Folkrádió

2019. július 12-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kit a bánat megér
Demeter Panna-Katalin
Gyimesfelsőlok
Gyimes
0:02
Mezőzáhi cigány énekek, cigánycsárdás, csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
0:13
Csókai dallamok
Borsi Ferenc
Csóka
Észak-Bánát
0:17
Mentem Mérőből Mérőbe
Bertók Mihályné Bertók Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Vése
Dél-Dunántúl
0:17
Mulatónóta
Földesi András
Hidegség
Gyimes
0:19
„A becsali csárdába’, ecet ég a lámpába’...” (asztali nóta)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
0:20
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
0:22
Lányom, édes lányom
Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenyér
Dél-Dunántúl
0:24
Az oláh leány elvesztette a kecskéit
Fix-Stimm zenekar
0:28
karácsonyi kánta
Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Kelemen László
Magyarkirályfalva
Vízmellék
0:30
A Kossuth verbunkja és honvéd csárdás
Kalamajka zenekar, Agócs Gergely
Szatmár
0:35
Túl a vizen egy fa
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
0:36
Sebes
Szeret együttes
0:38
Azi e nor mâine-i senin
Dumitru Baicu "Cacurică", Gheorghe Anghel "Caliu", Gheorghe Manole, Gheorghe Fălcaru, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
0:46
Beragyognék hozzája
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
0:48
A Nád János Fenékbe van
Hosszú Lázárné Tóth Brigitta, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Somogyszentpál-Varjaskér
Dél-Dunántúl
0:50
Holtig bánom
Nyitrai Mariann, Bajzik Éva
Kalotaszeg
0:53
Fecioresc
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
0:56
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
0:58
Jó estét, jó estét
asszonyok, férfiak, gy.: Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
0:59
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:03
A vadgalamb fészkét rakja a fára
id. Szabó Varga György, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:05
Tizenhat éves se voltam
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
1:09
Meghalok én, meghalok én magáért
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
1:12
Kastárnya, kaszárnya
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
1:14
Sebes forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:20
Rábaközi népdalcsokor
Budai Ilona
Rábaköz
1:24
[Még azt mondják nékem a vén asszonyok]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
1:25
Elvesztettem lovam
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
1:31
Egy és a kettő (csárdás és magyar)
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
2:00
Kendermorzsa, szép menyecske
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
2:02
Szól a kukuk szól
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
2:02
Szatmári botoló
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Szatmár
2:07
Hejde lilibe, hejde Janikám
Puskás Antalné Bálint Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
2:09
Kászoni táncdallamok
Barozda együttes, Pávai István
Kászon
2:12
Hej, de slobodija manglem; Jaj de, vi me reslem, sokra; Ne szójj neki
Kolompár Péter, Lakatos Lajos "Rudi", Idős cigányasszony, gy.: Bari Károly
2:18
Magyarbődi népdalok
Rokolya énekegyüttes
Magyarbőd
Abaúj
2:22
Ovo kolo
Drávasztárai asszonykórus
Dráva mente
2:24
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
2:26
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:29
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
2:33
Csordapásztorok – Szent István vértanú éneke – Szent István vértanú éneke – Ó Szent István, hát még alszol-e (köszöntő)
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
2:41
Szeretőm a táncba
Zengő együttes
Moldva
2:45
Sëgélly ël, Uram Istën
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:47
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
2:48
Túlsó soron esik az eső
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
2:49
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
2:54
Ke, po zeleno báro réto
Raffai Oszkárné, gy.: Bari Károly
Kiskőrös
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:55
Zoborvidéki menyasszonybúcsúzó
Rácz Boglárka
Zoborvidék
2:58
Kiszáradt a tóból
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
3:02
Bokrétakötés és konyhatánc
Mikóházi hagyományőrző asszonyok és férfiak, Kálmán Péter "Cucás", Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor
Mikóháza
Hegyköz
3:09
Sú tyo va
Angyéla, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
3:10
Haida fată să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
3:12
csingerďi
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Mezőzáh
Dél-Mezőség
3:14
A fentieknek (Oláh Dezső emlékére)
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Rónai Zoltán, Makó Péter, Bohák Endre, Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Bodrogmező
Bodrogköz
3:20
Úgy akartalak szeretni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
3:21
Banumarocsini
Csürrentő együttes
Moldva
3:28
Kebi skorejmajśac višol
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
3:30
Cepper
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:33
Lóra, csikós, lóra
Lükő Ferenc, gy.: Vargyas Lajos
Hárskút
Gömör és Kishont vm.
