Folkrádió

2017. május 25-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:04
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Felső-Nyárád mente
0:12
Csárdás és szapora
Türei Lengyel László, Herczku Ágnes, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
0:18
Ez új idő…
Pap Mária, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
0:20
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
0:22
Nem loptam én életembe
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
0:24
Tončikino kolo
Söndörgő együttes
Dél-Dunántúl
0:25
Ha mëghalok, mëghagyom
Tóbiás Jánosné Varró Mária, gy.: Pesovár Ferenc, Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
0:26
Házasodik a tücsök / Kispiricsi falu végén
Fiastyúk
Dunántúl
0:28
Szegény embernek szegény a sora
Szenyéri Dániel
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
0:32
Nógrádi táncok - verbunk, csárdás és friss
Ludas zenekar
Nógrád
0:36
Lehel kürtje
Kádár Ferenc, gy.: Gyalog Rozi, Hegyi Füstös István
Dévaványa
Nagy-Sárrét
0:38
Szalóki Ágié
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Szalóki Ágnes
Kalotaszeg
0:42
Paparúga
Gyerekek, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
0:42
Tardoskeddi dudanóták
Bartók Anikó, Hasenfratz Júlia, Szegvári Ildikó, Szőke Szilvia, Tóth Nóra, Kurdi Gábor
Tardoskedd
Mátyusföld
0:46
Úgy jőnek, úgy jőnek hat lóval hintóval
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
0:47
Dupkaná a Potriasaná
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Rákóc
Zemplén vm.
0:50
Lakodalmi mars
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
0:51
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
0:55
Régi magyar
Ferenczi Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenczi Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:57
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:59
Botoló és táncnóták
Horváth Mihályné, Horváth Péter, Horváth Péterné, 46 éves férfi, gy.: Stoller Antal
Tiszakarád
Zemplén vm.
1:02
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
1:05
Egy szegény asszonynak
Kluka Gáborné Suba Margit
Nyitracsehi
Zoborvidék
1:09
Bukovinai dalok
Havay Viktória
Bukovina
1:11
de-a lungu
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Koncz Gergely
Kelet-Mezőség
1:14
A megunt szerelem nótája
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:17
Lehullott a Jézus vére
Lészpedi asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:19
Keserves és lassú magyaros
Fiastyúk, Dóra Áron
Gyimes
1:23
Lassú csárdás és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:28
Székvárosi öreg templom harangja
Farkas Annamária
Szék
Észak-Mezőség
1:31
Háborúból hazajött a katona
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
1:34
Igyunk egy kis pálinkát
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
1:39
Szkarani (román ugrós)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
1:41
Milica je večerala
Szokolay Dongó Balázs
Tótújfalu
Somogy
1:44
Egyél, igyál, édes testvér
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:46
Gyimesi ballada
Panek Kati
Gyimes
1:50
Székelyverbunk
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:54
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
1:55
Csűrdöngölő
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
1:57
Szerb táncdallamok
Vizin zenekar
Medina
Sárköz
2:00
Lakodalomkezdő nóta (Édesanyám, adjon Isten jó estét…)
Szabó Károly, Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
2:04
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
2:09
Menyasszonytánc
Sztojka György, Sztojka György, Mácsingó József, Sándri József, gy.: Sárosi Bálint
Kolozs
Mezőség
2:11
Széki lassú
Rőmer Ottó, Rőmer Judit
Szék
Észak-Mezőség
2:14
„Száradjon el a köldököd” – „Nem, nem, nem is ott van” – „Nékem olyan asszony kell” (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
2:17
Öreg magyaros, kecskés, Gergelytánc
Öves együttes
Moldva
2:21
Húzzad cigány
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
2:24
Víg óra
Zengő együttes, Szokolay Dongó Balázs
Gyimes
2:29
Polca
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
2:30
Sebes magyaros
Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:33
Mária, Mária
Antal Andrásné Demeter Julianna, Gyenge Istvánné Antal Amália, gy.: Dobszay László, Sárosi Bálint
Karcfalva
Felcsík
2:34
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
2:38
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
2:40
Bethleni muzsika
Szabó Dániel, Soós András, Kunos Tamás, Bartók József
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
2:47
Sziráky csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
2:49
Sebes forduló
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
2:59
lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
3:01
Otthoni emlék I. - Ördöngösfüzesi ritka fogásolás
Panek Kati, Gombai Tamás, Gázsa zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:05
Ej-huj, Subri pajtás
Kovács Mihály, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Sztanó Pál
Nyárád
Észak-Dunántúl
3:06
Rábaközi tánczene: dus, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Rábaköz
3:10
Amott kerekedik
Fodor Jánosné Kiss Sári, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
3:13
Ha folyóvíz volnék...
