Folkrádió

2019. június 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Verbunk (magyarországi), Kedves Árpád bácsi tánca, orosz zsuka
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:05
Lassú verbunk
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
0:08
Magyarország Nagyasszonya
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
0:10
Szëgén legén vótam
Hanklis Ilona, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesbükk
Gyimes
0:11
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
0:16
Cepper
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:22
Élem világom; Kereken forogva
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
0:28
Volt énnékem pénzem, elástam
Miklai Mihály, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
0:29
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
0:34
hosszúhavasi héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
0:35
Olafská
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj, Pavol Bako
Krivány
Sáros vm.
0:37
Nem használ a, nem használ a kövesút az ökörnek; Édesanyám, ha megunt ke tartani
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
0:38
Árgyelánka
Tatros együttes
Moldva
0:44
Édesanyám nem bírok elaludni
Hatvani István, ismeretlen tekerős, gy.: Kerényi György
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:46
Kettős jártatója
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
0:51
Hosszú asztal körül
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
0:53
Hazám, hazám
Herczku Ágnes, Fábri Géza
Moldva
1:01
Lakodalmi asztali nóta hajnalban
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
1:02
Víg óra
Zengő együttes, Szokolay Dongó Balázs
Gyimes
1:07
Mikor gulásbujtár voltam
Varga Pál, gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
1:08
Darutollas kiskalapom
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
1:10
Nem ám az az asszony
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
1:12
Nóta és dzsessz
Búzaiak és az Eszterlánc
1:14
Búzaszemet szed a galamb
Fazekas Péterné Deák Vilhem Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:15
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
1:17
Magyar menyasszonykísérő és Rákóczi-mars
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
1:21
Dudanóta
Horsa István
Mezőkövesd
Északi peremvidék
1:23
Úgy fáj az én árva szívem
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
1:24
Küküllőmenti táncmuzsika
Jártató zenekar
Maros-Küküllők vidéke
1:27
Keservesek
Pulika János, Zerkula János, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
1:34
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
1:37
(Még a búza ki se hánta a fejét)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
1:40
Hallottátok-e már hírét, Szabó Jóska legénységét?
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
1:40
Pásztorok, keljünk fel
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
1:43
Aranyalma
Vladár Károly, Bognár Szilvia
1:46
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
1:48
Floricsika
Öves együttes
Klézse
Moldva
1:50
asztali nóta
Szabó Károly, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
1:51
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
1:58
Erdélyes lassú zenekarral
Kristóf Vencel bandája, gy.: Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
2:00
Kopogós csárdás
Téka együttes
Kalotaszeg
2:05
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:08
Învîrtită de la Telciu
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
2:10
Balog Józsi mit gondoltál
Páll István Péterné Lupás Anikó, gy.: Kallós Zoltán
Oláhcsügés-Apahavaspataka
Moldva
2:12
Pál István nótái
Lehőcz Alexandra
Tereske
Nógrád vm.
2:15
Jocul zestrei
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
2:17
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
2:19
Haj révész révész magyar ifjú révész!
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:20
Katonadalok
Ecsedi Petra, Nauner Agárdi Éa
Szatmár
2:29
Székelyverbunk
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
2:32
Nyílik az égnek ragyogó sugára
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Csávás
Felső-Vízmellék
2:35
Ha foljóvíz volnék bánatot nem érnék
Lőrincz Antalné, Nyisztor Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
2:36
Keresel
Öves együttes
Klézse
Moldva
2:39
Cântec de dragoste: Dă-mi Doamne şi nu-mi da mult
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
2:49
Tudod, rózsám, mit fogadtál
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:53
Új esztendő, vígságszerző
Kenyeres Imréné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
2:54
Féloláhos
Mezei Levente "Leves", Molnár Miklós, Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
2:56
Medvetánc furulyán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
2:58
Édesanyám, miért szültél a világra?
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:03
Tizenkettő, tizenhárom, tizennégy...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
3:05
Duó
Fekete Borbála, ifj. Gelencsér János
Moldva
3:10
a. Édesanyám mondta nékem – b. Lapi, lapi
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
3:12
Ha megunom aranyos életemet...
