Folkrádió

2019. november 17-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Gergelyem / Zsidó tánc
Tobak Ferenc
Moldva
0:04
Udvaromon kettőt fordult a kocsi…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
0:07
Kiss Jánosnál Sárkány-zugban
Papp László
Máta
Hajdúság
0:10
Búval terítötték az én asztalomat
Tóth Jánosné Kovács Anna, gy.: Várnai Ferenc
Szebény
Dél-Dunántúl
0:12
Perkátai verbunk
Galiba zenekar
Mezőföld
0:14
Lassú és friss csárdások
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Sebő Ferenc, Németh István
Jánkmajtis
Szatmár
0:24
Keď pôjdeš pol­a nás; Od konca do konca
Ďatelinka, Anna Šatanová
Gyetva
Polyánhegyalja
0:29
Seregeknek szent Istene
Belány Balázsné Mészáros Veron, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
0:32
Ha bemegyek a sülysápi templomba
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
0:38
colindă de război
Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László
Almás mente
0:39
Mérai keserves
Szabó Dániel
Kalotaszeg
0:40
Madárka, madárka, csattogó rigócskám
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
0:45
Mérai hajnali és csárdás
Fondor zenekar
Méra
Kalotaszeg
0:50
sechebărbunc
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
0:52
Kerek az én szoknyám alja, de csuhajla
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
0:57
Ablakomba besütött a holdvilág
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
1:00
Pakulár nóta
Méta együttes
Méra
Nádas mente
1:03
Kocsmárosné, szép csárdásné, de ugat a kutyája
Budai Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
1:06
„Egyes számú tánc: Olvad a hó, tavasz akar lenni...”
Fondor zenekar
Váralja
Sárköz
1:11
A pünkösti rózsa kihajlott az útra...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
1:12
Juhos
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
1:14
Hora miresei 2
Dumitru Hîrb, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
1:15
Ezernyolcszáznegyvennyolcban
Fábián Éva
1:17
Angyaloknak boldog királynéja (Mária ének)
Vörös Andrásné Kovács Teréz, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
1:18
Legényes
Halmos Béla, Kelemen László, Éri Péter
Kalotaszeg
1:24
Csárdás
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:24
Alsóőri templom tetejére
Boglya együttes
Őrség
1:29
Csárdás és szapora
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
1:36
Megöltek egy legényt
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
1:42
Hercegkúti sváb polka
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Hercegkút
Bodrogköz
1:45
Szék
Major Levente, Árendás Péter, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
1:56
Ápoj, vustyen, vustyen, mo, romale
Gábor Tócsi, gy.: Bari Károly
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
1:59
Egy pár tánc
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
2:20
Pozse Mári libája; Feltörték a nógrádsápi templomot
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
2:21
A pávának három tolla
Halmos Béla, Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:26
Már Kékeden, végigmenni nem merek
Balog János, gy.: Sztareczky Zoltán
2:27
Monostori zöld erdőben
Patonai Bátor, Kubinyi Júlia
Dél-Alföld
2:32
Katonakísérő
Kovács Simon "Buráló", Farkas János, Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Magyarlóna
2:34
Bordalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
2:41
Szennyes ingem, szennyes gatyám
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
2:42
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
2:45
Sebes csárdás
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
2:46
Elbújdosom
Antal Tibor, Melkuhn Róbert
Gyimes
2:48
Szegény Győri bíró
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
2:49
Élem világom; Kereken forogva
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
2:55
Beszélgetés a citeráról
ismeretlen, gy.: Manga János
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
2:56
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
2:59
Hej ki ki ki be be be
özv. Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
2:59
Ne hagyd abba
Dűvő zenekar
Rimóc
Cserhát
3:04
Cântecul ritual al miresei
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
3:10
Keserves, invertita és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
3:14
[Fehér gólya száll az udvaromra]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
3:15
Ritka magyar a XVIII. századból
Ifjú Muzsikás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:22
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
3:25
Jenő, a harmonikás
Dima Jenő
Őrkő
Sepsiszék
3:29
Fehér László lovat lopott
Brath Lászlóné Brath Margit
Nyitrageszte
Zoborvidék
3:35
Három csillag van az égen egy sorba
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Terék József
Rimóc
Cserhát
3:41
Lunga
Purecse Péter, gy.: Sebő Ferenc
Kétegyháza
