Folkrádió

2019. május 18-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Béres vagyok részes
Türei Lengyel László
Türe
Kalotaszeg
0:01
„Gejla tejle o khamoro” (cigány hallgató)
Patkoló László, Murka Elemér „Emino”, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
0:04
Eleki ţiganeasca
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
0:08
Pergetés
Danó Róza
Tarpa
Szatmár
0:09
Lapaľi Jaňička
Muzička
Terhely
Várnai völgy
0:13
„Domov chlapci, domov” (váľaný a do vysoka)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
0:16
Jaňik, Jaňik, čiri zbojňik /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
0:20
Madárka, madárka
Koczka Dénesné Hajdú Margit, Koczka Lászlóné Hócza Mária, Daradó Istvánné Tóth Margit, Hócza Józsefné Koczka Mária, Csíki Jánosné Jankó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
0:21
Vlah táncdallam
Söndörgő együttes
Észak-Szerbia
0:23
„Az Ipolyon megy a hadihajó” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
0:26
Kerekes
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
0:29
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
0:31
Fekete szárú cseresznye…
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
0:33
Örvend az ég vigassággal, dicséretekkel...
Sinkó János, Tari Rókus, gy.: Hankóczi Gyula
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
0:35
Urálás - hejgetés - mese: a kenyér útja
Tatros együttes
Moldva
0:38
A falu nótája
Moldován Dénes, Ursu Alexandru, gy.: Könczei Csilla, Teszáry Miklós, Vavrinecz András
Marosoroszfalu
Székelyföld
0:39
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
0:42
legényes
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László
Almás mente
0:44
Pilisszentkereszti szlovák népdalok
Ábrahám Brigitta, Jőrös Andrea, Orbán Johanna, Pál Eszter, Szerencsés Martina
Pilisszentkereszt
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:48
Jaj, de hosszú az éjszaka
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
0:50
Saldino nótája
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő, Ürmös Sándor
0:55
Pista bácsi, dudáljon kend
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
0:57
Legényes II.
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
0:59
Péterfia laktanyára
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
1:02
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
1:06
Bătuta
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
1:08
Menyasszonytánc
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:11
Mária, Mária
Antal Andrásné Demeter Julianna, Gyenge Istvánné Antal Amália, gy.: Dobszay László, Sárosi Bálint
Karcfalva
Felcsík
1:13
Kell ilyen bor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Lajtha László
Kőszeg
Észak-Dunántúl
1:18
Székely verbunk
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
1:21
Vendégkísérő
Szerényi Béla
1:26
Faluvégén egy kicsi házacska
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
1:27
Jár a kislány…
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
1:34
Gergelytánc
Legedi László István, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Klézse
Moldva
1:36
Gyimesi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Salamon Beáta, Berán István, Mohácsy Albert
Gyimes
1:44
Lehullott a Jézus vére
Lészpedi asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:46
Cigány csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
1:48
Danţ
Trifan Canaloş, Vasile Canaloş
Tartolc
Avasvidék
1:50
Vasilé (Rădoaia)
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Redojé
Moldva
1:56
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
1:57
A kis Jézus megszületett, örvendjünk...
Budai Ilona és tanítványai
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:58
Endre báró
Réti Imre, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
2:01
Somogyi dudamuzsika
Szűcs Szilárd
Somogy
2:05
Vendégség
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
2:16
Bekaszálták az árpát…
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:23
Koppan dió, mogyoró
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona, gy.: Kertész Gyula
Zsére
Zoborvidék
2:24
Lakodalmi borosnóták Gombosról és Doroszlóról
Csalóka együttes
Bácskai Duna mente
2:29
Vetélkedik egybe háromféle virág
Holecz Ferencné Gyepes Ilona
Alsóbodok
Zoborvidék
2:32
Horvát szamica-muzsika
Avar Panni
2:34
Bătută cu strigături
Costică Panţiru, Mihai Iordan, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, Jănică Panţiru, Gică Trifan, David Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
2:37
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
2:41
[Lejtet szeret a folyóvíz]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
2:42
Sokféle vőlegény
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Moldva
2:45
Vajdaszentiványi táncrend
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
3:02
Jaj de beteg vagyok
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
3:03
Dudaszó hallatszik
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
3:04
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
3:06
Amikor mennek a tyúk után
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
3:07
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
3:09
A kilencvenéves dalos…
Bolyszko Imréné Tamás Piros, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
3:12
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:20
Szlovák csárdás
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
3:23
Kömös keservese és legényese
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
3:27
Körül fodros a szoknyám
Faragó Piroska, Faragó Matild, Faragó István, Faragó Rudolf, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
3:29
A vadgalamb... régi széki nóták
Tintér Gabriella, Jánosi András, Túri András, Kiss Csaba
Szék
Észak-Mezőség
3:36
Fetioreşte des
Gábor János "Albu" bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Fejérd
Kolozs vm.
