Folkrádió

2019. szeptember 27-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Fúvom az énekem
Sebestyén Márta
0:02
keserves
Sztojka Ileana, Sztojka György, Lákó "Kicsi" Aladár, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
0:04
Derül-borul a Dunáról
Balogh Sándor
Somogy
0:05
De sok eső
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
0:06
Ördöngösfüzesi: Katonakísérő csárdás és zsidótánc
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:13
Erdő, erdő, kerek erdő
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:14
Kalotaszegi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Kalotaszeg
0:24
Co ma na Borovom
Ján Klimo zenekara, Kisborovei énekcsoport
0:25
Tánczene
Dűvő zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:32
Nincsen rózsa / Wass-Cegéből Búzába / Befogom az ökrömet / Búzai séta / Picus Terus rézhúrosa / Elindultam szép hazámból
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
0:41
Fúj, süvült a Mátra szele
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
0:47
Kék a kökény, zöld a petrezselyem
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
0:49
Joc de început din Gherla
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
0:50
Korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
0:53
Román forgatós
Hírös zenekar
Szucság
Kolozs vm.
0:57
Ha bemegyek az ugorka kocsmába 
Deé Istvánné Zilahi Katica, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
0:59
Kedves babám...
Turai Énekmondók
Galga mente
1:04
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
1:04
Szele felől feljött három csillag
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
1:08
Szomorú az idő, el akar változni
Sebestyén László, gy.: Kodály Zoltán
Andrásfalva
Bukovina
1:09
Klial otec, klial
Martin Tesák
1:10
Rigómadár felszállott a fára
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
Magyarszentmihály
Közép-Bánát
1:11
Régi szökő
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
1:14
Királyi zászlók lobognak
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
1:14
Nagysajói román keserves, korcsos és verbunk
Rónai Zoltán, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Nagysajó
Sajó mente
1:19
Verbunk
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
1:22
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
1:25
Apró murok, petrezselyem
Szakál Józsefné, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Belső-Somogy
1:26
Érik a szőlő
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
1:27
haţegana
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
1:29
Kapum előtt szép zöld búza...
Téka együttes
Maros-Küküllők vidéke
1:35
Szent János áldása szálljon mirejánk
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
1:36
Monostori zöld erdőben
Patonai Bátor, Kubinyi Júlia
Dél-Alföld
1:41
Parobské spevy z Dvorianok (Zemplín)
Szécsudvari énekcsoport
Szécsudvar
Zemplén vm.
1:44
Pál István dudanótái
Ferenczi István
Tereske
Nógrád vm.
1:47
S ahol én elmegyek, még a fák is sírnak
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
1:49
Palatkai lassú cigánytánc, csárdás, gyors csárdás, szökős és korcsos
Üsztürü, Árendás Péter
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
2:01
Juhászálom
Oláh "Dili" Dezső, gy.: Agócs Gergely, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Királyhelmec
Bodrogköz
2:05
Káin és Ábel
Berecz András, Dsupin Pál, Szabó Dániel
2:10
(Nagypénteken mossa holló a fiát)
Varga Ferenc, Ámik Ferenc, Varga Béla, Varga István, Lakatos Géza, Mona Árpád, gy.: Halmos István, Martin György, Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
Szatmárököritó
Szatmár
2:11
Tudod, rózsám, mit fogadtál
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:14
Hidegségen zöld erdőbe születtem
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
2:19
Kalotaszegi hajnali nóták
Ökrös együttes
Kalotaszeg
2:26
Annak anyának van buja...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
2:29
Szerettelek, kedveltelek
Zengő együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:34
Féloláhos
Pulika János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
2:35
A Juhosoké
Miskolczy Mariska, Komáromi Márton, Mihó Attila, Császár Atiila, Liber Róbert
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
2:40
Kicsi lovam térdig menyen a sárba
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:41
Duša moja poťešeňia / Kukučka v zelenom háji kukala / Ovej mi vetríčku ovej
Tótkomlósi Pávakör
Tótkomlós
Körösök vidéke
2:45
Kegyes bánat, szóljon magam…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
2:48
Az Erdei Erzsié
András Erzsi "Erdei", Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Magyarvista
Kalotaszeg
2:58
Talalaj-vasárnapi köszöntő
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
3:00
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
3:06
Lassú mónár, csendes malam
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
3:07
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
3:15
Sej, búza, búza, búza, de szép tábla búza
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
3:16
Kanásztáncok újra értelmezve
Patonai Bátor
Alföld
3:21
Suită din Mociu
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
3:28
Mikor Csíkból kiindultam...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
3:30
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
3:34
Katonakísérő, lassú, sűrű verbunk, csárdás, korcsos
Berta Alexandra, Rendes zenekar
Aranyosszék
3:43
Lassú és gyors csárdás
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
3:47
Hova mensz…?
