Folkrádió

2019. február 15-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
0:02
Krucena i čardaš
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
0:08
Keserves, hajnali, csárdás és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
0:21
Colinda
Mezőszopor
Kolozs vm.
0:22
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
0:25
Kavalos öves
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
0:30
Moldvai dal és tánc
Polgár Lilla, Lipták Dániel, Fábri Géza
Moldva
0:34
Szegény vagyok, szegénynek születtem.
Szilvasán György, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Ura
Szatmár
0:35
Búra, búra búbánatra
Eszterlánc, Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
0:41
Katonanóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
0:43
Béres mulatság
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Tardoskedd
Mátyusföld
0:48
Eredj Éva ja pallásra, fogj egy pár galambot,
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
0:49
Hajnali és cigány szapora
Kóborzengő, Olasz György
Kalotaszeg
0:56
Hajnali és legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
1:12
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
1:20
Az egri vármegye
Teleki Sándor, gy.: Bartók Béla
Jászberény
Jászság
1:21
Gyimesi lassú magyaros és sebes csárdás
Mészáros Máté
Gyimes
1:23
De-a bota (Görgény-völgyi botostánc)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
1:26
Dittáj, dittáj Bád Mihál
Balogh Sándor
Moldva
1:27
Három kéve leveles nád
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
1:28
A patakot folyóvíznek hívják…; Segélj el...
Écsi Gyöngyi
Zoborvidék
1:32
Suită din Mociu (cu dansatori)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
1:38
Katonakísérő
Dresch Mihály, Németh Ferenc, Porteleki László
Mezőség
1:42
Ó, siralom, ó, fájdalom
Gonda Mihályné Ferenc Margit, Balla Istvánné Sándor Júlia, gy.: Kiss Lajos
1:43
Verbunkosok Zemplénből; Magyarbőd
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
1:50
Ne bánd édes virágom
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:51
Tizet ütött már az óra
Galgamácsai férfi
Galgamácsa
Galgavidék
1:53
Kaszálómba van egy nyírfa
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:58
Romunka
Rece-fice
2:00
Régi lakodalmi mars
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
2:02
Az ádámosi Rákóczi-induló
Kalamajka együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
2:04
Piesne zo sliačanskej bursy / Bože nám pomáhaj tú bursu začínať / Bursovníci dokola / Fašiangi sa krátia
Háromszlécsi énekcsoport, Miroslav Kmet­ zenekara
2:06
Huszárverbunk és sarkantyús
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
2:10
Cigány halottkísérő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Csányi Sándor, Lunka Márton, Mezei Ferenc "Csángáló", Jámbor Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
2:15
Hajnalozó
Flótás együttes, Varró Márk
2:20
Ne legyen szerencsém soha
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
2:21
Cigánycsárdás
Méta együttes
Kalotaszeg
2:25
Udvardi menyasszonytánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Udvard
Vág-Garam köze
2:26
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
2:30
Sárga kukoricaszál
Bakos János, gy.: Bartók János
Vereb
Fejér vm.