3:40
Ardeleana
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
3:42
De szép kocsi, de szép ló van benne
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
3:43
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
3:53
Zsidó lakodalmi énekek és táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
4:02
Széki
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Szék
Észak-Mezőség
4:25
Édesanyám, hol van az az édes téj
Büszke Kocsis Miklós, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
4:26
Füzesi dalok
Fiastyúk
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:32
Halotti ének
Caroli Tuli, Remus Borzaşi, Babuţ Covaci, Carol Covaci, Cornel Bumb, gy.: Wim Bosmans
Mocs
Kolozs vm.
4:36
Mátyusföldi hangulatok
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Mátyusföld
4:44
János bíró kincsem
Csoport, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
4:44
Cesta hore, cesta dolu /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
4:48
Szökős és sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
5:03
Mind azt mondják az irigyek
Hideg Anna, Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:13
Kertëm alatt tele van ibolyával.
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Kiss Lajos
Sárvásár
Kalotaszeg
5:14
Bújdosik a darumadár
Berecz András
Kutasföld
5:16
purtata
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
5:18
Mokányos kettős
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
5:20
A nagy utcán végestelen végig
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
5:22
Magyarszováti furulyamuzsika
Csík zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:28
Valcer
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:32
Katonakísérő
Békés Banda
5:38
Rigmus
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:39
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
5:41
Bătută (învârtită deasă)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
5:45
Forgatós
Zengő együttes, Szokolay Dongó Balázs, Balogh Kálmán
5:50
Téli zöld, téli zöld
Malagyi Emilia, gy.: Vikár László
Nyitraegerszeg
Zoborvidék
5:53
Elmegyek a hegyek közé lakni...
Kulcsár Annamária
Hegyköz
5:54
colindă
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Váralmás
Almás mente
5:55
Keserves, hajnali és szapora
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Havasréti Pál
Kalotaszeg
6:04
Arass, rózsám, arass
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
6:04
Házunk előtt csörgedezik egy patak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
6:08
Udvardi menyasszonytánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Udvard
Vág-Garam köze
6:09
Kapuvári verbunk, szili karéj és friss
Bakator, Jeremiás Lajos
Rábaköz
6:16
Kisétálék kis kertembe
Kotyor Balán Mihályné Bálint Erzse, Gyepes Mártonné Bálint Bori, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Klézse
Moldva
6:19
Két moldvai dal
Szórádi Rozália
Moldva
6:22
Nem idevaló születésű vagyok én” – Szépen úszik a vadkácsa a vízen” (csárdás) – „Pengetős csárdás” (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
6:26
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Nyisztor Ilona
Moldva
6:29
Szőke vize ja Tiszának
Mérla János, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Visa
Belső-Mezőség
6:31
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
6:36
„Káposzta, káposzta” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
6:37
A kert fenekibe egy körtefa alatt
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
6:38
(Szépen hasad a hajnal)
Pozsik István, gy.: Sárosi Bálint
6:39
Meg kell a búzának érni
Dobroda zenekar, Fekete Antal
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:46
De-a lungu, pe loc, învârtita
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
6:55
Kiskun legényes
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Molnár Pál, Barcza Zsolt, Szabó János, Varjassy László, Keller Dániel
Kiskunság
6:57
Sógoromék paszujt főznek (táncnóta)
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
6:59
Ipoly-menti dudazene
Istvánfi Balázs
Ipoly mente
7:02
Bujdosik az árva madár
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
7:03
Babám háza elõtt áll egy magos nyárfa
Balogh Sándor, Gál János
Kisújszállás
Nagykunság
7:04
Hüdintés
asszonyok, férfiak, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok
Gyimes
7:05
Szatmári oláhos és csárdás
Raizer György
Szatmár
7:08
verbunk
Pap Sándor, Fórai Mihály, Oltyán István Attila, Siklódi Károly, Fogaras József, gy.: Kelemen László
Nyárád mente
7:10
Éjfél után három az óra…
Boglya együttes
Őrség
7:12
Jaj, de szennyes a kötője
Varga Istvánné Bálint Klára, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kémer
Szilágyság
7:13
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
7:19
Mărgineanca de la Flămânzi
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
7:23
Gute Nakht/Bney Heykhlo
Budowitz
7:26
Szávics Milos volt az a vezér
Balázs Pipac Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
7:27
Dudatánc
Zengő együttes
7:33
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
7:35
Hajnallik, hajnallik
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
7:37
Feleségem olyan vagyon
Ambrus Ferenc, gy.: Tari Lujza
Farcád
Székelyföld
7:38
Szűnjék meg bánattól...
