Folkrádió

2019. december 4-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Betyárballada
Cégér Anna, Salánki Teréz, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
0:02
Cigány asztali, sebes cigányos és mahala szintetizátorral
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
0:08
Bonchidai román táncok
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:14
Mindig bánom
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
0:16
Hervadj, rózsa, hervadj
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
0:18
Sej, széna, széna… – Nem használ a rétifű az ökörnek…
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
0:20
Ifijúság gyöngykoszorú
Berta Alexandra, Kiss Zoltán, Számel Péter, Ludányi Miklós
Jobbágytelke
Marosszék
0:23
Jaj, pártám, jaj, pártám
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
0:26
Moldvai ballada
Panek Kati
Moldva
0:29
Hej, két tyúkom tavalyi, három harmadévi
Takács József, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
0:30
Ej, a titkos szerelem
Fiastyúk
Magyarbőd
Abaúj
0:31
Hajnalcsillag szépen ragyog
asszonyok, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
0:32
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
0:39
Joc: huţulca
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
0:41
Rókatánc
Téka együttes
0:44
Tóth Erzsébet lepedője
Balogh Józsefné Tóth Erzsébet, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
0:44
Székely verbunk
Kalamajka együttes
Marosszék
0:51
Brâu pe şase
Ion Ştefan, névtelen, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Bughea de Sus
0:55
Édesanyám, hol van az az édes téj?
Berecz András, Fodor Sándor Neti, Laka Kicsi Aladár, Kelemen László, Doór Róber
Kalotaszeg
1:00
Sűrű, sötét felhők
Székely Gáborné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
1:01
Gute Nakht/Bney Heykhlo
Budowitz
1:04
Pe picior
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Bihar vm.
1:06
Virág Géza emlékére
Dobroda zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
1:12
Én vagyok a Gencsi Feri bérese
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
1:14
Piros rózsa, kék nefelejcs...
Boglya együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
1:20
Capra, Gaseasca (kecsketánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
1:24
Sári bíróné ballada
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József, Horváthné Szolovjov Zsuzsanna, Viliam Didiás, Lugosi Tibor
Tápiószele
Tápió mente
1:30
Dzsalok, dzsalok hazafele
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
1:32
Rózsa
Zurgó együttes
Moldva
1:37
Lassú és sebes csárdás, szökős és sebes csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Diószegi László, Gaug Ágnes
Vajdakamarás
Mezőség
1:53
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
2:00
Hajam, hajam, hajam szála
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
2:00
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
2:04
Örülök, hogy a világra születtem
Koller József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
2:04
Eljött a karácsony
Nyisztor Ilona
Moldva
2:04
Jaj mely hamar múlik e világ ereje
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
2:06
Fáj a szívem...
Juhász zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
2:13
Hej Kis Sándor
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
2:14
Ballada
Téka együttes
Kalotaszeg
2:24
Bojtár volt a nagyapám
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
2:25
Mikor Máriához…
Pásku Veronika
2:28
Nyárádmenti táncrend
Csiszár Aladár bandája
Nyárád mente
2:50
Hóhányók
Csoóri Sándor, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
2:55
Hallgassátok meg, magyarim, amit beszélek
Nyíregyházi Gusztáv, gy.: Dancs Lajos, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
2:57
Hej, milyen széles az az út...
Csige Ildikó
Sárvásár
Kalotaszeg
3:00
Aňi ňeznam vypovedzec
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
3:02
Samu Mihály nótái
Tükrös zenekar
Nyírmada
Nyírség
3:09
Igyál mán, ëgyél mán
Szabó Istvánné Odler Rozália, gy.: Borsai Ilona
Hasznos-Ötházhuta [Mátraszentimre]
Heves vm.
