Folkrádió

2019. szeptember 15-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Nagykátai zöld erdőben
Szívós István, Lendvai Zsanett, Nagy-Lendvai Adrienn, Makra-Szabó Csilla, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József, Szekeres Marcell
Nagykáta
Tápió mente
0:08
Falu végén van egy kis ház, sárgára van festve
Cs. Nagy Balázs, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
0:09
Gyüdi korsó, radványi
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
0:09
Rögtönzés
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
0:11
Lassú pontozó / Mojla István pontozója / pontozó
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
0:15
Menyasszonykísérő
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
0:19
Amoda a karám mellett
Balogh Sándor
Tiszántúl
0:20
Házunk előtt kettőt fordult a kocsi
Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
0:23
Duda-nóta
Dsupin Pál
0:27
Lassú magyaros és sebes magyaros
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
0:38
Dribna
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj, Pavol Bako
Kijó
Sáros vm.
0:40
Čumide ma, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
0:43
Elindult Szent Pétör Rómába
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
0:44
Vasvári
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
0:46
Íme a pásztorok
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
0:46
Kutyakaparási csárda
Benyóczki Istvánné Dékány Katalin, gy.: Paksa Katalin
Egyházaskér
Alsó-Tisza-vidék
0:48
Săracii cioarecii mei
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
0:50
Aseară fusei la clacă
Ghinea Pega, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Godeanu Siliştea
0:51
Hallgató és csárdás
Cserta Balázs, Varró János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
0:54
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Csoport, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tiszacsege
Hajdúság
0:56
Roggyantott guggolós
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
1:06
Zsidó körtánc
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
1:08
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
1:17
Barna menyecske
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
1:19
Rostokoláskor
Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár László, Molnár Miklós, Musa József, Csurgó Dezső
Szatmár
1:25
Román kolinda
Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:26
Itt a szarvas az ablakban
Csőke Renáta
Püspökladány
Hortobágy
1:28
Dudanóta
Balázs Jani, gy.: Kertész Gyula
Hont
Hont vm.
1:29
Süss fel nap
Csürrentő együttes
Moldva
1:34
asztali nóta
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
1:37
Dunántúli kanásznóták
Török Tilla, Németh András
1:43
Én vagyok a vármegye gulyása
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:43
Sanyibácsi, drága...
Gömbszörp
Kisbács
Kolozs vm.
1:49
Baszom, aki hová való…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
1:53
Zajali, zajali
Agócs Gergely
1:57
Šor paji pe luludi
Faragó Matild, Faragó Piroska, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
1:59
Vendégkísérő
Szerényi Béla
2:05
Édes Gergelyem (kezes)
László "Legedi" István, gy.: Agócs Gergely
Klézse
Moldva
2:08
Lefelé folyik a Tisza
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
2:10
Jaj, mely hamar múlik e világ ereje
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
2:16
Emlékül Zselykről
Magos Együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
2:23
învârtita
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
2:24
Glória, dicsőség
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
2:25
A paládi gulyáslegény...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
2:26
Leesett a makk a fáról
Balogh Sándor
Somogy
2:27
Pe doi paşi, hârţag (Cigánytánc, csingerálás)
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
2:35
Bácskai italozós (Bácskai oláhos, csárdás és friss)
Bácska
2:38
Diófából van a babámnak ágya
Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:39
Erdő, erdő, de szép kerek erdő
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Herédi Zsombor, Terék József
Tápiószentmárton
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:45
Pe picior
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
2:46
A kaszárnya előtt áll egy magas nyárfa
Bürkös zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
2:57
De ma, déje, mol te pjav
Masiloája
Rîmnicu Sărat
3:04
Ha bemegy a főorvos úr
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
3:06
Mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
3:08
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor
Gyimes
3:10
Nem messze van ide Kismargita
Pásztor Ferenc, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
3:12
Románca
Legedi László István, Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
3:14
Cigány hallgató
Szászcsávási Zenekar, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
3:18
Pálpaliné balladája
Majorosi Marianna
Kürt
Vág-Garam köze
3:23
Megváltó Jézusom, megyek tehozzád
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
3:24
Sóvidéki dallamok cimbalmon
Zimber Ferenc
Sóvidék
3:27
Riadny verbunk
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
3:29
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
3:32
Hegyen ülök, búsan nézek le róla
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
3:34
Mikor Máriához…
Pásku Veronika
3:38
„Búcsúzz Rózi, búcsúzz” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
3:40
Hej, ktože to fujerá, hore Harmačekom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
3:42
Aki kisfiúként ott volt az 1939-es fonográf-felvételnél és tanult
Mikó István, gy.: Vargyas Lajos, Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
3:45
Csegezi Klára dallamai
Tóth Dorottya
Magyarbece
Enyed vidéke
3:48
Miről apám nagy búsan szólt
Balázs Árpád, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
3:50
Piros rózsa, kék nefelejcs...