Körösök vidéke
3:42
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
3:46
Kádár István históriája 2.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
3:49
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
3:52
Régi héjsza
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
3:54
Joc de învîrtit din satul Coşbuc
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
3:56
Csütörtökön este
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
3:57
Szomorú a lónak az egész élete
Kovács Sándor, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
3:58
Lehullott a Jézus vére…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
4:01
Gyedoj
Mokányos együttes
Pusztina
Moldva
4:03
De szeretnék páva lënni
leányok, gy.: Kodály Zoltán
Karád
Somogy
4:04
Barna legény házasodjá­
Berta Alexandra
Dél-Dunántúl
4:10
De szeretnék hajnalcsillag lenni
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
4:12
Gyere, rózsám, gyere már...
Demeter Erika, Csávás Attila
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:15
Hej búra, bánatra születtem
Bodor Sándor, gy.: Vikár László
Homoródkarácsonyfa
4:16
Katekizmusi ének
Juhász zenekar
Bácska
4:20
levesnóta
Ambrus Árpád, Bartalis Jutka, Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
4:21
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
4:23
Ha én egyszer tüzes mennykő lehetnék...
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
4:24
Mivé lettél, csángómagyar?
Györfi Erzsébet
Hadikfalva
Bukovina
4:26
Elfogyott a túrós rétes
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Hercegkút
Bodrogköz
4:28
Sop-vidéki táncok
Rece-Fice együttes
4:31
Csicsij buba, nincsen pupa
Nagypál Gabriella, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
4:32
Éjféli csillag
Gömbszörp
Bonchida
Kis-Szamos melléke
4:39
„Péter-Pálkor, Péter-Pálkor száz cigány húzza” (bearatási nóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
4:40
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
4:45
Lassú csárdás
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
4:47
Kék ibolya, ha leszakajtanálak
Tényi Edit
Bácska
4:52
Asztali nóta
Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
4:54
Roata feciorilor
Vasile Seras
4:55
Lassú magyaros
Pulika János és zenekara, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesközéplok
Gyimes
4:56
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:03
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
5:06
Ó, szegény bujdosó legény…
Tázló
Klézse
Moldva
5:11
Járom az új várnak az alját
Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
5:12
A soproni Rákóczi-nóta és Rákóczi-keservese
Kalamajka együttes
Sopron
Dunántúl
5:16
Jaj de sokat
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:18
Vasárnap bort inni...
Téka együttes
5:22
Engem szeress ne anyádot
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
5:23
Az ürögi halastóba
Pirkadat Énekegyüttes
Felsőireg
Sárköz
5:28
Mokanyászka - gyedoj dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
5:30
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
5:34
Komatálat hoztam
Tóth Béláné Tóth Margit, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Nyim
Dél-Dunántúl
5:34
Gyere pajtás afférulni!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
5:39
Kalákába hajtó
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
5:42
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
5:45
Édesapám, édesapám
Szabó Sándorné Vágó Zsuzsa, gy.: Szendrei Janka
Vadász
Körösök vidéke
5:46
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
5:54
Hozz ki, mámá, székecskét (lakodalmi szokásdallam)
Sobaru Raducanu, gy.: Csoma Gergely
Ploszkucén
Moldva
5:55
Ďe si bola téj noci
Szántai Istvánné Jandó Terézia, Zemen Istvánné Szvitek Erzsébet, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
5:58
Ez a kislany mind azt mondja
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
6:00
Bánod, bíró... (rábaközi verbunk, dus, csárdás és friss)
Rábaköz
6:05
Sârbă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
6:07
Ablakomba, ablakommba besütött a holdvilág
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
6:13
Csörög,csattog a vasajtó
HorpácsikJános
Ópályi
Szatmár
6:15
Szeretőm, a tavalyi
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:19
Két dudanóta dudán
Lukács Péter, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
6:21
Šošovička, hrášok /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
6:24
Ez nap fényen már ezután
Turbuk István, gy.: Domokos Pál Péter
Hadikfalva
Bukovina
6:25
Batuka
Dűvő zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:30
Csárdás és magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
6:39
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
6:43
Udvaromon kettőt fordult a kocsi
Miklós Ferenc "Dicse Ferke", gy.: Paksa Katalin
Nyárszó
Kolozs vm.