3:37
Kövecses víz
Tatros együttes
Moldva
3:40
Kárpáti kolomejkák
Petro Babics, Joszif Csernavec, Mihail Csernavec, Artur Csernavec, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Técső
Felső-Tisza-vidék
3:43
Gyimesi furulyadallamok
Gergely Viktor
Gyimes
3:45
Meghalok, meghalok
Kiss Sándorné Antal Erzsébet, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Verhóczki Józsefné Farkas Mária, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
3:46
Széki ballada
Panek Kati
Szék
Észak-Mezőség
3:49
La masa mare
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
3:52
Milica je večerala
Szokolay Dongó Balázs
Tótújfalu
Somogy
3:54
Eljárhatsz már kapum előtt
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
3:55
Magyarpéterlaki muzsika
Csonka Ferenc, Kelemen Zsolt, Borsódi Árpád
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
4:01
Korobjászka
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
4:02
Bóthajtású az én szobám
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
4:05
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
4:06
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
4:08
haţegana
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
4:09
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
4:11
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
4:12
Fohász
Flótás együttes
4:15
„Hipp-hopp, zörög a pinna” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
4:16
Jó estét, jó estét csaplárosné asszonyság
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
4:20
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
4:21
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:26
jocul banilor
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
4:27
Arról, alol kéken beborult az ég
Tényi Edit
Kalotaszeg
4:31
Lúdjaim, lúdjaim, szép fehér lúdjaim
Lackó Józsefné Siklódi Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lábnik
Moldva
4:34
Rukovanje (Bevonulás)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
4:39
Édesanyám mondanék én valamit
Varga József "Hangya", gy.: Kallós Zoltán
Méra
Kalotaszeg
4:41
Lassú csárdás
Bekecs együttes, Nagy Zsolt
Bodrogköz
4:52
Karácsony éjféli dudálás orgonán
Herk Mihály, gy.: Olsvai Imre
Karád
Somogy
4:53
O zâs mama să mă-nsor
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
4:57
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Felső-Nyárád mente
5:04
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
5:08
Zöld erdőbe, zöld mezőbe
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Szendrei Janka
Béd
Zoborvidék
5:10
Hallgató, tánczene és kanásznóták
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei, Adorján István
5:20
Hej, dievčatko peknej podoby
Ján Kroták
Rimakokova
Gömör
5:22
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
5:23
Esteledik a faluba, haza kéne menni!