Kalagor
Klézse
Moldva
3:49
Adjon Istën ëgíszsígët!
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
3:49
Öreges - a Beke Gyurié és egylábú
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
3:53
Învîrtită I: Învîrtită rară cu ciuituri din Sărmaşu
Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
3:56
Potta Géza cigány csárdásai
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz"
Abaújszina
Cserehát
4:04
A két rab testvér (Bíró János, Bíró…)
Demeter Antiné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
4:11
Székvárosi öreg templom...
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
4:13
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
4:16
Búzába ment a disznó
Zengő együttes
Dél-Alföld
4:19
Jaj mely hamar múlik e világ ereje
Tókos Péterné Orbán Rozália, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
4:22
Tudod babám
Méta együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:29
Iszik a nyúl
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:30
Keserves, lassú és sebes magyaros
Hajdú Kinga, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
4:37
Addig kell a vasat verni, míg az meleg
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Északi peremvidék
4:38
Magyarok Moldvában
Kerényi Róbert
Moldva
4:41
Joj, mamo, avke ma
Bastyúr Bertalan, Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
4:44
Serény magyaros
Öves együttes
Klézse
Moldva
4:47
Anyám, édesanyám, Csobánlegény voltam
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
4:52
Vert kezes - Hora batuta
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
4:54
Üröm, üröm, fehér üröm
Vass Sándor, Vass Sándorné, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Somogy
4:55
De strigat din Mocod
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
4:57
A kend édesanyja
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Vikár László
Menyhe
Zoborvidék
4:59
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
5:05
Szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
5:07
Az oláh leány elvesztette a kecskéit
Fix-Stimm zenekar
5:11
Cintányérból jó a cukros pogácsa
Pálfi M. Pálné, Szekeres Józsefné, Kovács Elemérné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
5:12
Sebes cigányos
Gázsa zenekar, Pál István "Szalonna", Mocsel Ágnes, Mocsel Lajos, Mocsel Antal, Mocsel Piroska, Dima Jenő, Demeter Erika, Jánó Tibor, Orza Calin
Őrkő
Sepsiszék
5:19
purtata
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Pálfy Gyula
Dél-Mezőség
5:21
Szép a retek egyhónapos korában
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
5:23
Egye meg a fene a mészáros bárdját
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
5:24
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
5:28
Lassú és sebes csárdás
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
5:35
Tele van a temető árka vízzel
Ferincz Adrienn
Buza
Észak-Mezőség
5:37
Ha Dunáról fúj a szél
Farkas Dezsőné Balassi Mária, gy.: Paulovics Géza
Tengőd
Sárköz
5:37
Nemespátrói ugrósok
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
5:41
Reguta nóták
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:46
Elmennék én tihozzátok
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
5:48
Éva, szívem, Éva
Tóth József, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
5:48
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:54
Katonakísérő és hajnali
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
5:59
Szegény legény voltam
Kalagor
Gyoszén
Moldva
6:01
Kihajtom a libám a rétre
asszonyok, leányok, gy.: Paulovics Géza
Fedémes
Heves vm.
6:02
Învîrtita II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
6:04
Beli buba
Tóbiás Aranka, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
6:04
Édesanyám, pénz vagyon a zsebembe
Györfi Erzsébet, Bokor Imre
Gyimes
6:08
Egy süveg alma
Takács Istvánné Bozsoki Julianna, gy.: Pesovár Ferenc
Soponya
Fejér vm.