6:43
Hazám, hazám / Avasi román táncok / Ha felmenyek
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta, Szvorák Katalin
6:49
Cepper
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
6:59
Káin és Ábel
Berecz András, Dsupin Pál, Szabó Dániel
7:04
Ez a falu, ez a falu
Lázár Mihályné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nyíradony
Nyírség
7:06
Tavaszi havajgatás
Legedi László István
Klézse
Moldva
7:07
Székelyverbunk
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
7:13
Keserves, hajnali és szapora
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Havasréti Pál
Kalotaszeg
7:21
A szilágyi halastó, halastó
Buják Jánosné Bényesi Ágnes, gy.: Kiss Lajos
Szilágyi
Bács-Bodrog vm.
7:22
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
7:25
Hej menyecske, menyecske
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
7:27
Magyarpéterlaki tánczene
Dobroda zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:33
Fonok, fonok fonogatok,
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:33
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Csávás Attila
Moldva
7:34
Kolinda
gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
7:35
Sok írígyem
Parapács
Osgyán
Gömör
7:43
Verje meg az Isten rózsám
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
7:45
Hiripi csárdás és friss
Németh Dénes, Rónai Zoltán, Takács Ádám, Bartók József
Szatmár
7:50
„Nem idevaló születésű vagyok én” (csárdás) – „Túr a disznó, túr a mocsárszélen” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
7:53
Öreges tánc
Bolya duó, Balogh Sándor
Forrófalva
Moldva
7:56
Sírjál virág, szép szűz virág
Molnár Istvánné Kovács Magdolna, gy.: Kiss Lajos
Ipolyvisk
Ipoly mente
7:57
Este gyün a tömlöctartó
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
7:58
Ľúbostná zo Špačiniec
Anna Dorotkovič, Rudolf Dorotkovič, Jozef Slezák
Ispáca
Nyugat-Felföld
8:01
Öreges
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
8:06
A gőgös feleség (Elmenék én a városba…)
Demeter Antiné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:08
Maros partján elaludtam
János Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:11
Fúdd el jó szél, fúdd el…
László Istvánné Laczkó György Katalin, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
8:13
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
8:16
Fúdd el jó szél, fúdd el
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:19
Lassú csárdás
Méta együttes
Sárköz
8:30
Ruszászka
Hodorog András
Klézse
Moldva
8:32
Kezes I. - Aurél horája
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
8:34
Kis kertemben uborka
özv. Molnár Fülöpné Tankó Erzsébet, gy.: Vikár László
Gyimesközéplok
Gyimes
8:35
Dittáj, dittáj Bád Mihál
Balogh Sándor
Moldva
8:37
asztali nóta
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Mezőzáh
Dél-Mezőség
8:40
A kállai kettős
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Toni Árpád
Szatmár
8:47
Míg uram a kútra járt
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
8:48
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
8:56
Poskočice kolo
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
8:58
Azt hittem, hogy nem kellek katonának
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
8:59
Árva vagyok, mint a madár
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
9:00
Kapum előtt szép zöld búza...