Hajdú Kinga, Hetényi Milán
Somogy
3:14
Ot kostola do mlina
Szielnici énekcsoport
3:17
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
3:22
purtata
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
3:23
Megyek az úton lefelé
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
3:30
Arrul alól kéken beborult az ég
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
3:32
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
3:35
Matca Neajdovului
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
3:36
Román forgatós
Hírös zenekar
Szucság
Kolozs vm.
3:41
Holnap reggel raportra vagyok írva
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
3:42
Kánai menyegző - Tápé
Magyar Tekerőzenekar
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
3:44
legényes héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
3:45
Fecioresc din Fizeşul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
3:47
Édesanyám sok szép szava
Répai Andrásné Randliszek Rozália, gy.: Borsai Ilona, Vikár László
3:49
Szatmári csendes, csárdás és friss
Tükrös zenekar
Szatmár
3:56
Fekete gyűrűfa sátor
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
3:57
Sudridom
Galiba zenekar
Mezőföld
4:00
Az elrabolt leány (Anyám, édesanyám...)
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
4:02
Chassid lakodalmi táncok
Muzsikás együttes
4:07
„Besütött a nap a báró ablakán” (hallgató, csárdás és friss csárdás – juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
4:13
Năcăjitu-i omu, Doamne
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
4:17
Szépen úszik a vadkacsa a vízben
Szakolczay Bertalan, gy.: Szánthó Erzsébet, Németh István
Taktaszada
Zemplén vm.
4:19
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
4:21
De strigat cătane
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
4:26
Újra Kürtön
Dobroda zenekar, Szabó János
Kürt
Vág-Garam köze
4:31
Gyermekjátékok
Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
4:34
Széki lassú
Ifjú Muzsikás
Szék
Észak-Mezőség
4:38
lassú csárdás
Antal Árpádné Zilaji Rozália, gy.: Szalóki Ágnes
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
4:39
Parola
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
4:41
Jaj Istenem de nagy baj a szegénynek
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
4:43
Dievča, dievča, čože to máš
Ľubomír Tatarka
4:45
Asztali nóta, csárdás, cigánycsárdás
Horváth Elek, Ponci Gyula, János Ötvös
4:53
A juhoké
Dsupin Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
4:56
(Csak titokba, csak titokba akartalak szeretni)
Nagy István, gy.: Sárosi Bálint
4:57
Sok szép napot éjszakával
Agócs Gergely
Osgyán
Gömör
4:59
Kecskekeresés
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:01
Magyarbecei dalok
Fiastyúk
Magyarbece
Enyed vidéke
5:06
Už je deň už je deň
Vichodnai énekcsoport
5:08
Vékony János nótái
Szokolay Dongó Balázs
Mezőkövesd
Borsod vm.
5:11
Csordapásztorok – Szent István vértanú éneke – Szent István vértanú éneke – Ó Szent István, hát még alszol-e (köszöntő)
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
5:19
Szántok, vetek
Antal Szende Mária
Gyimes
5:21
Elindultam este guzsalyasba
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
5:23
Bújdosik az árva madár
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
5:28
Elindultam szép hazámból / Azért adtam három pengőt
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
5:31
Beteg vagyok s e szerelem betegje
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
5:34
Nyissátok fel ajtótokat, hív keresztények!
Kardos László, gy.: Dömötör Sándor, Jámbor Márta, Pesovár Ernő
Hahót
Dél-Dunántúl
5:35
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
5:39
Menet a lakodalmas házhoz
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:40
Meghalt szegény Koza Gyurka
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
5:42
Debrecennek van egy vize
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
5:43
Román kezes
Legedi László István
Moldva
5:46
Serkenj fel álmodból
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
5:48
Legényesek
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
5:55
Kósteleki keskeny palló
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
5:56
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
6:01
Keserves
Zerkula János, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
6:02
Kárpáti zsidó táncok
Bartina, Kolozsváry Zoltán
6:07
Aci botot a kezembe
Talpas János
Rápolt
Szatmár
6:09
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
6:14
Dus IV. (Töltsd teli pajtás poharad)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
6:15
Katonadalok Tiszakarádról
Szeredás együttes, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Tiszakarád
Bodrogköz
6:22
Én kimenék küskertembe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
6:24
Eme kertbe egy nagy madár...
