Folkrádió

2017. augusztus 15-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Jaj, de szépen, jaj, de szépen megkéretett
Galgamácsai asszonyok
Galgamácsa
Galgavidék
0:01
Haidau - Invartita - Tarnoveanca (Mezőségi pár Nyulas környékén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
0:06
Újévi köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
0:08
Szép a tavasz, de szëbb a nyár
Veress Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
0:10
Emlékezet
Jánosi Együttes, Berecz András, Eredics Gábor, Borbély Mihály, Győri Károly
0:16
Legényes, lassú és friss csárdás, kásapénz szedés
Csengettyűs László, Csorba János, Bodor Vilmos, Varga Sándor, gy.: Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
0:23
Gergely-járás
Méta együttes
0:27
Megfogott már engem a nap
Szabó Dániel, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
0:28
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:31
Szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalom-szóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
0:44
Héjszák
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
Hidegségpataka
Gyimes
0:49
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
0:53
Nádasmenti keserves
Újstílus, Berecz András
Nádas mente
0:58
Felmegyek egy hegyre
inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
0:59
Fehér László balladája, Savanya nótái
Németh Dénes bandája, Abdulwahab Nadia
Fülek
Gömör
1:17
Sej-haj, katona se, katona se lettem volna soha
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
1:18
Felső-háromszéki törzs táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Felső-Háromszék
1:21
Rendes héjsza
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
1:23
Marosszéki dalok
Életfa
Marosszék
1:27
Harasztosi bánat utca 
Horváth Gyula, gy.: Demény Piroska
Harasztos
Aranyosszék
1:28
Régi magyar lassú és marosszéki
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Udvarhelyszék
1:35
Hej, halászok, halászok
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
1:37
Farsang három napjában
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
1:38
(Csípd meg bogár)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
1:40
Sok Szent István napokat
Méta együttes
Szék
Észak-Mezőség
1:47
Túl a vizen van egy malam (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
1:52
Moldvai szerelmi dal
Kallós Zoltán
Moldva
1:55
Mint a fü, megszáradnak
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos
Szenna
Dél-Dunántúl
1:57
Mégsem leszek
Vatai Barbara, Gera Attila
Jobbágytelke
Marosszék
2:02
Haranglábi pár (csárdás, féloláhos, szökő)
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
2:12
Úgy el vagyok keseredve…
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:16
Fehér galamb szállt a házra
Balla Károly Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
2:18
Bethleni muzsika
Szabó Dániel, Soós András, Kunos Tamás, Bartók József
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
2:25
de uliţă
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
2:27
Uram az idő
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
2:32
Hosszú asztal körül
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Ág Tibor
Béd
Zoborvidék
2:33
Rományos és cigányos pestiesen
Gázsa zenekar, Bobár Zoltán "Boby", Csávás Attila, Makó Péter
Őrkő
Sepsiszék
2:41
zsidótánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:44
Kiskun legényes
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Molnár Pál, Barcza Zsolt, Szabó János, Varjassy László, Keller Dániel
Kiskunság
2:46
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
2:47
Búsulok
Egyszólam együttes
Gyimes
2:50
Sârba din Băiceni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
2:52
Szombaton este
Tarsoly
Tura
Galga mente
2:57
Kelet felől hiába dörög az ég
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
2:58
Mákófalvi menyasszony-búcsúztató
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Kalotaszeg
3:03
Svadobnie
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
3:07
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
3:10
Szűz Mária
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
3:12
Öves Bálint Illéstől
Németh László
Csík
Moldva
3:13
Öreges (Keserves)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:14
Chasid tánc
Muzsikás együttes
3:16
Hajnal hasad, csillag ragyog
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
3:19
Lakodalmas menet
Dűvő zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
3:23
Búcsú a legénységtől (asztalozó)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
3:25
Bodrogközi hejehuja
Csík zenekar, Vavrinecz András, Pál István "Szalonna", Csávás Attila, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Bodrogköz
3:32
Dúdolás és pergetés
Román Olga, Román Sándor, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
3:34
Román legények
Blaskó Péter, Vizeli Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
3:39
Verbunk és frisse („Bihari verbunkja”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
3:43
Kolozsi virrasztónóták és csárdás
Lakatos Róbert, Koncz Gergely, Mester László, Farkas Róbert
Kolozs vm.