Boglya együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
3:56
Oláhul Merinkám
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
3:59
Kendermorzsa, szép menyecske
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
4:00
Szerba sztudencilor pipélve
Farkas Péter, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
4:02
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
4:06
Sárga rigómadár fölszállott a fára
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:10
Menetbehívás; Ez a gőzös; Új a kocsim
Sára Gábor, Zagyva Banda, Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
4:11
Romános
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
4:14
Örömnapot adott az Egek jósága...
Bognár Szilvia
4:15
Szedjünk gyepet
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
4:16
Oláhos kezes, vert kezes, batrânesca
Öves együttes
Moldva
4:21
Magyar halotti mars
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
4:24
Far Der Kale/Bughicis Freylakhs
Budowitz
4:27
Házunk előtt van egy magos vadalmafa
özv. Szabó Imréné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
4:28
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
4:31
De Inceput
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Buza
Észak-Mezőség
4:34
Tilinkós és kavalos
Csürrentő együttes
Moldva
4:37
[Megégett Rácország]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
4:39
Kiskunhalasi hallgató, csárdás és friss
Csík János, Csurai Attila, Szabó János, Bartók József
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
4:44
Magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
4:55
Látod, rózsám, látod
Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
4:57
Hová mész te három árva
Dakó Andrásné Szallós Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Kajántó
Kolozs vm.
4:59
Szatmári citerás dallamok
Pásztor Barna
Szatmár
5:02
Lassú és csárdás
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
5:08
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
5:13
Kiskertembe leszállott egy páva
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
5:15
Füzesi táncrend
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:27
Jobbágytelkén nevelkedtem...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
5:29
Gyimesi halott melletti keservesek, asztali nóta és Rákóczi mars
Ökrös együttes, Berecz András
Gyimes
5:40
Mint a fű, megszáradnak
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Szenna
Dél-Dunántúl
5:41
Felsőlokra sej-haj
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
5:42
Sebes forduló
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
5:49
Dudazene és régi énekek
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
5:56
Csöndőr urak, mit akarnak
Szikora János, gy.: Kiss Lajos
Palást
Palócföld
5:57
Mérai keserves és hajnali
Üsztürü
Méra
Kalotaszeg
6:03
Sűrű csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:06
Kettős és sirüleje
Egyszólam együttes
Gyimes
6:08
Gyerünk ki a nádas mellé,
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
6:09
Szerelem, szerelem
Tényi Edit
Somogy
6:12
Tavaszi havajgatás
Hodorog András, gy.: Németh László, Sámsondi Gergely
Klézse
Moldva
6:13
Kelj fel rózsám, mert megvirradt
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
6:20
Mamaliga brenzali; Za, mo, za, mo, pala la; …duj dűlőve
Daróczi László, Sztojka Melinda "Kisi", Öcsödi kocsmai mulatócsoport, gy.: Bari Károly
Öcsöd
Körösök vidéke
6:24
Mezőségi dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Mezőség
6:30
Oiţa kavalon (mikor a pásztor megkapta juhait)
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
6:31
Mokányos kettős
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:34
Kicsi csillag, ha lejesik, elterül
Tímár Viktor, Timár Imre, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Hidegség
Gyimes
6:35
Gyere, rózsám, gyere már...
Demeter Erika, Csávás Attila
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:38
Cigány botoló
Horváth András, ifj. Horváth András, gy.: Halmos Béla, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Tiszakóród
Szatmár
6:40
Ha megunom aranyos életemet...
Hajdú Kinga, Hetényi Milán
Somogy
6:42
[Mikor én még kicsiny voltam]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
6:43
Menyasszonybúcsúztató
Zombori Györgyi
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
6:45
Lassú és szapora lassú
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
6:52
Nyitrai párosítók
Csobogó Énekegyüttes
Nyitra vm.