Navratil Andrea, Fábri Géza
Moldva
3:20
Mikor Szűz Mária kis fiának
Brath Lászlóné Brath Margit, gy.: Bodza Klára
Nyitrageszte
Zoborvidék
3:21
Bakanóták
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
3:28
Huszárverbunk – Háromlábú kiskatlan
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
3:32
Be, be Panna
Galgamácsai asszonyok
Galgamácsa
Galgavidék
3:33
Víg voltam én, víg, ezelőtt
Dankó Mária, gy.: Novák Ferenc
Vice
Észak-Mezőség
3:33
Maros mellett
Méta együttes
Lőrincréve
Enyed vidéke
3:37
Hajnali tűztánc
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
3:38
Ritka román forgatós és sűrű csárdás
Szeredás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:44
Sej, sárga virág koszorúzza a rétet.
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
3:45
Megállj, megállj, te kis madár
Panek Kati, Bodzafa együttes
Nagysajó
Sajó mente
3:48
Katonakísérő
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:53
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
3:56
Tito marsal udvarába sej, haj, van egy
Sőreg Pálné Mihályi Zsófia, gy.: Kiss Lajos, Tripolszky Géza
Zenta
Bácskai Tisza mente
3:58
Láncot veretek szívemre...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:06
Hej, Dunáról fúj a szél
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Somogy
4:07
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
4:12
Édësanyám, ne átkojz mëg
Balogh András Imréné Bódor Erzsébet, gy.: Újváry Lajos
Gyimesközéplok-Borospataka
Gyimes
4:13
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
4:14
„Sánta csikós, vak tehenes” – „Hopp, a Jézus csizmája” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
4:16
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
4:20
Üdvözlégy, áldott
legények, gy.: Ág Tibor, Móser Zoltán, Németh István
Jánok
Abaúj-Torna vm.
4:22
Virágének
Kolompos együttes
4:26
Fonják a menyasszony koszorúját
Pelehács Márta, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
4:28
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
4:30
Mat­ilem, mat­ilem
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
4:34
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
4:36
Új stílusú népdalok
Bársony Mihály
Tiszaújfalu
Kiskunság
4:37
Verbunk a Fogáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Nagykemence
Zemplén vm.
4:38
Körül szagos a gatyám...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
4:40
Dudanóta
Horsa István
Mezőkövesd
Északi peremvidék
4:42
János bácsi, hová való, Karcsára
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:44
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
4:47
Lehullott a Jézus vére
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
4:49
Hajnali, csárdás és szapora
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Kalotaszeg
4:55
Keserves
Illés Dávid, gy.: Várnai Ferenc
Egyházaskozár
Dél-Dunántúl
4:56
Hajnali
Hírös zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
4:58
A nagy bécsi kaszárnyára rászállott egy gólya
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
5:00
Csordapásztorok
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
5:03
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
5:05
Szállj el fecskemadár
id. Novák Pál
Palócföld
5:07
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
5:08
Választó
Méta együttes
5:11
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
5:11
Jaj, de szépen szól a harang
Dávid Mária
Moldva
5:13
Angyalom cicája 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
5:13
Mezőségi kontyoló dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Mezőség
5:22
Elmegyek, elmegyek
Hajnal Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
5:23
Illik a tánc a borzosnak - dudanóta
Fehér Zsombor
5:25
Eggy üveg alma / Tekenőbe tiszta víz
Csatári József, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
5:26
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
5:27
Héjsza
Karácsony Lázár, Szőcs Mojszi Gábor, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
5:30
Ez a kis Lészped
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
5:34
Pergetés
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
5:36
Kocsma előtti legénytánc
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Nyugat-Dunántúl
5:40
Horea oilor (a pásztor elvesztette a juhait)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
5:44
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
5:46
Lányok, lányok, jó lány barátaim
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
5:52
Bádogozzák a buzai nagytornyot
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
5:53
Nyitva van a barna asszony ablaka
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth József, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, Horváth Krisztián, Molnár Sándor "Kukaj", Kótai Béla, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
5:57
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
6:05
Hejde, betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Mező Judit
Füzesabony
Heves vm.