2:31
Lefeküdt a gulyám
Tóth János
Berzéte
Gömör
2:32
Mivel már besetétedett
Kozma Jánosné Antal Rozál, Koczka Imréné Kozma Julianna, Farkas Lászlóné Farkas Mária, Ördög Imréné Farmosi Rozál, Fülöp Sándorné Császár Mária, Csiki Sándorné Koczka Rozál, Fodor Józsefné Hócza Ilona, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
2:34
Kőrispataki verbunk és régi magyar
Békés Banda
Kőrispatak
Udvarhelyszék
2:39
Csörög-csattog a vasajtó
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
2:40
Öreges lassú csárdás - Jocul bătrânesc
Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:42
Szépen legel a kisasszony gulyája
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
2:46
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
2:50
Részletek a betlehemesből
Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
2:54
Megyek az úton lefelé
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:56
„Joj, šibaj furman kone bičom” („Amikor viszik a menyasszonyt az esküvőre”)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
2:57
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
3:00
Huszárosan vágatom a hajamat
Győrfi Antalné Ursulán Anna, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Tabód)
Bukovina
3:01
Erdélyes
Csürrentő együttes
Moldva
3:07
Amott kerekedik
Albert János, gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
3:09
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
3:14
Nem szánt-vet az égi madár
Rácz Lőrinc, gy.: Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
3:14
Kezes Bogdan Toadertől
Török Flóra, Szűcs Bálint
Moldva
3:17
Rákóczi induló
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:19
Miről apám nagy búsan szólt
Halmos Béla, Hetényi Milán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
3:21
Verje meg az Isten
Székely Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
3:27
Bărbunc
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:32
Ha felmegyek a bugaci halomra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
3:35
Badacsonyi kék hegyen
Gyenesdiási Dalárda, Kovács Géza, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
3:39
Mikor a juhász bort iszik
Köles Joachim, gy.: Paulovics Géza
Besenyszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
3:40
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
3:46
Juhásznóta és csárdás
Birtalan József, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
3:48
Egy gazdag asszonynak
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
3:51
Szerelem, szerelem, átkozott szerelem
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
3:52
Ha a babám mindig nálam volna…
Maczkó Mária
Galgavidék
3:58
Sebes
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
4:00
Szatmári tánczene
Bartina, Barta Balázs
Szatmár
4:04
Balladák
Rácz Béláné Kulcsár Julianna, Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
4:06
Érik már a búza sárgul a kalásza
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
4:10
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
4:13
Párhuzam
Méta együttes
4:17
Bánat, bánat, de nehéz vagy
Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
4:23
Tegnap és ma
Rőmer Ottó, Dósa Katalin, Dsupin Pál
Borsosberény
Nógrád vm.
4:29
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
4:31
Katonadalok
Kallós Zoltán
Mezőség
4:35
Ablakomba besütütt a holdvilág
Kallós Györgyné Szakács Julianna, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
4:37
Bevezetés (Invirtita)
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
4:43
De-a lungu, pe loc, învârtita
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
4:52
Cape
Rece-fice
4:54
Diófából van a babámnak ágya
Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:56
Mestereink
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Abaúj-Torna vm.
5:02
Lakodalmi menetdal és friss csárdás (Huncut a gazda)
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
5:03
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
5:08
Angoli Borbála
Kulcsár Miklósné Kiss Erzsébet, Juhász Józsefné Budai Ilona, gy.: Timár Sándor
Tardona
Borsod vm.
5:11
Botoló és pergető
Amáre Sáve
Nyírmihálydi
5:15
Kezes tánccal
Csobán György, gy.: Juhász Zoltán
Magyarfalu
Moldva
5:15
Én Istenem, adj egy napot (keserves-szöveg nélkül)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
5:18
Bánat, bánat, be nagy bánat
Büszke Kocsis Miklós, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
5:21
Hajnallik, hajnallik
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
5:23
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
5:23
Fordulj kedves lovam
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
5:31
Búbánat, búbánat
Bodor Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesfelsőlok
Gyimes
5:34
Virrasztó énekek
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
5:41
Juhászálom
Oláh "Dili" Dezső, gy.: Agócs Gergely, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Királyhelmec
Bodrogköz
5:46
Tréfás verbuválás
Szeredás együttes
5:51
Árok, árok, de mély árokba estem
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
5:53
Madocsai csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
5:57
Ľúbostné a tanečné piesne z Kuklova (Záhorie)
Kuklói énekcsoport, Stanislav Stanek
Kukló
Nyugat-Felföld
5:58
Kolozsvári városi muzsika Pusztai György Gruci repertoárjából
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kolozsvár
Kolozs vm.
6:05
Katonaének (Galacon van egy hajó kikötve)
Hideg Dezső, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
6:06
Lábam alatt ropog a nád
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:16
Kis csizmámba, nagy csizmámba sárga szöget veretek
Albert István, gy.: Borsai Ilona
Mátraszentimre
Heves vm.
