Folkrádió

2019. december 6-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Menyasszonytánc
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:03
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Bogányi András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
0:10
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
0:13
Égszín pántlika
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
0:15
Korogjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
0:17
Sârba lui Nemţeanu
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
0:20
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:29
Háj me píljom e pálinkúca
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
0:32
Magyarbődi csárdás és friss
Tükrös zenekar
Magyarbőd
Abaúj
0:40
Ruszászka
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
0:43
Székely táncok
Hegedős zenekar
Székelyföld
0:49
Ludasim, pajtásim
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
0:51
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
0:55
sechebărbunc
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
0:56
Maros menti keserves, verbunk, forduló és szöktetős
Gázsa zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:04
Elölről kezdem el
Gazdag Dezső, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
1:07
Asztalozásnál - Ördöngösfüzesi lakodalmi tánc
Pikó és bandája, Hideg Istvánné Lakatos Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:12
Invartita ca din cimpoi (dudautánzó román forgatós)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
1:14
Aratódalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Zoborvidék
1:16
Piros alma lejesett a sárba
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
1:17
Verbunkosok Zemplénből; Magyarbőd
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
1:25
Román ének furulyán
Palacki Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
1:26
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:27
Elszaladt az aranygulya; Fekete gyűrűfa sátor; Lefeküdt a gulyám harmat száradtjára; Bús az idő a Nap nélkül; Nem is az a legény
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
1:35
Megy a vonat Belényesbe
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
1:38
Bătrâneasca de la Albeşti şi Sârba din bătrâni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
1:42
Sírok búsgerlice módra
Györfi Erzsébet
Istensegíts
Bukovina
1:43
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
1:44
Galga menti muzsika
Mészáros zenekar
Kartal
Galgavidék
1:52
Szökős és sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
2:07
Szaporán!
Pál István "Szalonna", Pál Lajos, Unger Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kolozsvár
Kolozs vm.
2:12
Megvert Isten ostorával
Csata Kálmán, gy.: Domokos Pál Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
2:13
Magyarpéterlaki muzsika
Csonka Ferenc, Kelemen Zsolt, Borsódi Árpád
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
2:18
Kis csizmámba, nagy csizmámba sárga szöget veretek
Albert István, gy.: Borsai Ilona
Mátraszentimre
Heves vm.
2:19
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk
Pruteanu Andrea
Moldva
2:20
Karácsonyi csillagjárás
Ötvös János
Nagyecsed
Szatmár
2:22
Héjszák
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
Hidegségpataka
Gyimes
2:27
Kerek erdő, csendes patak...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
2:31
S poza vrch Pol­any
Ján Cerovský
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
2:34
Ha felkötöm piros kázsmér kendőmet
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
2:35
Váraljai kanásztáncok
Dúdos Műhely
Váralja
Dél-Dunántúl
2:38
Felültem a széles világ lovára
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
Kalotaszeg
2:39
Korcsos és cigánycsárdás
Tündök zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
2:44
Szól a kukuk szól
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:45
Erdőszombattelki muzsika (ritka magyar, csárdás, sűrű csárdás)
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
2:53
Régi ritka magyar kurázsi
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
2:55
Tóalmáson, Tóalmáson
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
2:59
Megvirágzott a diófa
Cigenás Anna, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
3:01
Öves
Mokányos együttes
Lujzikalagor
Moldva
3:02
Kezes - Hora moldoveneasca
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
3:07
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
3:08
Szëgény fejem Uramhoz óhajt
Batonya Józsefné Istóka Mária, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
3:10
Botosánka
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
3:12
Čiriklóri, mirikňóri...
Potta Géza "Gatyo", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
3:17
Karácsonyi dallamok
Magyar Dudazenekar
3:22
Hej ki ki ki be be be
özv. Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
3:23
Ma van húsvét napja
Méta együttes
Szatmár
3:28
Az Istennek szent angyala
Illyés Sándor, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Farkasfalva
Szepes vm.
3:30
Hej, pod mohutným Mníchom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
3:33
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
3:35
Süss ki, süss ki napocska
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
3:35
Ardeleancu
Kozma György, gy.: Barbócz Sándor, Hans Hurtig, Hargitai Zs.