6:06
Szász leányok
Berecz András, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Pénzes Géza
Szék
Észak-Mezőség
6:11
Kecskés (Musama)
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
6:13
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
6:20
Kerek az én szűröm allya
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
6:22
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
6:24
Bătuta în figuri
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
6:27
Bulgáros
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
6:30
Addig gyűjj el, én Mártonyom
asszonyok
Alsóbodok
Zoborvidék
6:32
Gyimesi keserves
Hegyessy Géza
Gyimes
6:33
Ľúbostné a tanečné piesne z Kuklova (Záhorie)
Kuklói énekcsoport, Stanislav Stanek
Kukló
Nyugat-Felföld
6:35
Kömös keservese és legényese
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
6:39
Megismerem a kanászt...
Burzuk György, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
6:40
Dudatánc
Zengő együttes
6:46
Katonának vagyok híva
Molnár Sándor József, Tar Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csetfalva
6:47
Do krutu /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
6:48
Jaj de széles, jaj de hosszú 
Borsos Miklós, gy.: Demény Piroska
Szentmihályfalva
Aranyosszék
6:50
Nem járok én sárga keszkenőben...
Boglya együttes
Sarmaság
Szilágyság
6:55
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
7:02
Sajó mentén
Tükrös zenekar
Nagysajó
Sajó mente
7:09
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába.
Nagy István, Istók Gusztáv, gy.: Vargyas Lajos
Gömörhosszúszó
Gömör
7:11
Invirtita
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:22
Ez a vonat most van indulóban
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
7:24
Jár a kislány
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:26
Elszaladt az aranygulya; Fekete gyűrűfa sátor; Lefeküdt a gulyám harmat száradtjára; Bús az idő a Nap nélkül; Nem is az a legény
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
7:34
Esik eső, esik, nem akar elállni
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
7:35
Până-s tânăr şi-n putere
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
7:40
A búzamezőbe
Gál Mária
Moldva
7:42
Csütörtökön virradóra
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
7:43
Legényes, csárdás és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
7:47
La moara (malomutánzó román forgatós)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
7:49
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
7:50
Jaj, de mély a Tisza széle
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
7:53
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
7:58
Kicsi Aladár pakulárnótája
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
8:02
Erdőbényei bodnártánc
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Erdőbénye
Zemplén vm.
8:09
Mostan leültömbe egy dolgot mondanék
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
8:12
Kyrie eleison
Bognár Szilvia
8:13
A kisleány az árpában; Saj­a jó, saj­a jó
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
8:14
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
8:21
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
8:22
Szék 2006. Kisutcai Sipos Márton nótája
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
8:30
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
8:31
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
8:34
Szëgény Szabó jËrzsi be jelveszté magát
Fazekas Péterné Vilhelm Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:36
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
8:39
Nagydevecseri öreges lassú
Varga László "Balog" bandája, gy.: Szánthó Zoltán, Konkoly Elemér, Hrúz Dénes, Bartha Z. Ágoston
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:41
Káná mennyegzőben
Földesi János, Mucza Béla
Őrség
8:44
Lakodalmas
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
8:46
Ez az igaz magyaros
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:47
Befütyült a vonat; Mimi, mimi, drága Mimi; Aridinyész e Nyéródo; Cigánycsárdás (Párno god ug)
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:53
Vasvári, hallgató, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Gömör
9:03
Menyek az úton lefelé
Tófalvi Salamonné István Zsuzsanna, gy.: Újváry Lajos
Korond
Sóvidék
9:04
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:09
Keserves, énekelve, majd peremfurulyán
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
9:11
Ez nagy vigasságos öremet hirdeték
Nyisztor Ilona
Moldva
9:12
Édesanyám volt az oka mindennek
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
9:13
Szerbiában megfújják a trombitát
Kolca János
Feketelak
Észak-Mezőség
9:15
ritka csárdás; ceardaş rar
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
9:17
Íme a pásztorok
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
9:18
Háborúban dörög az ég 
Csoma József, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
9:19
Felsőlokra sej-haj