Guessous Majda Mária
Moldva
6:32
haidău
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
6:34
Sebes forduló
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
6:44
Sohasem loptam éltembe
Szerecán Mihályné Cigenás Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
6:45
Peter Klátik, čo si spravil
Roman Malatinec, Peter Konôpka ml.
Polyánhegyalja
6:50
Cigánycsárdás
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
6:52
Csütörtökön virradóra
Nagy Gábor
Palócföld
6:55
Körtéfa, körtéfa
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:56
Keresel
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
6:58
lassú csárdás
Boca Sorin, Vinca Shershe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
7:01
Hozzám nem jár senki
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Szék
Észak-Mezőség
7:07
Karácsony estéjén
Dezső József, Nagy István, Csete Árpád, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:09
Lassú csárdások: A) Gyün a rózsám a tanyáról B) Az én bús rózsámér­
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
7:12
Csárdás
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
7:13
S e kertembe
Táltos együttes
7:16
Ha bemegyek az ugorka kocsmába 
Deé Istvánné Zilahi Katica, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
7:18
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
7:21
Marosszéki
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
7:25
Halotti mars
Csík zenekar
Gyimes
7:26
Feketegyűrűfa-sátor
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
7:27
Forgatós és cigánycsárdás
Méta együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:31
Enyed felől, Brassó felől...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
7:36
Ó, Szent István
Berecz András
Moldva
7:39
Tizenhat esztendős korába férjhez ment a Lukas Kata
Bacsó Benőné Herczeg Judit, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
7:41
Román népzene
Csík zenekar
7:47
A derenki templomkertbe lányok állnak két sorjában
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
7:48
Hej, udvaromon kinőtt egy nagy eperfa
Havay Viktória, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:55
Kinek nincsen szerencséje
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:56
Széki dalok
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Szék
Észak-Mezőség
8:07
A pataki halastó, halastó
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Sárospatak
Bodrogköz
8:12
Garibaldi nóták
Kalamajka együttes
8:15
Azért élek-halok én
Máté Ibolya
Kölcse
Szatmár
8:17
Ördöngösfüzes 1966 - Ritka magyar
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:19
Suită din Mociu (Româneşte)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
8:24
Dupkaná a Potriasaná
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Rákóc
Zemplén vm.
8:27
Anyám éldes anyám
Dániel Ferencné, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
8:30
Nemespátrói lassú és friss csárdások
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
8:35
Báréi öreges tánc
Mácsingó György bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Báré
Belső-Mezőség
8:39
Gabalygós
Unger Balázs, Blaskó Balázs, Karacs Gyula, Pál Lajos, Pachert András
Marossárpatak
Felső-Maros mente
8:44
Arass, rózsám, arass
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
8:45
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
8:55
Legényes
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
8:56
Inaktelki kánta és szapora
Molnár Miklós, Mester László, Pénzes Géza
Inaktelke
Kalotaszeg
8:59
Bánom, hogy megházasodtam
Bartók Béláné Nahalka Julianna, gy.: Vargyas Lajos
Gömörhosszúszó
Gömör
9:00
Kettősök
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
9:04
Cigány lassú és friss csárdás
Molnár László "Kígyó", Seres Kálmán "Fütykő", Banya Sándor "Vidúr", Danyi István "Csucskos", gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla, Varsányi Ildikó, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Rimaszombat
Gömör
9:08
Vékony vászon lepedő
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
9:09
Hej, révész, révész, ifjú magyar révész
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
9:11
Az erdőbe
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Doboz
Körösök vidéke
9:17
Cîntec de dragoste: Inimioară cu dor mult
Gheorghe Moţoi, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
9:21
Baranyai horvát dallamok
„August Šenoa” Asszonykórus, Vizin zenekar
Dél-Dunántúl
9:24
A Vidrócki híres nyája
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Borsai Ilona
9:25
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
9:27
katonanóta
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
9:28
Înturnatu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
9:31
Arass rózsám, arass
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
9:31
Székely énektöredék a madéfalvi veszedelemről
Györfi Erzsébet
Hidegség
Észak-Dunántúl
9:33
Cseperegve esik az esõ
Kanczel János, Túry Ferenc, gy.: Mező Judit
Debrecen
Hajdúság
9:34
Válaszúti katonakísérő és verbunk
Tarsoly
Válaszút
Kis-Szamos melléke
9:41
De magos a Ferenc-akna teteje
Di Giovanni József, gy.: Kiss Lajos
Várpalota
Észak-Dunántúl
9:42
Asztali, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
9:52
Cigánytánc, lassú és sebes cigánycsárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:56
Dobos Gábor balladája
Berta Alexandra
Bihartorda
Körösök vidéke
9:59
Lóra, csikós, lóra!