6:57
Románcok (aki 1939-ben maga dalolt a fonográfba)
Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, gy.: Vargyas Lajos, Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
7:02
Purtata
Dűvő zenekar
Pacalka
Alsó-Fehér vm.
7:04
Horă „de la re”
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
7:09
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
7:10
Muriena Muriena
Dubrvai énekcsoport
7:11
Felkelt már a hajnalcsillag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
7:17
Seremoj
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
7:18
Samu-nóták
Gömbszörp
Bogártelke
Kalotaszeg
7:21
Áj da, na mekh, Dévla, te mérávoj
Moisa Khelderár "Mici", gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
7:26
Dudacsárdás
Kalamajka együttes
Őrség
7:30
Oláhos
Oláh "Nyaka" Árpád, Maczkó Rudolf, Oláh Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
7:32
Ipoly menti magyar gulyás vagyok én
Pál István, Dsupin Pál
Palócföld
7:37
Istenem, Istenem áraszd meg a vizet
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
7:41
Danţu colacilor
Vasile Seras
7:43
Lejtet szeret a folyóvíz
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
7:44
Szék 2006. Kisutcai Sipos Márton nótája
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
7:53
Szól a kukuk szól
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
7:54
Hunyadi bojtárja
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Juta
Somogy
8:00
Eridj, fogd meg azt a babost
Dobcsák János, gy.: Agócs Gergely
Szomotor - Bacsó tanya
Felső-Bodrogköz
8:00
Cigánytánc és ritka fogásolás
Magyarhang zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:06
Isten áldja meg
kisfiúk, gy.: Szendrei Janka
Fáj
Abaúj-Torna vm.
8:07
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
8:10
cimpoaia
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
8:11
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
8:15
Kaszárnya, kaszárnya
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
8:18
Szilágysági táncok
Fondor zenekar
Szilágyság
8:22
Kis Pali fiának a katonakísérője és lassú legényes
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
8:26
Verbunkos
Magos Együttes
Marossárpatak
Felső-Maros mente
8:32
Uccu, vászontarisznya
Boruzs András, Nádházi József, Baranyai Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
8:33
Mérai verbunk, hajnali nóta, csárdás és szapora
Török Tilla, Kalász Máté, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Méra
Kalotaszeg
8:40
Verbunkos
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
8:43
Lakodalmi borosnóták Gombosról és Doroszlóról
Csalóka együttes
Bácskai Duna mente
8:49
Dimineaţa lui Crăciun
gy.: Pávai István
Alsójára
Aranyosszék
8:52
Elmegyek, elmegyek
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:00
A szeretőm udvarába van egy rezgő nyárfa
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
9:01
Szeret vize martján violát nevelnék
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Moldva
9:08
Ha én egyszer tüzes mennykő lehetnék...
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
9:09
Nem úgy van az
Zengő együttes
9:12
Uccu vászon tarisznya
Boruzs András, Törő Gábor, Nádházi József, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
9:12
Barna kislány kapuja…
Balla Tibor
Dél-Alföld
9:15
Este van, este van
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:21
Banumarocsini
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
9:24
Körüljárva az eget / Lassan kocsis!
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
9:29
Sajói
Kalász Banda
Sajó mente
9:37
Villás farkú fecske..
Dobos Jánosné Farkas Rózsa, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
9:38
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
9:43
csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
9:44
Hallgató és csárdás
Csík zenekar
9:48
Szegény legény bújdodik a pusztába
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
9:49
Vőlegénysirató
Zurgó együttes
Moldva
9:55
Purtata V: De purtat din Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
9:58
Hazám, hazám, csendes hazám
Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
10:01
Árva vagyok, árva
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
10:04
Minaročka mlada
Fonó zenekar
Sáros vm.
