Folkrádió

2019. július 19-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Dil-dil-du-da
Szabó Zoltán, Juhász Katalin
0:05
Biely dom, biely dom; Keď izbičku zametala
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
0:07
Csárdás és szökő Csávásról
Muzsikás együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
0:13
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
0:13
Kimentem én az erdőbe
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Dimény Ibolya, Papp Anikó
Buza
Észak-Mezőség
0:22
Román cigány horitura
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
0:26
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
0:30
Szëgén legén vótam
Benke Jánosné Benedek Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Gyoszény
Moldva
0:33
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
0:35
Muşama peremfurulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
0:37
„Megélhettünk volna még a kősziklán is”
Enyedi Ágnes, Salamon Soma
Nyárád mente
0:43
Gyoszén felől
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
0:44
Szapora I.
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
0:44
Kyrie
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
0:46
Elég volt már becsületből
Dűvő zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:52
Ušt­en opre, šejale
Faragó Piroska, Faragó Matild, Faragó István, Faragó Rudolf, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
0:54
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
0:59
De baut si de cingetit (cigány asztali nóta és csingerd­­i)
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
1:05
Ugrósok
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:10
Áj, ke, náj man kóbor po vurdon
Vitán Piroska, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
1:12
Mănînţel
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
1:13
Porka és hétlépés
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
1:17
Kalotaszegi mulató énekek
Ökrös együttes, Fodor Sándor "Neti", Sebestyén Márta, Berecz András, Simon Jánosné Meggyesi Anna, Türei Lengyel László
Kalotaszeg
2:17
Valamennyi rózsabimbó...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
2:19
A Bakonyba­ lakom
Sipos Mihály
2:20
De jale
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
2:22
Cigánycsárdás és szapora
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
2:27
Bárcsak lányokat is soroznának
Mura Andrásné Ráski Anna, gy.: Sztareczky Zoltán
Kéked
Abaúj-Torna vm.
2:28
Itt a farsang…
Juhász zenekar
Mátyusföld
2:33
Leégett a szentpéteri hodály
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
2:36
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
2:37
Derék gyerek a tücsök, házasodni készül
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
2:38
Négykezes
Fakutya zenekar
Moldva
2:42
Mundruc Pista legényese
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
2:44
Midőn a szűz magzatját...
Holló Noémi
Moldva
2:46
Mámikám, s tátikám
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
2:49
Galícia közepébe - keserves és féloláhos
Halmos Béla, Havasréti Pál
Gyimes
2:54
Kettős
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
2:55
Lakatos Domokos nótája - Astă noapte n-a fost noapte
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:58
Szeretném tudni, hogy a paraszt
Deák Józsefné Gyenge Piroska, gy.: Vargyas Lajos
­Mezőgyán­
Körösök vidéke
2:59
Gyedoj
Mokányos együttes
Pusztina
Moldva
3:02
Ez új idő, újesztendő
Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
3:03
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
3:06
Csuhaj, nem bánnám, ha holnap lenne vasárnap
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
3:07
Azt gondolod, te csipás
Nyitrai Marianna, Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:12
„Božže nám pomáhaj fašiange začínať...” – „Fašiange, turice, veľká noc príde” (fašiangová)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
3:14
Szegény Szabó Erzsi…
Sebők Lívia
Lészped
Moldva
3:20
Circum dederunt me, genitus morti
Maczega Ferencné Ruzsinkovics Veron, Paszterák István, gy.: Szendrei Janka, Domokos Mária
Tornyosnémeti
Abaúj-Torna vm.
3:22
Kalotaszeg
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Méra
Kalotaszeg
3:32
Ama híres Báthory házban
Lőrinc Imréné Dániel Júlia, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
3:34
Juhos és románca
Török Ádám
Moldva
3:36
A temetőkapu
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
3:38
Vasvári verbunk
Berta Alexandra
Gömör
3:40
„Feltámadott Jézus Krisztus, alleluja” (húsvéti köszöntő)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
3:41
Ádámosi pontozó, csárdás, szökő
Csík zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
3:47
El këll mënni summáslánynak messzire.