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
10:00
Korcsos
Kóborzengő, Kneifel Imre
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
10:05
Kisújszállás körül van ibolyával
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
10:05
Elindula József, s a szép szűz Mária
Zsolczer Csilla
Moldva
10:07
Száraz fából könnyű hidat csinálni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
10:12
Igaz szívű szerető
Kovács Nóri, Makó Péter, Barcza Zsolt
Nyíradony
Nyírség
10:18
halotti mars; halotti mars
Lukács Lajos "Gamizsi", Didi István "Csuplika", Kozák József, Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Árendás Péter
Vízmellék
10:21
Sárközi táncok
Méta együttes
Sárköz
10:26
Ez a kislány alig tizenhat éves
Varga Károlyné Pál Ilonka, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
10:27
Sus î luna…
János Hajnalka
Méhkerék
Körösök vidéke
10:29
Román kalácstánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
10:31
Kolozsvár 2003
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Mihail Emil, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
10:37
Harangoznak Szebenbe, Szebenbe
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
10:38
Székely regölés és táncmuzsika
Méta együttes
10:44
Hej menyecske, menyecske
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:47
Gyors tilinkás
Legedi László István, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
10:49
Soha sem vétettem Szeben városának
Ádám István „Icsán”, Ádám István, Ádám Sándor, Szabó Varga György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
10:55
Öreges csárdás
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
10:59
Mi bratove v Zamutove, mi tromi
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
11:02
Asztali nóta, csárdás és korcsos
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
11:14
Lassú csárdás
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
11:15
Aludj el…
Écsi Gyöngyi
Pozsony-csákány
11:16
Lassú és csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:24
Nógrád megyei dudanóták
Kubinyi Júlia
Nógrád vm.
11:26
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
11:27
Kecskés
Öves együttes
Klézse
Moldva
11:30
Lassú csárdás, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:35
Bál Felsősófalván
ifj. Gelencsér János, Bacskai Balázs "Bakter"
Felsősófalva
Sóvidék
11:39
Bánat, bánat, be nagy bánat
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
11:41
Ha a babám mindig nálam volna…
Maczkó Mária
Galgavidék
11:47
Găina
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
11:47
Dübörög a sebes gőzös
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
11:49
Zavaros a Tisza
Hatházi Jánosné Szalonnás Etel, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
11:51
Kerek az én szoknyám alja
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
11:51
Lassú / Sebes / Szöktetős / Serény
Jobbágytelki Táncegyüttes
Jobbágytelke
Marosszék
11:55
Somogyi népdalok
Rutafa énekegyüttes
Somogy
11:58
Téli nyári laboda
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
11:59
Udaranje u sare
Vujicsics, Vizin Antus, Farkas Zoltán "Batyu"
12:05
Elvitte a víz a szappant (Háromugrós)
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
12:06
Hidegség
Fehér Anikó, Juhász Zoltán, Rakovszky György, Divald Borbála
Gyimes
12:09
Magyarózdi torony alja
asszony, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
12:10
Hej, pod mohutným Mníchom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
12:13
Táncdallam
Balogh József, Nyerges József, gy.: Olsvai Imre
Szőlőhegy
Somogy
12:14
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes, Berán István
Alföld
12:22
(Aki dudás akar lenni)
Banyák Pál, gy.: Martin György
Halászi
Moson vm.
12:23
Ketten a hegyen
Palya Beáta
12:26
Jocu-n sus
Nicolea Pitiş, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
12:28
Székely verbunk, lassú, ropogtatós
Dűvő zenekar
Szilágyság
12:33
De szomorú vagy lelkem
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
12:36
Kuss ki!
