Folkrádió

2019. augusztus 14-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
0:02
Pe marginea pădurii
Ion Chiorean, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Alsódetrehem
Aranyosszék
0:06
Jer bé a temetőkertbe
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
0:10
Fehér fuszujka virág
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
0:11
Megkötték már nékem a koszorút…. Nyitrai menyasszony-búcsúztató
Gajdos együttes
Zoborvidék
0:16
Lassú és friss
Kanfi Horváth László, Halász Szabó Zsigmond, gy.: Manga János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
0:19
Dvi divojke - bunyevác népdal és Joca Mlinko Mimika bosnyák prímás kólója Bácskából
Vujicsics
Bácska
0:24
Anyám lányja hol vótál az este
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:26
Mikor a csobán elvesztette a juhokat
Németh László
Csík
Moldva
0:26
Kimentem a selyemrétre kaszálni
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
0:29
Csurgói népdalok
Agárdi Éva
Csurgó
Dél-Dunántúl
0:32
Megszabadultam már én a testi haláltól #1
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
0:36
Táncolj kecske
Magyar Dudazenekar
Moldva
0:40
Bárcsak ez az éjszaka...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
0:44
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
0:46
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
0:48
Keserves, hajnali és szapora
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Kalotaszeg
1:00
Restei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
1:02
Új a csizmám, se sarka, se talpa
Kincsér együttes
Magyarbőd
Abaúj
1:06
Ó, nagy kedvën tartott
Mezei Mátyásné Mezei Anna, gy.: Kiss Lajos
Józseffalva
Bukovina
1:08
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
1:12
Audo kálo forosz; Az istenit a szemednek; Megyek az úton lefelé; Cigánycsárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:19
Durdevka
Vujicsics
Temesmonostor
1:21
Elvégeztük, elvégeztük
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
1:22
Nem messze van ide Kismargita
Tóth János
Berzéte
Gömör
1:25
Egyik virág még a búza szép virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
1:26
Nincs becsületi az katonának
Hetényi Milán
Sárospatak
Északi peremvidék
1:28
Búzát eszik a vadgalamb 
özv. Zilahi Mózesné Koncz Rózsa, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:29
Betlehemnek pusztájában; Nagy örömet hirdetek; Menjünk mi is Betlehembe
Turai Énekmondók
Galgahévíz
Galgavidék
1:33
Cigány keserves
Toroczkai Bubi bandája, gy.: Pávai István
Kolozsnagyida
Kelet-Mezőség
1:34
Öröm és bánat (Kalotaszegi hajnali és legényes)
Szabó Dániel, Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Kalotaszeg
1:41
Tavaszi szél utat száraszt...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
1:43
Keserves, lassú és sebes magyaros
Dsupin Pál, Hegedős együttes
Gyimes
1:49
Látod babám azt a tearózsát
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
1:50
Kossuth nóta
Békés Banda
1:54
Magyar huszár
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
1:55
Lassú és gyors verbunkosok
Jánosi Együttes
2:01
Doină, târnăveană, feciorească cu fete, pe doi paşi
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
2:08
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
2:10
Vadkörtefa fehéret virágzik
Tóth Ferenc Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
2:11
Betyárdalok
Földesi János, Földesi Jánosné
Őrség
2:15
Rosseb csárdás
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
2:17
Széki lassú és magyar
Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Kozma Gyula
Szék
Észak-Mezőség
2:21
Addig iszom, míg az erszényem bírja
Kőrösi Sándorné Balogh Irén, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Mezősas
Körösök vidéke
2:22
Maros menti táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Felső-Maros mente
2:27
Sárga Zsinor a bakancsom fűzője
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
2:28
Ha felmegyek; Szürke köpönyeg; Vigh József kedvenc dallama; Lassú férfitánc
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Mihail Emil, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
2:41
Szegény Szabó Erzsi
Fazekas Péterné Deák Vilhem Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
2:42
Engedetlen feleség
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Moldva
2:46
Cigány hallgató és táncritmus
Balogh Sándor, Makula Mária, Kollár György, Makula József, Makula László, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Jászkisér
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
2:48
Széki dalok
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
2:52
S én kimenék küskertembe / Árva az a madár / S ahol én elmegyek
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
2:59
Két katonanóta
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Ľubomiír Pustay, Tibor Bartoš, Slavko Bartoš, gy.: Agócs Gergely
3:03
Ceavarul
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:04
Az én babám most sorozzák
Berta Alexandra, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Soós László, Horváth Dávid
Aranyosszék
3:08
Ludasim, pajtásim
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
3:09
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:18
Sűrű tempó és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
3:22
A borostyán apró kéket virágzik...