6:09
Doină şi lunga
Berbécs zenekar
Kétegyháza
Körösök vidéke
6:13
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
6:15
Este későn megfújják a trombitát
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
6:17
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
6:18
Házunk előtt kedves édesanyám
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
6:20
Szinai cigány csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Abaújszina
Kassa vidéke
6:22
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
6:26
Szörnyű nagy romlásra készül Pannónia
Balázs Géza, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
6:28
Csínom Palkó - XVII. sz.
Magyar Tekerőzenekar
6:32
De chiuit
Ruszi Sándor, Lumperdean András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
6:34
Piros kancsó, piros bor
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
6:37
Hej, de, most már elmehetsz
Horváth János "Vuceli", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
6:39
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
6:42
Csárdás és korcsos
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
6:45
Ha megunom aranyos életemet...
Hajdú Kinga, Hetényi Milán
Somogy
6:47
Tisza parton elaludtam
Jakab László, gy.: Bari Károly
Harsány
Borsod vm.
6:48
Rózsám a lovát keresi / Neki Kolozsvárnak
Egyszólam együttes
Somogy
6:51
Válaszúti id. Bálint Jóska ritka magyarja
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:53
Kecskekeresés
Galiba zenekar
Mezőföld
6:56
Én vagyok a vármegye zsandára
Tóth Istvánné
Nagyhalász
Nyírség
6:58
Lassú magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
7:03
„Éjfél után kettőt ütött az óra”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:04
Sopron városa gidres-gödrös… (katonadalok)
Boglya együttes
Őrség
7:12
[Karácsonyi éjszakáján]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
7:12
Marossárpataki táncok
Juhász zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
7:19
De strigat la nunta (lakodalmas a Mezőségen)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
7:21
Hortobágy szíve
Bürkös zenekar
Hortobágy
Hajdúság
7:28
Búval terítötték az én asztalomat
Tóth Jánosné Kovács Anna, gy.: Várnai Ferenc
Szebény
Dél-Dunántúl
7:30
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
7:33
Megöltek egy legényt... (ballada)
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
7:36
Când eram în sat la mine
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
7:40
A.Báthori András históriája
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
7:44
Al-dunai székely válogatás
Juhász zenekar
Bukovina
7:49
Jánske spevy z Kojšova (Spiš)
Kojsói énekcsoport
Kojsó
Szepes vm.
7:52
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
7:56
Nagy fényesség jött az én szememre
Ötvös Péter, Ötvös László, Ötvös János, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
7:57
Akkor szép az erdő
Téka együttes, Balogh Kálmán
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:01
Magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
8:10
Glória, dicsőség
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
8:10
Mikor mentem a faluból kifelé
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán, Németh István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
8:12
S ahol én elmegyek
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:13
Asztali nóta, csárdás, szökő
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
8:20
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
8:24
Lányom, édes lányom
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona, gy.: Kiss Lajos
Zsére
Zoborvidék
8:28
Sári Bíróné balladája
Horváthné Szolovjov Zsuzsanna, Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
8:34
Regrutanóta
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
8:37
Öreg csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
8:39
A csikósok, a gulyások
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
8:41
Arról alól kéken beborult az ég...
Zagyva Banda, Kádár Ignác
Kalotaszeg
8:46
Karikázó / Vasvári verbunk / Csárdás
Domaházi Népi Együttes
Domaháza
Északi peremvidék
8:51
Karancsberényi csárdások
Dobroda zenekar
Karancsberény
Nógrád vm.
8:56
Elértünk immáron Szent János napjára / Dariusnak kincsét mivel mi sem bírjuk
Német István, gy.: Kerényi György, Kertész Gyula
Gelse
Dél-Dunántúl
8:58
Elfelejtett dallamok
Dűvő zenekar
9:03
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
9:11
Potta Géza nótái
Bakator, Jeremiás Lajos
Abaújszina
Cserehát
9:19
(Az abonyi bírónak)
Németh István, gy.: Sárosi Bálint
Abony
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:20
Feljött immár
Zengő együttes
9:25
Fecioreşte rar
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
9:27
Năcăjitu-i omu, Doamne
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
9:32
Sárga répa zöld uborka
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
9:32
Ó, fényességes szép hajnal
Bárdosi Ildikó
Szilági
9:36
Megvertek engem azért…
Gilyén Miklós, Gilyén Julianna, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
9:37
Kettős - Dedoj
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
9:39
A pünkösti rózsa kihajlott az útra...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
9:40
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
9:42
„Hipp-hopp, zörög a pinna” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
9:44
Floricsika
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
9:46
Ledől egy fa mozdítástól
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
9:48
Éjfél tájban
Antal Tibor, Tímár Viktor
Gyimes
9:51
Sűrű verbunk
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
9:53
Jánosoknak
Méta együttes
Szatmár
9:58
Kiszáradt a tóbul...