asszonyok, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
3:49
Kétegyházi és eleki lunga
Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Herczku Ágnes
Kétegyháza
Körösök vidéke
3:51
A juhait kereső pásztor
Varga Sándor bandája
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
3:57
Este későn megperditik a dobot
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:00
Édësanyám, ha bemëgy a szobába
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
4:02
Részeges ember halotti búcsúztatója
Fábián Éva, Agócs Gergely, Halmos Béla
Zoborvidék
4:09
Doina, akasztós, ritka csárdás és sűrű csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:23
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
4:26
Kimenyek a temetőbe
Sipos Jánosné Szilágyi Ida, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:28
Ludasim
Fakutya zenekar
Moldva
4:30
„Betyár vagyok én, betyárnak születtem” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
4:32
Akármilyen lány
Gömbszörp
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
4:37
Elémentem a vármegye ajtónál
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
4:39
Veszprémi lassú kopogós és gyors magyar
Jánosi Együttes
Észak-Dunántúl
4:42
Ţiganeşte és csingerálás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
4:47
Ófalusi korhelynóták
Bartina
Ófalu
Dél-Dunántúl
4:53
Hárfazene
Horváth József "Cunina", gy.: Bari Károly
Tamási
Sárköz
4:54
Vert kezes
Tatros együttes, Fülöp Attila
Moldva
4:59
De strigat la nuntă
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
5:02
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
5:11
Fejik a fekete kecskét,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
5:11
Barna Péter nótája
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
5:16
do kruta – szlovák lakodalmi forgatós
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
5:18
Karácsonyi dudálás
Hermann László Zeneiskola "Mezőföld" éneklő csoportja
Somogy
5:22
Mikor mentem a faluból kifelé
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
5:24
Vajdaszentiványi táncok
Kincsér együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:32
Leeresztett húros héjsza (Rendes héjsza)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
5:35
Mezőkölpényi muzsika
Fix-Stimm zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:41
Del o brisind
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
5:44
Este Bökönyben
Börkös zenekar
Bököny
Nyírség
5:51
Akasztós
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
5:54
Palatkai ritka és sűrű magyar
Palló zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:57
Született világ Megváltója
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
5:58
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
6:03
Cântecul bradului
falusi banda, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mârşa
6:08
Szapora lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:11
Aludj baba, aludj / Haj meggy, meggy / Fecskét látok
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
6:13
Ritka és sűrű fogásolás
Tisza Banda
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:17
„Hármat tojott a fürjecske, fűr-fűr, rendembe” (asztali nóta és belépő)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
6:20
Húzzad Árus!
Bakator, Jeremiás Lajos
Méra
Kalotaszeg
6:26
Friss csárdás
Csonka Gyula bandája, gy.: Martin György, Pesovár Ernő, Németh István
Szany
Észak-Dunántúl
6:27
Cipik
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:29
Ritka cigánytánc, szászka és összerázás
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, Székely Andrásné Sós Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:50
János köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
6:52
Tizenhat esztendős korába férjhez ment a Lukas Kata
Bacsó Benőné Herczeg Judit, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
6:53
Menyasszonybúcsúztató
János Hajnalka
Nagyrozvágy
Bodrogköz
6:57
Két magyar csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
7:00
A balassagyarmati cigányzenekar repertoárjából
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Balassagyarmat
Ipoly mente
7:07
Boldog volt az én életem, amíg szeretni nem kezdtem
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
7:09
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
7:13
Menyasszonytánc
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
7:16
Mikor én még kicsi vótam
Berta Alexandra, Birinyi József
Dél-Dunántúl
7:21
Kaná zsava po drom
Georgina Bjesurana, gy.: Bari Károly
Boldau
7:23
Tele van a sötét égbolt
Méta együttes
Szék
Észak-Mezőség
7:28
Túl a vízen van egy malom – Feljött a Nap, szépen ragyog – Cepper
Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
7:31
Verbunkos
Magos Együttes
Marossárpatak
Felső-Maros mente
7:37
Három kenyér, hat kemence...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
7:39
Balkán
Flótás együttes, Horváth Attila, Talabos Csaba
7:47
katonakísérő
Veres János, Veresné Fogarasi Katalin, Vincéné Ráduly Irma, Veres András, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
7:51
Széki köszöntő
Rekontra zenekar
Szék
Észak-Mezőség
7:54
A gyermekgyilkos anya (Lányom, Szabó Erzsi)
Jánó Antiné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
7:55
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
7:57
Cigány halotti keservesek
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
8:01
Duša moja poťešeňia / Kukučka v zelenom háji kukala / Ovej mi vetríčku ovej
Tótkomlósi Pávakör
Tótkomlós
Körösök vidéke
8:06
Kelj fel keresztény lélek
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:10
Ipolymenti dudadallamok
Szilágyi Márton
Ipoly mente
8:13
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
8:15
Karikázó
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
8:19
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
8:20
Elmén tőle az eszed
Berta Alexandra, Kiss B. Ádám, Csasznyi Imre
Dél-Dunántúl
8:26
Amoda el, a pusztába...