3:48
Nem használ a, nem használ a kövesút az ökörnek; Édesanyám, ha megunt ke tartani
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
3:49
Madárka, madárka…
Gál Mónika
Moldva
3:52
Román ének furulyán
Palacki Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
3:53
Bojtár volt a nagyapám
Bárdosi Ildikó
3:58
Fejér László lovat lopott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
4:03
Eleki mânânţeaua
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
4:08
a. Iszik a betyár a csapon b. Most jövök Gyuláról c. Boldogfalván megolcsult a pálinka
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
4:18
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
4:20
Magyarózdi torony alja
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
4:20
Kyrie
Berecz András
Moldva
4:22
„Hej, kendermag, kendermag” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
4:24
Abaújszinai mulatónóták
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Plajner Miklós, Palazsnik László, Nagy Barna
Abaújszina
Cserehát
4:32
Kecskéit kereső leány
Szintai István, gy.: Kiss Lajos
Madocsa
Sárköz
4:34
Samu-menet. Kalotaszegi legényes, csárdás és szapora
Berkó együttes
Kalotaszeg
4:43
Doină dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
4:45
Ádámosi négyesfogat
Dobroda zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
4:51
Jaj, de búsan harangoznak
Bárdi Klára, gy.: Falvay Károly, Karsai Zsigmond
Lőrincréve
Enyed vidéke
4:54
Amikor a pásztor elvesztette a juhait
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
4:59
Sokác nóta
Balog József, gy.: Manga János
Mohács
Dél-Dunántúl
5:01
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
5:04
Édesanyám úgy szeretett
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
5:05
Szépen veri az eső a virágot
Tényi Edit
Mezőség
5:09
Csárdás és gyors csárdás
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
5:11
Pakulárnóták és legényesek
Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
5:21
Kiszáradt a tóbul...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
5:22
Magasan repül a daru
Korpás Éva
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:26
Korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:32
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
5:36
Jaj, de szépen esik az eső
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
5:37
Cigánycsárdás
Szabó Attila, Balogh Kálmán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:40
Csárdás, féloláhos, székely verbunk, szökő
Szászcsávási Zenekar, gy.: Szász József, Bartha Sándor
Csávás
Felső-Vízmellék
6:24
Palatkai táncok
Ifjú Muzsikás
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:30
Kaszálómba van egy nyírfa
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
6:33
Pejparipám rézpatkója
Veres Ignác, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
6:35
De szeretnék hajnalcsillag lenni
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
6:36
Hajdú-bihari katonadalok
Agárdi Éva
Hajdúság
6:40
Csütörtökön virradóra
Zagyva S. Lajosné Tolacsek Anna, gy.: Borsai Ilona
Bükkszék
Heves vm.
6:41
Páslo dievča pávy
Ľubomír Tatarka
6:43
Festeres
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
6:44
Da je višnja
Vujicsics
Pomáz
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:46
Lóli, lóli, lóli phabáj
Székely Edit "Karol", gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
6:48
Úgy elmegyek meglássátok
Berta Alexandra, Számel Péter, Cseke Attila
Gyimes
6:52
Édesanyám sok szép szava
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:54
Régi tordai és vastaghúros kurázsi
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:56
Addig menyek míg a világ világ lesz
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
6:58
Kannás
Csürrentő együttes
Moldva
7:04
Hore
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
7:07
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
7:09
Én vagyok az, én vagyok a kunsági fi
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
7:09
Nyitra megyei dalok
Kubinyi Júlia
Felföld
7:12
Új a csizmám, debreceni suszter varrta
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
7:13
Elindult Szűz Mária…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Héderfája
Felső-Vízmellék
7:17
Ablaknál varr vala
Petrás Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:19
Fenn a csillag, fenn az ég...
Zurgó együttes
Moldva
7:23
Az oláhok, az oláhok
Bársony Mihály, gy.: Szerényi Béla
Tiszaalpár
Dél-Alföld
7:24
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
7:29
Három kenyér, hat kemence
Balogh Erzsébet
Gergelyiugornya
Tiszahát
7:30
Ma vagyon, ma vagyon Piros Pünkösd napja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
7:31
A hajnaltűz-ugrás dallamai Uzapaniton
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Uzapanit
Gömör
7:36
Mulatérozás
Matokabinde, Fekete Antal, Soós János, Szabó Csobán Gergő
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:47
Ez a Luci fehér inget varratott
Bukva Andrásné Bodnár Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Nagyzerénd
Körösök vidéke
7:48
Szűz Mária ez világra nekünk szent fiját hozá
Nyisztor Ilona
Moldva
7:52
Sârbă de pe Valea Jijiei
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
7:54
Midőn a szűz magzatját...