Téka együttes
Maros-Küküllők vidéke
9:06
Halottkísérő
Horváth Elek, Ponci Gyula, János Ötvös
9:09
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
9:14
Véletlen embernek utolsó órája
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Fazekas Imre, Kiss Lajos
Menyhe
Zoborvidék
9:15
Lóra csikós, lóra!
Novák Pál
Palócföld
9:20
Dus IV. (Töltsd teli pajtás poharad)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
9:20
Verbunk, sebes forduló, cigánycsárdás
Folt zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:27
Jöjj meg Duna, jöjj meg...
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
9:28
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
9:31
Karácsonyi éjféltájba
Lakatos János "Ruszin", Kótai Lajos, Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
9:33
Egy menyasszonyé
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Mester László, Doór Róbert
Szék
Észak-Mezőség
9:41
Béresből lett a perkáti bíró
Mosonyi Ferenc, gy.: Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint
Perkáta
Fejér vm.
9:42
Szeretőm szerelme
Koncz Gergely, Lépes Anikó, Hégli Dusan
Felföld
9:45
„Zsidó imádság”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, Demeter István "Suli", ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
9:46
Kiszáradt a tóbul - Németh János énekelte volna...
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:56
Hosszú asztal körül
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Ág Tibor
Béd
Zoborvidék
9:57
Lovas tánc
Legedi László István
Moldva
9:59
Karácsony Lázár keservese
Karácsony Lázár, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
10:03
Káta felett ragyognak a csillagok
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
10:07
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:08
Akkor szép a huszár
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
Szék
Észak-Mezőség
10:22
Mennyországban csengetének… (archaikus népi ima)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
10:23
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:32
Szeret martján
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
10:35
Kalocsai táncok
Juhász zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
10:39
Vidrócki-dallam
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
10:41
Túrkevei verbunk, csárdás és friss
Terék József, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Túrkeve
Nagykunság
10:46
Szent János áldása
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
10:47
Galga menti muzsika
Mészáros zenekar
Kartal
Galgavidék
10:55
Rákóczi-mars
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:57
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
11:01
Édesanyám is volt nékem, de már nincs
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Csapó Károly, Németh István, Pálfy Gyula, Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Sárvásár
Kalotaszeg
11:04
Zörög a kocsi
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
11:04
Ruszin hallgató és friss
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
11:06
Sebes csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
11:13
Ó fényességes szép hajnal
Domán Andrásné Oláh Borbála, gy.: Mathia Károly
Szécsény
Ipoly mente
11:14
Korcsos és sűrű magyar
Koncz Gergely, Hegedűs Máté "Kishega", Fekete Antal "Puma", Fekete Márton "Kispuma", Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
11:18
Virrasztó ének és csingerd­­i
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
11:25
Learattuk már a tiszta búzát
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
11:31
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
11:32
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Tímár Sára
Zoborvidék
11:36
Užičko kolo
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
11:37
Este, este, de szép csillagos este
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
11:44
Katonanóták
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
11:47
Gyulainé édesanyám
Pusztainé Sebők Lívia
Visa
Belső-Mezőség
11:55
Lassú és gyors csárdás
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:01
Maros menti táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Felső-Maros mente
12:06
Ez a kislány rózsás levelet ír, lëborúl az asztalra.
Bodnár Lajosné Kovács Jolán, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
12:07
Vasi ugrósok Békefi Antal gyűjtéséből
Boglya együttes
Észak-Dunántúl
12:10
Krisztus született, örvedezzünk
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
12:12
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
12:15
Szól a kukuk szól
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
12:16
Tedd be, vedd föl, csapd a földhöz
Balogh Sándor
Dunántúl
12:17
Öreges cigánytánc és cigánytánc
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
12:22
Lakodalmas menet
Dűvő zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
12:26
Hej, de Pesten nem jó lakni
Lakatos Elemér, gy.: Bari Károly
Miskolc
Borsod vm.