6:17
Bodonkúti verbunk
Fodor Sándor "Neti", Éri Péter, Havasréti Pál
Bodonkút
Kalotaszeg
6:22
Serkenj fel, kegyes nép
Kenyeres Erzsi, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
6:22
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
6:27
Găina
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
6:27
Ez az utca szebeni
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:37
Ahány kocsmát tanálok
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
6:38
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
6:41
Úgy elmegyek, meglássátok
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
6:42
Sej, a zselyki határba
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán, Hajdú Kinga
Zsejk
Sajó mente
6:48
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
6:51
A juhászok így élnek, úgy élnek (vajdasági mulató)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Dél-Alföld
6:56
Lassú és sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
7:02
Verd meg, Isten, azt a szívet
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Herédi Zsombor, Dezider Axmann, Terék József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:09
Segélj el Uram Isten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:10
Tindija
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
7:13
lassú és sebes csárdás
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
7:21
De doi
Öves együttes
Klézse
Moldva
7:23
István-köszöntők
Nyárádselye
Marosszék
7:28
Székely táncok
Hegedős zenekar
Székelyföld
7:34
Lassú csárdás (Szászka)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:36
Keservesek
Türei Lengyel László, Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
7:47
Kettős jártatója és sírülője
Gyimes
7:50
Betlehem csillaga…
Földesi János, Sebők Lívia
Őrség
7:54
Jegyváltás
ifj. Szabó Varga György, Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
7:57
Pál Pista bácsi nótái
Kovács Nóri
Tereske
Nógrád vm.
8:00
Nem használ a, nem használ a kövesút az ökörnek; Édesanyám, ha megunt ke tartani
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
8:02
Rokoko
Rece-fice
8:07
Németes (keringő)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
8:13
Mégis huncut a német
Kalamajka együttes, Agócs Gergely, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
8:18
Beteg a szeretőm, az ágyba fekszik
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
8:20
Sviraj, Pavo
Végh Andor
8:24
serény; csárdás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Dél-Mezőség
8:27
Legényes
Fodor Sándor "Neti", Csoóri Sándor, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
8:32
Amott jön egy kocsi
Ferenc Istvánné Antal Teréz, gy.: Kiss Lajos
8:35
Rókatánc
Fakutya zenekar
8:38
Vásári gúnydalok
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
8:39
Ritka fogásolás
Bodzafa együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:43
Láttál-e valaha
asszony, gy.: Zákonyi Lászlóné
Bogád
Dél-Dunántúl
8:43
Kesergő: Bőg a bárány a nagy hegyen
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:45
Szépkenyerűszentmártoni lassú csárdás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:48
Ha bemegyek a kocsmába…
Boglya együttes
Mezőtúr
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
8:56
Álmos szinyom
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
8:58
El kéne indulni
Barozda együttes
Gyergyó
9:02
Zsidós, Hadd el te, kicsike
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Szalay Zoltán, Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
9:04
Kertünk alatt - Fábiánsebestyén, Szentes
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
9:09
Cserepes a, ripacsos a kisangyalom tanyája
Kardos István, gy.: Paulovics Géza
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
9:10
Ilonám, Ilonám
Kalagor
Rácsila
Moldva
9:12
Sârbă dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
9:14
Asszonymulatság
Kincső zenekar, Csevegő énekegyüttes
Szimő
Mátyusföld
9:20
Fáj a szivem, nem tagadom
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
9:21
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
9:27
Esik eső, szép csendesen csepereg...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
9:30
Hajnalnóta
Kálmán Péter "Cucás", Dezsőházi Tamás, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor, Kulcsár Annamária, Varga Eszter, Darmos István, Sajószegi Gábor
Hegyköz
9:34
Mikor én felülök szürke paripámra
Gergely András "Zsüke", gy.: Bereczky János, Martin György
Türe
Kalotaszeg
9:37
Jön Kossuth, jön
Kalamajka együttes
9:38
Két magyar csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
9:41
Igaz szívű szerető
Kovács Nóri, Makó Péter, Barcza Zsolt
Nyíradony
Nyírség
9:47
Öves tánc / Öves tánc / Kacor tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
9:50
Szlovák tánczene
Németh Dénes bandája, Makó Péter
Osgyán
Gömör
9:54
Szendre báró
Szaszkó József, gy.: Rajeczky Benjamin, Bálint Sándor, Mezey László, Sárosi Bálint
Tura
Galga mente
9:56
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
10:01
Ne bándd édes virágom
Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:02
Halottkísérő
Dűvő zenekar
10:05
Mikor Kárásztelken mennek a menyasszonyért
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Kárásztelek
Tövishát
10:06
Kormos Pistát Simontornyán megfogták
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
10:08
Jár­ ki lábam, jár­ ki most
Gyurka Istvánné Jankó Katalin, gy.: Domokos Pál Péter
Gajcsána
Moldva
10:09
A halálra hurcolt lány
Polgár Lilla
Somogy
10:15
Lassú (Le is szállnak…)
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
10:15
A babám kertjében vagyon egy cédrusfa...