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:20
Csárdás
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
9:21
Krisztusom kívüled…
Écsi Gyöngyi
Barka
Gömör
9:24
Lassú
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:26
Bonchidai ritka magyar
Palló zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:31
Cigánytánc
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
9:37
Mérai cigánycsárdás
Életfa
Méra
Kalotaszeg
9:41
Pista bácsi, János bácsi
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
9:42
Az éjen álmodtam
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
9:47
Hora de la Hlipiceni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
9:50
Elmegyek, elmegyek
Fiastyúk
Székelyföld
9:51
Azt hittem, hogy nem kellek katonának
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:52
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
9:57
Hétlépés
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:58
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
10:00
Kétkrajcáros kis köcsög
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
10:01
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
10:03
A juhait kereső pásztor
Kovács Tibor bandája
Szilágysámson
Szilágyság
10:06
Három megye határán
Koncz Gergely, Németh Dénes, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
10:12
Jöjj el átul, jöjj el
Csató Ádám, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Nyék Sándor
Szólád
Dél-Dunántúl
10:13
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
10:16
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
10:17
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
10:18
Lám, megmondtam, bús gerlice
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
10:20
Menyecske, menyecske
Nyisztor Ilona
Moldva
10:22
Cigány asztali hallgató és mulató
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Jámbor Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
10:29
Virágtánc
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
10:33
Boldogasszony anyánk régi nagy pátronánk
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
10:34
Magyarszováti népdalok
Kovács Judit, Kovács Nóri
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:38
Phundrav, dale, vudarovo
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:41
Elment Szűz Mária
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
10:42
Ez a kislány de beteg, de beteg
Süttő Imréné Brath Viktória
Kolon
Zoborvidék
10:44
Gergelem
Fakutya zenekar
Moldva
10:48
Bărbătescul de pe Iza
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
10:50
Száraz dió
Zengő együttes
10:54
Nem vétettem semmit
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
10:56
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
11:01
Feciorească (bătrinească)
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
11:04
Klanéta 2
Novák Pál
Palócföld
11:06
Lúra csikós, lúra...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
11:07
Zelen orah
Rece-fice
11:09
Padegatta
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
11:11
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
11:14
Károlyi gróf tanyájában van egy fa
Simonné Mária, gy.: Németh István
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
11:15
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
11:23
Verbunk
Csiszár Aladár bandája, gy.: Dövényi Péter, Könczei Árpád, Petrovits Tamás, Sipos János, Vavrinecz András
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:27
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
11:32
Kecskés újévkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
11:33
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
11:34
Verbunk és figurázó
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
11:38
Hol vagy István király?
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
11:41
Édesanyám, azt a szál rozmaringot
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
11:42
Mulatónóta
Földesi András
Hidegség
Gyimes
11:44
Porka és hétlépés
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:48
Magyarnemegyei muzsika
Életfa
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
11:52
Olyat vágok három fele
Márton Györgyné
Rozsály
Szatmár
11:53
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
11:55
hérész nóta
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
11:58
Lassú magyaros és csoszogtatós
Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Gyimes
12:04
Téged Isten dicsérünk
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
12:05
Hajnali, csárdás és szapora
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
12:13
Csárdás
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:14
Kalotaszegi hajnali és csárdás
Fehér Anikó, Komáromi Márton, Fekete Márton, Bankó Sándor
Kalotaszeg
12:26
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
12:27
Kispetri hajnali, a Sarjúé és legényes
Ökrös együttes
Kalotaszeg
12:33
Szivárványos az ég alja...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Tarnalelesz
Heves vm.