Berka együttes
Moldva
7:42
korcsos
Boca Georghe, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
7:45
Dudacsárdás
Kalamajka együttes
Őrség
7:49
Haj, de a bakonyi nagyerdőbe; Sej, Bíkíscsabán de végigmenni nem lehet; Jaj de, zotar mange pe majora; Vale, ko marel to udar
Középkorú cigány nő, Lakatos Lajos "Rudi", Kolompár Péter, gy.: Bari Károly
7:57
Joj, ktože to fujerá, v Detve pod Pol­anou
Roman Malatinec
Gyetva
Polyánhegyalja
7:59
La moara (malomutánzó román forgatós)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
8:01
Zdrobuleánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
8:02
Bibliási Panna, Panna
Juhász Erzsébet, gy.: Kerényi György, Kertész Gyula
Hernádkak
Zemplén vm.
8:03
Vármegyés
Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:13
Kacsingatós
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
8:15
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
8:19
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:21
Lakodalmas (Kürt)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Csendes Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
8:26
Bujdosik az árva madár
Stefán István, gy.: Balogh Sándor
Sajószöged
Borsod vm.
8:27
Decsi verbunk
Berta Alexandra
Decs
Sárköz
8:29
Bura termett nekem a nyirvaji határ.
Magyar György, gy.: Vargyas Lajos
Vaja
Nyírség
8:30
Pál Pista bácsi nótája
Fehér Zsombor
Tereske
Nógrád vm.
8:32
Keserves
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
8:36
Új pár beköszöntése; Megkötötték nékem; Réten, réten; A csizmámon nincsen kéreg
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Sára Gábor
Tura
Galga mente
8:38
Haj, haja, mégis haja
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
8:39
Bodonkúti hajnali
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Bodonkút
Kalotaszeg
8:44
Három a tánc mindhalálig
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
8:45
Gömöri muzsika
Hegedős zenekar
Gömör
8:47
Édesanyám sok szép szava
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
8:48
Szánkón viszik a menyasszony ágyát; Vőfély hívogatója; Sej, liba, liba
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Tura
Galga mente
8:52
Héjsza
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
8:57
Nagysajói ritka legényes és lassú
Kabala Zenekar
Nagysajó
Sajó mente
9:01
Ősszel érik babám a fekete szöllő
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
9:02
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
9:08
Cigány soron nem merek eljárni
Batyi Edit, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
9:08
Három tánc Felcsíkból
Dobroda zenekar
Csíkjenőfalva
Felcsík
9:14
Nálatok nálatok letörött az ágyatok
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
9:15
Csallóközi és szigetközi dudazene
Juhász Zoltán
Komárom vm.
9:18
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
9:20
Horile pe asta lume... - Máramarosi román népdal
Bárdosi Ildikó
Máramaros
9:22
Hejde, betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Mező Judit
Füzesabony
Heves vm.
9:23
A csapláros balladája…
Sebők Lívia
Őrség
9:26
Gyors csárdás
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
9:27
Haragszik a rózsám anyja...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
9:32
Vasárnap bort iszunk
Hacskó József, gy.: Olsvai Imre, Szöllős Sándor
Csucsom
Gömör
9:34
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
9:37
şebeş
Boca Sorin, Vinca Shershe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Nyárádtő környéke
9:39
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Farkas Zoltán "Batyu"
9:42
Tizenkét kőmíves összetanakodék
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
9:45
Magyarpalatka
Üsztürü, Nagy Zsolt
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:50
Karikázik az úton egy pogácsa...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
9:52
Hármat tojott a fekete kánya
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:55
Kicsi madár hogy tudsz élni
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:56
Mátyás király török indulója
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Belső-Somogy
10:01
Kicsi tulok, nagy a járom
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:02
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
10:05
Losar, Petruš
Bódi Mária
Kék
Nyírség
10:06
Betyárgyerek az erdőben
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
10:08
Asztali nóta
Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
10:11
Joj, všetci sa valasi
Karol Kočík
Polyánhegyalja
10:13
Rózsát ültettem a gyalogútra.
