
9:15
Haj Ujvár (Horkai ének)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
9:15
Magam lakok a tanyába
id. Novák Pál
Palócföld
9:16
Kék szivárvány
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
9:20
Friss csárdás
Bekecs együttes
Somogy
9:28
Kertem alját
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:29
Uccu dárom danárom, Megfogtam egy szúnyogot
Agócs Gergely
Somogy
9:32
Parasztbanda, kétféle - rézfúvós és vonós - összetételben
Tóth Péter bandája, gy.: Sárosi Bálint
Nagycsepely
Külső-Somogy
9:33
A falu nótája és korcsos
Bogányi András, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
9:38
Odaalá szolgáltam
Bányi Antalné Reczika Teréz, gy.: Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
9:40
Két fa között felsütött a holdvilág
Soós Réka
Mohács
Dél-Dunántúl
9:43
Már két hete, vagy tán három
gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
9:44
Magyar
Szeredás együttes
Szék
Észak-Mezőség
9:49
Leesett a makk a fáról
Vass Sándor, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
9:49
Isten áldja…
Rozsdamaró zenekar, Patyi Zoltán, Papp Endre
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:53
Húsvéti öntözőnóta: Felsütött a hajnalcsillag
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
9:55
Mérai keserves
Szabó Dániel
Kalotaszeg
9:57
Könyörülj, Istenem, én bűnös lelkemen
Kecskés Kolocs Istvánné Kecskés Regina, gy.: Borsai Ilona
Maconka
Heves vm.
9:58
Árus verbunk és szapora
Zagyva Banda, Rónai Lajos
Méra
Kalotaszeg
10:02
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
10:02
A vadgalamb... régi széki nóták
Tintér Gabriella, Jánosi András, Túri András, Kiss Csaba
Szék
Észak-Mezőség
10:10
Jó estét, jó estét
asszonyok, férfiak, gy.: Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
10:11
Adja Isten, mink is vigadjunk!
Gyenesdiási Dalárda, Bognár István, Farkas Ödön, Komáromy Béla, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
10:15
rabének
Horváth Ernő, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
10:15
Ivanjski napjevi (Iván-napi dallamok)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
10:20
Mihály nap felé az idő
B. Nagy Ferenc, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nádudvar
Hajdúság
10:21
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:30
Româneşte-n botă
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
10:32
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
10:37
Cigánytánc
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
10:38
Hóhányók
Csoóri Sándor, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
10:44
Lassú csárdás (Szászka)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:45
Csak hallgasd!
Illangó
Zoborvidék
10:50
Meghót, meghót a cigányok vajdája, vajdája
Antal András, Győrfi Mihály, gy.: Kodály Zoltán
Bukovina
10:51
Este, este, de szép csillagos este
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
10:58
„Szent János áldása szálljon mireánk” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
10:59
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
11:07
Pribylina Vavrišovo Svätý Peter Dovalovo
Ján Gajdoš
11:08
Idegenek, idegenek
Szlama László
Moldva
11:10
tangó
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
11:11
Édesanyám, hol van az az édes téj?
Berecz András, Fodor Sándor Neti, Laka Kicsi Aladár, Kelemen László, Doór Róber
Kalotaszeg
11:16
[Mogyorósi bubosába]
Vékony János, gy.: Seemayer Vilmos
Mezőkövesd
Borsod vm.
11:17
Križanje
Vujicsics, Vizin Antus
11:21
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
11:23
Este lett a leányságnak... (Öreg magyaros)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
11:26
Fényes csillag jaj de sokat utazol,
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
11:27
Reverinda
Hermann László Zeneiskola "Mezőföldi Zenekara", Tóth Eszter
11:29
Dudanóta
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
11:31
Halottkísérő (Szászcsávás)
Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Csávás
Felső-Vízmellék
11:35
Csárdás és szapora
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
11:42
Érik a szőlő
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
11:43
Haragszik a Nap a Holdra
Jánó György "Tódi”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
11:45
Hazám, hazám – Bukovinai székely keservesek
Bartina együttes
Bukovina
11:49
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:50
Kihajtottam én a libám
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
11:52
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:54
Páros
Kuczera Barbara, Fekete Márton
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
11:59
(Szivárványos az ég alja)
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
12:00
Nagysajói táncmuzsika
Fondor zenekar
Nagysajó
Sajó mente
12:06
Lassú (Le is szállnak…)
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
12:06
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
12:10
A marosi füzes alatt
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
12:13
Csárdás
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
12:14
Túl a vizen van egy malom
Topán György, Topán Rózsa, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
12:20
Sanoval sa vták vtákovi
Martin Tesák
12:22
Kétkrajcáros kis köcsög
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
12:23
Sohase vétettem...