Holló Noémi
Moldva
7:56
Anyám, anyám, anyám édes anyám
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:57
Rabnóta, verbunk és kordé
Dsupin Pál, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán
Heves vm.
8:01
Eridj, fogd meg azt a babost
Dobcsák János, gy.: Agócs Gergely
Szomotor - Bacsó tanya
Felső-Bodrogköz
8:01
Szatmári oláhosok
Perjési Eszter, Berzenke együttes
Szatmár
8:05
Ez napon mi megjelentünk… (János-napi kánta)
Kocsis János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
8:08
A kocsmáros panaszkodik
Zengő együttes
Somogy
8:11
Nije šala varati bećara
Pavo Kovač
Tótújfalu
Dráva mente
8:13
Tanuló szerba - Bulgáros
Csürrentő együttes
Moldva
8:18
Láttál-e valaha
Szabolcsi Jánosné Bodor Rozália, gy.: Paulovics Géza, Zákonyi Lászlóné
Püspökbogád
Dél-Dunántúl
8:19
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
8:22
Legényes táncok: bărbunc rar, iute, mai repede
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
8:27
Zöld erdőben…
Zurgó együttes
Moldva
8:28
Kaszálómban van egy nyárfa
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
8:34
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
8:38
Pimasz emlékére
Potta Géza "Gatyo", Ádám Béla "Csinga", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Magyarbőd
Abaúj
8:41
Dunántúli ugrós és friss csárdás
Gázsa zenekar
Dunántúl
8:47
Lassú magyaros
Pulika János és zenekara, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesközéplok
Gyimes
8:48
Széki lassú és magyar
Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Kozma Gyula
Szék
Észak-Mezőség
8:52
„Nad našimi humienky kukučka zakukala” – „Ja som sám jediný” (dvojkročka a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
8:55
Menj el, menj szegény magyar
Fábián Éva, Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:59
[Jancsika, Jancsika, te gyere előre]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
9:00
Milicek, milicek (székelyszenterzsébeti cigány népdalok)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
9:12
Sârba pe bătăi a lui Mitică din Vorona şi Joc
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
9:17
Lapádi régi táncrend: A)Ifjú Sipos Márton lassú csárdása B) Szabó Bence lassú csárdása C) Szapora
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:21
Sej, árvacsalán szúrta meg a kezemet
Olasz Elemérné, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
9:23
Madéfalva, szülőhazám
Toró Lajos, Szabó Dániel, Pávai István
Ditró
Gyergyó
9:24
Trojanac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
9:26
Nógrád megyei dudanóták
Kubinyi Júlia
Nógrád vm.
9:28
Ó szerencsétlen nap, ó váratlan óra
Kovács Márton, gy.: Kiss Lajos
Mélykút
Bács-Bodrog vm.
9:30
Pál Pista bácsi nótái
Kovács Nóri
Tereske
Nógrád vm.