Balogh Ilona, gy.: Halkovics János
Gyöngyöspata
Heves vm.
10:14
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
10:17
„Keť sa hora rozvíjala, hojaja” – „Rozkvitajú zelenie jahody” (dvojkročka a koleso)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
10:22
A falba épített asszony balladája
Bárdosi Ildikó
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
10:29
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
10:29
Húzzad, cigány, mindaddig
Dobroda zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:36
Jártatós (csárdás) és korcsos
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
10:45
Belts - zsidó köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
10:48
Ha még ëgyszër húszesztendős lëhetnék
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
10:50
Él a magyar, áll Buda még…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
10:53
De botă (Botos tánc)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Cserged patak mente
10:55
Bogártelki keserves és hajnali
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
11:00
De szeretnék páva lënni
leányok, gy.: Kodály Zoltán
Karád
Somogy
11:00
Ugrálós, verbunk és friss
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Perkáta
Fejér vm.
11:06
Istenem, országom
Ulmann Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
11:07
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
11:09
Katonanóták
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
11:12
Hull a szilva a fáról / Megházasodtam, te Miska
Fiastyúk
Felcsík
11:14
Megy a nap lefelé
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
11:15
Megyek az úton lefelé
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
11:18
Kuruc Kassa felől
R. Kovács József, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Csökmő
Körösök vidéke
11:18
Bajai csárdások és mars
Márványos Tamburazenekar, Szabó Dániel
Baja
Bácskai Duna mente
11:22
Ifjúságom szomorúfűz ága
Székely Ferenc, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:25
Šošovička, hrášok /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
11:29
Jobbágytelkén nevelkedtem
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
11:29
Piros alma delelőre
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
11:33
Botostánc
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
11:36
Mégsem leszek
Vatai Barbara, Gera Attila
Jobbágytelke
Marosszék
11:40
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:42
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:45
Gyors tánc (az udvarban)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
11:47
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
11:51
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
11:52
Fehér László
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
11:56
Ez a birka nem akar itt legelni
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:58
Cigány halotti virrasztó Varga Ferenc Csipástól
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
12:04
Nem anyától szültem
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
12:05
Mikor a szolgának...
Téka együttes
Kalotaszeg
12:07
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
12:16
Húzzad Árus!
Bakator, Jeremiás Lajos
Méra
Kalotaszeg
12:22
Elmegyek, elmegyek
Berecz László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
12:23
Arra alá a Baranya szélen…
Boglya együttes
Őrség
12:28
Sebes forduló (vastaghúros)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
12:31
Sajói sebes
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
12:34
Így szoktunk mulatni!
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
12:39
Virrasztó énekek
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
12:47
Tunná róla
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
12:47
Slovenská muzika. Itthon - és otthon
Kóborzengő
Gyetva
Polyánhegyalja
12:50
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
12:51
Menyasszonybúcsúztató
János Hajnalka
Nagyrozvágy
Bodrogköz
12:55
Nem vagy legény, icca csuhajja
Balogh Sándor
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:56
Kettős jártatója
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
12:58
Jóska, poloska
Balázs Julianna, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
12:58
Köszönöm anyám, hogy fölneveltél
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:59
Lyányom, lyányom, lyányomnak se nevezlek
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
13:01
Csongorádi gulyáslegény - Csongrád megye
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
13:05
Esik az eső, fúj a szél
Iszály József, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
13:06
Átkozott szerelem
Ivánovics Tünde, Dvorácskó Szebasztián
Szék
Észak-Mezőség
13:09
Arató nóta
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:11
103-as
Méta együttes
Szatmár
13:15
Egyszer egy királyfi
Katona Józsefné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
13:18
Vendégkísérő
Szerényi Béla
13:24
Fehér fuszulykavirág
Demeter Sándor, gy.: Endrődi Judit
Csíkborzsova
Csík vm.