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
12:39
A visai Lovász nemzetség akasztós tánca
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
12:42
Nagypéntekre
Szerényi Béla, ifj. Szerényi Béla
12:44
Télön nagyon hideg van
Márton Istvánné Illés Katalin, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Dél-Dunántúl
12:44
Erdő, erdő
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
12:47
Verbunk
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
12:56
Betyárnóta
Vladár Károly, Istvánfi Balázs
Gömör
12:59
Kimenék a hegyre benézék lütőre
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
13:00
Volt két szép szeretőm / Nappal szemben letérdelek
Egyszólam együttes
Gyimes
13:07
Kovaľska
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
13:08
Ezernyolcszáznegyvennyolcban
Fábián Éva
13:10
Mikor a juhász bort iszik
Kiss Sándor, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Nagykörű-Csataszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
13:12
Bor, búza, gabona; Jó hírt pajtás mond nekünk; Betlehembe jer, pajtás
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Szabó Károly
Galgavidék
13:15
de strigat la găină
Cristea Susana "Patrus", Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
13:19
Nincsen csillag az égen
Méta együttes
Kalotaszeg
13:24
Amikor esznek a juhok
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
13:25
Szeretet próbája
Polgár Lilla
Bánát
13:29
Szökős
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:34
A borostyán apró kéket virágzik...
Forgács Zsuzsanna
Buza
Észak-Mezőség
13:36
Égszín pántlika
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
13:38
A nagy hegyi tolvaj
Nyisztor Ilona
Bogdánfalva
Moldva
13:41
Erdélyi lassú
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
13:43
Felkelék én jó reggel hajnalba...
Kiss László
Moldva
13:45
Háj tyingyom e pálinkúca
Gábor István, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
13:46
Magyarnemegyei muzsika
Életfa
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
13:50
Karácsony esti ének
Tímár András "Istváni”, Tímár Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
13:52
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:01
De szeretnék csillag lennyi az égen
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
14:03
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
14:06
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
14:08
Lassú magyar
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:14
Trade, gadžej, trade
Lakatos Imre, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
14:16
A Becsalfi Csárdában
Bakator, Jeremiás Lajos
Tura
Galga mente
14:22
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
14:24
Korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
14:36
Somogyiban van egy malom
Forián Kálmánné Vörös Netti, gy.: Vikár László
Szalafő
Észak-Dunántúl
14:37
Kiskálosi fenyves erdő
Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely
14:42
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
14:47
A molnár nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
14:53
Három kéve leveles nád
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:54
Sej, a zselyki határba
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán, Hajdú Kinga
Zsejk
Sajó mente
14:59
Hol háltál az éjjel, cönögemadár
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
15:00
Huszárverbunk és Sarkantyús
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
15:05
Amott van egy nagy ház
Szappanos Gyula, gy.: Olsvai Imre
Dernő
Gömör
15:07
Kiskunhalasi lakodalmas
Fondor zenekar
Kiskunhalas
Kiskunság
15:12
Népdal énekelve, majd furulyán
Melo József, Kosik Bertalan, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
15:14
Ej, most jövök Gyuláról...
Cerankóné Mihók Margit, Kocákné Mihók Jolán, gy.: Agócs Gergely
Magyarbőd
Abaúj
15:17
Gyenge rác menyecske II.