Méhkerék
Körösök vidéke
3:38
Széki lassú
Rőmer Ottó, Rőmer Judit
Szék
Észak-Mezőség
3:41
Zöld búzába keskeny a gyalogút
Körösszegapáti énekesek, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
3:44
Törökös
Szeredás együttes
Kunszentmiklós
Kiskunság
3:49
sűrű verbunk
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
3:52
Dél-alföldi betyárnóták
Bartina
Dél-Alföld
3:56
Ella-Bella, Bella
Kinicki Katalin, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Vikár László
Kemenesszentmárton
Észak-Dunántúl
3:57
Én Istenem, add nekem
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
3:59
„Náne máro, náne mas” (cigánycsárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
4:01
Nu mă bate Doamne, nu
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
4:04
Cigánytánc és összerázás
Vintila Márton, Huszár Sándor, Maneszes Márton, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:10
Ceperka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
4:12
Batyus tánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
4:13
Kendilónai sűrű magyar és verbunk
Ocskay Rita, Fekete Márton, Enyedi Tamás, Lelkes András
Kendilóna
Kis-Szamos melléke
4:17
Megírták a levelembe
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
4:18
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
4:23
Fecioreşte rar
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
4:25
Kalotaszegi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Kalotaszeg
4:33
Ilonám, Ilonám
Szerecán Mihályné Cigenás Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
4:36
A szeretőm pakulár
Rozsdamaró zenekar
Szászcsávás, Magyarózd
4:41
Asztali nóták
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
4:45
Kezes-hora
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
4:48
Aj, mer­ a szeredai börtönablak
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
4:49
Sűrű fogásolás 2.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:52
Tance Kruta a Čardáš z Margecian (Spiš)
Mária Uličná együttese
Margitfalva
Szepes vm.
4:54
Adjatok, adjatok, amit Isten adott
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
4:57
A pünkösdi rózsa
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, Kojtyik Józsefné Gatyás Mária, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
4:58
Este van már, nyolcat ütött az óra
Lesti Istvánné Velkei Mária, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
5:08
Hallgató és csárdás. Kimegyek a zöld erdőbe...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:13
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
5:15
Tisza mellett, hazám földjén
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
5:15
Mer' én Csizmadiát szeretek... (csárdás és friss a bácskai Duna-mentéről)
Bácska
5:19
Verbunk
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:27
Racsenica
Trakija zenekar
Sop-vidék
5:29
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
5:32
A nyíregyházi huszároké
Széles András
Szatmár
5:36
horea mortului
Varga Anna, Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
5:39
Pe doi paşi şi hârţag
Fondor Műhely
Nagysármás
Kelet-Mezőség
5:42
Házunk előtt
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
5:44
Szombateste búcsúztató
Sebestyén Márta
5:47
Cseh határon elaludtam...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
5:51
Amott messze látszik egy kicsiny ház...
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Gömör
5:53
Gyí, Tordára, Besztercére 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
5:53
Bíborpalástos, szent magyar király
Gyöngyvér énekegyüttes
Nógrád vm.
5:56
Párnástánc és mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
5:59
Moldvai szerelmi dal
Kallós Zoltán
Moldva
6:02
(Bonchidai menyecskék ugrálnak mint a kecskék)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
6:03
Hajnal hasad…
Écsi Gyöngyi, Gombai Tamás
Menyhe
Zoborvidék
6:07
Verbunk (csűrdöngölő)
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
6:08
Cimbalomszóló
Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:12
(Cickondi baranyó)
Kukucska Ernő, gy.: Manga János
6:12
Szegényes, magyaros, csárdás és szökő
Szeredás együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
6:22
Csárdás és friss csárdás
Oláh "Nyaka" Árpád, Maczkó Rudolf, Oláh Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
6:27
Ritka magyar
Téka együttes
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
6:29
Mi van ma, mi van ma
Szabó Lajosné, gy.: Borsai Ilona
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
6:29
Tavaszi havajgatás
Legedi László István
Klézse
Moldva
6:31
Balázstelki nagy hegy alatt (Féloláhos)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
6:33
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
6:34
Elejbe, elejbe
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
6:35
Hallgató, csendes, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar
Kisar
Szatmár
6:47
„Joj, šibaj furman kone bičom” („Amikor viszik a menyasszonyt az esküvőre”)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
6:48
Gyimesi halott melletti keservesek, asztali nóta és Rákóczi mars
Ökrös együttes, Berecz András
Gyimes
6:59
Elveszett a lovam
Csoport, gy.: Dobszay László
Istenmezeje
Heves vm.