Agócs Gergely
Somogy
10:19
Még három jellegzetes dal, amely nem maradhatott ki
Áji népdalkör, Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
10:22
Pásztornótákat fújok
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
10:28
De-a lungu
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
10:31
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
10:34
(Kicsi tulok, nagy a járom)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
10:35
Haragszik a rózsám anyja
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
10:37
Mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
10:42
Rózsám a lovát keresi / Neki Kolozsvárnak
Egyszólam együttes
Somogy
10:45
Sohasem loptam éltembe
Szerecán Mihályné Cigenás Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
10:47
Tardoskeddi dudanóták
Bartók Anikó, Hasenfratz Júlia, Szegvári Ildikó, Szőke Szilvia, Tóth Nóra, Kurdi Gábor
Tardoskedd
Mátyusföld
10:51
Hallgató – „Esik eső, nagy sár van a faluba”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
10:54
Históriás ének az aradi vértanúkról
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
10:58
Kaszálómba van egy nyírfa
Csonka Ferencné Erőss Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
11:02
Joj, všetci sa valasi
Karol Kočík
Polyánhegyalja
11:03
Nepi Jano, nepi vodu
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
11:04
Páva-variációk
Gázsa zenekar, Demeter Erika, Székely Levente, Szabó Dániel, Szász Lőrinc
11:14
Béres vagyok, béres
Csóri Györgyné, Berényi Józsefné, Póka Istvánné, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
11:14
Polgári táncok
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
11:17
Sátoraljaújhelyi cigány hallgató, lassú és friss csárdás
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Sátoraljaújhely
Bükkalja
11:21
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Gönczöl Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
11:22
Szendre báró
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
11:23
Káin és Ábel
Berecz András, Dsupin Pál, Szabó Dániel
11:28
Legényes (Zsombovi Gyula legényese)
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
11:32
Ritka magyar
Téka együttes
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
11:35
Édesanyám rózsafája
Györök János, gy.: Kertész Gyula
Alsóőr
Észak-Dunántúl
11:35
Mert én csak egyet szeretek
Enyedi Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
11:38
Magyaroska
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
11:40
Hallgató, lassú és friss csárdás
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes, Agócs Gergely
Gömör
11:50
Elmegyek, elmegyek, bé Törökországba
Póra Gyula, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Sántatelek
Gyimes
11:51
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
11:58
Învîrtită I: Învîrtită rară cu ciuituri din Sărmaşu
Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:01
Mitro Le Mitro
Deli Piroska, Mag Tünde, Palya Beáta, Rece-fice
12:03
Ledől egy fa mozdítástól
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
12:05
Szilágysági csárdás és cigánycsárdás
Csík zenekar
Szilágyság
12:09
Édes Gergelem dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
12:11
A régiekbül. Felcsík
Kóborzengő
Felcsík
12:18
Ustyen, ustyen, váj, romále
Toni Kati, gy.: Bari Károly
Bogártelke
Kalotaszeg
12:20