12:35
Kék ibolyát ültettem a cserépbe
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes
Mezőség
12:40
Piros dunnának a csúcsa
Molnár Gyula, gy.: Vikár László
12:41
Kezes II. - Fehér Márton horája
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
12:47
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
12:54
Juhajgatás és sirített tánc
Csürrentő együttes
12:57
Jó estét, jó estét sági bíró asszony
Fülöp Imréné Gaál Mónika
Béd
Zoborvidék
12:59
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
13:06
Peren prajtjorale
Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
13:08
Este későn megperdítik a dobot…
Békés Banda
13:12
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
13:14
Keserédes nosztalgia
Csík zenekar
13:17
Akasztós
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
13:20
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
13:22
Magyaros
Lukács József, Lukács Lajos, Lukács Ödön, gy.: Sárosi Bálint
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
13:25
Banumarocsini
Csürrentő együttes
Moldva
13:31
Sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
13:34
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
13:41
Este, este, jaj, de szerelmes este
Keszeg Ferencné Kalocsányi Erzsébet, Miklós Jánosné Nagy Erzsébet, gy.: Ág Tibor
Martos
Komárom vm.
13:42
Örkői névnapköszöntő
Heveder
Örkő
13:45
Hutaďi
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
13:46
A vadgalamb... régi széki nóták
Tintér Gabriella, Jánosi András, Túri András, Kiss Csaba
Szék
Észak-Mezőség
13:54
Tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
13:55
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
13:56
korcsos
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
13:58
Duda-nóta
Dsupin Pál
14:02
Addig menyek, addig járok
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
14:03
Addig éltem világomat
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
14:07
Kiszáradt a tóból
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
14:11
Kiskun legényes
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Molnár Pál, Barcza Zsolt, Szabó János, Varjassy László, Keller Dániel
Kiskunság
14:13
Amoda jön járásbíró
petneházi fiú
Petneháza
Nyírség
14:14
Gute Nakht/Bney Heykhlo
Budowitz
14:17
Kaszálómba van egy nyárfa
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:22
A régiekbül. Felcsík
Kóborzengő
Felcsík
14:29
Haj révész révész magyar ifjú révész!
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
14:30
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ágnes, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
14:36
Cigánycsárdás – „Ördög van a botomba”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
14:38
Zdrabuleánka és szerba
Igriczek, Gulyás László
Moldva
14:42
Fellegzik az idő
Magyar Andrásné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
14:45
Betlehem kis falucskában...
Bognár Szilvia
14:46
Joc: trilişeşti
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
14:47
Nagysajói román keserves, korcsos és verbunk
Rónai Zoltán, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Nagysajó
Sajó mente
14:52
Aki kurva akar lenni
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
14:53
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:59
Haza gazda, haza
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
15:01
Lakodalmi menet
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
15:07
Hej, piliga táncom, piliga
Mészáros Mihályné Tóth Teréz, gy.: Borbély Judit, Borsai Ilona
Bőny
Észak-Dunántúl
15:07
Gergelytánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:10
Bine mai era adată
Vasile Soporan, Alexandru Ciurcui, Francisc Ciurcui, Tănase Gheţi, Alexandru Gheţi, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Magyarfráta
Kolozs vm.
15:12
Brácsos csárdás
Szerényi Béla, Borbély Mihály, Lányi György, Kóta Judit
Tápé
Dél-Alföld
15:24
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
15:26
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
15:31
Félöves
Mandache Aurél
Moldva
15:32
Mikor mentem hazafelé
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:35
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
15:36
Altató
Majorosi Marianna
15:38
Szivárványos az ég alja
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
15:41
Székely verbunk, lassú, ropogtatós
Dűvő zenekar
Szilágyság
15:46
Befütyült a gőzös az állomásra
Kardos István, gy.: Paulovics Géza
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
15:47
Csigavígtaposáskor
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
15:54
Ritka magyar
Csurkuj György, Mihály Simon, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
15:56
A faluból kihajtották a nyájat
Udvarhely Néptáncműhely
15:58
Búza közé száll a dalos pacsirta
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:00
Így kell járni...
Juhász zenekar
Somogy
16:05
Karácsonyi kánták
Buzsárdi Ilona, Kenderesi Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
16:11
Bevezetés (Invirtita)
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:18
Csokros Csillag jár az égen
Horváth Lajosné Kétszeri Mária, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
16:19
Šarano
Zengő együttes
16:24
Ez a birka nem akar itt legelni
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:26
Hej, cserényem előtt
Papp László, Nagy Gábor
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:29
Fekete rostos keszkenőm
Ambrus Istvánné Csöndes Sára, gy.: Halkovics János, Olsvai Imre
Decs
Sárköz
16:29
Száraz fából könnyű hidat csinálni...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
16:35
Ficsoreszka és sebes kalup
Majláth Gábor bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Abásfalva
Udvarhelyszék
16:38
Gyedoj
Mokányos együttes
Somoska
Moldva
16:39
Szűz Mária e világra nékünk…
Csorba János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
16:41
Cigány keserves, csárdás és csingerálás Szászcsávásról
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
16:49
Párnástánc
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:51
Három hordó borom van…. Eger környéki boros nóták
Gajdos együttes, Csávás Attila
Eger
Heves vm.