Kalász Banda, Hajdú Flórián, Juhász Sándor, Gyurka Gergely
Szék
Észak-Mezőség
12:34
Lassú magyaros és lassú csárdás
Kulcsár Mária, Karácsony Éva, Tímár Viktor, Karácsony Lázár, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
12:39
Kis kertemet Tápió vize hasítja
Hetényi Milán, Dezider Olah Axmann
Sülysáp
Tápió mente
12:42
Sirató (Anya búcsúztatja a lányát esküvőkor)
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
12:45
Virágok vetélkedése
Lőrinczi Zsuzsanna
Istensegíts
Bukovina
12:49
A visai Lovász nemzetség akasztós tánca
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
12:52
Elég volt már becsületből
Dűvő zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:58
Zavaros a Tisza
Csank Dezsőné Imrecze Ilona, gy.: Ág Tibor
13:01
Cepper
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
13:04
Sebes csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Diószegi László, Gaug Ágnes
Vajdakamarás
Mezőség
13:08
Márton víg Gergele
Zurgó együttes
Moldva
13:12
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Nagy Lászlóné, Szabó Ferencné, Urbán Józsefné, Szabó Margit, Szabó Istvánné, Nagy Bertalanné, Kelemen Istvánné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
13:13
Juhásznóták
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Alsókálosa
Gömör
13:21
Hojna
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
13:23
Öves kavalon
Legedi László István
Klézse
Moldva
13:25
Meg akartam házasodni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
13:28
Jókedvemben (hajdúsági lassú, csárdás és friss)
Hajdúság
13:34
Most jövök a vásáralji tanyáról – Csárdás (tánccal)
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán, Könczei Árpád
Csíkjenőfalva
Felcsík
13:39
Kék pántlika
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
13:40
Ne sírj rózsám, ne keseregj
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
13:40
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
13:42
csufos
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
13:42
Fújdogál a szellő
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
13:44
Ó, Zsiga, Zsiga 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
13:45
Verbunk (Marossárpatak, Székely-Mezőség)
Szabó Dániel, Papp Endre, Bognár András
Marossárpatak
Felső-Maros mente
13:47
Hallgató, lassú és friss csárdás
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
13:51
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
13:51
Édësanyám, ne átkojz mëg
Balogh András Imréné Bódor Erzsébet, gy.: Újváry Lajos
Gyimesközéplok-Borospataka
Gyimes
13:53
Hai mândruţo să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
13:56
Amikor a pásztor elvesztette a juhokat
Bálint Illés, gy.: Kerényi Róbert, Németh László
Csík
Moldva
13:58
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
14:00
Kiszáradt a tóból
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
14:03
Gábor Áron rézágyúja
Kalamajka együttes
14:07
Szintetizátoros felvétel: Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
14:14
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
14:16
Újesztendő, lyukas kendő…
gy.: Kelemen László, Pávai István
Szásztancs
Felső-Maros mente
14:17
A Tiszából, s a Dunából
Nyisztor Ilona
Moldva
14:22
Medvesaljai csárdások
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
14:28
Manusnak, szeretettel
Parapács
Csallóköz
14:35
Mindig bánom, hogy megházasodtam
Csoport, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Ostoros
Borsod vm.
