2024. július 29 – augusztus 2 között került megrendezésre a Hatetudnád Tánctanoda V. Iringó Gyermek- és Felnőtt Néptánctábora, melynek Soltszentimre adott otthont. Az öt napos tánctáborba nyolc neves oktató tanította új lépésekre mind a 4 csoport (felnőtt és gyermek) táncosait, melyhez a Talléros Együttes, valamint a kecskeméti Csipkefa Zenekar húzta a talpalávalót. Az oktatókkal együtt közel százan voltak, a tábor legfiatalabb résztvevője alig töltötte be a harmadik életévét. A nyári programra a helyiek mellett a környező településekről, az ország különböző pontjaiból, illetve külföldről, Luxemburgból, Németországból is érkeztek Soltszentimrére. A szervezők feladatunknak tekintik a népi kultúra értékeinek bemutatását. Ennek jegyében a néptánc oktatás és táncház mellett hangszer-bemutatóval, kirándulással, sok játékkal és kézműves foglalkozásokkal is készültek, mint például bútorfestés, nemezelés, ostorkészítés.
Elsőként a sátor tábor készült el, majd kezdetét vette az öt napos tánctanulás. A legkisebbeket, a Pirinkó csoportot Zádori Zsuzsanna és Nagy Fruzsina vezette be játékosan a néptánc rejtelmeibe, a Kis-Iringós gyerekek Hajnal János és Lábas Kata segítségével ismerkedtek a szilágysági táncokkal, a Nagy-Iringósokkal pedig Knap Eszter és Hankó Tamás kezdte el a györgyfalvi táncokat megszerettetni. A felnőttek sem maradtak ki, ők a bihari táncokba kóstolhattak bele Számfira-Nagy Zita és Számfira Máté segítségével.
Délután a Csonka Torony Alapítvány Helytörténeti kiállítását nézhették meg a táborozók. A hét hangulatát megalapozva tábor nyitó esti táncházra került sor a Talléros Együttes közreműködésével.
Az oktatókkal együtt közel százan vettek részt a Soltszentimrén megrendezésre kerülő nyári néptánctáborban
Második nap a táncolás és éneklés után egy közös sorverseny várta a gyerekeket, majd lovaskocsival mentek a Csonka-toronyhoz, és a Barkóczi majorba is ellátogattak. Később FolkKvíz vette kezdetét, ahol idén is hat csapat versenyezett. A főnyeremény egy pár nyuszi volt a Boldog Nyúlfarm jóvoltából. A mozgalmas nap végén FolkMozira várták az érdeklődőket.
Szabó Pál lótenyésztőtől sokat megtudtak a lovakról a résztvevők, akik a tábor harmadik napján a Szabó Lovaknál tettek látogatást. A kiadós vacsorát követően egy szuper koncertet hallgathattak meg a Talléros Együttes előadásában, amit egy remek táncház követett.
Szabó Pál lótenyésztőnél is látogatást tettek a táncosok
A negyedik nap igazán sportosra sikerült. A gyerekeket délután ugrálóvár várta és idén is megtartották a már hagyománnyá való éves tábori focirangadót.
A II. Iringó Focitornán 4 csapat játszott egymással:
Szentimrei Zöldek
Szentimrei Kicsik
HaMiTudnánk FC
Bács-Kiskun megyei Polgármesterválogatott
Az első helyezett a Bács-Kiskun megyei Polgármesterválogatott lett, a gólkirály pedig Andó Gergő.
A II. Iringó Focitorna első helyezett a Bács-Kiskun megyei Polgármesterválogatott lett
A foci után a II. Talléros Ping-pong Bajnokság meccsei is elkezdődtek.
Este kenyérlángost készített a táborozóknak Tóth Tímea és Kőhegyiné Anita a falu kemencéjében. A jól megérdemelt vacsorát követően egy fergeteges moldvai táncház vette kezdetét a Csipkefa Zenekarnak köszönhetően.
Elérkezett a tábor utolsó napja is. A hét során tanultakat péntek délután mutatták be az érdeklődőknek.
A záró műsor elején kihirdetésre került a II. Iringó KiMitTud eredménye, valamint a II. Talléros Ping-pog Bajnokság első díjai is kiosztásra kerültek.
A Pirinkó csoport játékfűzésével csalt mosolyt a közönség arcára, Zádori Zsuzsanna és Nagy Fruzsina vezetésével. A Kis-Iringó csoport szilágysági táncokat mutatott be, oktatóik Hajnal János, Lábas Kata voltak. A két kisebb csoportot követően a Talléros Együttes és az oktatók is megörvendeztették a közönséget egy rendkívüli magyarpalatkai produkcióval. A Nagy-Iringó csoport györgyfalvi koreográfiájukat táncolták el, őket Hankó Tamás és Knap Eszter tanította a hét során. Az ifi-felnőtt csoporttól pedig bihari táncokat láthatott a lelkes közönség, a táncanyagot Számfira Máté és felesége, Zita tanította.
A szervezők ez úton is szeretnék megköszönni Soltszentimre település önkormányzatának, és képviselő-testületének, a település óvodájának és iskolájának, hogy támogatta a tábort. Továbbá a családoknak, a település lakóinak, a táborozóknak, hogy segítségükkel, pozitív hozzáállásukkal segítették a tábor megvalósítását!