Forgács Zsuzsanna
Buza
Észak-Mezőség
3:24
A Vidrócki híres nyája
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Borsai Ilona
3:25
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
3:31
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
3:35
Ha kiindulsz Erdély felől…(székely keserves)
Györfi Erzsébet
Felcsík
3:36
Tavaszi szél utat szárászt, virágom, virágom
lányok, asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
3:38
Őszirózsa
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
3:39
Induló mikor mennek a menyasszonyért
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
3:42
Havajgatás és öves
Kerényi Róbert, Benke Félix
Moldva
3:45
Ó, mi kegyes ó barátunk, téged köszöntünk
Babos János, Novák István, gy.: Kiss Lajos
Doroszló
Bácskai Duna mente
3:46
Kalotaszegi legényes
Palló zenekar
Kalotaszeg
3:50
Horea oilor
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
3:53
Invirtita, chindia
Boglya együttes
Brassó
Brassó vm.
3:57
Lányom, édes lányom
Fodor Jánosné Pap Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
3:58
„Ahol az ökör is bort iszik!” – Ponczi Gyula emlékére
Csiszár Aladár, Ötvös János, Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
4:07
Cigány zili és csingerálás
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
4:11
Jaj, Istenem, Istenem, Istenem...
Bognár Szilvia
Szilágyság
4:13
Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja
Pintér Istvánné Vas Annus, gy.: Szabó Andorné
4:14
Idzeme, idzeme / Budú hrat, budú hrat / A na naším, a na naším mostíčku / Frajerečki sedzem
Ignác Márta, Suba Éva
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
4:18
Almás-völgyi învârtita, cel iute, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
4:26
Köszöntő
Méta együttes
4:45
Istenem, Istenem
Széplaki Simonné Ambrus Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
4:47
Méhkeréki trió
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
4:51
Szerba sztudencilor
Fehér Márton, Farkas Péter, Bolya Mátyás, Nagy Bercel, Sára Ferenc, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
4:53
Tavaszköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Moldva
4:56
Hallod-e te kőrösi lány
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
4:57
Hozd fel, Isten, azt a napot
Káplár Gréta
Csíkszentdomokos
Felcsík
5:00
Sűrű magyar és sebes csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:02
Anyám, édesanyám...
Róza Gabriella
Moldva
5:04
Betlehem kis falucskába
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
5:10
Fehér László balladája, Savanya nótái
Németh Dénes bandája, Abdulwahab Nadia
Fülek
Gömör
5:28
„Megrakják a tüzet” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
5:30
Én kimenék kiskertembe
Téka együttes
Moldva
5:34
Ilonám, Ilonám
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
5:36
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Moldva
5:41
cigánytánc
Kerekesné Pál Róza, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:43
Vyletela prepelička z ovsa
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
5:49
Búval terítötték az én asztalomat
Tóth Jánosné Kovács Anna, gy.: Várnai Ferenc
Szebény
Dél-Dunántúl
5:51
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
5:55
Három a tánc mindhalálig
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
5:56
Czinka Panna nótája és tüsszentős csárdás
Kalamajka együttes
Észak-Dunántúl
6:01
Ihatnám én, de nincs mit
Gyöke Illésné Kántor Mária, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
6:02
Egy pár tánc füzesről
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:06
Ritka magyar
Csurkuj György, Mihály Simon, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
6:07
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
6:09
Lóra, csikós, lóra!
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
6:10
Diófából van a babámnak ágya...