14:36
Este van már, nyolcat ütött az óra
Lesti Istvánné Velkei Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Pál Lajos, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
14:46
Hallgató és katonanóták
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
14:49
Csillagos az ég…
Boglya együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
14:56
Elmensz babám, engem itt hagysz...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
14:57
Erdélyi barokk emlékek
Gázsa zenekar, Székely Levente, Demeter Erika
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:05
Cigánytánc (sebes csárdás)
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
15:06
Megkapáltuk a szőleinket
Gubinecz Ákos, Kovács Péter, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
15:11
Első világháborús katonanóták
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
15:15
De szeretnék az égen csillag lenni
Tárnoki Beatrix
15:18
Tarnavölgyi gulyáslegény vagyok én
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
15:21
Törökös
Szeredás együttes
Kunszentmiklós
Kiskunság
15:25
Szól a kukuk, szól
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
15:26
Amott van egy kis ház
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
15:32
Lassú csárdás és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:37
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:45
Hej, páva, hej, páva
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
15:47
Far Der Kale/Novi Sacz Sirba
Budowitz
15:49
Serény magyaros
Mandache Aurél, Antim Ioan, gy.: Stuber György
Moldva
15:50
Észak-mezőségi muzsika
Mészáros zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
15:57
Jaj, de hosszú az éjszaka
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
16:00
Feküdjünk le egy ágyba...
Téka együttes, Gombai Tamás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:06
Cigány hallgató
Szászcsávási Zenekar, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
16:10
Megfogom a szoknyám szélét
Berta Alexandra
Szatmár
16:15
Hájda mancan ando vés
Elekes Anna, gy.: Bari Károly
Méra
Kalotaszeg
16:16
Mikor Szűz Mária kisfiának
Bárdosi Ildikó
Nyitrageszte
Zoborvidék
16:17
Viflaimul
gyerekcsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Hotinka
Máramaros
16:19
Vasvári verbunk és frisse
Tükrös zenekar
Gömör
16:23
Kecskemétre kéretnek, oda nem adának
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
16:24
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
16:27
leneşa
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
16:31
Újra Kürtön
Dobroda zenekar, Szabó János
Kürt
Vág-Garam köze
16:36
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
16:38
Lassú és sebes magyaros
Zerkula zenekar
Gyimes
16:41
Szászvároson úgy köszönnek…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
16:44
Hévízgyörki, hévízgyörki templom tetejébe
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Hévizgyörk
Galga mente
16:49
Ó, ke madár ül az ágon
Kolompár János, Kolompár Rozália, gy.: Bari Károly
Öcsöd
Körösök vidéke
16:53
Hallgató, csendes, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar
Kisar
Szatmár
17:05
Învirtita din Deseşti
Alexandru Şerban, Ion Covaci
Desze
Máramaros
17:07
Dunántúli dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
17:13
Csütörtökön virradóra
Zagyva S. Lajosné Tolacsek Anna, gy.: Borsai Ilona
Bükkszék
Heves vm.
17:13
Befejezetlen kézirat
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
17:21
János-köszöntő
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
17:22
Betlehemnek pusztájába
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
17:25
Édes Gergelyem (Legedi László Mihályé)
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
17:26
Menyecske
Mentés Másként Trió
Moldva
17:30
Cigánycsárdás
Balogh Kálmán, Bogár József, Murzsa Dezső, Kabza Oszkár, Kabza János, Kabza Juszti, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
17:33
Kezes
Zengő együttes
17:37
Ilonám, Ilonám
Szerecán Mihályné Cigenás Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
17:39
A balassagyarmati cigányzenekar repertoárjából
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Balassagyarmat
Ipoly mente
17:46
Haidău
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
17:49
Hej, halászok / Megyen már a hajnalcsillag / De szeretnék hajnalcsillag lenni
Fiastyúk, Balogh Sándor
Dél-Alföld
17:53
Esik eső, jaj de szépen esik, tavasz akar lenni
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
17:54
Gyere pajtás afférulni!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
17:59
Sârba lui Nemţeanu
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
18:02
Lakodalmi csárdás és szapora Györgyfalváról
Csík zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
18:08
Víz alá, víz alá
Király Mihály "Vendel", gy.: Olsvai Imre
Nagyberki
Dél-Dunántúl
18:08
Esztendő, esztendő
Parapács
Pólyány
Felső-Bodrogköz
18:15
Rongyos csárda
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
18:18
Mikor mentem hazafelé szecső falujából
Katonka Lászlóné Lesti Margit, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
18:22
Örülj, emberi nemzet
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
18:22
Annyira kerüld a vizet
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Porteleki Zoltán, Havasréti Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:28
Sírt az anyám, mikor én megszülettem
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
18:29
Féloláhos
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
18:30
Pergetés
Balogh Erzsébet
Gergelyiugornya
Tiszahát
18:31
Szigetközi dudanóták
Fábián Éva és tanítványai
Szigetköz
18:34
Csárdás és fogás
Oláh "Nyaka" Árpád, Maczkó Rudolf, Oláh Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
18:37
Dvi divojke - bunyevác népdal és Joca Mlinko Mimika bosnyák prímás kólója Bácskából
Vujicsics
Bácska
18:42
Bárcsak régen felébredtem volna
Nagy Mihályné Nagy Anna, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
18:43
Amikor a pásztor elvesztette a juhait
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
18:49
„Ešte vínko nedozrelo, chlapci pime ho” (szlovák asztali nóta)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
18:51
Sanyibácsi, drága...