B. Nagy Ferenc, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nádudvar
Hajdúság
9:59
Túrkevei verbunk, csárdás és friss
Terék József, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Túrkeve
Nagykunság
10:04
Vert kezes I.
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
10:07
Három csillag van az égen egy sorba
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Terék József
Rimóc
Cserhát
10:13
Haza is kéne már menni
Békési Mihály, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Doboz
Körösök vidéke
10:14
Magyarkirályfalvi táncrend
Gázsa zenekar, Székely Levente, Szabó Dániel, Demeter Erika
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
10:21
colindă
Bóné Sándor, Ponczi Gyula, gy.: Kelemen László
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
10:22
Mănînţel
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
10:24
Mikor Csíkból kiindultam
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
10:26
Horile pe asta lume... - Máramarosi román népdal
Bárdosi Ildikó
Máramaros
10:28
Bătuta
Horváth Mihály, Lunka Albert, Demeter Mihály, gy.: Wim Bosmans
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
10:32
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás (Fehér fuszulykavirág)
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:36
Sirató (Anya búcsúztatja a lányát esküvőkor)
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
10:39
Kőrispataki forgatós
Tükrös zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
10:43
Sallai verbunk
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
10:45
Sej, haj, Zsubri pajtás...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:46
Csöpörög az eső
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:47
Gólyás, öreg zsidó, Hadd el te kicsike
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:53
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
10:59
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Nyisztor Ilona
Moldva
11:02
Nem vagyok én a zsidónak adósa
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:03
Kell ilyen bor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Lajtha László
Kőszeg
Észak-Dunántúl
11:08
Lakodalmi mars
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:09
Kedves édesanyám
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
11:10
Nincsen nagyobb árvaság
Tankó Anna, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
11:13
Sviraj Zlato!
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
11:17
Kecskés
Zsitár Márton
Moldva
11:18
Búsulok es...
Boglya együttes
Gyimes
11:24
Csuj-beláj, csuj-beláj, Palotai Pali
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Felföld
11:25
Felcsíki furulyazene
Kokojza együttes, Juhász Zoltán
Felcsík
11:28
Hétlépés / Septe pas
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
11:31
Új stílusú csárdások
A Budapest Táncegyüttes zenekara
11:37
Csicsij buba, nincsen pupa
Nagypál Gabriella, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
11:37
Kilenc szeker...
Korsós Kinga
Moldva
11:40
Ha megfogom az ördögöt - táncdallam
Lánek Ádám, Szálka Gábor, Papp Károly, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal, Vavrinecz András
Vári
Bereg vm.
11:43
Bogyiszlóba két úton köll bemönni
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:48
Jöjj meg Duna, jöjj meg
Kósa Mária, gy.: Bodó Mihály, Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
11:49
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
11:53
Tilinkós öves
Legedi László István, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
11:55
Tegnap és ma
Rőmer Ottó, Dósa Katalin, Dsupin Pál
Borsosberény
Nógrád vm.