7:00
Egy pár
Méta együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:04
Szépen hasad a hajnal – A turai templom tornya
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
7:08
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
7:14
Most jöttem Gyuláról
Kígyós Józsefné Tóth Mária, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nagykereki
Körösök vidéke
7:16
Gömöri betyárnóták
Juhász zenekar
Gömör
7:23
Karácsonyi kánta
Barani Vasile, Negrea Victor, Negrea Sorin, Ştefan Florin, Anghel Vasile, gy.: Kelemen László
Máramaros
7:25
Elfelejtett dallamok
Dűvő zenekar
7:30
Hová mégy te kisleány
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
7:32
Betlehem csillaga…
Földesi János, Sebők Lívia
Őrség
7:36
Orosz tánc
Balogh József, Nyerges József, gy.: Olsvai Imre
Szőlőhegy
Somogy
7:37
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
7:39
Magyar és csárdás
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
7:42
Čardás
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
7:44
Tisza partján elaludtam; Zöld búzában szedeget a vadgalamb
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
7:47
Magyarbődbe két úton kell / Hogy kell ezt az almát / Rózsát ültettem / Sárgát virágzik / Eresz alatt
Vándor Vokál
Magyarbőd
Abaúj
7:51
Éjfél van már, kettőt ütött az óra
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
7:54
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
8:07
forduló
Moldován Adalbert "Vasvilla Béla", Ramba Adalbert, Lakatos Gábor, Preda Dumitru, gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
8:10
Este, este, de szép csillagos este
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
8:17
Megszabadultam már én a testi haláltól #2
Kovács Ferencné Kola Vera, Viteskicsné Kola Mária, gy.: Kiss Lajos
Lacháza
Szlavónia
8:19
Zajali, zajali
Agócs Gergely
8:23
Ha megindul a gőzhajó, hadd menjen…
Daróci István, Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
8:26
Mezőkölpényi muzsika
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
8:34
Szent Balázs püspöknek, híres tanítónknak
Németh István, Cinege Lukács, Danajka Lajos, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Felsőszeli
Nyugat-Felföld
8:35
„Gettó nóta”
Hírös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
8:39
Balaton, Balaton, náddal van kerítve
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
8:41
Csillagok
Navratil Andrea, Fekete Zsuzsanna, Sturcz Noémi, Komáromi Márton, Mihó Attila, Császár Atiila, Liber Róbert
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
8:48
Szent Gergely doktornak (Gergely-járás)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
8:48
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
8:51
Öreges cigányos és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
8:56
Csárdás
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
9:02
Megátkozott engemet a jó édesanyám
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:03
Ősz az idő
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
9:11
Korcsos dallamok
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Vizeli Balázs, Lányi György, Havasréti Pál
Vajola
Sajó mente
9:19
Egy pár tánc Zöldes Péter emlékére
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Doór Róbert
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
9:25
Vasvári
Vrebóka István, gy.: Dincsér Oszkár
Veresharaszt puszta
9:26
Sebes magyaros
Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:28
Somogyi dudanóta; Csillagok, ha beszélni tudnának
Jankovics Imre
Berzence
Dél-Dunántúl
9:30
Kövecses út szélén
Tintér Gabriella
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:32
Bőg a bárány a nagy hegyen
Sipos Márton, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:34
Ismerem a lovam
Berecz András, Dsupin Pál
Nagykunság
9:39
Mokányos kettős
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
9:43
Amott láttam egy szép kerek parlagot
id. Novák Pál
Palócföld
9:45
Ó, anyám, de jó tüdős hurkát ettem...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:46
Zimi-zumi zajlapi tájtom
Csicsóka Népdalcsoport
Szatmár
9:50
Juhász legény a határon furulyál
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
9:53
Nyílik az ég
Berecz András
Gyimes
9:55
Lassú csárdás
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:56
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
10:01
lassú csárdás
Ruszi Sándor, Ruszi Lajos, Lumperdean András, Ötvös János, Bogányi András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
10:03
Héjsza
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
10:10
Villőzés
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:10
Felsütött a hajnal csillag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
10:19
Verbunk
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
10:23
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Köveskálla
10:26
Mindennek van szeretője, csak énnékem nincsen
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
10:27
Bonchidai dallamok
Bakator, Jeremiás Lajos
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:33
horea grâului
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
10:34
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
10:34
Túl a Tiszán, Kadarcs mellett
Harhály Józsefné Török Júlia, gy.: Vargyas Lajos
Nyírlugos
Nyírség
10:36
Mojše a Kuri Krik s Valcerom
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
10:38
Talalaj, Talalaj, Tót Lőrinc
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:40
Kondorosi csárda előtt van egy szomorú fűzfa
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
10:44