10:09
ştraiere
Lucaciu Adalbert "Pilu", gy.: Pávai István
Maroshévíz környéke
10:12
Bál után
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
Szentes
Dél-Alföld
10:16
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
10:17
Lassú és sebes magyaros
Antal Károly "Gyica", Dóra Áron, Palics Katalin
Gyimesbükk
Gyimes
10:23
Rigómadár ne szállj fel a fára
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
10:24
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:28
S alig várom öste legyen,
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
10:29
Hajdúsági dallamok citerán
Garamszegi Zsolt
Hajdúság
10:31
Váľaný
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
10:34
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
10:37
Szerelem, szerelem
Pap Mártonné Filep Mária, Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
10:42
Román dojna, purtată, învîrtită és de sărit
Fodor Sándor "Neti", Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
10:48
Tele vagy tetűvel / A mi cicánk
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
10:50
Históriás ének az aradi vértanúkról
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
10:54
Egyszer egy királyfi
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna
Zsére
Zoborvidék
10:59
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
11:02
Három levele van a nagy eperfának
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
11:04
Ne hagyd abba
Dűvő zenekar
Rimóc
Cserhát
11:08
Járjad lábam, járjad most
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
11:09
Libabőr
Flótás együttes, Varró Márk
Moldva
11:16
Elmék, elmegyek, nem maradok e tájon / De szeretnék Szegedébe szolgálni
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:18
Preludium. Örvénylő
Derecskei András, Fonó zenekar
Udvarhelyszék
11:25
Bújj, bújj, bokrosi
Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
11:25
Nyírségi oláhosok
Kis Gergely Márton
Nyírség
11:27
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
11:29
Sej, most építik a berzéti templomot
Berkő népdalkör, Kováts Marcell, Pengő zenekar
Gömör
11:35
Cintányírbul jó a cukros herőce
Koczka Dénesné Hajdú Margit, Koczka Lászlóné Hócza Mária, Daradó Istvánné Tóth Margit, Hócza Józsefné Koczka Mária, Csíki Jánosné Jankó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
11:37
Halmágyi Mihály emlékére - halotti csárdás és lassú magyaros
Téka együttes, Kerényi Róbert
Gyimes
11:43
ţigăneşte pe doi paşi
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter
Kelet-Mezőség
11:45
A szecsői templomtorony de magos
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
11:49
Mikor leány voltam
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
11:53
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
11:56
Marosszéki forgó
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
11:58
Palatkai táncok
Ifjú Muzsikás
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:05
Kútágas gémestül
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
12:05
Erdély körül van kerítve
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
12:09
Lassú és friss csárdás, mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
12:13
Minek nékem az ezüstös fékető
Hévízgyörki Asszonykórus
Hévizgyörk
Galga mente
12:17
Viszi a víz a váradi hegyet
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
12:18
Elmennék én tihozzátok
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
12:20
A zenekar bemutatkozik
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
12:20
Polgári táncok
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
12:23
Bort nem iszok, fogadásom tartsa
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
12:24
Vidala matka / Ruža, ruža bili krušpám
Szabó Júlia
Nógrádsáp
Nógrád
12:27
Csúfos
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
12:28
Szórakoztató muzsika
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
12:34
Ludasim, pajtásim
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
12:35
Tsum Tish/Mekhutonim Tsu Der Vetshere
Budowitz
12:38
„Sej haj, haj, leszakadt a gally” (gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
12:39
Kopogós csárdás
Téka együttes
Kalotaszeg
12:45
Olyan feleségem vagyon
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
12:46
Kalocsai katonadal, csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
12:53
„Po valašsky od zeme” (Odzemok)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
12:54
Azér’ is iszok!
Gyenesdiási Dalárda, Farkas Ödön
Nyugat-Dunántúl
12:58
Aranyos szép lányom
Farkas Mihály Józsefné Fejes Gubola Piroska, gy.: Rajeczky Benjamin
Bodony
Heves vm.
13:00
Édesanyám, pénz vagyon a zsebembe
Györfi Erzsébet, Bokor Imre
Gyimes
13:03
Cseh határon elaludtam...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
13:07
Szilágysági román és magyar
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs "Bakter"
Szilágyság
13:12
Midőn a Szűz magzatját
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
13:13
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
13:17
tiszti héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
13:18
Úgy elmenek
Tatros együttes
Moldva
13:20
Bánat, bánat, de nehéz vagy
Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
13:26
A régiekbül. Somogy
Kóborzengő
Somogy
13:31
Ne messze van ide KismargitaLovat loptam, mer­­ a babám szerettem
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
13:36
Far Di Mekhutonim/Shulem Tants Mit Variatsyes
Budowitz, Majer Bogdanski
13:40
Ezt a kerek erdőt járom én...
Dobos Jánosné Farkas Rózsa, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
13:41
Doina, ardeleana, sorocul - joc din Banat
Mátó Mátyás
Magyarcsanád
Csanád vm.