3:10
Szerba
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
3:11
Magyaros
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
3:14
Katonanóták…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
Berzéte
Gömör
3:19
Sej, búra, búra, búbánatra születtem
Papp Andrásné Hepp Erzsébet, gy.: Tari Lujza
3:20
A régiekbül. Felcsík
Kóborzengő
Felcsík
3:27
Két hajnali ének
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
3:30
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
3:32
Serény Magyaros
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
3:35
Betlehem nagy vidékén
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
3:36
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:42
Ritka és sűrű fogásolás
Tisza Banda
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:47
Héjszák
Gyimes
3:49
Ruszászka - Oroszos tánc
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
3:51
Cigánycsárdás
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:52
Lassú és korcsos
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:01
Egy énekes, aki 1865-ben született
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
4:03
A soproni Rákóczi-nóta és Rákóczi-keservese
Kalamajka együttes
Sopron
Dunántúl
4:07
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
4:10
Druzsba mulattatója; Három fehér szőlőtőke
Szabó Károly, Sára Gábor, Sima István
Tura
Galga mente
4:12
Tücsök koma, gyere ki, gyere ki
Király István, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:13
Háromkirályok
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
4:16
Fekete gőzösnek
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
4:18
Méhkeréki trió
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
4:22
Vustyí, vustyí, báre séjo
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
4:22
Banumaracsini
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
4:25
Kelet felől / Fütyül a masina / Sűrű magyar
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
4:33
Csíki táncdallamok
Pesti Csángók Baráti Társaság
Felcsík
4:37
Kádár István históriája 1.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
4:40
Katonai kísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
4:44
Menyasszonytánc
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
4:47
Még egy kis muzsika
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
4:51
Eljöttek, eljöttek
férfiak, gy.: Martin György, Pesovár Ernő, Sztanó Pál, Tóth Margit
Felsőiszkáz
Észak-Dunántúl
4:54
Hajnali nóta, csárdás, szapora és legényes
Gázsa zenekar
Kalotaszeg
5:03
asztali nóta
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
5:05
Kicsi Huszár nóta
Tintér Gabriella, Mesics György "Mesó", Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
5:14
Feltámadt Krisztus e napra
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter
Dioszén
Moldva
5:15
Marosszéki népdalok
Kerekes Boglárka
Marosszék
5:17
Rovni čardaš i čardaš
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
5:22
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Moldva
5:29
Szeretném tudni, hogy a paraszt
Deák Józsefné Gyenge Piroska, gy.: Vargyas Lajos
­Mezőgyán­
Körösök vidéke
5:31
Lakodalmi táncok Tendl Páltól
Tükrös zenekar
Sopron
Észak-Dunántúl
5:34
Kiskertembe szedik a virágot
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
5:35
Gömöri hallgató és csárdás
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
Gömör
5:40
Hej, szénalja, szénalja, széna szakadékja
Lantos Aladárné Telek Mária, gy.: Szabó Andorné
5:41
„Dumbergósok” – Sarkantyús, csárdás és kukorgós
Holecz Istvánné Kanyó Margit, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs, Andrássy Ferenc, Tóth Gergely, Terék József
Rimóc
Cserhát
6:00
Ritka verbunk
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:05
Bevezetés (Invirtita)
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:11
S ahol én elmegyek
Bálint Mihályné Hodorog Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
6:13
Kolo
Vujicsics
6:18
1818-ban születtem
Lévai Ferenc "Frici"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
6:19
Szenttamás erős helység
Berecz András, Juhász Zoltán
Dél-Dunántúl
6:23
Ki minden hajnalba
Herceg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
6:25
Öröm és bánat (Kalotaszegi hajnali és legényes)
Szabó Dániel, Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Kalotaszeg
6:32
Kereső nóta / Jaj de szépet álmodtam
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
6:34
Mám ja jeden zámeček
Jámbor Istvánné Csernovszki Terézia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
6:35
Úgy fáj az én árva szívem
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
6:36
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
6:40
Megérett a paprika, mög
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
6:40
Ballada
Fazakas Levente, Major Levente, Szász József, Bajna György
Csávás
Felső-Vízmellék
6:44
Lassú csárdás
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
6:45
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
6:50
Csárdás
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
6:51
Bonchidai muzsika
Táltos együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:55
Tarka puszér az ágy alatt
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
6:57
Cinege – tamburán játszott változata
Balogh Sándor, Gál János
Verőce vm.
6:59
Rózsa Sándor szereti a táncot...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
7:00
Magyarszovát
Szalóki Ági, Koncz Gergely, Mester László, Mihálydeák Barna
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:14
Katekizmus ének
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
7:19
Geampara (Dobrudzsa)
Galga zenekar, Erdélyi Klára, Csávás Attila
7:27
polka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
7:29
Sviralka
Vujicsics
7:33
Szerelem, szerelem
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
7:36
Elment a hó a hegyekről...