12:30
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
12:33
Lassú csárdás, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:38
Kezes
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel
Moldva
12:40
Temlomot is építettem túróbu
Baracsi Menyhértné Kiss Julianna
Tunyog
Szatmár
12:42
Korogjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
12:44
Sánta németes és csoszogtató
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
12:46
Mérai verbunk, legényes és szapora
Major Levente, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
12:51
Verbunk
Halmágyi Mihály, id. Halmágyi Mihályné ... Aranka, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
12:52
Román legények
Blaskó Péter, Vizeli Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
12:58
Kerekes
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
13:00
Székely regölés és táncmuzsika
Méta együttes
13:06
Rákóci kocsmába
Sümegi Jánosné Német Anna, gy.: Balla Péter
Törökkopány
Somogy
13:11
Kettős jártatója
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
13:17
Lakodalmi párnatánc
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
13:18
Banumarocsini
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
13:21
Kinek varrod babám, azt a szép zsebkendőt
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Vikár László
Mátraszele
Nógrád vm.
13:21
Komámasszony
Stan Alia
Moldva
13:23
öreges
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
13:26
Ritka fogásolás
Matokabinde
13:29
Ez a Luci fehér inget varratott
Bukva Andrásné Bodnár Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Nagyzerénd
Körösök vidéke
13:30
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
13:32
Pohárköszöntő nóta
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
13:33
Kanásztánc és oláhos
Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
13:38
Által mennék én a Tiszán, ladikon de ladikon
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
13:39
Keresel
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:41
Én kismadár létemre
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
13:42
Haragszik a gazda
Balogh Sándor
Esztergom vm.
13:44
Kéreti a nénémet cifra szabólegény.
Koszta Pálné Kis Lujza, gy.: Vargyas Lajos
Mezőgyán
Körösök vidéke
13:46
Rábaközi népdalcsokor
Budai Ilona
Rábaköz
13:49
Sej nincsen pénzem; Utca, utca, bánatutca; Cigánycsárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
13:56
De szeretnék az erdőben fa lenni
Bürkös zenekar
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
14:04
Lakodalmas bornóta
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:04
Erdély be vagyon kerítve
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
14:07
Ugrós magyar
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
14:08
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
14:11
Na hagyj elesnem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
14:13
Megjöttek a szabadságos huszárok!
Virtus együttes, Kiss Tamás, Pápai Judit, Zabán László, Barvich Iván, Kalász Tamás
Dél-Alföld
14:20
Lassú
Dobos Károly bandája, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
14:24
Halottkísérő
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
14:28
Fáj a lábam, mer fëltörtë a csizma
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
14:29
Öreg Árus ­ 72-es csárdása és szaporája
Rőmer Ottó, Rőmer Judit, Mohácsy Albert
Méra
Nádas mente
14:33
De baut si de cingetit (cigány asztali nóta és csingerd­­i)
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
14:39
Gyimesi keserves, lassú magyaros és sebes csárdás
Erdélyi-Molnár Klára, Németh Péter
Gyimes
14:44
Diófából van a babámnak ágya
Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:46
Sej, Hortobágyon mögszólalt a harang
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
14:47
Verbunk
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
14:48
Verbunk, Fogáš a Sôlo mad­ar
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
14:51
Mikor Csíkból kiindultam
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
14:55
Ütik a rézdobot
Hollókői Lajos, Porteleki László
Dunántúl
14:56
Śekerčku tupu mam
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
14:59
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:02
Édesanyám olyan vizet adott
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
15:03
Szélös Tisza vize
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
15:05
újévköszöntő
Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
15:05
Talán engem elvigyetek (betyárballada)
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mester László
Magyarbece
Maros-Küküllők vidéke
15:09
Erdő sincsen levél nélkül
Lukács Józsefné Tamás Verona, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Báta
Sárköz
15:10
Vyhorela lipka /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
15:12
Katonakísérő és hajnali
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
15:17
Lassú magyar és friss
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Sopron
Észak-Dunántúl
15:21
Vágják az erdei utat