özv. Bárdos Jánosné Zsadányi Mária, gy.: Hankóczi Gyula
Tiszaújfalu
Kiskunság
8:26
Az Erdei Erzsié
András Erzsi "Erdei", Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Magyarvista
Kalotaszeg
8:37
Bújj el, kicsi, a rengőbe
Erős Józsefné Bálint Julianna, gy.: Pesovár Ernő, Petró János
Oroszhegy
Udvarhelyszék
8:37
Zsiros kenyér, szalonna
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
8:40
Amikor a pásztor elvesztette a juhokat
Bálint Illés, gy.: Kerényi Róbert, Németh László
Csík
Moldva
8:42
Az egek teremtő…
Debreceni Regösök
Debrecen
Hajdúság
8:45
Ó, anyám, de jó tüdős hurkát ettem...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
8:46
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:47
Vasvárié
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
8:52
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
8:59
(Nagypénteken mossa holló a fiát)
Varga Ferenc, Ámik Ferenc, Varga Béla, Varga István, Lakatos Géza, Mona Árpád, gy.: Halmos István, Martin György, Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
Szatmárököritó
Szatmár
9:00
Csángó urálás
Méta együttes
Moldva
9:03
Üvegtánc
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:04
A gyimesi hegyek kőből vannak rakva
László Miklós, Fikó András
Gyimes
9:10
Hej, de szépen süt az őszi nap sugára
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
9:11
Áll a rózsa a mezőben
Bárdosi Ildikó
Csöholy
9:11
„Vedd fel pajtás poharad” (lagzis)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
9:14
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
9:17
A menyasszony szép virág
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:18
A Láli nénié
Maneszes Józsefné "Láli", Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:27
Az újlaki piactéren
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
9:28
Csörög-börög a legyecske
Kalamajka együttes
9:31
Kapum előtt menen elő Tiszám...
Róka Szilvia, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
9:33
Fehér László
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
9:37
Aratási koszorút kísérő
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
9:38
Sebes forduló, csárdás és verbunk
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
9:44
Az nap harag napja lészen
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
9:44
Jézus gyermekkorában…
Sebők Lívia, Mérei János
Őrség
9:49
Ha megindul a nagy gőzös
Tóbiás Dániel, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:51
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
9:58
Hol háltál az éjjel cinegemadár
Balázs Pipac Ferenc
Haraszti
Szlavónia
9:59
Buzásbocsárdi öreges és pontozó hegedűvel
Szántó Ferenc
Buzásbocsárd
Enyed vidéke
10:01
Két bölzsei szlovák csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
10:04
Bonchidai dallamok
Bakator, Jeremiás Lajos
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:10
Szabó Gyula Horvát Jolánt szereti
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
10:11
Menyasszonybúcsúztató
Illangó
Zoborvidék
10:13
Jázminbokor kihajlik a nagy útra
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
10:14
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
10:18
Cirkum darárunt mert megemitusz mortisz
Telek Boldizsárné Ficsor Róza, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Zagyvarékás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:20
Bogyiszlói ugrós és friss
Csík zenekar
Bogyiszló
Sárköz
10:24
Lakodalmas részletek
Kacelovo
10:29
Pál István nótái
Lehőcz Alexandra
Tereske
Nógrád vm.
10:32
A Szent János szép kegyes áldása
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
10:34
Virág ökröm
Zengő együttes
Kalotaszeg
10:38
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
10:44
Ne hagyd abba
Dűvő zenekar
Rimóc
Cserhát
10:48
Én vagyok a vármegye zsandára
Tóth Istvánné
Nagyhalász
Nyírség
10:50
Szeretnék szántani
Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Észak-Mezőség
10:53
Ej, ovce moje, ovce
Vázseci énekcsoport Michael Kapasný vezetésével
Vázsec
Liptó vm.