S ó jáldott Szűzanya mennyei szép rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
10:45
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Moldva
10:53
Úristennek szent fia… (karácsonyi kánta és beköszöntés)
Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarkirályfalva
Közép-Vízmellék
10:54
Darutollam lehajlott
Türei Lengyel László, Czilika György, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
10:58
Árokparton kácsatojás
Laboda Jánosné Galambos Anna, gy.: Kiss Lajos
Gombos
Bácskai Duna mente
10:58
Maros menti tánczene
Bakator, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos
Felső-Maros mente
11:06
Româneşte-n botă
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
11:08
Féloláhos
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
11:09
A pernyési kastélynak zsindely a teteje
Hodosán Mihályné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
11:10
Csárdás és menyasszonytánc
Figur Banda, Cseh Tamás, Agócs Attila
Mátyusföld
11:16
Hore a oilor (Juhait kereső pásztor)
Voivod János, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
11:19
Bulgárjászka
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
11:21
Menyasszonysirató
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
11:24
Gyors csárdás és sűrű
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:28
Megy a vonat elfelé; Kossuth Lajos táborában
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
11:30
Cigányoké
Fondor zenekar
Szilágyság
11:39
Ferenc császár azt mondotta
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
11:41
Danţu colacilor
Vasile Seras
11:43
Lassú akasztós
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:46
Csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
11:57
Gyorscsárdás + Teljes bemondás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:58
Ratevka
Rece-fice
12:01
Kocsmárosné, szép csárdásné, de ugat a kutyája
Budai Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
12:03
O zâs mama să mă-nsor
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
12:07
S úgy elmenek s meglássátok
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
12:07
Tavaszi játékfüzér
Holecz Istvánné Kanyó Margit
Rimóc
Cserhát
12:12
Erdőbe', erdőbe'
Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
12:13
Huszár gyerek, huszár gyerek…
Békés Banda
12:18
De szeretnék az erdőben fa lenni
Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
12:20
Az egyszeri juhászlegény
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápióság
Tápió mente
12:28
De strigat (la nuntă)
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
12:29
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Guessous Majda Mária
Zoborvidék
12:32
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
12:33
Fehér Anna balladája
Korpás Éva
Gömör
12:37
Nôty z očovského salaša
Juraj Ďurečka
Nagyócsa
Zólyom vm.
12:42
Danţu miresii
Vasile Seras
12:43
Megüzenem a szolgabíró úrnak
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:45
Lassú és friss csárdás Pimaszéktól
Szeredás együttes
Abaújszina
Cserehát
12:51
A csávási nagy hegy alatt
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás "Mutis", férfiak, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
12:54
A fentieknek (Oláh Dezső emlékére)
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Rónai Zoltán, Makó Péter, Bohák Endre, Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Bodrogmező
Bodrogköz
13:01
Kék szalagos a kötényem kötője 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
13:01
Szatmári táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Szatmár
13:05
„Hármat tojott a fürjecske, fűr-fűr, rendembe” (asztali nóta és belépő)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
13:09
Kalotaszegi legényes
Táltos együttes
Kalotaszeg
13:11
Édes madár, mint elhagytál
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
13:13
Lapádi régi táncrend: A)Ifjú Sipos Márton lassú csárdása B) Szabó Bence lassú csárdása C) Szapora
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
13:18
A kapuban
Nagy István, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszapéterfalva
Ugocsa vm.
13:19
Bársony Mihály Emlékére
Patonai Bátor, Annus Réka
Alföld
13:25
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
13:26
Szombat este kimentem a kútra
Boda Péter, Radics Ferenc, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Kóka
Tápió mente
13:34
himnusz
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Kelemen László
Szászszentgyörgy
Beszterce vidéke
13:36
Magyarpéterlaki tánczene
Dobroda zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:41
Istenem, Istenem
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:48
Elöljáró tánc
Nyitrai Tamás, Komáromi Márton, Dresch Mihály, Császár Attila, Liber Róbert
Észak-Mezőség
13:53
Tót menyasszonyi mars és templom előtti nóta
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
13:55
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:59
Édes, kedves édesanyám
Lukács Józsefné Tamás Verona, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Báta
Sárköz
14:00
Ne nézz rózsám
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
14:06
Dus IV. (Töltsd teli pajtás poharad)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
14:07
Lassú és gyors csárdás, féloláhos, szökő
Üsztürü zenekar, Heveder zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
14:14
Lakodalmi csujogatások
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
14:15
Halottkísérő
Csík zenekar
14:19
Sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:20
Almásszentmihályi román táncmuzsika
Fondor zenekar
Almásszentmihály
Kolozs vm.