13:26
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
13:28
Sej, ha bemegyek Eger városába
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
13:30
Ej, pištaluočka moja /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
13:31
horea mortului
Varga Anna, Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
13:34
Ne hagyd abba
Dűvő zenekar
Rimóc
Cserhát
13:39
Csókolom a kezed
Középkorú magyarcigány férfi, gy.: Bari Károly
Györgytarló
13:40
Az elcsalt feleség balladája
Kerezsiné Kulcsár Annamária
Magyarcsügés
Gyimes
13:47
bărbunc; verbunk
Hârleţ Ioan „Nucu”, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
13:49
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
13:52
Huccs ki disznó a berekbe
Kiss Imre, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
13:53
Magyarbecei öreges csárdások
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
13:56
Vastaghúros akasztós
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
13:59
Várni, várni, de sokat kell várni
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
14:01
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazekas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:04
Lassú magyar és friss
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Sopron
Észak-Dunántúl
14:08
Cigány csárdás és szökő
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
14:16
Édesanyám is volt nékem
Dalos Csilla
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:18
A bácskai Tisza mente dalai: A zentai kaszárnyára; Szép Moholy körül van; Túl a Tiszán learatták
Magó István, Denkovics Ferencné Lajkó Júlia, Gödér Mihály, Varró Imre, Pördi Ferenc, Pördi Zoltán, Balog György, gy.: Bodor Géza, Burány Béla
Bácskai Tisza mente
14:22
Amott láttam egy szép kerek parlagot
id. Novák Pál
Palócföld
14:24
Aki kurva akar lenni (dudanóta)
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
14:25
Lassú cigánytánc (akasztós); Szászka; Ritka csárdás; Összerázás; Sűrű csárdás
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:38
Gyere ki szivem
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
14:39
Megjövendölve volt régen
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:40
kecskenóta
Copán György "Gyukus", gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
14:41
Rókatánc
Fakutya zenekar
14:44
Gólyát látok, szerencsét találok
Kerekes Jánosné Griczi Zsófia, gy.: Borsai Ilona
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
14:44
Igaz szívű szerető
Kovács Nóri, Makó Péter, Barcza Zsolt
Nyíradony
Nyírség
14:50
Dinaintea raiului…
Csorba János "Lulu", Csengettyűs Sándor "Bunyu", gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
14:51
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
14:56
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy 
Nagy Andrásné Bali Kati, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
14:57
Ma karácson napja nyárba esett vóna
Nyisztor Ilona
Moldva
14:57
Korobjászka
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
14:59
Verbunk
Kalamajka együttes
Szatmár
15:03
Csicsis, baba, hejje, baba
Tóth Péterné Török Teréz, gy.: Békefi Antal
Felsőmarác
Észak-Dunántúl
15:03
Kis Jézus köszöntő
Méta együttes
15:08
Juhászálom
Oláh "Dili" Dezső, gy.: Agócs Gergely, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Királyhelmec
Bodrogköz
15:12
Lassú és friss csárdás Pimaszéktól
Szeredás együttes
Abaújszina
Cserehát
15:19
Táncdallam
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
15:21
Bojtár volt a nagyapám
Bárdosi Ildikó
15:27
Aoči, oči, čierne oči; Keď sa hora rozvíjala; Rozkvitajú zelenie jahody
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
15:31
Fényes fegyvert az oldalamra
Virtus együttes
Rimóc
Cserhát
15:38
Széles a Duna, keskeny a partja
Bányi Antalné Recika Teréz, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
15:39
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás (Fehér fuszulykavirág)
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
15:43
Szabad a madárnak ágról ágra szállni
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:44
Szaporán!
Pál István "Szalonna", Pál Lajos, Unger Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kolozsvár
Kolozs vm.
15:49
Szép a rozmaringszál egy csokorba
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
15:51
Far Der Kale/Novi Sacz Sirba
Budowitz
15:52
Margaretta
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Vajasd
Enyed vidéke
15:53
Elment a hó a hegyekről...