Bakó Katalin
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:14
Ámor palotás
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
6:18
Magyarbődi népdalok
Rokolya énekegyüttes
Magyarbőd
Abaúj
6:22
A fényes nap immár elnyugodott
Csoport, gy.: Ullmann Péter
Kápolnásfalu
Udvarhelyszék
6:25
Szép csillagos ég
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
6:26
Ardeleanca (Erdélyes)
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
6:27
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
6:34
Csütörtökön virradóra
B. Nagy Ferenc, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nádudvar
Hajdúság
6:36
Cigány keserves, csárdás és csingerálás Szászcsávásról
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
6:43
Öreges keringő / Valt
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
6:46
Elvesztettem zsebkendőmet
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
6:46
Fölmásztam a kemencére
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
6:47
Hajnal hasad…
Écsi Gyöngyi, Gombai Tamás
Menyhe
Zoborvidék
6:51
Mennyországban csengetének… (archaikus népi ima)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
6:52
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:02
[Elhajtanám a libám]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
7:03
Vasárnap bort inni...
Téka együttes
7:07
sűrű csárdás
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
7:08
Dél-alföldi kondástánc és lassú csárdás
Pásztor Barnabás
Alsó-Tisza-vidék
7:11
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
7:11
Seremoj és botosánka
Benkő András
Klézse
Moldva
7:13
Az öreg Farkas Géza verbunkja
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
7:16
Túl a Tiszán
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hajdúság
7:26
Kicsi tulok, nagy a járom 
Fodor Károly, gy.: Demény Piroska
Kövend
Aranyosszék
7:26
Hej, révész, révész…
Écsi Gyöngyi, D. Tóth Sándor
Kolon
Zoborvidék
7:30
Kecsketánc
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
7:31
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
7:37
Le az úton, le, le, le...
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
7:38
Feljött immár
Zengő együttes
7:43
Jelzés havasi kürtön
Ivan Szkunc, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
7:44
Joj, tudliku, tudliku
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
7:46
Serkenj lelkem mély álmodból
Hompot János, gy.: Kiss Lajos
Székelykeve
Dél-Bánát
7:48
Füzesi táncrend
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:00
La capră
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
8:01
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
8:05
Kocsmárosné, nyissa kend ki az ajtót
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
8:07
Észak-mezőségi muzsika
Galga zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
8:13
Ököritókörnyéki román táncrend: barcău, românesc, ceardaş és mărunţelu
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
8:24
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
8:27
Kútágas gémestő­,
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
8:27
Bunyevác dudazene
Szabó Zoltán
Bácska
8:31
nyolcas
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Nyárád mente
8:32
P-a lungu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
8:34
Angola Borbála balladája
Fekete Károly, gy.: Mező Judit
Nagyrábé
Körösök vidéke
8:38
A bazsarózsának ; Kék ibolyát ültettem a cserépbe ; Ágas-bogas a diófa teteje
Kallós Zoltán, Téka együttes, Székely Levente
Visa
Belső-Mezőség
8:47
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:48
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
8:53
Héj, de, phengyom tuke
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
8:53
Ha kél az ég szép hajnala
Horváth Éva Sára, Pál Mihály, Hrúz Szabolcs, Terék József
Szék
Észak-Mezőség
9:00
Cine m-o dat dorului
Gheorghe Opriş "a Lorenţii", Ioan Pop, Ioan Petreuş, Anuţa Pop, Voichiţa Nemeş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Máramaros
9:03
Ó, boldog Betlehem, áldások városa
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
9:05
Lehullott a Jézus vére
Lészpedi asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
9:07
Ez a kislány akkor kezd búsulni
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:08
Marosszéki és szöktetős
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
9:13
Békési román népzene
Bartina, Siklósi Krisztián
Körösök vidéke
9:18
Ha felülök kis pej lovam hátára
Tógyer János, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
9:19
Gergelytánc
Kerekes együttes
Moldva
9:22
Când fuse la patruşopt
Ion Manole "Şaică", Gheorghe Manole, Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
9:28
Öreges pontozó amúgy fiatalosan; Én vagyok az aki nem jó...
