A Vajdasági Magyar Művelődési Intézet két hónap alatt kilenc alkalommal tartott hangszerbemutatóval egybekötött táncházat Vajdaságban. A program a zentai a Petőfi Sándor Általános Iskolában zárult. Az eseményt a Csoóri Sándor Alap támogatta.
Az alsós tagozatos diákoknak tartottak egy 45 perces bemutatót, ahol a gyerekek főleg szatmári táncokkal ismerkedhettek meg a helyi néptáncoktatók és népzenészek bevonásával. A diákok a tornateremben ropták Szakács Tamás és párja Szakál Nikolett néptáncoktatók segítségével, mindeközben megszerettetve a magyar kultúrát és a hagyományt.
Szakács Tamás néptáncoktató: „A néptánc és a táncházmozgalom most a maga reneszánszát éli. Úgyhogy igyekszünk minél több helyen ott lenni, megmutatkozni, és igyekszünk a fiatalokat megfogni minél jobban. Azt gondolom, hogy pozitív visszajelzésekkel szoktak érkezni a táncházakba.”
A Vajdasági Magyar Művelődési Intézet célja a táncházsorozattal az, hogy népszerűsítse a néptánccsoportokat, illetve a népzeneoktatáshoz való csatlakozást az adott településeken.
Juhász Gyula, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet népzenei munkatársa: „A táncház, illetve egy kötetlenebb hangszerbemutató egy olyan alkalom, amikor személyesen is meg tudunk ismerkedni a gyerekekkel, együtt tudunk énekelni, együtt tudunk táncolni. Meg tudják próbálni, meg tudják érinteni és kipróbálni a hangszereket, és az nagyon fontos, hogy biztosítsuk folyamatosan az utánpótlást.”
Az elmúlt két hónapban egyebek között Törökkanizsán, Csókán, Tornyoson, Tiszaszentmiklóson, Adán, Moholon tartották meg a táncházat.