Márián Erzsébet, Szilvasány Erzsébet, gy.: Vargyas Lajos
Ura
Szatmár
5:25
Keserves, verbunk és sebes forduló
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:30
Sűrű magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:33
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
5:37
[Kecskemétre kéretnek]
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
5:37
Az ördög tánca
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:44
Cigánytánc (akasztós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:47
A régiekbül. Somogy
Kóborzengő
Somogy
5:52
Fehér László lovat lopott
Török Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Vajdakamarás
Mezőség
5:58
Gergelytánc
Csürrentő együttes
Moldva
6:03
Ardeleanca (Erdélyes)
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
6:04
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
6:08
Etty-petty, libapetty
Amsztmann Lajosné Kránicz Vilma, gy.: Együd Árpád, Németh István
Bize
Dél-Dunántúl
6:09
Somogyi dudamuzsika
Szűcs Szilárd
Somogy
6:13
Phenes, phenes, hogy man kames, közbe dilinjares
Bastyúr Bertalan, Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
6:16
Duda imitáció
Dűvő zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
6:19
Kezes
Csobán György
Gajcsána/Egyházaskozár
Moldva
6:20
Horvát szamica-muzsika
Avar Panni
6:22
Legényes (Forgácskúti legényes); Csárdás (Szép holdvilág; Nyílnak, nyílnak); Topogós
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
6:27
Virrasztó énekek
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
6:35
Anyám lányja hol vótál az este
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
6:36
Sej, haj, Zsubri pajtás...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:38
Hol háltál az éjjel, cönögemadár
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
6:39
Kossuth Lajos a vezér
Egyszólam együttes
6:42
Jó sora van a mostani bakának
Szeleczki Lászlóné Polyák Julianna, gy.: Halmos István, Rácz Attiláné
Koháryszentlőrinc
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:44
Három dudás egy csárdában
Illangó
Szany
Észak-Dunántúl
6:48
Anyám, édesanyám, megbocsásson…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
6:48
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
6:51
Hej pasia jeg ovecki
Ján Mezovský
6:52
Szapora II.
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
6:53
Sej, lagzi, lagzi, lagzi, lagzi , lakodalom
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
6:54
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
6:57
Az én kis pejlovam
Gergely András "Zsüke", gy.: Halmos Béla, Kallós Zoltán, Németh István, Paksa Katalin
Türe
Kalotaszeg
6:58
Régi lakodalmas
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Rácz Antal, Tolcsvay László, Fábián Éva, Gyenis Katalin
Szék
Észak-Mezőség
7:03
Pe sub mînă ( de-nvîrtit)
Jámbor Adalbert bandája
Bonyha
Vízmellék
7:05
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
7:11
Az a bajom, bésorozott a német
Balog Erzsi, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
7:11
Zöld erdõben, zöld mezõben
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
7:13
Hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
7:17
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
7:20
Böcskereki elvesztötte a lovát
Zag Józsefné Sáska Margit, gy.: Paksa Katalin
Magyaregregy
Dél-Dunántúl
7:21
Elmegyek, elmegyek
Fehér Zsombor
7:22
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
7:24
Sem nem a víz hozott ide…
Gajdos együttes
Nógrádi medence
7:27
Lakodalmi csujogatás
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:29
Podmeže už, podme
Ľubomír Tatarka
7:34
„Kiskácsa fürdik az arany tóba’...” (gyermekjáték)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
7:35
Gyimesi keserves
Hegyessy Géza
Gyimes
7:36
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
7:38
Doină şi lunga
Berbécs zenekar
Kétegyháza
Körösök vidéke
7:41
magyar
Horváthné Tóbiás Anikó, Tóbiás Dániel, gy.: Kelemen László
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
7:42
Csárdás
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
7:49
Két tyúkom tavalyi, három harmadévi
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
7:50
A Bolond Jóskáé: magyarpéterlaki muzsika
Bartis Zoltán "Kicsi", Simon István, Fazakas Albert, Kostyák Márton
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:59
Akasztós, ritka csárdás és szökős
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:09
Magyaros
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
8:14
Hej, szénárom, szénárom
Kántor Illésné Bocska Borbála, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
8:15
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
8:18
Hej a sályi vásártéren
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
8:19
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:24
Lëjesëtt a makk a fáról
Borbély Jánosné Balog Julianna, Borbély Teréz, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
8:25
Betlehem nagy vidékén
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
8:26
colindă
Kozák József, gy.: Kelemen László
Ádámos
Vízmellék
8:27
Asztali nóta és forduló
Szabó Dániel, Orsós Tamás, Domonkos Balázs
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:31
Esik eső esik, szép csendesen esik tavasz akar lenni
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
8:33
Le-, le-, letörött a diófa teteje
Gyenis Katalin
Dunántúl
8:34
Sárga paszuj az ágy alatt
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
8:35
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Köveskálla
8:38
S én víg nem vagyok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
8:39
Erdőszélen liliomszál...