Lehőcz Diána
Gyimes
7:37
Lassú csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:39
Nagy hegyi tolvaj balladája (Makedón/moldvai párhuzam)
Bognár Szilvia, Navratil Andrea
7:43
Gólya, gelice, mitől véres a lábad
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
7:43
Megy a Tiszán fel egy hajó
Béres Gyula
Nagykunság
7:47
Musama - Danka
Danka (Nyirun) János, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
7:48
Hopp Sári
Magyar Dudazenekar
7:52
Esik eső, csepereg az árpa tarlóra
Vajda Jánosné Haller Julianna, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyíracsád-Asszonyrészpuszta
Nyírség
7:53
Régi katonadalok
Gázsa zenekar
7:58
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
7:59
Román aszimmetriák
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
8:04
Igyunk, van benne
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
8:05
Jaj, de régen nem volt eső
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Hévizgyörk
Galga mente
8:10
Szinai magyar csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Abaújszina
Kassa vidéke
8:13
Cigány hallgató és csingerálás
A Budapest Táncegyüttes zenekara
8:18
Elmegyek messzire
Kakas Lászlóné Hegedűs Rozál, gy.: Pelyhe Flórián
8:18
Magyarbődi csárdások
Figur Banda, Cseh Tamás, Koczákné Mihók Jolán, Cerankóné Mihók Margit
Magyarbőd
Abaúj
8:24
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
8:24
Betlehem kis falujában
Bakó Katalin
Buza
Észak-Mezőség
8:27
Kegyes Jézus a keresztfán
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Béd
Zoborvidék
8:30
Menj el, menj szegény magyar
Fábián Éva, Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:33
Batrinescu
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
8:41
Románca
Legedi László István, Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:43
[Jancsika, Jancsika, te gyere előre]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
8:44
Korcsos
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
8:50
Gergelytánc éneke
Fehér Márton, Paun Vasile
Moldva
8:52
Palatkai ritka és sűrű magyar
Palló zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:55
Édesanyám is volt nékem
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
8:56
Dél-dunántúli dallamok
Endrődi Judit
Dél-Dunántúl
8:59
„Užž je po polnoci, aj jedna hodina” (svadobná)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
9:01
Szép a tavasz, de szebb a nyár...
Kovács Nóri
Székelyföld
9:03
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál "Sípos", gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
9:04
Megöltek egy legényt
Szilágyi Anna, Juhász Réka, Dresch Mihály
Melegföldvár
Észak-Mezőség
9:07
De-a lungu si invartita (Görgény-völgyi párostáncok)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
9:11
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
9:15
Leszállott a páva
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
9:16
Öreg oláhos
Havasréti Pál, Lányi György, Tárnoki Beatrix
Tápé
Dél-Alföld
9:23
Hore és târnăveana
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
9:26
Moldvai csujjogató – Kerek alma, falapi
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán
Moldva
9:30
Szeretném, szeretném
Jancsi Ilona, Bucsok Ilona, Istók Lucsi, gy.: Kanalas Éva
Szitás
Moldva
9:32
Addig rózsám el nem veszlek
Balogh Sándor
Dél-Dunántúl
9:33
Román virrasztóének, korcsos és batuta
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
9:37
Când eram în sat la mine
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
9:41
Emre, pemete
Balázs Károly, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
9:42
Szól a fügemadár
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
9:43
Hűgetés
Karácsony Éva, Kulcsár Lázár, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
9:45
Asztali, csárdás, lassú és gyors szökő
Üsztürü zenekar, Heveder zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
9:53
Megy a kanász a partnál
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
9:53
Haláltánc
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
10:05
Szól a fügemadár...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
10:07
Székvárosi öreg templom harangja
Farkas Annamária
Szék
Észak-Mezőség
10:10
Kírie eleiszon
Székely Ferencné Dubaj Mária, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
10:11
Egy pár tánc Zöldes Péter emlékére
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Doór Róbert
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
10:17
Gyors csárdás
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Vizeli Balázs, Lányi György, Havasréti Pál
Vajola
Sajó mente
10:20
Még azt mondják, hogy nem kapok szeretőt
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
10:21
Istenem, Istenem, szerelmes Istenem; A Porondon van egy malom; A kászoni halastó
10:25
Dudanóták
Holecz Istvánné Kanyó Margit, Hrúz Dénes
Rimóc
Cserhát
10:31
Lassú és csárdás
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
10:36
Öves Klézséből
Fábri Géza
Klézse
Moldva
10:39
A múlt héten arra jártam tefeléd
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
10:40
Az én lábam úgy kijárja
Berta Alexandra
Sóvidék
10:43
Pásztornóta és botoló
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
10:46
Joc de amăgit din Nimigea
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
10:48
Adjon Isten, édesanyám, jóestét / Hajna, hajna babácskámot / Daru daru katona
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
10:49
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:59
asztali nóta
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
11:00
Kék pántlika
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kisterenye
Cserhát
11:03
Bánat, bánat, de nehéz vagy
Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
11:09
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
11:12
Horela sosna, horela
Anna Višňovská, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
11:13
Elment a madárka...