Bogyiszlói lassú és friss csárdás
Pendely együttes
Bogyiszló
Sárköz
12:26
Feciorească rară II: Rara din Sînmartinu de Cîmpie
Ioan Bota, Alexandru Chetros, Ötvös Zoltán bandája
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
12:28
Gábor Anti, Gyöngyös György kecskése
Tatros együttes
Moldva
12:32
Serkenj lelkem mély álmodból
Hompot János, gy.: Kiss Lajos
Székelykeve
Dél-Bánát
12:34
Szeress, szeress, csak nézd meg kit
Hubán Ágnes
Udvarhelyszék
12:35
de-a lungu
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Koncz Gergely
Kelet-Mezőség
12:37
Magyarbődi csárdás és friss
Dobroda zenekar
Magyarbőd
Abaúj
12:42
Csárdás
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
12:42
Este jő, szürkül bé
Méta együttes
Moldva
12:47
Házunk előtt rostálják már az árpát
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
12:48
Nagysármási dallamok tárogatón
Göncöl zenekar
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:53
Kukorica tengeri
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
12:54
Nagysajó
Üsztürü, Nagy Zsolt
Nagysajó
Sajó mente
13:01
Az eke a földet nem magának szántja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
13:02
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
13:11
Tiszán túl, Dunán túl
Csontos György, gy.: Paulovics Géza
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
13:12
Azt üzente Ferenc Jóska
Udvarhely Néptáncműhely
13:14
Lassú pontozó
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Pávai István
Kis-Küküllő mente
13:16
A búcsúzóké
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő, Szabó Dániel
Felsőtök, Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:22
Mért sírsz, mért sírsz, te nagy madár
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Falvay Károly, Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
13:24
Zsiros kenyér, szalonna
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
13:26
Ardeleana II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
13:27
Elveszett hat ökröm
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Karád
Somogy
13:32
Egy, kettő, három
Pintér Pálné Balogh Lídia, gy.: Bereczky János
Kapoly
Dél-Dunántúl
13:32
Kis-Küküllő mentén
Tükrös zenekar
Maros-Küküllők vidéke
13:41
Szegényes
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
13:42
Bogártelki keserves és szapora
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
13:47
Ha én egyszer tüzes mennykő lehetnék...
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
13:48
Tárogató
Novák Pál
13:51
asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
13:53
Mikor a szoroson / Új korában / Amott van / Szomorú kecskének / Szombaton szapulót
Vándor Vokál, Ladányi Ferenc, Horváth Gyula
Gyimes
14:00
Már Kékeden, végigmenni nem merek
Balog János, gy.: Sztareczky Zoltán
14:02
Készülj lovam
Berecz András
Moldva
14:03
Oláhos
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
14:04
Lőn szegény fejünknek Siculicidium
Bokor Imre
Gyimes
14:07
A kis Jézus aranyalma
Horváth Jánosné Kovács Mária, gy.: Kiss Lajos
Doroszló
Bácskai Duna mente
14:08
Kanásztánc és csárdás
Farkas Rudolf "Dankó", Csonka Rudolf, Csillag József, Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
14:12
Mi bratove v Zamutove, mi tromi
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
14:15
Invirtita, chindia
Boglya együttes
Brassó
Brassó vm.