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:42
Amikor a pásztor elvesztette a juhokat
Bogdan Toader, Antim Ioan, gy.: Csibi Szabolcs, Kerényi Róbert, Németh László
Moldva
8:46
Piros alma delelőre
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
8:50
Érik, érik a cseresnye
Fehér Márton, Fehér Mártonné, Szarka Márton, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
8:51
Kint a pusztán
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál,
Palócföld
8:56
Mulţumescu-l la maica
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
9:00
Nagysajói táncmuzsika
Fondor zenekar
Nagysajó
Sajó mente
9:06
Kossuth Lajos udvarába van egy terebélyes diófa
Lázár Mihályné Keczán Johanna, Kurtyán Györgyné Keczán Amália, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony
Nyírség
9:08
Kedves babám...
Turai Énekmondók
Galga mente
9:12
turca
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőszilvás
Kelet-Mezőség
9:14
Zdrabuleánka
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel, Bolya Mátyás
Moldva
9:17
Érik, érik a cseresnye
Paksa Istvánné Török Malvin, gy.: Paksa Katalin
Ozmánbük
Dél-Dunántúl
9:17
Purtata
Dűvő zenekar
Pacalka
Alsó-Fehér vm.
9:20
Öreges cigánytánc, cigánytánc és csingerálás
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
9:24
Szlavóniai énekek
Jasen Trió, Vízvári Zoltán
9:27
Édësanyám tëjbe-vajba
Sivák Barnáné Szabó Júlia, gy.: Sztareczky Zoltán
Cekeháza
Abaúj-Torna vm.
9:29
Haj Dunára, Dundocki
Zengő együttes
9:32
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
9:40
Kaszárnya, kaszárnya
Gyenis Katalin, Kása Béla
Mezőség
9:42
Kertem alját
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:43
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
9:46
Patkó Sándor
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:48
Feljött a nap...
Boglya együttes, Veres Mihaela
Pusztina
Moldva
9:54
Szőke vize zavaros a Tiszának
Bara Imréné Székely Rubinka, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:56
Kalocsa és szállásvidéke
Jánosi Együttes
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
10:06
Katonakísérő keserves
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
10:08
Zöld selyem, zöld szalag
Gömbszörp
Abásfalva
Udvarhelyszék
10:14
Apró murok, petrezselëm
Szakáll Józsefné, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
10:15
Mikor mentem Kolozsvárra...
Németh Ferenc, Juhász Zoltán
Vízmellék
10:17
Suită de jocuri de zlătari, de spoitori şi de ursari
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
10:24
Gernyeszegi korcsos és forduló
Unger Balázs, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Gernyeszeg
Felső-Maros mente
10:27
Ki hallotta annak hírét
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
10:28
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
10:34
Fonják a menyasszony koszorúját
Pelehács Márta, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
10:35
Lassú és szapora
Téka együttes
Kalotaszeg
10:41
Eljárhatsz már kapum előütt
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
10:42
Festeres
Kalagor
Moldva
10:44
Keserves, cigánytánc és bătuta
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
10:48
Öreg csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:50
Lábom termett a táncra
Márton Györgyné, Márton Józsefné
Rozsály
Szatmár
10:52
Bethleni lakodalmas
Székely Levente, Árendás Péter, Szabó Dániel, Liber Róbert
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
11:00
Féloláhos
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
11:02
Zúg az erdő, zúg a mező
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
11:05
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
11:05
Szilágysági román tánczene
Fondor zenekar
Szilágyság
11:11
Hora lui Costică
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
11:13
Tendl Pál emlékére
Boglya együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
11:18
E mulandó világban elvégeztem életemet #1
Jakab Kálmán, gy.: Sárosi Bálint
Perbete
Komárom vm.