Csík zenekar
9:32
Verbunkos (furulya)
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
9:34
Barna Péter nótája
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
9:39
Túlsó soron esik az eső
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
9:39
Baszom, aki hová való
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
9:41
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
9:43
Csivirintem, csavarintom szomszéd asszony kontyát
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
9:43
Haţegana
Veres András, Veres János, Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
9:46
Felmegyek a hegyre
Panek Kati, Bodzafa együttes
Kalotaszeg
9:50
Olyan feleségem vagyon
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
9:51
A Kossuth verbunkja és honvéd csárdás
Kalamajka zenekar, Agócs Gergely
Szatmár
9:56
Tiszti
Legedi László István
Klézse
Moldva
9:57
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
10:03
Ella-Bella, Bella
Kinicki Katalin, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Vikár László
Kemenesszentmárton
Észak-Dunántúl
10:03
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
10:07
„Nelejte, nelejte, vypite si sami” (odzemok) – „Ej horou, horou, príď Janík domov” (zbojnícka)
Ľubomír Medveď, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
10:09
Csípd meg bogár
Csalóka zenekar, Szabó Árpád
Tiszakóród
Szatmár
10:15
Friss
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
10:15
Rózsa
Zurgó együttes
Moldva
10:21
Kratka drmavica
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
10:23
Mikor mentem hazafelé
Rozsdamaró zenekar
Kalotaszeg
10:30
A menyasszony szép virág
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
10:31
Szépen veri az eső a virágot
Tényi Edit
Mezőség
10:35
Purtata III: De purtat de pe Cîmpie
Gheorghe Boca bandája
Radnót
Közép-Maros vidéke
10:37
Tyukodi nóta és mars - Kalocsa
Magyar Tekerőzenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
10:41
(Kicsi tulok, nagy a járom)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
10:42
Elment az én uram idegen országba
Vizeli Balázs, Tintér Gabriella
Gyimes
10:47
Lassú és csárdás
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
10:51
Ktože to fujerá dole pálenicou
Michal Palko
Polyánhegyalja
10:53
Hajnallik, hajnallik
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
10:58
Bonchidai muzsika
Táltos együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:02
Erdélyes lassú
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
11:04
Patak vize, Lyukas a kalapom, Kakukkmadár (Burján Istvántól)
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
11:13
Népszokások: Ó szűrszabó; A pünkösdnek jeles napja; A fényes nap; Jaj, aranyos jó párom
Doroszlói csoport, Sóti Mihályné Beszédes Etelka, Kelemen András, Somogyi Péter, gy.: Burány Béla, Bodor Anikó, Németh István, Bodor Géza
Dél-Alföld
11:18
Moldvai dal és tánc
Rozsdamaró zenekar
Moldva
11:23
a. Édesanyám mondta nékem – b. Lapi, lapi
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:25
Invirtita
Muzsikás együttes
11:30
Lë az uccán, lë, lë, lë
asszonyok, gy.: Timár Sándor
Tardona
Borsod vm.
11:31
Elment Szent-Péter Rómába
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Erdélyi Zsuzsa
11:34
Bătută
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
11:35
Bonchidai lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:51
Körül fodros a szoknyám
Faragó Piroska, Faragó Matild, Faragó István, Faragó Rudolf, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
11:53
Kit a bánat megér
Demeter Panna-Katalin
Gyimesfelsőlok
Gyimes
11:55
Mojše i kuri krik s valcerom
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
11:58
Csárdás, legényes és szapora
Hírös zenekar
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
12:04
Csöpörög az eső
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
12:05
Kecskés
Öves együttes
Klézse
Moldva
12:09
Román halotti mars
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
12:10
Belső-mezőségi korcsos
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
12:13
(Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
12:14
Jön Kossuth, jön
Kalamajka együttes
12:15
Csáti bíró lánya
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
12:16
Bújdosik az árva madár
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
12:21
Jaj, édes lyányom, drága lyányom
Golyán Andrásné Blaskó Ilona, gy.: Vikár László, Szabó Andorné
Rimóc
Cserhát
12:23
Pe loc
Éri Péter, Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Egres
Alsó-Tisza-vidék
12:24
Bánat, bánat, de nehéz vagy…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
12:29
Gyötör engem a szerelem
Berta Alexandra, Siklósi Krisztián, Vén Miklós, Barta Balázs
Kalotaszeg
12:36
Kisverbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
12:37
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
12:39
Botoló és táncnóta
Horváth János és felesége, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Zalkod
Bodrogköz
12:44
Botostánc
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
12:46
Be szépen szól a cimbalom
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
12:48
Este későn megperdítik a dobot
Raksányi Boglárka, Buborék István, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Szék
Észak-Mezőség
12:51
Ne, hol etetgeti szép fehér pekurár…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
12:57
Belső-mezőségi férfitáncok
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
13:00
Ó áldott Szűzanya mennyei szép rózsa
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:02
Keserves és lassú magyaros
Sárkányfű együttes, Molnár Miklós, Bárdosi Ildikó
Gyimes
13:06
„Tulsó soron esik az eső” – „A csizmámon nincsen kéreg” (gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
13:08
Szép violácska
Méta együttes
13:13
Úgy fáj az én árva szívem
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:14
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
13:21
„Išiou Janík, išiou” (fujarová, ballada)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
13:24
Tótraszlavicai szlovák táncdallamok
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Tótraszlavica
Sáros vm.