9:33
Cigány verbunk
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
9:35
Hortobágy lelke
Bürkös zenekar
Hortobágy
Hajdúság
9:37
(A hajnali csillag ragyog)
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
9:38
Ketten
Dűvő együttes
Méhkerék
Körösök vidéke
9:43
Az árgyélus kismadár
Farkas Rudolf "Dankó", Balogh Kálmán "Súger", id. Csillag Ferenc, ifj. Csillag Ferenc, gy.: Agócs Gergely, Éri Péter
Kürt
Vág-Garam köze
9:45
Ipolymenti dudadallamok
Szilágyi Márton
Ipoly mente
9:49
Amerre én jártam, még a fák is sírtak
Szatmári Mihályné Balogh Mária, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
9:49
Joj, ktože to fujerá, v Detve pod Pol­anou
Roman Malatinec
Gyetva
Polyánhegyalja
9:51
Keserves
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
9:53
Gergelytánc
Lehőcz Alexandra
Moldva
9:56
Cicázz, Babi, cicázz
Faragó Piroska, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
9:59
Joc bătrînesc din Mintiul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
10:02
Jó estét, jó estét...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
10:04
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:07
Általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
10:09
Enyém a menyasszony
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
10:10
karácsonyi köszöntő
Szabó Károly, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:11
Mamikám - gyimesi cigánycsárdás
Szeret együttes
Gyimes
10:14
Károly király udvarába
Fazekas Lajos, gy.: Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
10:15
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
10:24
Ruszászka
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
10:27
Este Bökönyben
Börkös zenekar
Bököny
Nyírség
10:34
Én felkelék jó reggel hajnalban
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
10:38
Lassú magyar
Unger Balázs, Karacs Gyula, Pachert András "Tücsi"
Sopron
Észak-Dunántúl
10:41
Dedoj (mokanyászka)
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
10:42
Hortobágy szíve
Bürkös zenekar
Hortobágy
Hajdúság
10:50
Kádár István históriája 1.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:53
Rábaközi csárdások és dus
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Lelkes Tibor
Rábaköz
10:59
Rákóczi ritka magyarja és régi ritka magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:02
Vranjanka
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
11:05
Hová mégy te kisleány
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
11:07
Juhok keservese
Görgei Zoltán
Észak-Mezőség
11:10
Lassú csárdás és az aprója
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
11:20
Juhásznóták
Tükrös zenekar, Papp László
Szatmár
11:27
Szomszédlegény kért meg engem
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
11:28
Feljött a nap szép fényesen
Kertész Mădălina
Moldva
11:32
A fiastyúk... – Domaházi torony...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
11:36
Hej - Erdélyország sok szép vize
Sebestyén Márta, Szvorák Katalin, Balogh Márton
11:39
Anav míj ­e pájnzs sela
Olgica, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
11:40
Bordalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
11:46
Halott melletti vers és hore a gödörnél
Barani Vasile bandája, Covaci Marcel, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
11:48
Roggyantott guggolós
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
11:58
Elmëgyëk, elmëgyëk
Gábor Péter, gy.: Újváry Lajos
Gyimesfelsőlok
Gyimes
12:05
Köszönöm édesanyámnak
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:09
Lehullott a Jézus vére…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
12:11
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:23
Fekete tyúk szedegeti a meggyet
Szatmári Miklósné Mikita Ilona, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
12:24
Ostinato
Galga zenekar
12:28
Zili (Putre Devla tri granica)
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
12:31
Roata feciorilor
Vasile Seras
12:32
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Compul Mártonné Bardos Tinka (67), gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
12:33
Madarac
Vujicsics
Pomáz
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:35
Új a csizmám, debreceni fajta
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
12:37
Három négyes
Dobroda zenekar
Szék
Észak-Mezőség
12:42
Tavaszi szél vizet áraszt, minden madár társat választ
Tóbiás Istvánné Veres Aranka, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
12:44
Kontyolás
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
12:47
Na koňec valala paľenočku pal­a – Tancujem, tancujem, nožkiy me ňeboľa
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
12:51
Bonchidai bărbunc, csárdás, sűrű csárdás és învârtita
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:00
Ke zsavtár, mamó, zsavtár
Colári fiatalasszonyok, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
13:04
Joc de început din Buneşti
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
13:06
Marosszéki és szöktetős
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
13:11
Nincs szebb madár a fecskénél
Berkő népdalkör, Kováts Marcell, Pengő zenekar
Gömör
13:16
Fejér László lovat lopott
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
13:17
Elindula József, s a szép szűz Mária
Zsolczer Csilla
Moldva
13:19
Forgatós (tánc) furulyán
András József, gy.: Sárosi Bálint
Székelyszentmihály
Udvarhelyszék
13:20
Kocsma előtti legénytánc
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Nyugat-Dunántúl
13:24
Hol jártál az este, cinegemadár
Máté Józsefné Kovács Teréz, gy.: Csíkvár József
Igal
Dél-Dunántúl
13:25
Zoborvidéki dudanóták
Varsányi Ildikó
Zoborvidék
13:29