12:01
Egyszer egy királyfi
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna
Zsére
Zoborvidék
12:06
Khosn Bazingns/Nokhspil
Budowitz
12:06
Korobjászka
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
12:08
Kalotaszegi: Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Ökrös együttes
Kalotaszeg
12:13
Búbánat, búbánat
Bodor Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesfelsőlok
Gyimes
12:15
Mikor mentem a falumból kifelé
Demeter Panna-Katalin
Kalotaszeg
12:18
Rozkazovačky
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, Ondrej Selecký „Čajdes”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
12:25
Babám, ha te Ricin túlmész
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
12:26
Bőg a bárány a nagy hegyen
Sipos Márton, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
12:28
Čučaj, ľuľaj / Za hori, za lesi / Močela konopki, močela / A ja ňe pes otrube jesť / Vikrúca še, vikrúca
Ignác Márta
12:32
Halotti mars
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bodrogköz
12:35
Gömöri verbunk és frisse, hallgató, csárdás és friss
Terék József, Szabó János, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Gömör
12:41
(Még a búza ki se hánta a fejét)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
12:44
Hull a könnyű a szememből...
Polgár Lilla
Moldva
12:46
Román katonakísérő
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
12:48
Dunántúli dalok
Juhász Kitti
12:52
Mártonnapi köszöntő
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
12:56
Mérai keserves és hajnali
Üsztürü
Méra
Kalotaszeg
13:02
Bulgáros
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
13:03
Székely verbunk, lassú, ropogtatós
Dűvő zenekar
Szilágyság
13:09
Madárka, madárka
Koczka Dénesné Hajdú Margit, Koczka Lászlóné Hócza Mária, Daradó Istvánné Tóth Margit, Hócza Józsefné Koczka Mária, Csíki Jánosné Jankó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
13:10
Legényeké
Fondor zenekar
Szilágyság
13:14
Tilinkós gyors
Legedi László István
Klézse
Moldva
13:16
Lakodalmi táncok Tendl Páltól
Tükrös zenekar
Sopron
Észak-Dunántúl
13:18
Sej, sárga virág koszorúzza a rétet.
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
13:20
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
13:22
Babi lovan azt kopogja; Ne bánts engem virágom
cigányok, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Tiszakarád
Zemplén vm.
13:26
Ezt a kislányt még akkor megszerettem
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
13:31
Barna menyecske
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
13:32
Katonakísérő
Békés Banda
13:39
Eger felől, tyuhaj, Eger felől feketedik egy felhő
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
13:41
Palócföldi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Palócföld
13:44
Kicsi madár hogy tudsz élni
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:45
Sej, az én lovam, többet ér az sok lónál
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
13:46
Nem messze van ide Kismargita / Nem forog a, nem forog a
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
13:51
Keservesek
Kerényi Róbert, Szlama László
Moldva
13:59
A fényës nap immán elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
14:02
Ha kiindulsz Erdély felől - Széki csárdás, magyar és lassú
Halmos Béla, Sebestyén Márta, ifj. Csoóri Sándor, Éri Péter
Szék
Észak-Mezőség
14:15
Sebes forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:21
Farsangi vénlánycsúfoló
Méta együttes
Kalotaszeg
14:26
Templomot is építettem túróbúhuhuhu, túróbu­
Baracsi Menyhértné Kis Julianna, gy.: Lajtha László
Tunyog
Szatmár
14:28
Katonadalok
Konyári Pávakör Férfikara
Konyár
Körösök vidéke
14:32
Öreges és friss csárdás
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
14:33
Este jő, szürkül bé
Méta együttes
Moldva
14:38
Öves tánc / Öves tánc / Kacor tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
14:41
Öves és kezes
Szabó Attila, Horváth Attila
Moldva
14:45
Csilimán Gyuri nótája
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
14:49
Kiskunhalasi lakodalmas
Fondor zenekar
Kiskunhalas
Kiskunság
14:54
Kiment a ház az ablakon,
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
14:55
Ve vodičke stála /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
14:56
Verbunkos
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
14:59
Nemespátrói lassú és friss csárdások
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
15:04
Aranyos szép lányom
Farkas Mihály Józsefné Fejes Gubola Piroska, gy.: Rajeczky Benjamin
Bodony
Heves vm.