13:29
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Joó Andrásné Kátai Mária, gy.: Volly István
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:31
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
13:43
Búza közé szállt a dalos pacsirta (lassú)
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
13:45
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
13:49
Fejér László lovat lopott
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
13:50
Az én piros vérem 
Palya Bea
Moldva
13:54
Édes jó anyám
Tarcsa Sándor, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
13:55
Pálmácska (Tenyeres tánc)
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
13:57
Megöltek egy legényt
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
13:59
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
14:01
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:03
Cigány csingerálások
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
14:09
Pala late me mérav, Dévla
Gábor Babinka, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
14:10
Tánczene
Dűvő zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:17
„Ide, ide bábele” (zsidó táncnóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
14:18
Vendégkísérő
Szerényi Béla
14:23
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
14:23
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
14:25
A juhait kereső pásztor
Rîzea Vasile bandája, gy.: Pávai István
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
14:29
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
14:32
La khajnyake jek sóro szhi
Rostás Olga, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
14:34
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
14:39
Marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
14:42
Sok születésnapokat! - köszöntő és tánczene
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
14:53
Édesanyám is volt nékem
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
14:56
Csárdás és friss - Tiszaújfalu
Magyar Tekerőzenekar
Tiszaújfalu
Kiskunság
15:04
Ukrán hopak
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
15:06
Botosánka
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:08
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
15:10
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:11
Miu Haiducul, Suită de dansuri
Nicolae Neacşu "Culai", Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
15:28
Mezőségi magyar táncok
Hegedős zenekar
Mezőség
15:34
Csűrdöngölő
Kászoni Jancsi, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
15:36
Kerek az én szűröm alja
Téka együttes
15:41
Szállj el, te fekete fecske…
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
15:44
Szépen esik az eső a rétre
Tényi Edit, Árvalányhaj tamburazenekar
Bácska
15:50
De szeretnék zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
15:52
Ritka verbunk
Szeret együttes
Felsőrépa
Székelyföld
15:57
Magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
16:05
Mulatérozás
Matokabinde, Fekete Antal, Soós János, Szabó Csobán Gergő
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:17
Hová mész te három árva
Dakó Andrásné Szallós Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Kajántó
Kolozs vm.
16:19
Vándordallam (változatok egy témára, 18-20. sz.)
Barozda együttes
16:22
lassú csárdás
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
16:26
Úgy el vagyok keseredve…
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:29
Szól a kakas szórul szóra
Kajus László, gy.: Pesovár Ferenc
Tyukod
Szatmár
16:31
Čačak (Sumadija, Szerbia)
Söndörgő
Sumadija
16:33
Érik a szőlő
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
16:34
Fordulj kedves lovam
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
16:41
Pad alatt, pad alatt volt egy ház
Tóbiás Ferencné Bóli Erzsébet, gy.: Igaz Mária, Olsvai Imre
Sárpilis
Sárköz
16:42
Ádámosi hármas határ
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
16:44
Köttettem, köttettem
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
16:45
Isten veled, Bogyiszló faluja... - lassú
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:47
Jaj, de széles, jaj, de hosszú az az út
Német Vince, gy.: Sárosi Bálint
Zádor
Ormánság
16:49
Katonanóták…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
Berzéte
Gömör
16:54
Oj javore
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
16:57
Rablóbetyár az erdőben
Takács Éva
Gyimes
17:00
Elveszett a bugabárány
Vincze Farkas Lajos, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:00
Köszöntő
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
17:01
Szökő
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
17:03
Hajnali, csárdás és szapora
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
17:10
Oláhul Merinkám
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
17:22
Táncdallamok Gyimesből
Kokojza együttes
Gyimes
17:24
Lakodalmi mars
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
17:26
Táncosok kedvére. Bodrogköz
Kóborzengő, Kneifel Imre
Bodrogköz
17:33
Csuhaj, nem bánnám, ha holnap lenne vasárnap
Varga Andrásné Bodó Ilona, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Tiszafüred
Heves vm.