Gömbszörp
Kisbács
Kolozs vm.
18:57
Nem messzi van ide babám tanyája
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:57
Deres a fű
Jánosi Együttes
19:01
Marosszéki
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
19:03
Haláltánc
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
19:14
Magos hegyről foly le a víz
Sipos Márton, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
19:15
Szerba
Mentés Másként Trió
Pusztina, Esztufuj
Moldva
19:20
„Árva nóta” – Esik eső, szép csendesen csepereg
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Lelesz
Felső-Bodrogköz
19:24
Népdalok és rokon
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
19:27
Ludasim, pajtásim
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
19:28
Far Di Mekhutonim/Shulem Tants Mit Variatsyes
Budowitz, Majer Bogdanski
19:32
ungureşte rar
Zegrean Mihai, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
19:34
Forduló, korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly, Bobár Zoltán
Marossárpatak
Felső-Maros mente
19:41
Hej, de betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Erőss László, Mező Judit, Pesovár Ernő
Füzesabony
Heves vm.
19:42
Karácsonyi dal
Bárdosi Ildikó
19:43
Friss csárdás
Balatinc István, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Somogy
19:45
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
19:51
Megváltó Jézusom, megyek tehozzád
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
19:53
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
20:09
De szeretnék hajnalcsillag lenni (Gyuri bácsi éneke)
Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
20:13
Elmén tőle az eszed
Berta Alexandra, Kiss B. Ádám, Csasznyi Imre
Dél-Dunántúl
20:19
Haragusznak a jó gazdák
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
20:21
Szatmári tánczene – Verbunk, csárdás és ugrós
Gázsa zenekar
Szatmár
20:26
„Zavaros a Tisza” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
20:28
Ablakomba, ablakomba
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
20:34
(Szivárványos az ég alja)
Kasza Gyula, Tarr István, Tarr János, gy.: Várnai Ferenc
Kémes, Szaporca
Dél-Dunántúl
20:35
Bukovinai dalok
Havay Viktória
Bukovina
20:37
Iszik a nyúl
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
20:38
Aludj el…
Écsi Gyöngyi
Pozsony-csákány
20:39
Elmenék én a városba, piros ruhát vettem
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
20:41
Vine Jancu din Ardeal
Kalamajka együttes
20:45
Szép a gyöngyvirág egy csokorba
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
20:46
Balatonfelvidéki asszonyfarsang
Juhász Katalin, Szabó Zoltán
Balaton-felvidék
20:53
Méz, méz, méz
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
20:54
Megyek az utcán lefelé
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:00
Suită taraf (jocul mândrelor)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
21:03
Tiszán fel
Berecz András, Molnár Miklós, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
21:08
S olyan öreg vagyok,
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
21:09
Kalotaszegi dalok
Kovács Nóri
Kalotaszeg
21:13
Kraut Tanz; Ich geh­ dei finster Nacht; Schnell-polka
Wohlschein Ferenc, Kurcz Anikó, asszonykórus, gy.: Várnai Ferenc
Mecseknádasd
Dél-Dunántúl
21:18
Tsum Tish/Mekhutonim Tsu Der Vetshere
Budowitz
21:20
[Két éve már, vagyis három]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
21:21
Kendilónai ritka magyar
Ocskay Rita, Fekete Márton, Enyedi Tamás, Lelkes András
Kendilóna
Kis-Szamos melléke
21:29
csárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
21:30
Megy a nap lefele
Berkő népdalkör, Pengő zenekar
Berzéte
Gömör
21:35