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
15:23
Éjféli csillag
Gömbszörp
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:30
baraboi
Boanţă Simion, Gârbuleţ Ion, gy.: Kelemen László
Békás vidéke
15:32
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
15:37
Pribylina Vavrišovo Svätý Peter Dovalovo
Ján Gajdoš
15:37
Kicsi madár, milyen fenn szállsz…
Kovács Nóri
Gyimes
15:39
Mezőzáhi cigány énekek, cigánycsárdás, csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
15:50
Bihari János: Táncnóták
Jánosi Együttes
15:54
Ezér a legényér
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
15:55
Doina - Adio puişor iubit
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:58
Előtte is, utána is… - legényes
Fodor Sándor "Neti", ifj. Fodor Sándor, Doduț Petru, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Bodó-Bán János
Györgyfalva
Erdőalja
16:09
A juhászok így élnek
Csalóka zenekar, Szerda András, Borsodi Ákos
Dél-Alföld
16:15
Elszaladt a siska disznó kilenc malacával
Tóth Imre, gy.: Együd Árpád
Kisbárapáti
Dél-Dunántúl
16:16
Lassú csárdás
Bekecs együttes
Somogy
16:24
Kontyoló
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
16:25
Bărbătescu
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
16:27
Mit nékem egy almát kétfele vágni
Loncsák János, gy.: Halmos István
Mikola
Szatmár
16:28
Bakanóták
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
16:35
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
16:37
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
16:41
Fáj a szivem, nem tagadom
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
16:42
Bodrogközi tánczene
Suttyomba zenekar
Bodrogköz
16:47
Cigánycsapás – „Nincsen nékem új ruhám”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
16:49
Kezes-Hora
Öves együttes
Moldva
16:53
Felmentem én a szekérre
Kis Sunyi Piroska, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
16:55
Cigány katonakísérő
Balogh Melinda, Barcza Zsolt
Méra
Kalotaszeg
16:57
Szeress, rózsám, csak nézd meg kit
Székely József, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
17:00
Cigány halottkísérők és legényes
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, gy.: Kelemen László
Kalotaszeg
17:07
Kimegyek a zölderdőbe
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
17:09
Este későn…(Galga menti muzsika)
Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola kamaraegyüttese
Galgavidék
17:14
V kalinovom lese; Pri Prešporku; Keď som išiou na vojnu
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
17:17
Régi somogyi ének
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Somogy
17:21
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
17:22
Sopron városa gidres-gödrös… (katonadalok)
Boglya együttes
Őrség
17:29
Szerba
Legedi László István, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
17:31
Füzesi dalok
Fiastyúk
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:36
Pápán a pápai polgárok
Németh Károlyné Papp Zsuzsanna, gy.: Borbély Judit, Borsai Ilona
Bezi
Észak-Dunántúl
17:37
Fáj a szívem...
Juhász zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
17:43
lassú csárdás
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
17:45
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
17:51
Sajgó Márton jó katona
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
17:52
Addig rózsám el nem veszlek
Balogh Sándor
Dél-Dunántúl
17:53
csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
17:56
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:57
Megüzenem a szeretőm anyjának
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:00
Szeret vize martján violát nevelnék
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Moldva
18:06
ceardaş
Varga László "Balog", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
18:08
Magyarózdi kajánkodó
Panek Kati, Bodzafa együttes
Magyarózd
Kutasföld
18:10
Mala som frajerä echt pltňíka
Sztankováni énekcsoport, Eduard Simo zenekara
18:11
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
18:13
Borzovai verbunk
Ulmann Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
18:14
Ritka és sűrű magyar, lassú és sűrű csárdás
Folt zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
18:19
Jaj, kedves férjem, kedves hű párom
N. Szabó Jánosné Kocsis Ilona, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Mákófalva
Kalotaszeg
18:21
Altató
Palya Beáta
18:25
învârtita
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Rézalja
18:26
Népdalok és rokon
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
18:30
Két éve már vagyis három
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
18:31
Feljött a nap szép fényesen
Kertész Mădălina
Moldva
18:35
Bulgarjászka / Lérem, lérem
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
18:36
Lassú és gyors verbunkosok
Jánosi Együttes
18:42
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
18:43
Keserves és lassú magyaros
Sárkányfű együttes, Molnár Miklós, Bárdosi Ildikó
Gyimes
18:47
Szálldogálnak már a fecskék
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
18:48
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
19:06
Béres vagyok, béres
Takács Istvánné Bozsoki Julianna, gy.: Pesovár Ferenc
Soponya
Fejér vm.
19:06
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
19:09
S ehol én elmegyek
Pálinkás Erzsébet, gy.: Németh László
Somoska
Moldva
19:11
Ritka magyar a XVIII. századból
Ifjú Muzsikás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:18
Csűrdöngölő
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
19:20
Cesta hore, cesta dolu /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
19:24
Lassú magyaros
Tímár Viktor, Karácsony Lázár, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
19:28
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
19:34
Ó életünk végórája
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
19:35
Tánczene
Csávás Attila, Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
19:40
Ha elmegyek, meglássátok (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
19:43
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
19:49
Olyat vágok háromfele...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:52
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
19:54
Fehér László lovat lopott (Ballada)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
19:58
Cigány asztali, cigánycsárdás és sebes
Suttyomba zenekar
Nagysajó
Sajó mente
20:02
Arass, rózsám, arass
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
20:03
Szászcsávási muzsika
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
20:09
Én felkőttem jó reggel hajnalba… (énekelt archaikus népi ima, karácsonyi ének)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
20:11
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
20:15
A juhász és a birkái
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
20:20
Bodonkúti hajnali
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Bodonkút
Kalotaszeg
20:25
Moravac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
20:27
Vasárnap bort inni...