13:45
Sebes a rózsám szája
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
13:46
Lakodalmi kesergő és szapora
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
13:52
Csütörtökön este
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
13:53
Bulgárjászka
Csürrentő együttes
Moldva
13:56
tangó
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
13:57
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
14:04
(Mikor én még gulyás voltam)
Vass Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
14:05
Bakonyerdő
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
14:12
Zöld szalagos
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:14
Menyasszonytánc
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
14:16
Fecském, fecském, édes fecském
Ventel Miklósné Piskolczi Erzsébet, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
14:17
Szászcsávási bornóták
Major Levente, Moldován István, Fazakas Levente, Molnár Szabolcs, Szilágyi László, Bajna György
Csávás
Felső-Vízmellék
14:21
Babám, ha te Ricin túl mész…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
14:23
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
14:28
Széles Tisza vize, keskeny palló rajta...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
14:30
Tűzrű pattant kismenyecske vagyok én
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
14:31
Învîrtită
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
14:35
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
14:39
Túll e vizen Tótországon
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
14:43
Világ végén Három Szent Királyok
Bárdosi Ildikó
Istensegíts
Bukovina
14:45
Verbunk
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:53
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
14:58
Dévla, Dévla, na máj már ma
Dadaj, gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
14:59
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
15:01
Nem ám az az asszony
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
15:03
Sebes magyaros I.
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
15:04
Én vagyok a Gencsi Feri bérese
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
15:06
Lóra csikós, lóra
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
15:07
„Kis Zsérébe­ nem tudják a nevemet”
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
15:10
Gyere pajtás afférulni!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
15:15
Megrakuk, megrakuk
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
15:17
Tisza partján...
Balla Tibor
15:20
Piesne zo Zemplínskej Teplice
Szécskeresztúri énekcsoport Terézia Kubániová vezetésével
Szécskeresztúr
Zemplén vm.
15:23
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:29
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
15:30
Korcsos, Forgatós és Krucena
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
15:43
Hopak (Kozacsok) - ukrán férfitánc
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
15:44
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
15:48
Én Istenëm, minek is teremtëttél
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
15:51
Érik, érik a cseresznye
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
15:52
„Náne oda lavutaris” (cigánycsárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
15:54
De sok falut, de sok várost...
Kalász Banda
Szatmár
16:01
Hová mégy te kisleány
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
16:03
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás és verbunk
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:09
Kiöntött a Tisza vize a rétre
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
16:10
Szombat este kimentem a kútra
Boda Péter, Radics Ferenc, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
16:16
(Cickondi baranyó)
Kukucska Ernő, gy.: Manga János
16:16
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
16:23
Ritka és szilágysági sűrű
Ciornea Joan, Csuki József, Cincár Ignác, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
16:29
Rákóczi induló
Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
16:31
Hajladozik nádszál
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
16:32
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:36
Hajnal van már…
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
16:39
Rózsa Sándor nótái (Bácskai lassú, csárdás és friss)
Bácska
16:42
Ponat svatí Mikuláš
Szmrecsáni énekcsoport
16:43
Româneşte din Apahida
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
16:45
Juhajgatás
Hodorog András
Klézse
Moldva
16:47
Kanfi-Horváth István nyomán
Patonai Bátor
Dél-Alföld
16:52
Verje meg azs Isten az urakot (Cigánycsúfoló)
Lőrinc Imréné Daniel Juliánna, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
16:54
Fecskemadár felszállott a levegőbe
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
16:56
Jártatós
Tóth Sámuel, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
16:59
Stojí vojak na varťe
Kalina Sándorné Duchenka Katalin, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Bénye
Tápió mente
17:06
Éva, szívem, Éva
Tóth József, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
17:06
Horthy-nóták (pecesori katonadalok)
Óbecse
17:12
Ködellik a Mátra
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
17:16
Bodonkúti verbunk
Fodor Sándor "Neti", Éri Péter, Havasréti Pál
Bodonkút
Kalotaszeg
17:21
Sej, az ágói templomtorony de magas
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
17:22
Nagysajói ritka legényes és lassú
Kabala Zenekar
Nagysajó
Sajó mente
17:26
Româneşte
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
17:29
A juhászok így élnek, úgy élnek
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
17:30
Volt nékem egy szép szeretőm, de már nincs
Kun István, gy.: Sárosi Bálint
Nádudvar
Hajdúság
17:32
Cigány hallgató és csingerálás
A Budapest Táncegyüttes zenekara
17:37
Én felköltem (kánta) – Turka-tánc
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Pál Róza, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:39
Szendre báró leánya
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
17:44
Mikor mentem a faluból kifelé
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
17:47
Moldvai bujdosódal
Kallós Zoltán
Gajdár
Moldva
17:49
Sarba - Muresanca - De doi - De-a lungu - Invartita
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
17:59
Balázstelki kánta
Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos, Kálmán Péter "Cucás", Mihálydeák Barna
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
18:03
E koporsó vas zárja
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Szenna
Dél-Dunántúl
18:05
Úgy elmennék, ha mehetnék
Tintér Gabriella
Buza
Észak-Mezőség
18:07
Dădica
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
18:09
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
18:16
Sëj. most építik a domaházi templomot.