14:19
Feltámadt Krisztus e napra
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter
Dioszén
Moldva
14:20
Ritka és sűrű magyar
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:25
Beutură, beutură
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
14:30
Bodonkúti katonakísérő és legényes
Fodor Sándor "Neti", Csoóri Sándor, Éri Péter, Kozma Gyula
Bodonkút
Kalotaszeg
14:33
Korcsos
Csiszár Aladár, Kóczi Rudolf, Lengyel Albert, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
14:39
Bordalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
14:45
„Užž je Mitra, aj po Mitre” – „Otec môj, otec môj, pod tou čiernou zemou” (dvojkročka a do vysoka)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
14:47
Botos tánc Jocul cu bata
Muzsikás együttes
Felső-Maros mente
14:53
Van nékem egy anyósom
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
14:54
Sopron megyei cimbalommuzsika Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
15:02
a drumului
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
15:03
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
15:04
Ha mégegyszer lyány lehetnék
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
15:05
Engem anyám megátkozott…
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:07
Vendégküldő nóta a lakodalom hajnalán
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
15:09
Tavaszi szél vizet áraszt
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
15:10
Hol jártál az este, cinegemadár
Máté Józsefné Kovács Teréz, gy.: Csíkvár József
Igal
Dél-Dunántúl
15:11
Roata feciorilor
Vasile Seras
15:12
„Iszik a betyár a csapon” (gyors csárdás, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
15:12
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
15:16
Pittyedáré
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
15:17
Moara
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
15:18
Nem loptam én életembe
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
15:20
Doina, învârtita és haţegana
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
15:27
Magyarózdi torony alja
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
15:28
Szeret vize martján…
Palya Beáta
Moldva
15:30
„Ködellik a Mátra”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
15:30
Szent István ének
Vasi Népdalstúdió
Moldva
15:34
A Vidrócki híres nyája
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Borsai Ilona
15:35
Bihari János: Verbunk és friss
Jánosi Együttes
Kiskunság
15:39
Horă dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
15:41
Tűz lángja
Csürrentő együttes
Moldva
15:47
S ahol én elmegyek
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
15:50
Mérai verbunk, legényes és szapora
Major Levente, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
15:55
Este későn faluvégen jártam
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
15:56
Muravidéki dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Muravidék
16:01
Haj, Dunáról fúj a szél
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
16:02
Hétlépés
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
16:06
Trávnice spod Rozsutca
Terhelyi lány-énekcsoport
Terhely
Várnai völgy
16:10
Vagyon egy csillag az égen…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Vízmellék
16:13
Csak azt mondd meg rózsám
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:16
Bukovinai dalok
Havay Viktória
Bukovina
16:19
Szól a fülemüle
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
16:21
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
16:24
s Három utca, három angyal
Balla Ferencné Papp Erzsi, Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:27
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
16:33
Édesanyám is volt nékem
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:35
Kezes
Csürrentő együttes
Moldva
16:42
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
16:49
Gergelytánc
Szokolay Dongó Balázs
Moldva
16:53
Az alpári bírónak / Szombat este nem jó citerázni
Bársony Mihály, Cselédes Varga Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
16:54
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
16:58
Megvirágzott a diófa
Salamon Györgyné Horváth Maric (28), gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
16:59
Vert kezes
Tatros együttes, Fülöp Attila
Moldva
17:04
Kettős jártató és sirülő
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
17:10
Învârtita és ţigăneşte iute
Téglás zenekar
Kolozs vm.
17:16
Vágják az erdei utat
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
17:17
Pe loc
Éri Péter, Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Egres
Alsó-Tisza-vidék
17:18
Megdöglött a kecske; Zúg az erdő; Tudod te miért jöttél; Apraják
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
17:20
Kell ilyen bor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Lajtha László
Kőszeg
Észak-Dunántúl
17:26
Jártam az erdő alján
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
17:26
Kalotaszegletek
Üsztürü
Kalotaszeg
17:34
Táncdallam pergetve
Rostás Anna, ismeretlen előadó, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Öcsöd
Körösök vidéke
17:36
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
17:36
Sëj. most építik a domaházi templomot.
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
17:37
Kolo
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:41
Čingerďi, hutaďi (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
17:43
Megkötötték nékem
Szerényi Béla, Kóta Judit
17:48
Úgy elmëgyëk, mëglássátok
Lukács Lőrincné Szőcs Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Ditró
Gyergyó
17:50
Ej, pištaluočka moja /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
17:52
Mikor én felülök...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
17:55
Dübörög a sebes gőzös
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
17:56
S aj veress az ég lefelé
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
17:57
Feljött immár
Zengő együttes
18:02
învârtita din gura şurii
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Radnót környéke
18:05
Haragszik a gazda
Balogh Sándor
Esztergom vm.