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
15:22
Szögény csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
15:25
lassú csárdás
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
15:28
Ugrós
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
15:37
Fehér virág a fejemen
Jancsi Ilona, Jancsi Anica, Bucsok Ilona, Istók Lucsi, gy.: Kanalas Éva
Szitás
Moldva
15:43
Ritka és sűrű csárdás
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:48
héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
15:52
Magos a dézsi temető
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
15:55
Páva
Sárpilis
Sárköz
15:56
Cseres erdőn…
Takács Éva
Gyimes
15:59
„Én gútai gyerek vagyok” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
16:00
A kátai piactéren
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
16:06
Kövecses porondon
Barta Péterné Dénes Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
16:08
Kezes II. - Hora
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
16:10
Sebes forduló
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
16:15
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
16:17
Azt gondoltam, míg a világ
Juhos Mihály, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:19
Moma Dana
Vándor Vokál
16:21
Suknja moja
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
16:22
Menyasszonytánc
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
16:24
Angola Borbála balladája
Fekete Károly, gy.: Mező Judit
Nagyrábé
Körösök vidéke
16:28
Széki lassú
Barozda együttes
Szék
Észak-Mezőség
16:31
Édesanyám, mi van az...
Réti Imre, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
16:34
Magyarszováti népdalok
Kovács Judit, Kovács Nóri
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:38
Könyörülj Istenem (Zsoltártónusok II.)
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
16:39
Mátkaság
Csík zenekar
Buza
Észak-Mezőség
16:46
Sűrű verbunk
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
16:49
Rar és magyar legényes
Fondor zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
16:57
Sej, búra, búra, búbánatra születtem
Tarsoly Károlyné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Hosszúhát
Bihar vm.
16:58
Házunk előtt kedves édesanyám
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
17:00
Rusasca 1
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
17:01
Elmennék én tihozzátok
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
17:03
Rózsát ültettem a gyalogútra
Tolnai Péterné Papp Gizella, gy.: Paulovics Géza
Nagykónyi
Sárköz
17:04
Verbunk
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
17:06
Tornyosodik a Mátra alja
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
17:08
Én is menyasszony vagyok
Herczku Ágnes
Rimóc
Cserhát
17:09
A liccei kocsma előtt van egy fa
Gyömbér József, gy.: Sárosi Bálint
17:10
Ţigănesc I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
17:12
Târnăveana
Hârleţ Ioan „Nucu”, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
17:14
Juhos és sírített tánc
Juhos együttes
Moldva
17:16
Immár minket jó gazda
Demeter Ferenc, gy.: Vikár László
Kézdiszentlélek
Háromszék vm.
17:17
Átkozódó
Panek Kati
Magyarózd
Kutasföld
17:19
Jaj, lelkem, lelkem, jó társam
Póra Andrásné Tankó Berta "Cifra", gy.: Kallós Zoltán, Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
17:24
Friss csárdás
Méta együttes
Sárköz
17:33
Ó fényességes szép hajnal
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
17:34
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
17:36
bucsinozás
Tímár Viktor "Trifán", gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
17:38
Betyárnóta
Egyszólam együttes, Berecz András
Dunántúl
17:46
Magyarózdi torony alja
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
17:47
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
17:50
Ángyom sütött rétest
Kelemen László
Naszvad
Vág-Garam köze
17:51
Széki dalok
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Szék
Észak-Mezőség
18:02
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
18:03
Nagysajói muzsika
Bodnár Balázs, Danhauser Lillla, Túri András
Nagysajó
Sajó mente
18:08
„A hídvégi halastó, halastó” (csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
18:11
Kozák Zsiga Magyarpalatkán
Góbé zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:15
Felkelék én jó reggel, hajnalba
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
18:17
Virágének
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza
Bogártelke
Kalotaszeg
18:20
Keserves
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
18:23
Keresel
Öves együttes
Klézse
Moldva
18:25
Héj, de, phengyom tuke
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
18:26
Beragyognék hozzája
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
18:28
Legényes (Forgácskúti legényes); Csárdás (Szép holdvilág; Nyílnak, nyílnak); Topogós
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
18:33
Sanoval sa vták vtákovi
Martin Tesák
18:35
Este van, de nem minden lánynak
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:36
Adjon Isten, édesanyám, jó estét...