15:06
Búzai kántálás
Takács Anna, Takács Piroska, Szilágyi Anna, Navratil Andrea, Fekete Zsuzsanna, Komáromi Márton, Nyitrai Tamás, Császár Attila, Liber Róbert
Buza
Észak-Mezőség
15:13
Cigány táncdallam
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
15:14
Királyhelmeci muzsika
Hunyadi Péter és barátai
Királyhelmec
Bodrogköz
15:24
Vígan, vígan, víg galambom
Kelemen Istvánné Percze Teréz, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
15:24
Huszárgyerek, huszárgyerek
Téka együttes
15:33
a. Felsütött a nap sugara (János-napi köszöntő) b. Barna kislány, mit viszel a kosárban c. A kőhalmi temetőben van egy magas eperfa d. Ennek a kislánynak rövid a szoknyája
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
15:40
Bánat
Méta együttes
Észak-Mezőség
15:48
Kapum előtt mennek el a huszárok
Butak Péter, gy.: Katona Ádám, Szép Gyula
Lujzikalagor
Moldva
15:50
Fl­aškový
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Opálhegy
Zemplén
15:53
Sebes, lassú, korcsos és cigánycsárdás
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
16:00
Skriza
Koncz Gergely, Mester László, Lelkes Tibor
Pónik
Zólyom vm.
16:02
Tavaszi szél utat száraszt
Gyöngyös György, gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
16:04
Meg kell a búzának érni (Nyírvasvári pergető és árvanóta)
Fonó zenekar, Szalóki Ági, Buzássy Adrienn, Zsákay Júlia, Pettik Ádám
Nyírvasvár
Nyírség
16:13
Román menyasszonykísérő
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
16:14
Romunka
Rece-fice
16:16
A kapuba a szekér
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:18
Bál Felsősófalván
ifj. Gelencsér János, Bacskai Balázs "Bakter"
Felsősófalva
Sóvidék
16:22
Sok iregyem a faluba­...
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:24
Nagysajói muzsika
Bodnár Balázs, Danhauser Lillla, Túri András
Nagysajó
Sajó mente
16:29
Édesanyám hol van az az édes téj
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
16:30
Nem járok én sárga keszkenőben...
Boglya együttes
Sarmaság
Szilágyság
16:35
Sebes forduló
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:42
Jó bort iszok, diófával tüzelök
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
16:43
Nincs is annál betyárosabb élet
Halla János, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Jászalsószentgyörgy
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
16:44
Hazám, hazám, csendes hazám
Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
16:46
Szerelem, szerelem
Káplár János, gy.: Seemayer Vilmos
Berzence
Dél-Dunántúl
16:49
Kunverbunk
Csík zenekar
Kunszentmiklós
Kiskunság
16:53
András nap után az idő; Éjszaka volt, amikor én születtem; Szárnya, szárnya; Kondorosi csárda előtt a juhom; Csárdás
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
16:59
čieže sa to pávy
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
17:03
Voloska (oláh tánc)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
17:07
Szőr szökött a szemembe
Ivánovics Tünde, Fábri Géza, Szokolay Dongó Balázs
Moldva
17:12
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
17:13
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:19
Roate (I) (mănănţel)
Roma Rostaş, Traian Fechete, Ionel Covaci
Vasaskőfalva
Körösök vidéke
17:21
Kászonimpéri keserves
Fekete Borbála, Jobbágy Bence
Kászonimpér
Kászon
17:26
Katonanóták
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
17:29
Félre gatya, pendely
Muzsikás együttes
17:33
Ej, za hurami, za ľesami
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
17:34
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
17:38
Madárka, madárka
Dani Péterné Nyisztor Ilona, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
17:41
Vörösbor nem drága
Téka együttes
Somogy
17:46
Betlehem kis falujában
Búzaiak
Buza
Észak-Mezőség
17:52
Eleki román táncok
Rozsdamaró zenekar
Elek
Körösök vidéke
17:57
Hej, szénalja, szénalja, széna szakadékja
Lantos Aladárné Telek Mária, gy.: Szabó Andorné
17:58
Éjfél után három az óra…
Boglya együttes
Őrség
18:00
Magyar kánta és román kolinda
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
18:03
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
18:07
Mikor gulyáslegény voltam
Béndek Pálné ? Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Borsai Ilona, Igaz Mária, Martin György
Ozora
Dél-Dunántúl
18:08
Kanásztánc és csárdás
Farkas Rudolf "Dankó", Csonka Rudolf, Csillag József, Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
18:12
româneşte de-a lungu
Zegrean Mihai, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
18:15
Verbunk és pásztortánc
Bakator, Heit Lóránd, Jeremiás Ádám, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hortobágy
Hajdúság
18:19