18:06
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
18:07
Sokacka boyicna pisma (Sokác karácsonyi ének)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
18:11
De purtat, învârtita, zdrăncănita
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
18:19
Kihajtottam Virág ökröm
Vándor Vokál, Csík zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
18:25
(Én Istenem de víg voltam azelőtt)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
18:26
Cinege – tamburán játszott változata
Balogh Sándor, Gál János
Verőce vm.
18:28
Mezőzáhi cigány énekek, cigánycsárdás, csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
18:39
Hull a szilva a fáról / Megházasodtam, te Miska
Fiastyúk
Felcsík
18:41
Búza, búza, de nagy tábla búza
Galgahévízi asszonykórus
Galgahévíz
Galgavidék
18:42
Vagyon az égen egy csillag...
Gajdos zenekar
18:48
Szól a kakas már
Bobcsák János, Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Bodrogszentes
Felső-Bodrogköz
18:49
Palatkai lassú és szökős
Magos Együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:53
Apró murok, petrezselëm
Szakáll Józsefné, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
18:54
Karácsony környéki kánta
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
18:59
Kebi skorejmajśac višol
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
19:02
Palatkai ritka és sűrű magyar
Palló zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:05
Madárka, madárka, csattogó rigócskám
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
19:09
Duó dobbal
Gázsa zenekar
19:13
Táncdallam
Balogh József, Nyerges József, gy.: Olsvai Imre
Szőlőhegy
Somogy
19:14
Kettős
Zengő együttes
Gyimes
19:18
Csenderi temetőn elvesztettem a kendőm
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
19:18
Két út van előttem
Dűvő zenekar
Magyarbőd
Abaúj
19:23
Féloláhos és verbunk
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
19:26
Felültem a kemencére-Bozse Mári libája
Fonó zenekar
Tura
Galga mente
19:28
Kiöntött aTisza vize homokos partjára
Molnár Ilona, Ispán Veron, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
19:32
Kétféle menyasszony
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Bácska
19:36
Csárdás
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:37
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
19:42
Német Margit lepedője
Németh Lajosné Császár Mária, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Ságod
Dél-Dunántúl
19:43
Kecskés - moldvai táncdallam
Hárs György Barna
Moldva
19:44
Sebes forduló
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:51
Mezőségi páros táncok (Magyarszovát, Ördöngösfüzes, Magyarpalatka, Szépkenyerűszentmárton)
Pendely együttes
Mezőség
20:10
Mo, romale, mo, csavale
Stojano, gy.: Bari Károly
Ónfalva
20:13
Kádár Kata, édes rózsám…
Pojendán Gergő
Szilágyság
20:16
Aki dudás akar lenni
Szabó Imre
Szurdokpüspöki
Heves vm.
20:17
Én Istenem, de víg voltam
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
20:19
Zoltán, kapitány
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
20:20
Magyarbődbe két úton kell / Hogy kell ezt az almát / Rózsát ültettem / Sárgát virágzik / Eresz alatt
Vándor Vokál
Magyarbőd
Abaúj
20:24
Elmék, elmegyek, nem maradok e tájon
Juhász Péter, Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
20:25
Kormos emlékére
Boglya együttes
Méra
Kalotaszeg
20:31
Sej, zárda, zárda, terenyei nagy zárda
Stuller Ferencné Gubola Ilona, gy.: Borsai Ilona
20:32
Hallja-é, hallja-é?
Dűvő zenekar
Királyhelmec
Bodrogköz
20:37
lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
20:38
Székely énektöredék a madéfalvi veszedelemről
Györfi Erzsébet
Hidegség
Észak-Dunántúl
20:40
Cifra cserdák, nincs teteje
Kovács Mihályné Ranc Anna, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Tabód)
Bukovina
20:41
Menyasszonybúcsúztató
Zombori Györgyi
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
20:43
„Hej, tedd rá” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
20:45
Beleestem a Tiszába...