Krámli Kinga, Szabó Dániel
Szilágyság
18:40
„Kisangyalom udvarába­ van egy rezgő nyárfa”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
18:41
Asztalozásnál - Ördöngösfüzesi lakodalmi tánc
Pikó és bandája, Hideg Istvánné Lakatos Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:46
Nekem is volt édesanyám, de már nincs
Gyömbér István, gy.: Sárosi Bálint
18:48
Fábián Pista / Huszárosra vágatom a hajamat
Kása Béla, Németh Ferenc, Kürtösi Zsolt, D. Tóth Sándor, Gombai Tamás, Porteleki László, Gyenis Katalin, Vasas Zsolt
Szatmár
18:52
Ruszin táncnóta
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
18:53
Kecskés tánc Gergelé
Draskóczy Lídia, Demeter László, Jakabffy Balázs, Nagy Bercel
Klézse
Moldva
18:57
Magyar csárdás
Gusa Pál, gy.: Csapó Károly, Halmos István
Gajcsána
Moldva
18:58
Verbunk
Barozda együttes, Csíki Melinda
Felcsík
19:00
korcsos
Lakatos Gábor, Ramba Adalbert, Preda Dumitru, gy.: Kelemen László
Felső-Maros mente
19:02
Vajdaszentiványi batuka, verbunk és cigánycsárdás
Zagyva Banda, Kádár Ignác
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:10
De, én iszok, én
Balogh Ilona, gy.: Bari Károly
Miskolc
19:11
Mondd meg nékem cserebogár
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
19:12
Crven fesić
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
19:13
Hazám, hazám – Bukovinai székely keservesek
Bartina együttes
Bukovina
19:18
Kisétálék kiskertembe
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
19:21
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
19:26
Az ilonhalmi fenyves erdő a tanyám
Cselényi József, Laczkó János, gy.: Agócs Gergely
Gömör
19:29
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:34
Bakonszegi utca
Balogh Márton, gy.: Mező Judit
Bakonszeg
Körösök vidéke
19:35
Édesanyám, kössön kendőt
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
19:38
Édesanyám mondta nékem
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:39
Rábaközi csárdások és dus
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Lelkes Tibor
Rábaköz
19:45
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:48
Tisza partján lakom
Ferincz Adrienn
Kászonimpér
Kászon
19:50
Sebes csárdás (egyes)
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
19:51
Ne higgyünk a legénynek
Berta Alexandra
Galgavidék
19:56
Mëgbetegült
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Kiss Lajos
Ghymes
Zoborvidék
19:58
Hozzád jártam sok ideig
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
20:03
Sârba başilor
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
20:06
A drágszéli határon
Berta Alexandra, Kovács Lajos, Madács Györgyné, Fink Gábor, Miklosik István
Kalocsai Sárköz
20:12
(Hol jártál az éjjel cinegemadár)
Orsós Kis János, Kovács Ferenc, Orsós Lajos, Kovács József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
20:13
Balkán
Flótás együttes, Horváth Attila, Talabos Csaba
20:21
De-a-lungu és batuta
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
20:29
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
20:41
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
20:41
Kezes
Csürrentő együttes
Moldva
20:48
Lassú és gyors verbunk
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
20:52
Adventi énekek
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
20:55
Olyan feleségem vagyon
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
20:57
Gyimesi féloláhos és verbunk
Telegdi Balázs, Imeli Soma
Gyimes
21:01
„A temetőkapu” (regrutanóta)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
21:02
Búcsú
Szerényi Béla
21:06
Kis pejlovam mindég csak azt kapálja
Bakos Mihály, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyírlugos-Szennyespuszta
Nyírség
21:07
Sóvidék
Nyitrai Mariann, Üsztürü
Sóvidék
21:15
Zöld búzában szedeget a vadgalamb
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
21:16
Három éjjel, három nap
Fonó zenekar
Kalotaszeg
21:21
Kelj fel keresztény lélek
Bács Istvánné Bandi Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter, Kertész Gyula, Rajeczky Benjamin
Lábnik (Egyházaskozár)
Moldva
21:22
Gólyás, öreg zsidó, Hadd el te kicsike
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
21:28
Megöltek egy legényt... (ballada)
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
21:32
Hajnalnak csillaga, táncnak muzsikája
Hegedős együttes, Unger Balázs
Nagysajó
Sajó mente
21:37
Mikorjába menyecske lesz a lányból
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
21:38
Szól a kakas hajnaljára...