Ül a juhász a szamárra...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
13:30
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
13:35
A pettyéni vizesaljba születtem
Balogh Endre, gy.: Halmos István
Pettyén
Szatmár
13:37
Mária altatója
Tóth Lilla
13:41
târnăveana
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
13:43
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
13:46
Érik a szőlő
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:47
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
13:48
De szeretnék hajnalcsillag lenni
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
13:49
Széki keserves, lassú és magyar
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
13:59
Verbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
14:00
Decsi verbunk
Méta együttes
Decs
Sárköz
14:09
Hortobágyon csikóslegény vagyok én
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
14:09
Kossuth Lajos táborában / Kossuth Lajos Debrecenből elindult
Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Kása Béla, Vasas Zsolt, Hollókői Lajos
14:13
Paradicsom kőkertjibe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczei Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
14:14
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:25
Elveszett a lovam
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:29
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
14:35
Moldvai csárdás / Háng (Árgyelánka) / Kettes tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
14:37
Hajtsd ki rózsám az ökröket
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Szék
Észak-Mezőség
14:41
Legényes a Dondujé
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
14:44
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
14:58
Elment az uram
Gyenis Istvánné Kovács Erzsébet, gy.: Vikár László
Püspökszenterzsébet
Dél-Dunántúl
14:59
Ugrós
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
15:07
Mars
Ceglédberceli Német Népművész Együttes
Ceglédbercel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:09
Teli az ég fellegekkel
Panek Kati, Barozda együttes, Székely Levente
Magyarózd
Kutasföld
15:14
Ezt a százast fölváltom 
Szilágy Márton, gy.: Demény Piroska
Kercsed
Aranyosszék
15:14
Szélről legeljetek
Őri Banda, Boglya együttes
Őrség
15:19
Szívünk vígsággal ma bétölt
Kemény József, Brezina Toma, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
15:23
Hídivásárban
Szeredás együttes, Szűcs Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
15:31
Állj meg, magyar, állj meg, német, állj meg tót
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:31
Z Rejdovej /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
15:33
Suită de jocuri ţigăneşti-spaniole
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
15:40
Sírok búsgerlice módra
Györfi Erzsébet
Istensegíts
Bukovina
15:41
De szépen szól a cimbalom
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
15:45
Erdélyi barokk emlékek
Gázsa zenekar, Székely Levente, Demeter Erika
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:52
Kedz Ce budu čepic, patri do povali
Anna Birošova, gy.: Agócs Gergely
Sáros
15:53
Tudod babám
Méta együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:00
Nem használ az utifű az ökörnek
asszonyok, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
16:02
Hallgató és csárdás
Cserta Balázs, Varró János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
16:04
Ez új idő, újesztendő
Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
16:06
Kőrispataki forgatós
Tükrös zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
16:10
De, lácsi rátyi, lácso gyész
Elekes Anna, gy.: Bari Károly
Méra
Kalotaszeg
16:13
Bukovinai székely katonadalok
Bartina
Bukovina
16:18
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
16:24
Moldvai dalok
Rokolya énekegyüttes
Moldva
16:28
Elment, elment a víny ember
Fülöp Ferencné Kostyál Anna
Menyhe
Zoborvidék
16:30
Elmegyek a hegyek közé lakni...
Kulcsár Annamária
Hegyköz
16:31
Újévköszöntő ének
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
16:32
Csárdás, friss és fox
Hírös zenekar
Abaújszina
Cserehát
16:37
Barna menyecske
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
16:39
Este későn…(Galga menti muzsika)
Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola kamaraegyüttese
Galgavidék
16:43
Feciorească (bătrinească)
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
16:47
Bánat, bánat
Kalagor
Lujzikalagor
Moldva
16:50
Hej, szénárom, szénárom
Kántor Illésné Bocska Borbála, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
16:51
Ne nézz rózsám
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
16:57
Lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János bandája, gy.: Pávai István
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
16:59
Bodor Katalina
Táltos együttes
17:02
Karingszo me phírdem
Szőcsi Anna "Kézsa", gy.: Bari Károly
Nagyecsed
Szatmár
17:05
Rastanak
Vujisics
17:13
Asztali nóta
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:17
Szlavóniai énekek
Jasen Trió, Vízvári Zoltán
17:21
Emre, pemete
Balázs Károly, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
17:21
Marhaňská a Bašistovská
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
17:24
Beteg vagyok, a szerelem betegje
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
17:25
Krisztus ki vagy nap és világ…
Écsi Gyöngyi
Béd
Zoborvidék
17:28
Rögtönzés
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
17:30
Verbunk és pásztortánc
Bakator, Heit Lóránd, Jeremiás Ádám, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hortobágy
Hajdúság
17:34
Jocul banilor
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
17:37
Szerettem patak mellett lakni...