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
18:17
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
18:27
„Počkajte vy chlapci, kde pôjdete” (váľaný) – „Keď ma šikovali” (váľaný a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
18:29
Hajnali
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
18:32
Este későn faluvégen jártam
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
18:33
Dudaszó
Pál István
Palócföld
18:37
lassú csárdás
Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
18:40
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
18:46
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
18:47
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
18:52
Kolinda
gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
18:53
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
18:56
Azt mondja a torma
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
18:57
Bíboros Péterné
Agócs Gergely
Gyimesfelsőlok
Gyimes
19:03
Kassa városából hidegen fúj a szél
Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
19:04
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
19:07
Esik eső, sűrű szemmel esik
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
19:08
Két víz közt
Papp László
Kiskunmajsa
Kiskunság
19:12
Udvardi menyecsketánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
19:14
Hajnalfelé
Porteleki László, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:19
Újévköszöntő
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
19:21
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
19:25
Suită din Mociu (cu dansatori)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
19:32
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
19:33
Csipi, csipi kánya
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
19:33
Krucena
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
19:37
Geampara dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
19:38
Ága-bogas a diófa teteje (Kraszna, Szilágyság)
Gajdos
Kraszna
Szilágyság
19:40
Kolozsvári csűrdöngölő
Farkas Bálint, gy.: Demény Piroska
Detrehemtelep
Aranyosszék
19:41
Kiszáradt a tóbul
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Szatmár
19:46
Joc: ursăreasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
19:47
Fábián Pista / Huszárosra vágatom a hajamat
Kása Béla, Németh Ferenc, Kürtösi Zsolt, D. Tóth Sándor, Gombai Tamás, Porteleki László, Gyenis Katalin, Vasas Zsolt
Szatmár
19:51
Jó sora van a mostani bakának
Szeleczki Lászlóné Polyák Julianna, gy.: Halmos István, Rácz Attiláné
Koháryszentlőrinc
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:53
Taie calea padurii, mai (román katonakísérő)
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
19:55
Három házba hat kemence
Takács Józsefné, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
19:55
Olyan legény akar hozzám járni
Csicsóka Népdalcsoport
Galgavidék
20:01
Körösfői részeg alatt
Ambrus Sándorné
Körösfő
Kalotaszeg
20:03
Érik a szőlő
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
20:04
Hétlépés
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:05
Kertem alját Tatros vize kimosta
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
20:08
Kontyolják nénémet
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
20:09
Erdőszombattelki dallamok
Bakator, Molnár Endre
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
20:16
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
20:18
Ördög útja
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
20:19
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
20:21
Tele van a temető árka vízzel
Papp András, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
20:24
Čardaš, friška (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
20:26
Szentmihályi katonanóták
Flaman István, Hézső Zsolt
Bánát
20:31
Juhásztánc
Nyerges József, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenta-Szőlőhegy
Dél-Dunántúl
20:32
Lassú csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
20:41
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
20:44
Szépen esik az eső a rétre
Tényi Edit, Árvalányhaj tamburazenekar
Bácska
20:50
De szeretnék zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
20:52
Galac felől kiindult egy gőzhajó
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
20:54
Román kolindák
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
20:58
Derül-borul a Dunáról
Balogh Sándor
Somogy
20:59
Két szál tearózsa
Horváth János, gy.: Kerényi György, Vikár László
Szentgyörgyvölgy
Dél-Dunántúl
20:59
Kánai menyegző
Magyar Tekerőzenekar, Vaskó Zsolt, Tárnoki Beatrix, Redő Juli
Tápé
Dél-Alföld
21:02