Illangó
Moldva
11:17
Édesanyám lánya vagyok
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:18
Dere
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
11:21
Lassú és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
11:28
Ébresztő
Hollókői Lajos
11:28
Sarkantyús (Friss)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:29
Jaj, Istenem, Istenem, Istenem...
Bognár Szilvia
Szilágyság
11:31
Uráló furulyán
Hodorog András, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
11:32
Búsulok es...
Boglya együttes
Gyimes
11:38
A pátrói hegy tetején – Nemespátróban lakom én – A pátrói kertek alatt, Kata
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, Dömötörfi János, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
11:42
Lassú csárdás
Méta együttes
Sárköz
11:53
A csenyéti csárdába…
Kótai Lajos, Horváth Krisztián, Puda Józsefné Molnár Judit, Lakatos János "Ruszin", Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, Adu Barnáné Molnár Mária, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
11:56
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
11:58
Megüzentem a kaposvári uraknak
Grund Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Jenő
Fejér vm.
12:00
Kerekes
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
12:03
Cigánytánc
Balog Béla, Balázs Gusztáv
Nagyecsed
Szatmár
12:05
Turai népdalok
Zsikó zenekar
Tura
Galga mente
12:09
Édesanyám mért is szültél
Ferenci Márton és bandája, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
12:11
Keresel, keresel...
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
12:14
A csávási nagy hegy alatt
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
12:20
Magyarok Moldvában
Kerényi Róbert
Moldva
12:24
Amoda van egy szép kis ház, icca te
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
12:25
Pejparipám rézpatkója
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
12:32
jocul miresii
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
12:33
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:38
Hej, piritusból csinálják a pálinkát
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
12:40
Ratevka
Söndörgő
12:44
Lassú, csárdás és magyar
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
12:47
Haragítsuk meg a véneket!
Berta Alexandra, Miklosik István
Hosszúhetény
12:53
Juhásztánc
Nyerges József, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenta-Szőlőhegy
Dél-Dunántúl
12:54
Ugratós, lassú csárdás és asztali nóta
Szeredás együttes
Szilágyság
13:03
Asztali nóták
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
13:07
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
13:14
Szól a fügemadár
Hasulyó István, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
13:16
Hajnal – Kozák Jóskák emlékére
Arató zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
13:19
Trávnice zo Štrby (Liptov)
Csorbai énekcsoport
Csorba
Liptó
13:23
Moldvai tánczene
Török Tilla, Zimber Ferenc
Moldva
13:27
[Mikor én még kicsiny voltam]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
13:27
Învîrtita I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
13:29
Csárdás és szökő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
13:38
Bürlödeánka
Kalagor
Moldva
13:41
Jó gazda volt az apám
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
13:42
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
13:45
Sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:46
Csillagok, csillagok...
Téka együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
13:55
Úgy meg vagyok búval rakva
Papp Mária, gy.: Sipos Ferenc, Németh István
Magyarlapád
Enyed vidéke
13:57
Magos a dézsi temető
Ágas-bogas zenekar, Erdélyi Luca
Szék
Észak-Mezőség
14:01
Este kialszik a lámpa (Szökő)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
14:02
Öreg öves
Legedi László István
Moldva
14:05
Igyunk arra, aki búsul
Baross Istvánné, Kanalas Ilona, gy.: Vargyas Lajos, Martin György
Nagydobos
Szatmár
14:06
Vajdaszentiványi dallamok
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:09
Édes Gergelem
Hodorog András, Petrás Mária
Moldva
14:10
Verje meg az Isten
Mischl Erik
Szék
Észak-Mezőség
14:14
Ez a barna kislány de kisírta mind a két szëmét!