17:35
Morzsa Gyula bácsinak
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Szatmár
17:40
Táncdallam II.
Bogdán Imre, Bogdán Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
17:42
Nyitra megyei dalok
Kubinyi Júlia
Felföld
17:44
Temlomot is építettem túróbu
Baracsi Menyhértné Kiss Julianna
Tunyog
Szatmár
17:45
Palatkai lassú cigánytánc, csárdás, gyors csárdás, szökős és korcsos
Üsztürü, Árendás Péter
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:57
Ha Tisza a borré válna
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
17:58
Gyere, rózsám, gyere már...
Demeter Erika, Csávás Attila
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:01
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:02
Székvárosi magas torony
Miskolczy Mária, Agócs Gergely
Szék
Észak-Mezőség
18:05
karácsonyi ének
Kulcsár Mária, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
18:07
Rákos, Rákos, szegény Rákos
Toró Lajos
Csíkrákos
Felcsík
18:08
Akit a szerelem gyötör
Orbán Mihályné Cáp Orbán Borbála, gy.: Demény Piroska
Mezőveresegyháza
Mezőség
18:08
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
18:14
Sokat arattam a nyáron
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
18:15
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
18:22
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
18:23
Kolozsvári városi muzsika Pusztai György Gruci repertoárjából
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kolozsvár
Kolozs vm.
18:29
De bâtă és haidău (Férfitáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
18:34
Felcsíki féloláhos és zsuka
Palló zenekar
Felcsík
18:38
Gyere velem katonának
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
18:41
Bukovinai székely katonadalok
Bartina
Bukovina
18:46
öreges csárdás; cigány csárdás
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
18:48
Köszönöm anyám, hogy fölneveltél
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:48
(Elveszett a mi siskánk)
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
18:49
Čapás, Čardáš a Treščak
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Pazdics
Zemplén vm.
18:53
Két magyar csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
18:56
Szatmári betyárballada, csendes, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmár
19:08
Siralmas volt nékem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos, Sipos Mihály
Kórógy
Szlavónia
19:09
Dicsőség mennybe az Istennek
Nyisztor Ilona
Moldva
19:11
Elémentem a vármegye ajtónál
Eke Péterné Simon Mari, Balla Ferencné Szász Etelka, Eke Imre
Buza
Észak-Mezőség
19:14
Ördöngösfüzesi cigány keserves és gyors csárdás
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:19
Sirató (leány búcsúzik anyjától esküvőkor)
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
19:22
Bicskás héjsza
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
19:31
Voloska (oláh tánc)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
19:34
Asztali nóták, lassú csárdás, korcsos, cigánycsárdás
Szabó Viktor, Pávai István, Bör Gyula, Sinkó András, gy.: Pávai István
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
19:54
Esteledik, alkonyodik
Matyi Trofim, gy.: Kiss Lajos
19:55
Hallgató, tánczene és kanásznóták
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei, Adorján István
20:05
Marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
20:09
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
Dunántúl
20:16
De, lácsi rátyi, lácso gyész
Elekes Anna, gy.: Bari Károly
Méra
Kalotaszeg
20:20
Gyuri bá...
Heveder
Örkő
20:25
lakodalmi induló
Kalló Géza, Varga Berta, Kalló Péter, Gábor Alexandru "Albu", Gábor János "Albu", Kovács Péter, Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Fejérd
Borsa völgye
20:27
Román halottkísérő és învîrtită
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
20:33
Lóra csikós, lóra, elszaladt a ménes
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
20:35
Cigány halottkísérők és legényes
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, gy.: Kelemen László
Kalotaszeg
20:41
Matca Neajdovului
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
20:43
Tavaszi szél vizet áraszt
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
20:44
Anyám, édesanyám, Mért adtál vót ingem
Petrás Antalné Piszár Katalin, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
20:47
Én Istenem, adj egyet!
Berta Alexandra, Lehőcz Alexandra, Mihó Attila
Gyimes
20:51
Katonakísérő
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:57
Csallóközi és szigetközi dudazene
Juhász Zoltán
Komárom vm.