Lehőcz Diána
Gyimes
15:54
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál "Sípos", gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
15:55
Nyelu
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:57
Sűrű magyar
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:00
Szépkenyerűszentmártoni dalok Lajtha László gyűjtéséből
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
16:05
Kimentem a hegyre
Gergely András "Zsüke", gy.: Halmos Béla, Kallós Zoltán, Németh István, Paksa Katalin
Türe
Kalotaszeg
16:07
Korcsos
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
16:19
Szombaton este nem jó citerázni
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
16:19
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
16:28
Mint a fü, megszáradnak
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos
Szenna
Dél-Dunántúl
16:30
Kicsi csillag, ha leesik
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
16:33
Ajsa romanja mange kampel – Akor e čaj barikanji
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
16:37
Száraz dió
Zengő együttes
16:42
Ha folyóvíz volnék
Lőrinc Antalné Nyisztor Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
16:43
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
16:49
Táncházi muzsika: lunga, aprózó, cigányos, erdélyes
Botás György, Botás Pál, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
16:52
Sebes magyaros (élő felvétel)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
16:58
Diófának három ága
Prezsmer Istvánné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gyergyószentmiklós-Háromkút
Csík vm.
16:59
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
17:06
Sűrű magyar
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
17:08
Rózsám a lovát keresi / Neki Kolozsvárnak
Egyszólam együttes
Somogy
17:11
Tizenhat esztendős korába férjhez ment a Lukas Kata
Bacsó Benőné Herczeg Judit, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:12
Egy menyasszonyé
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Mester László, Doór Róbert
Szék
Észak-Mezőség
17:20
Turca (kecskemaszkos téli népszokás dallamai)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
17:21
Kalotaszeg
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Méra
Kalotaszeg
17:31
Végigmegyek Kosteleken, benézek egy
Váta Demeterné Fekete Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
17:32
Gerlemadár szerelmével
Enyedi Ágnes, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Doór Róbert
Buza
Észak-Mezőség
17:38
Legényes táncok: bărbunc rar, iute, mai repede
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
17:43
Népszerűtlen népzene
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
17:46
Minden ablak alatt
Faragó Piroska, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
17:49
Széki lassúk
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
17:53
„Na zelenej lúke kopa sena” (svadobná)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
17:56
Virágének
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza
Bogártelke
Kalotaszeg
17:59
Tavaszi szél utat száraszt
Ádám Maric, Czompó Kati, Horváth Kati, Jenesel Teréz, Horváth Maric, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Lujzikalagor
Moldva
18:00
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
18:03
Tirnaveana
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:09
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
18:10
[Csütörtökön virradóra]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
18:11
Az én babám fürjmadár
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:19
Szilágysámsoni névnapi köszöntő
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
18:24
Keserves, legényes és szapora Nonika Miklós kalotaszegi prímástól
Méta együttes
Kalotaszeg
18:29
Ahány embert meg-megvágok
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
18:31
Fáj a lábam, mert feltörte a csizma
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
18:32
Román katonakísérő
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
18:34
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
18:38
Fejér László lovat lopott
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
18:41
S ahol én elmegyek
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
18:43
Balázstelki viola (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
18:43
Kutasföldi: Csárdás
Ökrös együttes
Kutasföld
18:52
Én vagyok a vármegye zsandára
Tóth Istvánné
Nagyhalász
Nyírség
18:53
Ne csicseréssz
Palya Beáta, Szokolay Dongó Balázs
Somogy
18:59
Nagyfentősi táncdallamok
Gheorghe Negrea, Sorin Negrea, Valer Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Nagyfentős
Szatmár
19:05
Lassú és szapora
Téka együttes
Kalotaszeg
19:11
Kőmíves Kelemen (folytatás)
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
19:13
Délvidéki dallamok
Klopp Katalin
Bácskai Duna mente
19:17
Ruszászka
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
19:20
Feljött immár
Zengő együttes
19:24
Körtéfa, körtéfa
Juhász Józsefné Kádasi Borbála, gy.: Kiss Lajos
Ipolyvisk
Ipoly mente
19:25
Tűz lángja
Csürrentő együttes
Moldva
19:32
Féloláhos
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
19:33
Mimikino kolo
Vujicsics
Mohol
Bácska
19:36
Zavaros a Tisza
Finta Istvánné Gaál Mária
Gímes
19:39
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
19:43
Népdal énekelve, levélsípon, furulyán
Bagoly József, gy.: Sárosi Bálint
Sáránd
Körösök vidéke
19:45
Nem úgy van most, mint volt régen
Muzsikás együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:50
Három kenyér, hat kemence...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:53
Gergelytánc
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
19:55
Bőrkesztyű, szőrnadrág
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
19:56
Az útonlevőké
Papp István „Gázsa”, Major Levente, Pál István "Szalonna", Szász József, Demeter Erika, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Csávás
Felső-Vízmellék
20:04
Betlehemnek pusztájában
Székely Ferencné Dubaj Mária, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
20:05
Keserves, doina és învârtită
Palló zenekar
Kalotaszeg
20:12
Csárdás és magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
20:23
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
20:35
Hová mégy te kisleány
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
20:37
Csipás Feri emlékére: Halott mellett való keserves virrasztóban, halotti mars és hajnali
Szeredás együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
20:46
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
20:55
Így hozta az idő; melegföldvári rikoltozás
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
21:02
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
21:03
Ahol keletkezik…
Debreceni Regösök, Molnár Miklós
Dozmat
Vas vm.