Krámli Kinga
Nyíradony
Nyírség
20:46
Ugrós zenekarral
Orsós János, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
20:47
Az oláhok
Szerényi Béla
20:51
Szánkón viszik a menyasszony ágyát – az oláhok, az oláhok – Cserfa, bükkfa, mogyorófa
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
20:54
Kossuth Lajos táborában / Kossuth Lajos Debrecenből elindult
Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Kása Béla, Vasas Zsolt, Hollókői Lajos
20:58
Szegény tiszteletes úr
Molnár Ilona, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
21:00
Tánczene
Dűvő zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:07
Kanásztánc, „dudanóta”
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
21:09
Dockaj ma suhajko / Ci z hora / Priadzmeze len / Ci ja by ja
Vándor Vokál
21:13
Almafa, körtefa
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
21:14
Az én babám fürjmadár
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:22
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:28
Ve vodičke stála /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
21:29
Ez a tanya, jez a tanya csak ëgy nyomorúság
asszonyok, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
21:31
Mikor a csobán elvesztette a juhokat
Németh László
Csík
Moldva
21:31
Vaslábi
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
21:35
Asztali nóta, cigány csárdás, szökő és Rákóczi mars
Dűvő zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
21:44
Béresgyerek meztéláb ment szántani
Bocsor József, gy.: Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc
Enying
Észak-Dunántúl
21:45
Nagysajói román keserves, korcsos és verbunk
Rónai Zoltán, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Nagysajó
Sajó mente
21:51
Roata feciorilor
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog
Tartolc
Avasvidék
21:52
Nincsen rózsám
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
21:59
Ősszel érik, babám a fekete szőlő
Verhóczki Józsefné Farkas Mária, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Kőrösi Lajosné Farkas Róza, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
22:01
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
22:08
Régi cigánytánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:10
Gyimesi lassú és sebes magyaros
Násfa együttes
Gyimes
22:15
Búra termett idő
Bakos Mihály, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyírlugos-Szennyespuszta
Nyírség
22:15
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
22:17
Hora boierească a lui Toader Ţintă
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
22:20
Bonchidai ritka magyar és sűrű csárdás
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:26
Červenuo jablčko
Vázseci énekcsoport, Jozef Lacko zenekara
22:29
Bénistékek bufája
Mocsel Ágnes, Mocsel Lajos, Mocsel Antal, Mocsel Piroska, Dima Jenő, Demeter Erika, Jánó Tibor, Orza Calin
Őrkő
Sepsiszék
22:33
Seprik az erdei utat
gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
22:35
Katonakísérő és katonanóták
Kalamajka együttes, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
22:44
Haj, mer­, piros alma a kezembe­
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
22:46
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
22:50
Ha megfogom az ördögöt - táncdallam
Lánek Ádám, Szálka Gábor, Papp Károly, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal, Vavrinecz András
Vári
Bereg vm.
22:53
Do krutu /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
22:54
Jaj, aranyos jó bátyám
22:56
Este későn megperdítik a dobot…
Békés Banda
23:00
Asztali nóta, csárdás, szökő
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
23:07
Ördöngösfüzesi ritka magyar, párnástánc és sűrű magyar
Gázsa zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:11
Magos hegyről foly le a víz
Sipos Márton, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
23:12
Kerekes és tiszti
Berbécs zenekar
Gyimes
23:16
Ritka verbunk és sűrű magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:20
Hídivásárban
Szeredás együttes, Szűcs Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
23:28
Esik az eső, nagy sár van a faluba
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
23:29
Juhásznóták
Tükrös zenekar, Papp László
Szatmár
23:36
Csárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:43
Táncolj kecske
Magyar Dudazenekar
Moldva
23:47
Tam hore na vršku
Viktor Koreň, Almoš Bartoš zenekara
23:49
Öröm és bánat (Kalotaszegi hajnali és legényes)
Szabó Dániel, Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Kalotaszeg
23:55
Mamă, frunzulița bobnecară
Vitán Miklós, gy.: Bari Károly
Gyimesbükk
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.