11:19
Gyí fakó, gyí szürke (koldusdal)
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
11:22
Ruszászka
Farkas Péter, gy.: Kerényi Róbert
Külsőrekecsin
Moldva
11:23
Békési szlovák táncok
Ludas zenekar
11:27
A pávának három tolla aranyos
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:30
Déltől estig nyílik a piros rózsa
Tényi Edit
Al-Duna mente
11:34
Fetioreşte des
Gábor János "Albu" bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Fejérd
Kolozs vm.
11:37
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
11:38
Zsikolo szo kergyasz
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamţ
11:41
Kettős sirülője
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
11:42
Tirnaveana
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:47
Seprik az erdei utat
Bárdosi Ildikó
Harangláb
Felső-Vízmellék
11:50
Betyárgyerek az erdőben
R. Kovács József, gy.: Kiss Lajos
Csökmő
Körösök vidéke
11:52
Este lett a leányságnak... (Öreg magyaros)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
11:54
Zavaros a Tisza
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
11:55
Katonakísérő
Dresch Mihály, Németh Ferenc, Porteleki László
Mezőség
11:58
Szent Gergely püspök napja
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
11:59
Szaporán!
Pál István "Szalonna", Pál Lajos, Unger Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kolozsvár
Kolozs vm.
12:04
„Javor, javor, suchá lieska” (na počúvanie a váľaný)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
12:09
Kaszárnya, kaszárnya...
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
12:17
Féloláhos
Tímár Viktor, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Hidegség
Gyimes
12:18
Guzsalyasok eljöttetek
Hodorog András, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
12:19
Előtte is, utána is… - legényes
Fodor Sándor "Neti", ifj. Fodor Sándor, Doduț Petru, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Bodó-Bán János
Györgyfalva
Erdőalja
12:30
Madárka, madárka
Majorosi Marianna, Bolya Mátyás, Szokolay Dongó Balázs
Lészped
Moldva
12:35
Úgy elmegyek, rózsám, valamerre
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
12:38
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:40
Madárka, madárka
Bíró Mártonné sz. Csernik Anna, gy.: Várnai Ferenc
Himesháza
Dél-Dunántúl
12:41
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
12:42
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
12:43
Dudálás és ugrós
Zengő együttes, Molnár Éva, Zoltán Csaba
Dunántúl
12:55
Magyarózdi csárdás és szökő
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
13:00
Lovas tánc
Legedi László István
Moldva
13:02
[Te megtudtad...]
Vékony János, gy.: Seemayer Vilmos
Mezőkövesd
Borsod vm.
13:03
Vasvári verbunk és frisse
Göncöl zenekar
Rimaszombat
Gömör
13:07
Menyasszonykikérő
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
13:09
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
13:11
Fehér László lovat lopott
Székely Márton, gy.: Kallós Zoltán
Tacs
Kelet-Mezőség
13:12
Kanásztánc és csárdás
Farkas Rudolf "Dankó", Csonka Rudolf, Csillag József, Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
13:16
A malomnak nincsen köve…
Simó Antal, Balla Antal, gy.: Fekete Antal, Vincze Zsuzsa, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
13:18
Szép fehér pekulár
Bakó Katalin
Moldva
13:22
Jöjj meg Duna
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
13:23
18. századi törökös dallamok Szirmay Keczer Anna gyűjteményéből
Szlama László, Török Tilla, Kalász Máté
13:28
Cigány lassú csárdás
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
13:33
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
13:35
Szépen hasad a hajnal
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
13:37
Hej, halászok - Szentes
Magyar Tekerőzenekar
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
13:41
Kis Pali fiának a katonakísérője és lassú legényes
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
13:45
Haj, Rákóczi!