21:07
cigánytánc; joc de început
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
21:08
Moldvai dedoi, hora és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar, Szlobodan Vertetics
Temelia
Moldva
21:13
Elindult a koca 
Simándi Sándor, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
21:13
Öves és kezes
Szabó Attila, Horváth Attila
Moldva
21:17
Pista bácsi, János bácsi
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
21:19
Kossuth lova megérdemli a zabot
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:22
Pásztorok, pásztorok
Szabó Ferenc, gy.: Nagy László, Szécsi Margit
Felsőiszkáz
Észak-Dunántúl
21:25
Cigány katonakísérő
Balogh Melinda, Barcza Zsolt
Méra
Kalotaszeg
21:27
kontyoló nóta
Tavasziné Héner Mária, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
21:28
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
21:36
Kicsi madár, milyen fenn szállsz
Tankó Anna, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
21:37
Bonchidai muzsika
Táltos együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:41
Hej, pomaly ovečky
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
21:44
Lóra, csikós, lóra
Zsikó Zoltán
Cekeháza
Abaúj-Torna vm.
21:48
Rab vagyok, rab vagyok
Káplár János, gy.: Seemayer Vilmos
Berzence
Dél-Dunántúl
21:49
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
21:52
Árvátfalvi ugró
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
21:54
Kezes
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
21:57
Valamennyi rózsabimbó...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:59
Kapitány Úr
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:07
Porka és hétlépés
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
22:11
Poskocice Kolo
Vujisics, Söndörgő
22:15
Én is voltam, mikor voltam
Maneszes Mihályné Szabó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:16
Az ürögi halastóba
Pirkadat Énekegyüttes
Felsőireg
Sárköz
22:21
Kezes
Hodorog András, gy.: Németh László, Sámsondi Gergely
Klézse
Moldva
22:25
Gyimes
Nyitrai Mariann, Moldován Horváth István, Szász Lőrinc
Gyimes
22:31
Kit a nyáron két karomval kerestem
Nyisztor Bertalanné János Rozália, gy.: Lázár Katalin, Németh István, Vikár László
Székelykeve (Majos)
Dél-Bánát
22:33
A szennai templomba
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Nemespátró
Dél-Dunántúl
22:38
A hegyesi csárda előtt
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc
Aklihegy
Ugocsa vm.
22:41
Megkötötték nékem
Szerényi Béla, Kóta Judit
22:46
Áldja meg az Isten
Gáspár Péterné Fodor Sári "Novaji", gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
22:48
Ketten
Dűvő zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
22:53
Amott legel, amott legel, amott legel hat pejcsikó magába­...
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
22:57
Mamikám - gyimesi cigánycsárdás
Szeret együttes
Gyimes
23:00
Én es voltam, mikor voltam
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
23:03
Sudridom
Galiba zenekar
Mezőföld
23:06
Párnástánc
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
23:07
Keserves és csárdás - Zerkula János emlékére
Heveder
Gyimesközéplok
Gyimes
23:12
Elindultam a patakon lefelé
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
23:13
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
23:21
Invirtita, hategana
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
23:27
Gyalui verbunk és legényes
Matokabinde
Kalotaszeg
23:31
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
23:32
Bakonyerdő
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
23:39
Verbunk és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
23:42
Ez a kis Lészped
Csoba Kármen
Moldva
23:44
Megszületett a rég várt Messiás
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
23:45
Zelen orah
Rece-fice
23:47
Lefeküdt a gulyám
Tóth János
Berzéte
Gömör
23:49
Pakurár, pakurár
Róka Márton, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Trunk
Moldva
23:51
Kezes
Legedi László István
Moldva
23:53
Hallgató és csárdás
Csík zenekar
23:57
S lelelele lele nene
Bodor Györgyné Tankó Berta, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.