Piros, piros szegfű bongos marojána
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
21:36
Juhajgatás
Zurgó együttes
Klézse
Moldva
21:43
Túr a disznó, túr a mocsár szélen
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
21:45
Luľaj mi, ľuľaj mi
Suták Jolán
21:47
Lement a nap a maga járásán
Kádár Ferenc (Kádár Ferenc unokája), gy.: Szokolay Dongó Balázs
Dévaványa
Nagy-Sárrét
21:47
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
21:49
Ej, most jöttem Gyuláról
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
21:51
Nem messze van ide babám tanyája
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
21:53
Megházasodtam te Pista
Tankó "Csula" Imréné Tankó Berta "Nákó", gy.: Vikár László
Gyimesközéplok
Gyimes
21:54
Szatmári oláhos és csárdás
Raizer György
Szatmár
21:57
Lassú és friss csárdás (Zúg az erdő)
Horváth András id., gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
21:59
Úton
Magos Együttes
Sajó mente
22:06
Elindultam szép hazámból
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
22:10
Kud pogledam
Vujicsics
22:12
Négyes, hatos, nyolcas, gólya és vármegye
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Fülöp János "Cepedár", gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:15
Sárközi táncok
Méta együttes
Sárköz
22:20
Gyermek született Betlehemben (Ujévi köszöntő)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:21
Kanfi-Horváth István nyomán
Patonai Bátor
Dél-Alföld
22:27
Jaj, de sokszor elmondtam, hogy jaj, jaj
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
22:31
Száraz fából könnyű hidat csinálni...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
22:37
Ne hagyj elesnem, felséges Isten, keserűségemben!
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
22:39
Bordalok Somogyból, Zalából
Fiastyúk énekegyüttes
Dél-Dunántúl
22:45
Az óra nótája
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
22:46
Szép Zalában születtem...
Ferincz Adrienn, Kovács Péter
Zala
22:49
Három bëtyár a csárdába
Erdős Imréné Lénárt Piros, gy.: Víg Rudolf
Cserépváralja
Borsod vm.
22:51
Noé mikó a szőlőt űtette
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
22:54
Audo kálo forosz; Az istenit a szemednek; Megyek az úton lefelé; Cigánycsárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:01
Gruci
Dobroda zenekar
Kolozsvár
Kolozs vm.
23:07
Sziráky csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
23:09
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
23:11
Cîntec de bătrînesc: Vulcan (részlet)
Alexandru Ciucurescu bandája, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Româneşti
Olténia
23:12
Ritka és sűrű csárdás
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:17
Ezér` a legényért
Darabos Sándorné Szőllősi Erzsébet
Érpatak
Nyírség
23:17
Szék
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
23:24
româneşte
Cirebea Ioan, Roştaş Ioan, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
23:27
Oláhos kezes, vert kezes, batrânesca
Öves együttes
Moldva
23:32
Addig gyűjj el, én Mártonyom
asszonyok
Alsóbodok
Zoborvidék
23:34
Férfi táncok
Dűvő zenekar
23:41
Kocsmárosné hozzon bort
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
23:42
Szlovák tánczene
Németh Dénes bandája, Makó Péter
Osgyán
Gömör
23:47
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
23:47
Magyar
Barozda együttes, Szabó Györgyi
Szék
Észak-Mezőség
23:53
Ňe do śena, ňe do sena
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
23:54
A pávának három tolla
Halmos Béla, Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:59
A szigeti malom alatt
Magda István, gy.: Bartók János
Hobol
Dél-Dunántúl
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.