Dsupin Pál
13:49
Kelj fel keresztény lélek
Bács Istvánné Bandi Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter, Kertész Gyula, Rajeczky Benjamin
Lábnik (Egyházaskozár)
Moldva
13:50
Lakodalmas borivó nóták Zoborvidékről és Szlavóniából
Guzsalyas énekcsoport
13:56
Matca Neajdovului
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
13:57
Huszár gyerek, huszár gyerek…
Békés Banda
14:03
Ifjú Mátyás király
Szabó Mártonné Kotyorka Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
14:08
Gernyeszegi cigány virrasztó
Rőmer Ottó, Rőmer Judit, Erményi Tamás
Gernyeszeg
Felső-Maros mente
14:12
De-a lungu şi bâtuta
Magyarpalatkai banda, gy.: Bodó-Bán János
Mezőgyéres
Belső-Mezőség
14:24
Szép hajadon lányok
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
14:29
(Édes-kedves pintesüvegem)
Pavelka Ferenc, gy.: Olsvai Imre
Gálosfa-Kistótváros
Somogy
14:30
Arra alá a Baranya szélen…
Boglya együttes
Őrség
14:35
Szlovák csárdás
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
14:37
Húzzad Csipás!
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő, Hetényi Milán, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
14:44
Megyek az úton lefelé 
Csegöldi József, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
14:46
Hortobágyi citeramuzsika
Agárdi Éva
Hortobágy
14:49
Sârba de la Prisacani
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
14:51
Csíki táncdallamok
Pesti Csángók Baráti Társaság
Felcsík
14:55
Odaki e piacon, piacon...
Benke Lívia, Vajdók Angelika, Szilvás Valéria, Máric Teréz, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
14:56
Lülübe, lülübe
Nyisztor Ilona
Klézse
Moldva
14:59
Lassú magyaros
Gábor Péter, gy.: Kallós Zoltán
Sántatelek
Gyimes
15:00
Kud pogledam
Vujicsics
15:02
Zsidó chanuka ének
Buza
Észak-Mezőség
15:04
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
15:09
Balogás emlékére
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
15:17
Hova mensz…?
Kalagor
Klézse
Moldva
15:19
Jer bé nálunk jer bé
Dániel Ferencné, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
15:22
Szép asszonyok éneke
Zurgó együttes, Petrás Mária
Moldva
15:29
Fehér László lovat lopott
Varga József "Hangya", gy.: Kallós Zoltán
Méra
Kalotaszeg
15:31
Gyimesi gardonos
Ivánovics Tünde, Brasnyó Antal
Gyimes
15:35
Kilenc tinót hajtottam a vásárba
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
15:37
Kövecses út szélén
Tintér Gabriella
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:39
Mikor mentem Kolozsvárra
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
15:45
Szerelmi dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Észak-Mezőség
15:59
Búbánat, búbánat
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse (Egyházaskozár)
Moldva
16:02
Sudridom
Galiba zenekar
Mezőföld
16:05
haţegana
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Radnót környéke
16:08
Svatý Mikulášu /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
16:09
Ande ret le krecsunohki
Gábor Demeterné, gy.: Bari Károly
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
16:11
Rákóczi mars
Fondor zenekar
Szilágyság
16:12
Jocul banilor
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
16:15
Fáj a szívem...
Juhász zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
16:22
Kecskéit kereső leány
Szintai István, gy.: Kiss Lajos
Madocsa
Sárköz
16:24
Nagykarácsony éjszakáján...
Budai Ilona és tanítványai
Szatmár
16:27
Dudanóta
Bihari József „Tina”, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
16:29
Csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
16:33
Szëgény Szabó jËrzsi be jelveszté magát
Fazekas Péterné Vilhelm Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
16:35
Ezt a kislányt nem az anyja szülte
Tényi Edit
Szlavónia
16:40
Öreges cigányos és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
16:46
Mezőszopori román zene
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Mezőszopor
Kolozs vm.