Csürrentő
Moldva
17:40
Beli buba, beli, beli
Sós Gergelyné Csete Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:41
Beragyognék hozzája
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
17:43
négyes
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Nyárád mente
17:44
Román dojna, purtată, învîrtită és de sărit
Fodor Sándor "Neti", Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
17:50
Elmegyünk arra föl
Bizderi Istvánné Hegedűs Erzsébet, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Zimány
Dél-Dunántúl
17:51
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
17:52
Valaské spod Poľany
Martin Kubinec, Juraj Kubinec, František Kubinec
Polyánhegyalja
17:55
Elémentem a vármegye ajtónál
Gázsa zenekar
Buza
Észak-Mezőség
17:59
Lehel kürtje
Kádár Ferenc, gy.: Gyalog Rozi, Hegyi Füstös István
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:00
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
18:04
Pályafutásomnak végén
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
18:05
Bálint Vitéz
Agócs Gergely
Alsóbodok
Zoborvidék
18:10
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:11
Kalotaszegi hajnali és legényes
Juhász zenekar
Kalotaszeg
18:18
Korcsos
Csiszár Aladár bandája, gy.: Fekete Antal, Pallagi Pál, Pénzes Géza, Szabó Attila
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:21
Palóc verbunk; Ezt a kislyányt; Sej, haj, szép a páva; A turai bíró szöllejébe
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Tura
Galga mente
18:26
Diófának három ága
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
18:29
Sokacka pnocna svadba (Sokác éjféli lakodalmas)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
18:36
lassú és sebes csárdás lóvészi románoknak és gyimesi csángóknak
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
18:42
Szólj, kukuk, szólj
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
18:44
Ki járt itt
Horváth János "Vuceli", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
18:46
István-napi köszöntő
Dűvő zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
18:49
Hora mortului
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
18:53
Rózsám a kertben...
Guessous Majda Mária
18:59
A rátóti legényëk
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
19:00
Keserves és sebes
Bagi Bálint
Gyimes
19:03
Gyors csárdás
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
19:04
Sebes forduló
Kalamajka együttes
Székelyföld
19:08
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
19:09
Páva-variációk
Gázsa zenekar, Demeter Erika, Székely Levente, Szabó Dániel, Szász Lőrinc
19:19
Motoris, motoris
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
19:22
Cumicanka
Rece-fice
19:26
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
19:28
Széki magyar és sűrű tempó
Hegedős zenekar
Szék
Észak-Mezőség
19:33
Friss csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
19:36
Bonchidai muzsika
Táltos együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:41
Csipi, csipi kánya
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
19:41
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
19:44
Nem messze van ide Kismargita / Nem forog a, nem forog a
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
19:49
Kecskeszemű Gergelem
Mentés Másként
Moldva
19:53
Vágják az erdei utat
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:57
Dievčatko peknej podoby
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
20:00
Sebes forduló
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
20:06
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
20:12
A halálra táncolatott leány (Jó estét, jó estét…)
Onodi Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
20:15
Ha kimegyek a doberdói harctérre
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Porteleki László, Kása Béla, Vasas Zsolt
20:18
„Krisztus Jézus született” (karácsonyi kántálás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
20:20
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
20:25
Boldog volt az én életem, amíg szeretni nem kezdtem
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
20:29
Ne bánd édes virágom
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:31
Citera együttes köcsögdudával és kanálritmussal
Kolman Sándor, Lévai József, Lente László, Szabó József, Bíró Mihály, Szakál József, gy.: Sztanó Pál
Létavértes
Nyírség
20:32
Felsütött a nap sugára
Horváth Gyula
Moldva
20:36
Száraz köszvény hol vagy most
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
20:36
Szatmári hallgató, csárdás és friss
Békés Banda
Szatmár
20:40
Cigány táncdallam
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
20:41
Keserves, hajnali és szapora
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Kalotaszeg
20:53
Ó felséges Atyaisten
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse (Egyházaskozár)
Moldva
20:55
Van még legény
Kovács Nóri, Hírös zenekar
Körösfő
Kalotaszeg
21:01