10:56
Lilibe, lilibe
Zengő együttes
Moldva
11:02
Ez napon mi megjelentünk…
Szék
Észak-Mezőség
11:05
Vyhorela lipka /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
11:08
Három katonanóta (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
11:13
Árva madár - Széki lassú és magyar
Forgács Zsuzsanna
Szék
Észak-Mezőség
11:16
Rászállott a gólya
Kovács Kolompár Sándor, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
11:17
Gav-gavestar
Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, Bastyúr Bertalan, Parapács, Pál István "Szalonna"
Felső-Bódva mente
11:25
Friss csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
11:29
A régiekbül. Somogy
Kóborzengő
Somogy
11:33
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
11:35
Gyedoj
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
11:38
A Kömösé (keserves és hajnali)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
11:43
Öves
Mokányos együttes
Lujzikalagor
Moldva
11:44
Igyál, betyár, múlik a nyár
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
11:45
Rendes program Kalotaszegen
Matokabinde
Kalotaszeg
11:49
Balaton, Balaton, náddal van kerítve
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:52
Búra, búra, búbánatra
Panek Kati, Bodzafa együttes
Mezőség
11:59
Körül szagos a gatyám...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
12:00
Katonadalok Tiszakarádról
Szeredás együttes, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Tiszakarád
Bodrogköz
12:07
Két csárdás dallam (kettős)
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
12:09
Dél-alföldi betyárnóták
Bartina
Dél-Alföld
12:13
Hej, kendermag, kendermag
Molnár László, Ruszó Béla, Molnár Kálmán, Máté Gyula, Ruszó Andor, gy.: Sárosi Bálint
Alsókálosa
Gömör
12:14
Csárdás és szapora
Soós Csaba, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Bartók József
Kalotaszeg
12:19
A pataki halastó, halastó
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Sárospatak
Bodrogköz
12:23
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
12:27
Újesztendő, lyukas kendő…
gy.: Kelemen László, Pávai István
Szásztancs
Felső-Maros mente
12:28
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
12:33
Kad se bila mala Mare
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
12:35
Nincsen csillag az égen
Méta együttes
Kalotaszeg
12:40
Azt gondoltam míg a világ
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:41
A faluból kihajtották a nyájat
Udvarhely Néptáncműhely
12:43
Nije šala varati bećara
Pavo Kovač
Tótújfalu
Dráva mente
12:46
Nu mă bate Doamne, nu
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
12:48
Főztél neki eleget...
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
12:50
Tavaszi szél
Dobroda zenekar, Fekete Antal
Belső-Mezőség
12:56
Halott melletti nóta
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
12:58
Nádasmenti béresnóta
Berecz András, Ökrös együttes
Nádas mente
13:02
Ma vagyon Szent Gergely püspök napja
Pénz Antal, gy.: Ág Tibor
Százd
Hont vm.
13:02
Százados úr, ha felül a lovára / Csend van a faluban
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Németh Ferenc
13:07
gyorscsárdás
Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
13:08
Két katonanóta
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Ľubomiír Pustay, Tibor Bartoš, Slavko Bartoš, gy.: Agócs Gergely
13:11
Háborúban dörög az ég 
Csoma József, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
13:12
Kormos Pistát Simontornyán megfogták
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
13:14
Amott, amott, ki megy amott
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
13:16
Aluszol e te juhász...
Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
13:17
Megy a Nap lefelé
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
13:18
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
13:26
Ha felülök a fekete halomra
Boruzs András, Törő Gábor, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
13:27
Gergelytánc
Csürrentő együttes
Moldva
13:32
Kifeküdt a gulyám harmat szállására
Gyömbér József, gy.: Sárosi Bálint
13:33
Keresel
Öves együttes
Klézse
Moldva
13:35
Széna van az ólban…
Birtalan József, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
13:36
Învîrtita - román táncdallam
Göncöl zenekar
13:38
Ződ erdőben szépen fütyöl s a rigó
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
13:39
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
13:44
Szép rozmaring egy csokorba / Felmentem a hegyre / Áristomban de kemények az ágyak
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
13:46
Bánáti táncok
Rece-fice
Bánát
13:51
Répa levele
Dömötörfy Józsefné Bebők Erzsébet, gy.: Olsvai Imre
Nemespátró
Dél-Dunántúl
13:51
Ani maamini
Muzsikás együttes
13:54
„Fölültem a kemencére” (csárdás és gyors csárdás)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
13:55
Gyimesi lassú és sebes magyaros
Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Geröly Tamás, Görgei Zoltán
Gyimes
14:02
Elment Simon disznót lopni
Giczei János, gy.: Sárosi Bálint
Csoltó
Gömör
14:03
Csegezi Klára dallamai
Tóth Dorottya
Magyarbece
Enyed vidéke
14:05
Az alpári bírónak / Szombat este nem jó citerázni
Bársony Mihály, Cselédes Varga Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
14:07
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
14:10
Én Istenem adj erőt a lovamnak / A csizmámon nincsen kéreg
Antal Zoltán, Ádám Miklósné Demeter Erzsébet, gy.: Vikár László
Gyimesközéplok
Gyimes
14:13
Válaszúti katonakísérő és verbunk
Tarsoly
Válaszút
Kis-Szamos melléke
14:20
Cigány asztali
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
14:27
Három árva
Polgár Lilla
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
14:30
Áncius-páncius, tarka tulipános
Németh Antalné Aranyos Anna, gy.: Kiss Lajos
Ebergőc
Észak-Dunántúl
14:31
Mária tiszteletére
Kertész Mădălina
Moldva
14:34
Ritka magyar, szökős, sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:45
Doina - Adio puişor iubit
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:48
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
14:50
Ha fölmegyek arra magos tetőre
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Harangláb
Felső-Vízmellék
14:56
öreges
Molnár Márton, Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
14:58
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:03
Szól a kakas szórul szóra
Kajus László, gy.: Pesovár Ferenc
Tyukod
Szatmár
15:04
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
15:07
Már a nap is, már a nap is lemenőbe­ van – Lebole e brácsa, lebole e kontraTartozok én a kocsmába­...
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
15:12
Joc de început din Buneşti
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
15:14
Adj anyám, adj, mert itt hagylak
Varga Imre, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
15:15
Gömöri betyárnóták
Juhász zenekar
Gömör
15:21
Keserves
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Tarkő
Gyimes
15:24
Idegen földre ne siess
Kallós Zoltán
Gyimes
15:27
Csokros Csillag jár az égen
Horváth Lajosné Kétszeri Mária, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
15:28
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
15:37
Lakodalmi mars
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
15:39
Ördöngösfüzesi lakodalmi páros táncok
Ökrös együttes, Sebestyén Márta
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:47
Zöld a kökény...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:49
Vasvári verbunk és csárdás
Dűvő zenekar
Osgyán
Gömör és Kishont vm.
15:52
Az éjfélbe
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
15:56
Csabai keserves, szökős, ritka és sűrű magyar
Ökrös együttes
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
16:07
Csipkebokor, csipkebokor
Kreculy Antiné, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
16:08
Keserves és lassú magyaros
Sárkányfű együttes, Molnár Miklós, Bárdosi Ildikó
Gyimes
16:12
Vendégküldő nóta a lakodalom hajnalán
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
16:13
Túl a Tiszán
id. Novák Pál
Palócföld
16:15
Este nálunk a faluba
Cigenás Jánosné Buláj Magdó, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
16:18
A szennai templomba
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Nemespátró
Dél-Dunántúl
16:23
Învârtita ca la Sibiu
Vasile Miheşan, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
16:24
Öves Klézséből
Fábri Géza
Klézse
Moldva
16:27
Elment az én rózsám
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Lujzikalagor
Moldva
16:30
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
16:38
De purtat, învârtita, zdrăncănita
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
16:46
Nárciszok völgye
Téka együttes
Máramaros
16:52
Kiöntött a Maros vize homokos partjára
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
16:54
Posle mome / Diva Marica / Tri devojke / Titrala se
Vándor Vokál
17:02
Kertünk alatt aratják a zabot
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
17:04
Szép a tavasz, de szebb a nyár...