21:00
Míg a világ világ, világ, világ lessz
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
21:01
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
21:08
Kossuth lova
Molnár Sándor József, Tar Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csetfalva
21:09
A nagy utcán…
Fondor zenekar
Szilágyság
21:13
Lóra, csikós, lóra!
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
21:14
Ha kihajtom a libámat…
Tényi Edit, Micsik Béla
Palócföld
21:18
Feleségem olyan tiszta
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
21:19
Magyar
Szeredás együttes
Szék
Észak-Mezőség
21:24
Sárga csikó csengő rajta
Baksa Ferenc, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
21:26
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
21:29
Starosvetské čardáše z Kostolca (Považie)
Rinalda Gašu zenekara
Kosfalu
Trencsén vm.
21:31
Délig feketében, délután fehérben (Magyarózdi táncdallamok)
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Hetényi Milán, Dsupin Pál, Juhász Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:37
Máma péntek, holnap szombat, vasárnap
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
21:38
Marosszéki muzsika
Mészáros zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:47
Festeres
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
21:47
Adománykérés
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba, Bartók Boglárka, Burai Kincső, Csekő Blanka, Gonda Zsófia, Kovács Marietta, Végh Orsolya
21:50
Olyat vágok háromfele...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:52
Elveszett hat ökröm
Ábrahám Brigitta
Somogy
21:56
Legényes
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
21:57
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
22:00
Korcsos
Csiszár Aladár, Kóczi Rudolf, Lengyel Albert, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:05
Kádár Kata
Polgár Lilla
Moldva
22:08
Mikor mentem Kolozsvárra
Orbán József "Pillangó", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
22:11
Hallgató, csárdás, ugrós és friss Bogyiszlóról
Csík zenekar
Bogyiszló
Sárköz
22:17
(Mit nékem egy almát kétfele vágni)
Varga Ferenc, Ámik Ferenc, Varga Béla, Varga István, Lakatos Géza, Mona Árpád, gy.: Halmos István, Martin György, Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
Szatmárököritó
Szatmár
22:18
Keserves, lassú és sebes magyaros
Hajdú Kinga, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
22:25
Horă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
22:26
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
22:31
Jaj, de búsan harangoznak
Bárdi Klára, gy.: Falvay Károly, Karsai Zsigmond
Lőrincréve
Enyed vidéke
22:33
Hajdútánc
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Agócs Gergely
22:41
Csárdás és szökő szájból
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
22:43
Dunántúli friss csárdások
Muzsikás együttes
Felsõireg
Sárköz
22:45
Édesanyám, huszár vagyok, nem baka
Köles Joachim, gy.: Paulovics Géza
Besenyszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
22:47
Khosn Bazingns/Opshpiln Dem Khosn
Budowitz, Majer Bogdanski
22:49
Én felkőttem jó reggel hajnalba… (énekelt archaikus népi ima, karácsonyi ének)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
22:51
Vörösvári állomáson
Boglya együttes
Őrség
23:04
Házam előtt iharfa
Kosaras Jánosné Kankó Mária, gy.: Paulovics Géza, Vajda József
Tapolca
Dél-Dunántúl
23:04
Hajnali lakodalmi tánc - Zorile
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:15
Horea miresei, bărbătescul la cusutul steagului
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
23:19
Tizet ütött már az óra
Galgamácsai férfi
Galgamácsa
Galgavidék
23:21
Moldvai csárdás / Háng (Árgyelánka) / Kettes tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
23:23
Még a kocsmában vagyok
Egyszólam együttes
Gyimes
23:29
Korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:33
Zörög a kocsi
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
23:33
Kisújszállási citeramuzsika
Tuka Zsigmond
Kisújszállás
Nagykunság
23:36
Új pár beköszöntése; Megkötötték nékem; Réten, réten; A csizmámon nincsen kéreg
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Sára Gábor
Tura
Galga mente
23:39
Kővár-vidéki táncok: de araduit, invartita, ardeleana, tropotita
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
23:44
A mezőségi székelyeknek
Magos Együttes
Marosszéki Mezőség
23:51
Meghalt a béres
Mosonyi József, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
23:52
Bánat, bánat…
Dalos Csilla
Visa
Belső-Mezőség
23:54
Sűrű magyar
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
23:56
Én fölkelék jó regvel, hajnalba
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.