Kettős
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
21:07
Tele van a temető árka vízzel
Ferincz Adrienn
Buza
Észak-Mezőség
21:08
Arrul alól sötéten borul az ég
Gergely András "Zsüke", gy.: Bereczky János, Martin György
Türe
Kalotaszeg
21:11
Vankúšovy tanec / Mazurka / Šla Marienka do lesa
Tótkomlósi fúvószenekar
Tótkomlós
Körösök vidéke
21:13
Horea miresei, bărbătescul la cusutul steagului
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
21:18
Egy pár tánc Zöldes Péter emlékére
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza, Bobár Zoltán
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
21:20
Sokan ülnek a kapuban
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
21:21
Ki hallotta ennek hírit
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
21:22
Kipp-kopp, zörög a pöcköm
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
21:23
Máramarosi román és cigány dallamok
Ökrös együttes
Máramaros
21:29
Hajladozik nádszál zörög a levele
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
21:32
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
21:39
Huculka Xenya (tangó)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
21:42
Kettős
Hodorog András, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Klézse
Moldva
21:43
Robijatár avílem
Jakab Lajos "Pujo", gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
21:46
Bánjad, asszony, bánjad…
Herczku Ágnes, Molnár Miklós, Balogh Kálmán
Ditró
Gyergyó
21:52
Halottkísérő, zili, csárdás és szapora
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
22:09
Mennek a fiúk
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Soós László, Horváth Dávid
Maros-Küküllők vidéke
22:17
Ha felülök a polgárdi nagy hegyre
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
22:19
Antaloké
Zurgó együttes
Moldva
22:24
Debrecennek van egy vize; Kiszáradt a tóbul; A csikósok, a gulyások
Tóth István
Nyíradony
Nyírség
22:27
A szép visszatérő
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:32
Terdik Julcsa káposztát főz
Kurtyán Györgyné Keczán Amália
Nyíradony
Nyírség
22:33
Hat ein jid ein wejbele
Muzsikás együttes
22:35
purtata Vlăsăştilor
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
22:37
Csongorádi Tisza vize de habos
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
22:40
El kell menni, meg kell lenni
Bódi Mária, Bari Erzsébet, Lakatos Erzsébet, Lakatos Borbála
Kék
Nyírség
22:41
Ej, nem szeretem az idők járását!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
22:45
Lisandra de la Piatra
Ilie Iorga, Nicolae Neacşu "Culai", Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
22:59
Vicsápi lakodalmasok
Koronczi Eszter
Vicsáp
23:04
Ecc-pecc, kimehetsz
Kertész Mária, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Hosszúpereszteg
Észak-Dunántúl
23:04
Bóthajtású az én szobám
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
23:08
Násznagy uram, jó estét kivánok
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
23:09
Lassú magyaros és féloláhos
Egyszólam együttes
Gyimes
23:12
Gyakran vettem kenderemet
Compul Mártonné Bardos Tinka, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
23:12
Vasvári verbunk
Berta Alexandra
Gömör
23:14
Dzsam mange, dzsam mange… (cigány hallgató)
Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
23:18
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:22
A halálra táncolatott leány (Jó estét, jó estét…)
Onodi Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
23:25
Csángó urálás
Méta együttes
Moldva
23:28
Spevy mužov a žien z Popradna (Popradnianska dolina)
Poprádi énekcsoport
Poprád
Szepes vm.
23:32
Vajdakamarási táncok - Korcsos, lassú cigánytánc, szökős, sűrű csárdás és korcsos
Halmos Béla, ifj. Csoóri Sándor, Fekete Antal, Havasréti Pál
Vajdakamarás
Mezőség
23:41
A pünkösdi rózsa
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
23:42
Este későn falu végen jártam
Pojendán Gergő
Somogy
23:45
karácsonyi ének
Kulcsár Mária, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
23:47
Szapora
Nónika Miklós "Hitler", Nónika László, Nónika Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
23:48
Száraz kútgémre szállt a sas
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
23:49
Kisiklódi ritka magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:51
Kicsi még a mi lányunk
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
23:52
Én is voltam, mikor voltam
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:53
Korcsos és cigánycsárdás
Tündök zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
23:58
Tisza partján lakom
Veress Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.