Kovács Nóri
Székelyföld
17:06
Farsang, farsang
Suszter Istvánné, gy.: Dobszay László
17:07
Dalok Magyarszovátról
Hegedűs Barbara
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:10
Domaházi lakodalmi csárdások
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
17:18
Magyarok Moldvában
Téka együttes, Kerényi Róbert
Moldva
17:20
Tizenkét kőmíves összetanakodék
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:24
Verbunk
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
17:26
Katonakísérő
Székely Ferenc, gy.: Könczei Árpád
Szék
Észak-Mezőség
17:29
Mérai verbunk, legényes és szapora
Major Levente, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
17:34
Cifra bunda szegre van akasztva
Gáspár Ferencné Fazakas Kati, gy.: Kodály Zoltán
Fogadjisten
Bukovina
17:35
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Tímár Sára
Zoborvidék
17:38
Cigánytánc
Réti Ilona, gy.: Jékely Gáspár
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:40
Mérai csárdás és szapora
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
17:44
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén (Lészped)
Moldva
17:47
Szőke vize zavaros a Tiszának
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:51
Román pár: de-a lungu, învârtita, ţigăneasca, învârtita, corcioşa és învârtita
Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
18:07
Serény magyaros
Öves együttes
Klézse
Moldva
18:10
Kicsi madár, milyen fenn szállsz
Tankó Anna, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
18:12
Seremoj és botosánka
Benkő András
Klézse
Moldva
18:13
Arieş ce treci prin Turda 1
Vasile Soporan, Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
18:17
Zörgeti angyalom ablakom rostélyát
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula
18:26
Száz talléros katonának igen jól van dolga
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Ág Tibor
Béd
Zoborvidék
18:27
Túl a vizen, Tótországon
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
18:28
Verbunk
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
18:30
Parobsky a Do šaflika
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Zlatica Illéšová
Detrefalva
Szepes vm.
18:32
Megüzentem a kaposvári uraknak
Grund Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Jenő
Fejér vm.
18:34
Édesanyám, most vagyok szép idõbe
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
18:35
Sorocul mare (ardeleană)
Lică Şoimoşan, Petre Stancu, Miloş Iota, Nicolae Miloş
Kovászi
Körösök vidéke
18:37
Nagykunsági citeramuzsika Tuka Zsigmond dalaiból
Endrődi Judit
Nagykunság
18:40
Bolond volnék, ha búsúlnék
Békás Jánosné Medgyesi Mária, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
18:40
Asztali nóta és forduló
Szabó Dániel, Orsós Tamás, Domonkos Balázs
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:45
Házunk előtt rostálják már a búzát
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
18:46
Szeretőm e táncba...
Zurgó együttes, Fábri Géza
Klézse
Moldva
18:50
Barna kislány rácsos-rezes kapuja
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
18:51
Egy pár tánc füzesről
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:55
Édesanyám mér­ szültél volt…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
18:57
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
19:00
Téli nyári laboda
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:00
Hej, Dunáról fúj a szél
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
19:02
Sűrű magyar
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
19:03
Egy pár tánc Zöldes Péter emlékére
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza, Bobár Zoltán
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
19:05
Este van, este van, hatot üt az óra
Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:13
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
19:20
Cîntec ritual de nuntă: Cîntecul miresei
Gheorghe Moţoi, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
19:25
Nincsen rózsa, mert lehullott a földre
Guessous Majda Mária
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:26
Ezerkilencszáztizennégyben
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
19:28
Hajnali és szapora
Ifjú Muzsikás
Körösfő
Kalotaszeg
19:34
Jaj de sokat
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
19:36
Joc de început din Gherla
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
19:37
Im midőn mindenekkor
Bajmoki Turbuk István, gy.: Domokos Pál Péter
Hadikfalva
Bukovina
19:38
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes, Berán István
Alföld
19:46
Dédai verbunk
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
19:49
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
19:52
Kedves néném, drága néném
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Szenna
Dél-Dunántúl
19:54
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
19:57
Énekelt lassú csárdás
Szászcsávási Zenekar, Erdőss "Csinga" István, Erdős "Dádá" János, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
20:00
Eleki lunga
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
20:06
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
20:10
Ritka fogásolás
Bodzafa együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:13
Lassú magyaros
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
20:19
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
20:20
Aki kurva akar lenni
Balogh Károly
Tiszavasvári
Nyírség
20:21
Ördöngösfüzesi katonadalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:28
Ej, za hurami, za ľesami
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
20:29
Békési szlovák táncok
Ludas zenekar
20:33
Megváltó Jézusom, megyek tehozzád
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
20:35