14:26
Lányok vannak a toronyba fehér koszorúba
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
14:27
Román halottkísérő és învîrtită
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
14:33
Ardeleana I
Ion Manole Muntean, Iacob Muscan
Kovászi
Körösök vidéke
14:35
Învârtita és ţigăneşte iute
Téglás zenekar
Kolozs vm.
14:40
Szépen legel a báróné gulyája
Orbán Sándorné Vad Eszter, gy.: Kallós Zoltán
Vajdakamarás
Mezőség
14:43
Alig várom, hogy a Nap lenyugodjon
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
14:49
Féloláhos, verbunk és szökő
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
14:55
Nincsen csillag az égen
Méta együttes
Kalotaszeg
15:00
Paradicsom kőkertjébe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczey Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
15:01
Érik a szőlő…
Őri Banda, Földes János
Őrség
15:05
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
15:14
Bádogozzák a buzai nagytornyot
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
15:15
Bort iszok én, látod, pajtás
Meleg Sándor, gy.: Nyék Sándor
Tiszakürt
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
15:16
Tízet ütött az óra
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
15:22
Csóri kanász, mit főztél
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
15:22
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
15:25
Beli buba a bőcsőbe
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
15:25
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Csávás Attila
Moldva
15:27
A malomnak nincsen köve…
Simó Antal, Balla Antal, gy.: Fekete Antal, Vincze Zsuzsa, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
15:29
Lassú magyaros és csoszogtatós
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
15:37
Opre pláj ko zeleno
Paun Vasile, gy.: Bari Károly
Redojé
Moldva
15:39
Bihari román táncdallamok
Békés Banda
Körösök vidéke
15:44
(A szegedi rózsás kertek alatt)
Budai Sándor, Bánfi Béla, Süli János, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
15:45
Elémentem a vármegye ajtónál
Gázsa zenekar
Buza
Észak-Mezőség
15:48
Várni, várni babám
Tóth Istvánné, gy.: Tóth István
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:50
Milicek, milicek (székelyszenterzsébeti cigány népdalok)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
16:02
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
16:05
Tökhalomnál van az olcsó gomolya
Jeremiás Lajos
Hajdúság
16:06
Sirató
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
16:09
Porka
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
16:12
Sottesz
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
16:13
Zöld erdőben terem a mérges kígyó
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
16:22
Furulyamuzsika Dévaványáról
Kádár Ferenc
Dévaványa
Nagykunság
16:24
Tiszakóródi oláhos és cigánytánc
Hejgető Együttes
Tiszakóród
Szatmár
16:29
Csárdás - Palkó Pistáé
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:30
Fújdogál a szellő
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
16:31
Porondos víz martján
Szabó Ferencné Páncér Róza, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
16:33
Hojna
Öves együttes
Klézse
Moldva
16:36
Cigány virrasztók
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
16:39
Dübörög a sebes gőzös
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
16:41
Andrásfalu keskeny padló,
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
16:42
Féloláhos és verbunk
Barozda együttes
Gyimes
16:44
Szegényes (lassú pontozó)
Jámbor "Dumnyezó" Pista bandája, gy.: Pávai István
Magyarszentbenedek
Kutasföld
16:47
Tréfás verbuválás
Szeredás együttes
16:52
Ej csillag csillag de szép hajnali csillag
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
16:54
Zöld selyem, zöld szalag
Gömbszörp
Abásfalva
Udvarhelyszék
16:59
Nyirászabúcsúztató
Bogdan Toader, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
17:03
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
17:08
Elment Simon disznót lopni
Giczei János, gy.: Sárosi Bálint
Csoltó
Gömör
17:09
Szállj el fecskemadár
id. Novák Pál
Palócföld
17:11
Krećite se svi svatovi
Pécsudvardi Népi Együttes
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
17:17
Danţ cu fete
Vasile Seras
17:18
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazekas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
17:21
Amikor Ferikót siratták
Eszterlánc, Ripa Alexandru, Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
17:25
Fecioreşte (raru)
Gavrilă Bob bandája
Melegföldvár
Észak-Mezőség
17:27
Kebelembe
Fonó zenekar
Sajó mente
17:34
Tiltott anyád, ne tiltson már
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:36
Vótam én is...