Pálfi M. Pálné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
14:16
Murzsa Gyula emlékére
Bakator, Jeremiás Lajos
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
14:24
S úgy varr, s úgy varr vala…
Legedi László István, Petrás Mária, Bolya Mátyás, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
14:25
Haragusznak rám az egész
Boglya együttes
Mezőbánd
14:30
Én Bogáton juhász voltam
özv. Bogdán Györgyné Kovács Teréz, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
14:32
Ritka és sűrű
FelVonó zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:37
Kukunješće
„Sokadija” tamburazenekar
Mohács
Dél-Dunántúl
14:39
Mikor én már tizennyolc éves voltam
Szilágyi Anna, Dresch Dudás Mihály
Melegföldvár
Észak-Mezőség
14:41
Bura termett idő
Bakos Mihály, gy.: Papp János
Nyírlugos-Szennyespuszta
14:42
Karácsonyi pásztortánc
Juhász zenekar
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:44
Öreges cigánytánc, magyar, cigánytánc és összerázás
Radák János "Náci" bandája, Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:56
Rastanak
Vujisics
15:04
Lovat lopott Fehér László
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
15:07
Betlehem csillaga…
Földesi János, Sebők Lívia
Őrség
15:10
Sidaricska drena
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
15:12
Ádámosi csárdás és friss
Csík zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
15:16
Által mennék én a Tiszán, ladikon de ladikon
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
15:17
Ugye babám
Tarsoly
Szatmár
15:23
Csípd meg, bogár
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
15:24
Szeret vize martján…
Palya Beáta
Moldva
15:26
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
15:27
Piciny vagyok, de vígkedvű
Berta Alexandra, Cseke Attila, Ludányi Miklós
15:32
Jaj, de sokat áztam, fáztam regruta koromban
Balogh István, gy.: Sárosi Bálint
Kunszentmiklós
Kiskunság
15:33
Magyarkirályfalvi táncrend
Gázsa zenekar, Székely Levente, Szabó Dániel, Demeter Erika
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
15:41
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:44
Takarodó
Hollókői Lajos
15:44
kecskenóta
Copán György "Gyukus", gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
15:45
Madárka, madárka
Majorosi Marianna, Bolya Mátyás, Szokolay Dongó Balázs
Lészped
Moldva
15:50
Anyám, édesanyám, Csobánlegény voltam
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
15:55
Sitna tresnjarka
Rece-fice
15:58
Betlehem kis falujában
Búzaiak
Buza
Észak-Mezőség
16:03
Feljött a nap...
Boglya együttes, Veres Mihaela
Pusztina
Moldva
16:09
Fújnak a fellegek
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Belső-Somogy
16:10
Ága-bogas a diófa teteje (Kraszna, Szilágyság)
Gajdos
Kraszna
Szilágyság
16:13
purtata
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Radnót környéke
16:16
Éfjú Mátyás király
Nyisztor Ilona
Klézse
Moldva
16:23
Cini, cini séj szim me; Man hisz jek pierno
Kolompár Rozália, Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
16:24
Szivaroztam, elégettem a számat
Tényi Edit
Mezőség
16:26
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:28
Gyimes
Nyitrai Mariann, Moldován Horváth István, Szász Lőrinc
Gyimes
16:34
Pásztorok, pásztorok
Szabó Ferenc, gy.: Nagy László, Szécsi Margit
Felsőiszkáz
Észak-Dunántúl
16:37
Esküdni kell a leánynak
Kóborzengő
Szék
Észak-Mezőség
16:47
Gazdasszonytánc (levesnóta)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
16:48
Sej-haj, harmatos a kukorica levele
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
16:49
Endre báró nyergelteti a lovát
Bezzegh István, gy.: Pelyhe Flórián
16:52
Országúton
Havay Viktória
Moldva
16:53
ungureşte des; sűrű magyar
Hârleţ Ioan „Nucu”, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
16:55
Hallgató, lassú és friss csárdás
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
17:02
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
17:03
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
17:06
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
17:14
Csárdás
Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
17:15
Mikor én még gulyás voltam
Vass Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
17:16
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
17:18
Lassú és friss csárdás
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
17:22
Erdély körül van kerítve
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
17:25
Ha folyóvíz volnék
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
17:28
Kelj fel, keresztény lélek
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
17:31
Fehér László – Lassú csárdás – Piros kancsó, piros bor – Lassú és sebes csárdás
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
17:36
Házunk előtt folyik el az árok
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
17:43
Betlehemezés
Csete Árpád, Maneszes Attila, Dezső József, Nagy István, Dezső Árpád, Horváth István, Maneszes István, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:48
Öreg magyaros, kecskés, Gergelytánc
Öves együttes
Moldva
17:53
„Lányok, ti ócsai lányok” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
17:54
Végigmentem a szecsői fõutcán
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
18:00
Búbánat, búbánat
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse
Moldva
18:02
Székvárosi öreg templom harangja...