Téka együttes
20:31
Lóra csikós, lóra, elszaladt a ménes
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
20:32
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
20:37
Héjsza
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
20:40
Jurelu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
20:42
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
20:43
A magyaroké
Ökrös együttes, Berecz András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:08
Primăvară, primăvară
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
21:12
Az elcsalt feleség balladája
Kerezsiné Kulcsár Annamária
Magyarcsügés
Gyimes
21:19
Készül a mennyország a gyászmennyegzőre
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
21:22
Beli buba, beli, beli
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:24
Sebes csárdás (egyes)
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
21:25
Badacsonyi kék hegyen
Gyenesdiási Dalárda, Kovács Géza, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
21:29
Ez a Péter a kordét előkészítette
Takács Jánosné Valter Erzsébet, gy.: Vikár László
Felsőbagod
Dél-Dunántúl
21:30
De-a lungu, de invirtit és hirtag
Üsztürü
Felső-Vízmellék
21:39
„Zavolám si, zavolám, cigáňa za kmotra” – „Štyri hodiny bili” (váľaný a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
21:41
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
21:44
Bőg a bárány az erdőbe
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
21:46
Tizenkét pont
Boglya együttes
Magyargyerőmonostor
Kolozs vm.
21:48
János-köszöntő
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
21:49
Când vii bade-n şezătoare
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
21:51
Viňiesli zme Murienu
Dubrvai énekcsoport
21:51
Szatmári oláhos és csárdás
Raizer György
Szatmár
21:55
Komámasszony eresszen fel az ágyraPiros Kancsó, piros bor
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
21:58
Amikor Ferikót siratták
Eszterlánc, Ripa Alexandru, Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
22:02
Máriát dicsérni hívek jöjjetek
Végh Menyhértné Borotvai Klára, gy.: Tari Lujza
Terpes
Heves vm.
22:03
Két víz közt
Papp László
Kiskunmajsa
Kiskunság
22:08
Szállj el, te fekete fecske…
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
22:10
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
22:13
Halotti ének; Ó te rettenetes keserű halál
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
22:16
Haj, Rákóczi!
Dsupin Pál
22:20
Hojna
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
22:21
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
22:28
Seregeknek szent Istene
Farkas Mihályné Mozga Franciska, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
22:30
Országúton
Havay Viktória
Moldva
22:31
Sebes
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
22:33
Régi katonadalok
Bakator, Jeremiás Lajos
22:40
Kerek erdő
Kreculy Antiné, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
22:42
Ne higgyünk a legénynek
Berta Alexandra
Galgavidék
22:47
Kolomejka és román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
22:57
Kalotaszegi román népzene: román ritka és sűrű legényes, román csárdás és szapora, invirtita és szapora
Ökrös együttes
Kalotaszeg
23:07
Búsulj szivem mert én sirok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse
Moldva
23:10
Erdélyi hajdútánc (1705 körül)
Barozda együttes
23:13
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
23:16
Somogyi rabének és kanásztánc
Égenföld együttes, Balogh Sándor
Somogy
23:20
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
23:21
Ördöngösfüzesi ritka magyar, párnástánc és sűrű magyar
Gázsa zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:25
Joc de nuntă: Hora bradului
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Andrei Dinu Ganea, Vasile Dinu, Ionel Stoica, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
23:26
Kertem alját Tatros vize kimosta
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
23:29
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:30
Szomszédok
Méta együttes
23:33
Betlehem kis falucskába
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
23:33
Lovas tánc
Legedi László István
Moldva
23:35
Kerek e szőlő levele
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
23:36
Gábriel arkangyal
Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
23:42
Sebes
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
23:44
De strigat din Mocod
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
23:46
Széles Tisza vize, keskeny palló rajta...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
23:49
Dudanóta dudán
Jankovics Imre, gy.: Sárosi Bálint
Csurgó
Belső-Somogy
23:49
Sebes forduló, csárdás és verbunk
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
23:55
Lányom, édes lányom
Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.