Mentés Másként Trió
Moldva
17:40
Halott melletti énekek. De sok falut, de sok várost bejártam...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:43
Szatmári muzsika
Mészáros zenekar
Kisar
Szatmár
17:51
Elment, elment a víny ember
Fülöp Ferencné Kostyál Anna
Menyhe
Zoborvidék
17:52
Dudatánc
Zengő együttes
17:58
Mikor kicsi lejány voltam…
László Istvánné Laczkó György Katalin, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
18:01
Székely énektöredék a madéfalvi veszedelemről
Györfi Erzsébet
Hidegség
Észak-Dunántúl
18:03
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:03
Czinka Panna nótája és tüsszentős csárdás
Kalamajka együttes
Észak-Dunántúl
18:09
Gergelytánc
Legedi László István, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Klézse
Moldva
18:10
A nagyhegyi tolvaj
Fehér Anikó
Lészped
Moldva
18:13
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
18:20
Lányok, lányok, ti szelei lányok
Horváthné Szolovjov Zsuzsanna, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
18:28
„Na tej Hrochoti vysoký kameň” (svadobná, poza stoly)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Anna Škamlová, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
18:30
A falu nótája és korcsos
Bogányi András, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
18:35
Kelj fel, gazda, kelj fel
Kiss István, Kőhordó Lajos, Kozári Géza, Császár Sándor, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Orosztony
Dél-Dunántúl
18:37
Rabének
Békés Banda
18:39
Lassú magyaros és csárdás
Tímár Viktor "Trifán”, Hegyessy Géza, Érsek Csaba Sándor, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
18:49
Kormos Pistát Simontornyán megfogták
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
18:51
Hallottátok hírit...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
18:53
Vasvári verbunk és csárdás
Dűvő zenekar
Gömör
18:57
Taraful de la Sopor
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
18:59
Moldvai dalok
Kacsó Hanga Borbála
Moldva
19:02
Sárga dinnye görög dinnye héjastól
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
19:03
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
19:07
Öves (tánc) furulyán
Tálász András, gy.: Martin György, Sárosi Bálint
Vaskút
Bácska
19:08
Kossuth izenete eljött…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
19:14
Napja Isten haragjának
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
19:15
Rákóczi mars
Fondor zenekar
Szilágyság
19:17
Cuculeţul ca la Mârşa
Ilie Iorga, Gheorghe Anghel "Caliu", Constantin Sandu "Dinu", Gheorghe Manole, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
19:22
Szászcsávási dalárda
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csávás
Felső-Vízmellék
19:27
Galgamácsán kettő a kisbíró
Tóth Imréné Maczó Erzsébet, gy.: Bartók János
19:28
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
19:30
Baraboj (kecskés)
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
19:31
Az oláhok
Szerényi Béla
19:35
Ezerkilencszáztizennégyben
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
19:37
18. századi törökös dallamok Szirmay Keczer Anna gyűjteményéből
Szlama László, Török Tilla, Kalász Máté
19:42
Induló a vőlegény háza felé
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
19:44
Kihajtottam Virág ökröm
Vándor Vokál, Csík zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
19:50
Az nap harag napja lészen
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
19:50
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
19:56
Ungureste rar
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
19:58
Ballada
Hetényi Milán
Kalotaszeg
20:02
Megfogott már engem a nap
Szabó Dániel, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
20:03
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
20:06
Haţegana (Gyors páros tánc)
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
20:08
Román pergető
Amaro Suno
20:13
Csak azért szeretek faluvégen lakni
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
20:15
Perptuum mobile - Magyarói verbunk
Gázsa zenekar, Balogh Kálmán
Magyaró
Felső-Maros mente
20:19
Sűrű és ritka tempó
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
20:21
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
20:26
Szép violácska
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
20:28
Nincs becsületi az katonának
Hetényi Milán
Sárospatak
Északi peremvidék
20:30
Čardaš, friška (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
20:32
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
20:36
Felment a kondás a fára
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
20:37
Gyimesi csárdás, lassú és sebes magyaros
Dűvő zenekar
Gyimes
20:42
De ciuit la găină
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
20:43
Októberben
Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
20:44
Szépen hasad a hajnal
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
20:46
Vékony János nótái
Szokolay Dongó Balázs
Mezőkövesd
Borsod vm.