Ádámosi négyesfogat
Dobroda zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
20:41
Sírt az édesanyám
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:45
Ruszászka
Draskóczy Lídia, Nagy Bercel, Jakabffy Balázs, Róka Szabolcs
Moldva
20:48
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
20:49
Felszegi román pár
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza,
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
20:53
Moravac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
20:55
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
20:58
Szent, szent, szent az Úr, Isten Úr
kisfiúk, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:58
Cigánytánc, szökős, sűrű csárdás, négyes
FelVonó zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:04
Friss csárdás dallamok
id. Lukács Ferenc, Lukács Ferenc, gy.: Balogh Sándor
Prügy
Nyírség
21:06
A cinkotai főpapság
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
21:09
Hol háltál az éjjel, cinegemadár
Gyöke Illésné Kántor Mária, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
21:10
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
21:11
Bartošovci, tí by prišli; Prečo si sa milý, včera večer hneval
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
21:14
Ördöngösfüzesi lassú és ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:20
Azért mondom nektek, jól meghallgassátok
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
21:21
Ej, hrebaj /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
21:22
Ez a lábam, ez, ez, ez
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
21:24
Ritka és sűrű magyar
Boglya együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:28
Ketten jártunk az iskolába...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:29
Balázstelki dallamok
Dóra Áron
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
21:32
Virágtánc
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
21:33
Bihari János: Táncnóták
Jánosi Együttes
21:36
Hej to belianskuo pole
Aladár Oravec zenekara
21:39
Dübörög a sebes gőzös
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
21:41
Átalmennék én a Tiszán ladikon
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
21:42
Eltörött a kutam gémje
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
21:44
Eljöttek, eljöttek
férfiak, gy.: Martin György, Pesovár Ernő, Sztanó Pál, Tóth Margit
Felsőiszkáz
Észak-Dunántúl
21:47
Lassú és korcsos
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:56
Lassú és sűrű magyar
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:01
Szállást keres a szent család
Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
22:03
Magas hegyek között van az én lakásom – Rákoczi kocsmába
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
22:10
Ktože to fujerá dole pálenicou
Michal Palko
Polyánhegyalja
22:12
„Teremtéskor meghagyta az Úristen” (hallgató, csárdás és friss csárdás – juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
22:18
Bárcsak régen felébredtem volna...
Holló Noémi
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:19
Tisza parton elaludtam
Jakab László, gy.: Bari Károly
Harsány
Borsod vm.
22:20
Raslavická polka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
22:22
ştraiere
Lucaciu Adalbert "Pilu", gy.: Pávai István
Maroshévíz környéke
22:25
Moldvai ballada, kettős és dzsampara
Török Tilla, Szlama László, Kalász Máté
Moldva
22:32
Hej, szinala, szinala
Rosztocsil Antalné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Tardoskedd
Mátyusföld
22:34
Rutén Rákóczi-induló
Kalamajka együttes
Máramaros
22:37
Lakodalmasok
A verseci Magyar Művelődési Egyesület zenekara, gy.: Bodor Anikó
22:38
Altató
Havay Viktória
Moldva
22:39
Haj révész révész magyar ifjú révész!
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:41
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
22:47
Endre báró udvarában – Amott legel – Elveszett a lovam
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
22:52
Újasszonytánc
Kálmán Péter "Cucás", Dezsőházi Tamás, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor, Kulcsár Annamária, Varga Eszter, Darmos István, Sajószegi Gábor
Hegyköz
23:00
(Még a búza ki se hánta a fejét)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
23:03
Hétlépés
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:05
Jaj, bánatom milyen nagy vagy
gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
23:09
Istenem, istenem
Nyisztor Ilona
Moldva
23:12
(Megvert Isten ostorával)
Ambrus János, Ambrus Árpád, gy.: Juhász Zoltán
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
23:13
Invirtita, lassú és ropogtatós
Kincsér együttes
Szilágyság
23:19
halotti mars
Oltean Samuilă, gy.: Pávai István
Enyed vidéke
23:21
Szilágysági csárdás és cigánycsárdás
Csík zenekar
Szilágyság
23:25
Én vótam az igaz árva
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
23:27
Mezőségi tánc
Muzsikás együttes
Mezőség
23:33
Verbunk
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
23:35
Betyárdalok
Földesi János, Földesi Jánosné
Őrség
23:39
a. Jaj nekëm, ugyan megadja-e? b. Jaj, jaj, édës jó apja mé nem szótál?
Rigó Jánosné Kövér Marcella, Béres Pálné Bugyi Jusztina, gy.: Halkovics János
Jászjákóhalma
23:39
Kalotaszegi román párostáncok
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
23:45
tropota
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
23:48
Sirített tánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
23:50
Vasvári
Vrebóka István, gy.: Dincsér Oszkár
Veresharaszt puszta
23:51
Duna partján, ugrós és friss
Juhász Zoltán
Somogy
23:53
Învârtită
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
23:55
S készülj ljányom készülj (I. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.