16:51
Az Alföldön csikósbujtár vagyok én
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:53
Savanyúnak tizenhatszél gatyája
Sebők Lívia, Földesi János
Őrség
16:58
lassú csárdás
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
17:00
Dievča, dievča, čože to máš
Ľubomír Tatarka
17:01
Édesanyám sok szép szava 
Balla Pál, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
17:02
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
17:04
Lassú, csárdás és magyar
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
17:07
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
17:10
Olyan feleségem vagyon
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
17:12
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
17:20
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
17:23
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
17:27
Magyar–Négyes
Kozák Zsigmond, Kodoba Béla, Radák Mihály, Kovács Márton, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:28
Ütik a rézdobot
Hollókői Lajos, Porteleki László
Dunántúl
17:29
Huszárverbunk – Háromlábú kiskatlan
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
17:33
Úgy el vagyok keseredve…
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:37
Vráncsi ének
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
17:38
Doina és Invîrtita
Csík zenekar
17:41
Most érik a veres szilva
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
17:43
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
17:46
Háborúból hazajött a katona
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
17:49
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
17:52
Úgy elmegyek, meglássátok
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
17:53
Akkor szép a huszár
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
Szék
Észak-Mezőség
18:07
Lejtet szeret a folyóvíz nem szeret a dombot
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
18:08
Magyarnemegyei muzsika
Életfa
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
18:12
Túl a vizen van egy malam (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
18:17
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
18:20
Mivel már beesteledett
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
18:21
Mátyusföldi hangulatok
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Mátyusföld
18:28
Horváth Rebi Bundi akasztósa
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
18:31
Moldvai guzsalyasok
Balogh Sándor
Moldva
18:34
Adjon az Úristen
Simon Júlia "Kálminc", gy.: Knézics István, Olsvai Imre
Buzsák
Dél-Dunántúl
18:35
Szatmári dallamok
Pál Lajos zenekara
Szatmár
18:42
Jocul miresii
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
18:44
Bölcsőcske
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba, Balogh Cintia, Ecsedi Petra, Fórián Anikó Dalma, Tóth Réka
18:49
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
18:50
Varga Ferenc Csipás nótája
Varga István "Kiscsipás"
Kalotaszeg
18:51
a. Elvágtam az ujjam, de nem fáj – b. Kukorica málészár
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:54
Ördöngösfüzes
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:02
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
19:03
Duó
Fekete Borbála, ifj. Gelencsér János
Moldva
19:08
Szerba - Sirba
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
19:12
Pünkösdi rózsa
Méta együttes
19:17
Nagy fényesség jött az én szememre
Ötvös Péter, Ötvös László, Ötvös János, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
19:19
Vármegyés
Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
19:29
Erdő szélén masírozik…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
19:33
Kezdődik a mulatság
Kolompos együttes
19:42
Beli buba… ; Le is szállnak, fel is szállnak…; Temetőben kék ibolya…
Pap Mária, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
19:47
Betyárnóta
Vladár Károly, Istvánfi Balázs
Gömör
19:51
Ködellik a Mátra
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
19:55
Az ördögé
Ökrös Csaba, Molnár Miklós, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:57
Amikor én legény voltam – Komámasszony, gyűjjön velem Devecserbe – Kedves édes Kommasszony, mönjünk fel a hegyre
Dömötörfi János, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
20:01
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
20:04
Hazám, hazám, csendes hazám…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
20:06
Enyém a menyasszony
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
20:07
Most jövök Gyuláról 
Mészáros Mihály, Vernes András, gy.: Demény Piroska
Torockó
Aranyosszék
20:09
Ördöngösfüzesi lassú és ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:14
Ritka csárdás, román forgatós és sűrű csárdás
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:20
Méhkeréki hegedű-duó
Papp István „Gázsa”, Székely Levente, Liber Róbert
Méhkerék
Körösök vidéke
20:24
Bőg a bárány a nagy hegyen
Sipos Márton, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
20:26
Kalotaszegi: Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Ökrös együttes
Kalotaszeg
20:30
Fekete fa gyűrű sátor
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
20:31
Öves Klézséből
Fábri Géza
Klézse
Moldva
20:34
Gyors csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
20:35
Fogadd Tőlünk Örök Atyánk
Bürkös zenekar
Kalotaszeg
20:43
„Joj, šibaj furman kone bičom” („Amikor viszik a menyasszonyt az esküvőre”)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
20:43
Oláhos
Oláh Árpád "Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, Oláh Árpád ifj.