Márczi Anna "Tücsi"
Szék
Észak-Mezőség
18:04
De strigat la nunta (lakodalmas a Mezőségen)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
18:06
Kocsmárosné lánya, Mariska
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
18:13
Oláhul Merinkám
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
18:16
Tiszán fel
Berecz András, Molnár Miklós, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
18:21
Joc: bătrineasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
18:24
Túrót ettem, elejtettem
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:25
Hová mész te napvilág
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
18:25
A kutyaduda nótája
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
18:27
Lunga
Purecse Péter, gy.: Sebő Ferenc
Kétegyháza
Körösök vidéke
18:28
Csongorádi gulyáslegény - Csongrád megye
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
18:32
Andrásfalu keskeny padló,
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
18:33
Kalotaszegi mulatság (Kalotaszeg)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Kalotaszeg
18:42
Hutaďi
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
18:44
Este lett a leányságnak... (Öreg magyaros)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
18:46
(A kanásznak piszkos)
Orsós Kis János, Kovács János, Orsós Lajos, Bogdánovics Antal, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Bogyiszló
Sárköz
18:47
In memoriam Legedi László András
Zurgó együttes
Moldva
18:51
Haranglábi pár
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
18:59
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
19:02
Elvégeztük, elvégeztük
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
19:04
Mégsem leszek
Vatai Barbara, Gera Attila
Jobbágytelke
Marosszék
19:08
Marš
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
19:09
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
19:15
Menjünk el innen, mert itt megvernek
Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
19:15
Arany és kék…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös együttes
Kalotaszeg
19:24
Pakulár-nóta
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
19:27
Laboda
Balogh Sándor
Moldva
19:29
Hajladozik nádszál zörög a levele
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
19:32
Somogyi dallamok citerán
Dudás Klára
Somogy
19:35
Suită din Mociu (Româneşte)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
19:40
A piac közepén van egy almafácska...
Holló Noémi
Moldva
19:42
Táncdallam
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
19:45
Több az én irigyem
Dobroda zenekar
Felső-Tisza-vidék
19:50
Szereti a tik a meggyet
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
19:51
Nyitány
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
20:01
Körülvettek engem a halál félelmei
Szováti Péter, gy.: Szendrei Janka
Szék
Észak-Mezőség
20:03
Én is menyasszony vagyok
Herczku Ágnes
Rimóc
Cserhát
20:05
Fehér László – Zsuka (féloláhos)
Farkas Vilma, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
20:11
Esküvői dal (Pirin, Bulgária)
Farkas Tünde, Izsák Katalin
20:13
Ki nyiresbe bé nyiresbe tarka borjúk járnak
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
20:13
Bubujj, buba
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
20:17
Falu végén cigányasszony sátora
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
20:18
Halottkísérő
Dűvő zenekar
20:22
Hüdintés
asszonyok, férfiak, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok
Gyimes
20:22
Három dudás egy csárdában
Illangó
Szany
Észak-Dunántúl
20:26
Szerba sztudencilor
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
20:27
Kalotaszegi táncmuzsika
Míves zenekar
Kalotaszeg
20:33
Megdöglött az öreg tyúkom
Fazekas Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Krizba
Brassó vm.
20:33
Vert kezes
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
20:35
Azt gondoltad, régi babám, megcsaltál
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:37
Nadábi román táncmuzsika
Békés Banda
Nadab
Körösök vidéke
20:42
Népszokások: Ó fényességes szép hajnal; Hever a nyáj; Karácsonyi köszöntő; Háromkirályok napján
Balog Andrásné Illés Julianna, Deák Mátyásné Sebők Etelka, Német Andrásné Birinyi Anna, Ittebei csoport, Ternovác Istvánné Szűcs Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Burány Béla
Dél-Alföld
20:46
Hallgató, lassú és friss csárdás
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes, Agócs Gergely
Gömör
20:56
Száraz góré, pattan góré virágzik
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
20:56
Po horach chodylam /rusínska/
Muzička
20:58
Elmëgyëk, elmëgyëk
Gábor Péter, gy.: Újváry Lajos
Gyimesfelsőlok
Gyimes
21:05
Mikor mentem Tápiószecső felé
Gál Károlyné Lesti Ilona, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
21:11
legényes héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
21:12
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
21:13
Friss
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:14
Ha kimegyek a tanyára...