16:55
Táncdallam
Balázs Teréz, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
16:57
Búsulok es...
Boglya együttes
Gyimes
17:03
Táncdallam pergetve
Rostás Anna, ismeretlen előadó, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Öcsöd
Körösök vidéke
17:04
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
17:09
Ápoj, vustyen, vustyen, mo, romale
Gábor Tócsi, gy.: Bari Károly
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
17:11
Kihajtottam Virág ökröm
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
17:13
a. Kud pogledam b. Igram kolo
Felsőszentmártoni Népi Együttes, Pavo Šimara "Baraban" tamburazenekara
Dráva mente
17:20
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
17:24
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
17:25
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
17:29
Cigány asztali, sebes cigányos és mahala szintetizátorral
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
17:36
Ritka és sűrű magyar
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:42
Elment az én rózsám…
Székely Ferenc, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
17:47
Kontyalávaló
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Magyarbece
Enyed vidéke
17:52
Jaj Istenem
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
17:53
Máramarosszigeti tánc
Muzsikás együttes
Máramarossziget
Máramaros
17:56
Úgy szeretlek, mind a mézeskalácsot
Miklós Lajosné Márton Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Vajdahunyad (Vaskút)
Bukovina
17:57
Sebes csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
18:04
Két népdal, két érintősoros citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:07
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
18:13
Cirkum darárunt mert megemitusz mortisz
Telek Boldizsárné Ficsor Róza, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Zagyvarékás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:14
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
18:19
Menyek az úton lefelé
László Istvánné Laczkó György Katalin, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
18:20
Ördög útja
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
18:21
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
18:23
Galgamenti mulatság
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:28
Harangok, harangok
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
18:29
Bonchidai gyors csárdás
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:32
Édesanyám gyakran nevelt fel engem
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
18:33
Ördöngösfüzesi katonakísérő és ritka fogásolás
Rozsdamaró zenekar, Hegedűs Máté, Ivánovics Tünde
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:37
Hora pe botei
Chiriac Neculai, Spiridon Ion, gy.: Pénzes Géza, Kerényi Róbert, Bartha Z. Ágoston
18:40
Rác kóló - Tököl
Kóló Együttes
Tököl
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:44
Nem anyától lettem
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:46
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
18:47
Forduló, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
18:59
Ej, nem szeretem az idők járását!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
19:04
Ha megúntad rózsám velem életedet
Kotyor Péterné Istók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Külsőrekecsin
Moldva
19:05
Elindult Szűz Mária…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Héderfája
Felső-Vízmellék
19:09
Hallgató és györkei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
19:13
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
19:20
Lakodalmi csujogatások
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
19:20
Csörög-börög a legyecske
Kalamajka együttes
19:23
Édesanyám nem bírok elaludni
Hatvani István, ismeretlen tekerős, gy.: Kerényi György
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:25
Szerba
Öves együttes
Klézse
Moldva
19:29
Bújj el, bújj el, bújj el buba
Sipos Jánosné Szilágyi Ida, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
19:30
P-a lungu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
19:33
Ne vágd meg a piros almát, megrothad
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
19:34
Verbunk, legényes és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
19:43
Pünkösdölő
Vitnyédi kislányok, Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
19:45
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
19:50
Sok jóestét, sok jóestét
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
19:52
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
19:52
Diófának három ága
Ambrus Andrásné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
19:54
Halottmenyasszony búcsúztató
Csík zenekar, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:01
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
20:07
Mám ja brúsik
Tibor Kobliček, Martin Tesák, Ľubomír Tatarka, Jozef Kostúr ml.