A marosi füzes alatt
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
21:04
Perkátai verbunk
Galiba zenekar
Mezőföld
21:07
Úgy jőnek, úgy jőnek hat lóval hintóval
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
21:07
Öreg csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
21:10
Suită de jocuri turceasca
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
21:18
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
21:21
Halottkísérő
Kodoba Ignác, Mácsinga Ignác, Mácsinga Adalbert, Moldován István, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:23
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:32
Keby dali ešte raz vyberať; Pod oblôčkom fialôčka
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
21:34
Őszirózsa
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
21:36
(Jaj, de szennyes a kötője)
Lakatos Miklós, Varga Károly, Berki Mircea, id. Varga Károly, Varga József, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Selymesilosva
Szilágyság
21:38
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
21:45
Či to tota, či ňe tota, co rano stavala
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:47
A vörösbor, a vörösbor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András
Dráva mente
21:52
Bementem az udvaromba
Borbély Ignácné Bélik Teréz
Gímes
21:55
Megy a vonat Belényesbe
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
21:59
Maszkurások nótája (szökő)
Lukács Lajos „Gamizsi”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
21:59
Péterlaki cigánycsárdás
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:03
Ez a barna kislány de kisírta mind a két szëmét!
Pálfi M. Pálné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
22:05
A keď bolo trištvrte na jednu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
22:08
Németes (keringő)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
22:13
Ma van Piros Pünkösd vasárnapja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
22:14
Csittegőre-csattagóra
Horváth Anikó, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
22:14
Ludaim, ludaim
Enyedi Ágnes, Ladányi Ferenc, Enyedi Tamás
Gyergyóditró
22:20
Ale cui acestor curţi
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mihail Kogălniceanu
22:22
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
22:25
Három bëtyár a csárdába
Erdős Imréné Lénárt Piros, gy.: Víg Rudolf
Cserépváralja
Borsod vm.
22:27
Körösfői énekek
Papp Zsuzsanna, Papp Anikó
Körösfő
Kalotaszeg
22:32
De-a purtata, szökős, sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:39
Nadábi román táncmuzsika
Békés Banda
Nadab
Körösök vidéke
22:44
Jó estét, jó estét sági bíró asszony
Fülöp Imréné Gaál Mónika
Béd
Zoborvidék
22:46
Rózsa Sándor szereti a táncot
Méta együttes
Szatmár
22:49
Kľikaj, Janku, kľikaj
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
22:51
A molnár kutyái
Szeredás együttes
22:54
(Reggel nyílik, este hervad a rózsa)
András József, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyszentmihály
Udvarhelyszék
22:55
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
22:58
Mennyből az angyal
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
23:00
Öreges, kezes; Kezes; Vert kezes
Kalagor
Moldva
23:06
Szëgén legén vótam
Hanklis Ilona, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesbükk
Gyimes
23:06
Szendre báró udvarába van egy fa
Dsupin Pál
Tereske
Palócföld
23:12
De strigat
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
23:15
Baszom, aki hová való
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
23:16
Péterkébe mentem vóna
Birkus Apollónia, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
23:17
Bort iszok
Berecz András, Molnár Miklós, Balogh Kálmán
Nagykunság
23:23
Feciorească
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
23:26
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:31
Feljött a fényes hold az ég közepére
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
23:32
Édesanyám, kössön kendőt
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
23:35
Kad se bila mala Mare
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
23:37
Lassú csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
23:47
Amoda jön járásbíró
petneházi fiú
Petneháza
Nyírség
23:48
Magyarország Nagyasszonya
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
23:50
Búra, búra, búbánatra születtem
Lévai Ferenc "Frici"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
23:53
Kék ibolyát ültettem a cserépbe
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes
Mezőség
23:57
De, putren i kapuva
Rafael Miklós, gy.: Bari Károly
Szolnok
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
0:00
Ágas-bogas a diófa teteje
Ágas-bogas zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:03
Menyasszonytánc
Técsői banda, gy.: Pál Lajos, Németh István
Técső
Felső-Tisza-vidék
0:09
Kádár Kata édes rózsám
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.