Boglya együttes
Magyarfráta
Kolozs vm.
21:21
Libás nóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
21:25
Örömanya tánca, medvés
Duduj Rozália, Sinka Sándor
Csíkszentdomokos
Felcsík
21:29
Három kéve leveles nád
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
21:33
Zdrobuleanca
Öves együttes
Klézse
Moldva
21:36
Héjsza
Karácsony Lázár, Szőcs Mojszi Gábor, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
21:39
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
21:41
Hej, Nádas felől jönnek a zsandárok
András Jánosné Gergely Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarvista
Nádas mente
21:43
Kilenc alma
Balogh Sándor, Palya Bea, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
21:48
Szöktetős
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
21:50
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
21:55
Hegyen s fődön járogatok vala
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
22:03
Veľká noc už prešla /Kojšov, Spiš/
Muzička
Kojsó
Szepes vm.
22:04
Kondástánc és friss csárdás (A csikósok, a gulyások…)
Oláh Lajos, Nagy Ernő, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Szamosangyalos
Szatmár
22:05
Sugár, magos a nyárfa teteje
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
22:07
Árok, árok, de mély árokba estem
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
22:10
Verbunk
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
22:14
Kanásztánc
Badacsonyi Lajos, gy.: Juhász Zoltán, Keszey Tivadar
Zalavég
Dél-Dunántúl
22:16
Paradicsom mezejibe
Bárdosi Ildikó
Hadikfalva
Bukovina
22:17
Viňiesli zme Murienu
Dubrvai énekcsoport
22:17
A zenészeké
Dűvő zenekar
22:22
Roate (II) (mănănţel)
Roma Rostaş, Niculae Covaci, Nicolae Rostuna, Lucreţia Popa
Vasaskőfalva
Körösök vidéke
22:23
Édesanyám sok szép szava
Tóth János, Tóth Veronika, Tóth Levente, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószentmárton
Tápió mente
22:30
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
22:30
Lassú csárdások: A) Idős Sipos Márton lassú kezdő tánca B) Volt szeretőm mikor volt C) Hideg sincsen, mégis befagyott a tó D) Száraz ágon azt csicsergi a rigó
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
22:36
Redovi
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
22:38
Magyar legények
Gombai Tamás, Bobár Zoltán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
22:43
Haj, de a bakonyi nagyerdőbe; Sej, Bíkíscsabán de végigmenni nem lehet; Jaj de, zotar mange pe majora; Vale, ko marel to udar
Középkorú cigány nő, Lakatos Lajos "Rudi", Kolompár Péter, gy.: Bari Károly
22:51
Végigmönni a Kis utcán nem merök
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
22:53
mărăcina
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
22:55
Katonakísérő
Békés Banda
23:01
Csörög, csattog a vasajtó
Horpácsik János, gy.: Csapó Károly, Gál András, Halmos István, Karácsony Zoltán, Kovalcsik Katalin, Martin György, Németh István, Pálfy Gyula, Ratkó Lujza
Ópályi
Szatmár
23:03
Hortobágyi dallamok citerán
Szélesné Kiss Anikó
Püspökladány
Hortobágy
23:05
„Ködellik a Mátra”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
23:06
Kettős jártatója és sírülője
Kiss Eszter, Mali Katalin
Gyimes
23:10
Fehér fuszulykavirág
Bak József, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
23:11
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
23:11
Idzeme, idzeme
Suba Lászlóné, Ignácz Miklósné, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
23:13
Potta Géza cigány csárdásai
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz"
Abaújszina
Cserehát
23:21
Szűz anyád örvendezik (bucsus ének)
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
23:22
Preletela lastovienka
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
23:26
Erdélyes lassú
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
23:27
Ritka fogásolás
Matokabinde
23:30
Anyám lányja, hol voltál az este?
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
23:32
Palatkai pásztor
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:36
Lassú pontozó
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Pávai István
Kis-Küküllő mente
23:39
Szépen veri az eső a virágot 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:43
Szászka
Kodoba Ignác, Mácsinga Ignác, Mácsinga Adalbert, Moldován István, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:45
Románca
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
23:46
Sötét van, nem látokSzivárványos az ég aljaCigány vagyok, jól élek
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
23:51
A szép visszatérő
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:56
Zsuzsánna, Zsuzsánna
Fodor Sándorné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.