Királyhelmec
Bodrogköz
20:45
Odaalá szolgáltam
Bányi Antalné Reczika Teréz, gy.: Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
20:47
Öreges csárdások
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
20:49
Cand ciobanul si-a pierdut oile
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
20:52
Széki magyar és sűrű tempó
Berkó együttes
Szék
Észak-Mezőség
20:57
Jelenti magát Jézus
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
20:58
Far Di Mekhutonim/Shulem Tants Mit Variatsyes
Budowitz, Majer Bogdanski
21:02
Ha megfogom az ördögöt
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
21:03
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
21:09
Elmentem én a vásárra félpénzzel
Molnár István, gy.: Vikár László
Dötk
Dél-Dunántúl
21:12
Magyarpéterlaki asztali nóta, forduló és cigánycsárdás
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:18
De uliţă (utcai, menetkísérő), csárdás és szapora
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
21:27
Rastanak
Vujisics
21:34
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
21:36
Ej, a titkos szerelem
Fiastyúk
Magyarbőd
Abaúj
21:37
Szegényes
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kutasföld
21:40
Esik eső, esik, szép csendesen esik, tavasz akar lenni / Jól van dolga a mostani huszárnak
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Sarkad
Körösök vidéke
21:44
Elibe, elibe; Parlagra terült a juhom; Fáj a kutyámnak a lába; Ica-rica, boromica; Kanásznóta - Búzába ment a disznó
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
21:51
Észak-mezőségi muzsika
Galga zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
21:57
Palatkai román táncok
Kodoba Béla bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:03
Sír a mezei pacsirta
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
22:08
Karácsonynak éjszakáján
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
22:09
Eleki joc
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
22:19
Ardeleana III
Ion Manole Muntean, Iacob Muscan, Gheorghe Lingurar
Kovászi
Körösök vidéke
22:21
Verbunk
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
22:23
Szapora
Nónika Miklós "Hitler", Nónika László, Nónika Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
22:24
Mezőségi táncrend
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Éri Márton
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:37
Fredelus
Kovács Miklós, Antim Ioan, gy.: Draskóczy Lidia, Kelemen László
Esztufuj
Moldva
22:38
Kossuth Lajos táborában / Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
22:43
Ez napon mi megjelentünk… (János-napi kánta)
Kocsis János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
22:46
Devla
Palya Beáta
22:49
Leégett a szentpéteri hodály
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
22:51
Lesz még kedvem
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László, gy.: Bartók Béla
Köröstárkány
Körösök vidéke
22:58
Sárgalábú kis pacsirta
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
23:01
Palócföldi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Palócföld
23:04
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
23:10
Sűrű legényes
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:15
Ez a lábam, ez,ez, ez
Hegyi Józsefné Mészáros Ilona, gy.: Timár Sándor
Szany
Észak-Dunántúl
23:16
Gyimesi keserves és tánczene
Panek Kati, Bokor Imre, Pávai István
Gyimes
23:23
Hajnali nóta
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
23:25
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
23:28
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
23:29
Magyar tánc
Papp István Gázsa, Székely Levente, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Ábrahám Brigitta, Orbán Johanna, Szerencsés Martina
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:39
Házasodj meg ha meg akarsz
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
23:40
Hol jársz, hol kelsz Szent Erzsébet asszony?
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
23:41
Gőzkocsinak nincsen rúdja
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
23:43
Magyarpalatkai lassú cigánytánc és összerázás
Kalamajka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:46
Édesanyám rózsafája...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
23:49
Magyarok Moldvában
Téka együttes, Kerényi Róbert
Moldva
23:51
Tik, lúdé mája
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
23:52
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
23:59
Megy a kanász a partnál
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.