20:50
Kónyi verbunk
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
20:51
Szentesi dallamok tekerőn
Szerényi Béla
Szentes
Csongrád vm.
20:54
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
20:55
Korcsos és cigánycsárdás
Gajdos együttes
Felső-Maros mente
21:00
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
21:06
Krisztus Jézus született, örvendezzünk
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
21:07
Komatálat hoztam
Tóth Béláné Tóth Margit, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Nyim
Dél-Dunántúl
21:08
Szatmári tánczene
Bartina, Barta Balázs
Szatmár
21:11
„Betyár vagyok én, betyárnak születtem” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
21:13
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
21:16
Boldogasszon, Boldogasszon, mit kerülöd az én házam táját? Azt kerülöm, azt
kislányok, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
21:17
Gyüdi korsó, radványi
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
21:18
Cigány asztali nóták
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
21:23
Apámért, anyámért
Fiastyúk
Székelyföld
21:24
Nëm anyától szültëm
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
21:25
Hajnali és szapora
Ifjú Muzsikás
Körösfő
Kalotaszeg
21:31
învârtita
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Rézalja
21:33
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
21:40
Ki van borér, de soká jár
Varga Imréné Verebéli Mária, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Mátraverebély
Mátra vidék
21:41
Kalocsa és szállásvidéke
Jánosi Együttes
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
21:50
Édesanyám mondta nékem
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
21:51
Mikor kicsi leány voltam
Csürrentő együttes
Moldva
21:57
Hallod-e te kőrösi lány
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
21:59
Katonakísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
22:03
Lakodalmi krucena
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
22:04
Búzába ment a disznó
Zengő együttes
Dél-Alföld
22:08
Szerelem, szerelem
Káplár János, gy.: Seemayer Vilmos
Berzence
Dél-Dunántúl
22:10
Ballada
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:15
Katonanóta
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
22:18
Tánc
Palya Beáta
22:22
Pesten csináltattam házat
Darabos Sándorné Szőllősi Erzsébet
Érpatak
Nyírség
22:22
Lement a nap...
Miskolczy Mária
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:25
Halál, halál, kutya halál
Kelemen Sándorné Lakatos Máriskó, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Visa
Belső-Mezőség
22:28
Beli buba, beli, beli
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:30
A Szépen úszik a vadkacsa a vízben dallama klarinéton és tekerőn
Bársony Mihály, Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
22:31
Feljön még az én napom is
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Kelemen László, Molnár Péter
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
22:39
haidău
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
22:41
Honnan jössz te oly leverten?
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
22:46
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
22:47
Kis kacsa fürdik…
Gerlice Népdalkör
Őrség
22:50
„Hore Hronom, dole Hronom” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
22:53
Hopp Sári
Magyar Dudazenekar
22:58
Kis kertemben van egy öreg eperfa
Ferenci Péterné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:00
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
23:05
Csobános
Legedi László István, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
23:08
Lapos magyaros és erdélyes
Igriczek
Moldva
23:12
Illavai börtöny
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
23:13
Dudásom, dudásom
Magyar Dudazenekar
23:18
Hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
23:22
Patak vize, Lyukas a kalapom, Kakukkmadár (Burján Istvántól)
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
23:31
Oláhos
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
23:32
Szélről legeljetek
Őri Banda, Boglya együttes
Őrség
23:37
Lassú magyaros
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Ugrapataka
Gyimes
23:38
Menyasszony befogadás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
23:39
Megfogtam egy szunyogot
Szalai János "Lőci", gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Beleg
Dél-Dunántúl
23:40
Tendl frissei
Unger Balázs, Galga zenekar
Sopron
Észak-Dunántúl
23:43
Vásári rigmusok
Szajnik Mária, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Farkasfalva
Szepes vm.
23:44
Gyerekjátékok, dalok és mondókák Felvidékről
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei
23:48
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
23:50
Istennek szent angyala
Vigh József, Földvári Mihály, Török Csingó Adorján, Navratil Andrea, Soós Réka, Mihó Attila, Komáromi Márton, Császár Attila, Liber Róbert
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:58
Paraj, csuta, pipaszár; Apró alma lehullott a sárba
Gáspár Simon Antal
Istensegíts/Nagyvejk
Bukovina
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.