Berka együttes
Moldva
21:43
Cuculeţul ca la Mârşa
Ilie Iorga, Gheorghe Anghel "Caliu", Constantin Sandu "Dinu", Gheorghe Manole, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
21:48
Legényes, csárdás és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
21:53
Felnyőtt az út mellett két szál majoránna
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
21:55
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
22:01
Hore cu noduri
Mărioara Mureşan, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
22:03
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:05
Urálás
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
22:06
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
22:10
legényes
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László
Almás mente
22:12
Névnapköszöntő
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Gyönyörű Zsigmond, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
22:21
Huszárosan vágatom a hajamot
Kisfaludi János, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
22:23
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
22:24
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
22:25
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
22:30
Szi man lherto d­ ando drom, bré
Gheorghe Cişman, gy.: Bari Károly
22:32
Elindultam zöld erdőbe
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
22:33
Ritka verbunk
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:38
Új a csizmám, se sarka, se talpa
Kincsér együttes
Magyarbőd
Abaúj
22:42
Szeretem, szeretem
Gyurka Istvánné Jankó Katalin, gy.: Domokos Pál Péter
Gajcsána
Moldva
22:43
Felsütött a nap sugárja
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
22:45
Katonakísérő (Görgényoroszfalu)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
22:47
Moldvai román táncok
Rece-fice
Moldva
22:50
Ludasim, pajtásim
Jakab Istvánné Fazekas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:50
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
22:58
„Fölültem a kemencére” (csárdás és gyors csárdás)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
22:59
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
23:09
Székely verbunk
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
23:10
Lassú és sebes magyaros
Zerkula zenekar
Gyimes
23:13
Kisújszállás körül van ibolyával
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
23:14
Kura Josko emlékezete (Zoborvidéki dudanóták)
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
23:19
Zavaros a Tisza
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
23:22
Alaj volim
Vujicsics
23:27
Az oláhok, az oláhok
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
23:28
Bonchidai gyors csárdás
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:30
Csobánok tánca Szent Demeterkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
23:31
Klial otec, klial
Martin Tesák
23:33
Zdrabuleánka
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
23:34
János gazda két lánya van eladó…
Czaier Péter
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
23:37
Tananaj, Tananaj, Tót Lőrinc
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
23:38
Halálra táncoltatott leány – Szőllősi Erzsi balladája
Szilágyi Anna, Navratil Andrea, Komáromi Márton, Nyitrai Tamás, Császár Attila, Liber Róbert
Melegföldvár
Észak-Mezőség
23:42
Lassú legényes
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
23:44
Éfjú Mátyás király
Nyisztor Ilona
Klézse
Moldva
23:50
Mit nékem egy almát kétfele vágni
Loncsák János, gy.: Halmos István
Mikola
Szatmár
23:51
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
23:56
Virág ökröm kiveretëm a rétre
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.