20:09
Vala-de-mennyi de rózsabimbó
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
20:11
Mamikám - gyimesi cigánycsárdás
Szeret együttes
Gyimes
20:14
a. Sarjút eszik az ökröm – b. Egyes
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
20:17
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás és verbunk
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:22
Zsidó chanuka ének
Buza
Észak-Mezőség
20:24
Darutollam lehajlott
Türei Lengyel László, Czilika György, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
20:27
Nagypaládi gyerek vagyok
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
20:28
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
20:32
Láttál-e valaha
Szabolcsi Jánosné Bodor Rozália, gy.: Paulovics Géza, Zákonyi Lászlóné
Püspökbogád
Dél-Dunántúl
20:33
Cimbalommuzsika
Dűvő zenekar
20:40
Asztali nóták, szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalomszóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
20:57
Azt gondolod te csipás
Nyitrai Marianna, Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:17
Lefelé folyik a Tisza
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:19
Régi katonadalok
Gázsa zenekar
21:24
Lassú (asztali) nóta
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
21:27
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
21:30
Sirató (Menyasszony búcsúzik az anyjától)
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
21:34
Keresel
Csürrentő együttes
Moldva
21:40
Kutasföldi szegényes
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
21:43
Hallgató és csárdás Fülekről
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Fülek
Nógrád vm.
21:50
Bé van a várkapu kővel kerítve
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:51
Kezes
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel
Moldva
21:54
Öves (szirba)
Mandache Aurél, Paun Vasile, gy.: Nagy Géza, Németh László
Moldva
21:58
Bánat, bánat…
Dalos Csilla
Visa
Belső-Mezőség
21:59
Születésin Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:00
Nagypéntekre
Szerényi Béla, ifj. Szerényi Béla
22:02
Akkor szép az erdő, mikor zöld...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
22:05
A magyaroké: Hajnali, csárdás és szapora
Türei Lengyel László, Herczku Ágnes, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
22:26
Halotti mars, halottas induló
Boros Samu, Cilika János, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Egeres
Kolozs vm.
22:29
Betyárdalok
Földesi János, Földesi Jánosné
Őrség
22:32
Danţul miresei (ritual de nuntă)
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog, Ana Mişca, Florica Mişca
Tartolc
Avasvidék
22:34
Kettősnek a lépése és sirülője
Draskóczy Lídia, Széles László
Gyimes
22:38
Beteg a szeretőm, az ágyba fekszik
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
22:40
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:46
Kék szivárvány
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
22:50
Borozdában..., Hej csillag...
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
22:52
Opre pláj ko zeleno
Paun Vasile, gy.: Bari Károly
Redojé
Moldva
22:54
Ágról-ágra
Palya Beáta
22:57
Halotti induló
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
22:59
Szabad élet
Freppán Csilla, Bergics Lajos
Moldva
23:01
Körül csipkés a muskátli levele
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Bükkszék
Heves vm.
23:02
Kalotaszegi legényes
Palló zenekar
Kalotaszeg
23:06
Kondásnóta
id. Horváth András, ifj. Horváth András, gy.: Halmos Béla, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Tiszakóród
Szatmár
23:08
Mikor Szűz Mária kisfiának
Bárdosi Ildikó
Nyitrageszte
Zoborvidék
23:09
Elmegyek, elmegyek
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, Ferenci Márton, Kicsi Kis Sándor, Kis Sándorné, Ungvári Mártonné, Ferenci Péterné, Sipos György Sándorné, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:11
Válaszút (és finálé)
Gázsa zenekar
Mezőség
23:27
„Amott van egy nagy ház” (hallgató, csárdás és friss csárdás – rabének, juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
23:31
Szentegyházasfalui cigánycsúfolók
Bíró Gergely
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
23:34
Egy kicsi madárka
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
23:36
Máramarosi táncok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Máramaros
23:39
Csárdás
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:40
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
23:44
Azt gondoltam, ha még élek
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
23:46
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
23:50
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
23:51
Lányoknak az ágya, rozmaring a fája…
Téka együttes
23:56
Babám, babám, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
0:00
Roata feciorilor
Vasile Seras
0:01
Falu végén van a rózsám tanyája
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
0:03
Román lakodalmi muzsika
Mihó Attila, Blumenschein Alinka, Pandák Viktor
Oláhszentgyörgy
Beszterce-Naszód vm.
0:10
Kit a bánat megér
Bodor Györgyné "Molnár" Tankó Berta, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.