Szerelem, szerelem
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
18:21
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
18:24
Szépen úszik a vadkácsa a vízen
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
18:25
Kezes – Csobán György emlékére
Juhos együttes
Moldva
18:27
Adjon Isten, jó éjszakát
Szebelédi Pálné Gubics Veron, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:28
Sopron megyei cimbalommuzsika Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
18:36
Szász himnusz, Landler
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
18:42
Fehér László balladája
Bárdosi Ildikó
Hajdúság
18:46
Szép a tavasz, de szebb a nyár
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
18:48
Szivaroztam, elégettem a számat
Tényi Edit
Mezőség
18:50
Kicsi lovam térdig megyen a sárba
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
18:52
Három tánc Felcsíkból
Dobroda zenekar
Csíkjenőfalva
Felcsík
18:58
Hej, rozmaring, rozmaring
Nagy Lászlóné, Szabó Ferencné, Urbán Józsefné, Szabó Margit, Szabó Istvánné, Nagy Bertalanné, Kelemen Istvánné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Hollókő
Cserhát
18:59
Egy pár tánc Kalotaszegről
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter
Kalotaszeg
19:08
csárdás
Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Kelemen László
Tövishát
19:10
Nu mă bate Doamne, nu
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
19:12
Igyunk egyet, nagyot, hosszút
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
19:14
Sokačko kolo
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
19:16
Robija, robija
Adu Albert, Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth Krisztián, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
19:20
A hajnali csillag ragyog
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
19:21
Verbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
19:23
Erdő, erdő
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
19:25
„Állok, állok a tóparton egyedül” (csárdás, udvardi nóta)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Udvard
Vág-Garam köze
19:27
Kossuth izenete eljött…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
19:33
Szokása a Tiszának a fagyása...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:36
Bagi verbunk és bukós
Fix-Stimm zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:39
„Nem ám az az asszony, kinek sok lúdja van” (lakodalmi nóta)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
19:41
Csillagok, csillagok...
Téka együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
19:49
Menyecske menyecske
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:51
Kispetri hajnali, a Sarjúé és legényes
Ökrös együttes
Kalotaszeg
19:57
Öreg kárpáti lassú
Petro Babich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ósándorfalva
Máramaros
19:59
Ugrósok
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:04
Jaj, Istenem, de víg vótam azelőtt
Sinka Lászlóné Gulyás Mária, gy.: Papp János
Nyírlugos-Szennyespuszta
20:05
Palóc dallamok
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Kazár
Nógrád vm.
20:10
Szász tánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:12
Felvidéki dalok
Lisztmajer Ilona
Felföld
20:14
Születésin Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
20:15
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
20:19
Új stílusú népdalok
Bársony Mihály
Tiszaújfalu
Kiskunság
20:20
Cigány halotti virrasztó Varga Ferenc Csipástól
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
20:26
Kelj fel kondás, elaludtál
Nagy Imre, gy.: Sárosi Bálint
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
20:27
Mérai cigánycsárdás
Életfa
Méra
Kalotaszeg
20:30
Cigány lassú csárdás
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
20:35
Hajdúsági pásztornóták
Zsikó Zoltán és zenekara
Hajdúság
20:39
Fonjunk, fonjunk, bendérezzünk
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
20:40
Adománykérés
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba, Bartók Boglárka, Burai Kincső, Csekő Blanka, Gonda Zsófia, Kovács Marietta, Végh Orsolya
20:42
Népdal, oldalfúvós furulyán
Német Vince, gy.: Sárosi Bálint
Zádor
Ormánság
20:43
Megszökött a feleségem
Kozma Dezső, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Pál István "Szalonna", Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószentmárton
Tápió mente
20:49
Égszín pántlika
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
20:51
Kalotaszegi mulató énekek
Ökrös együttes, Fodor Sándor "Neti", Sebestyén Márta, Berecz András, Simon Jánosné Meggyesi Anna, Türei Lengyel László
Kalotaszeg
21:51
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
21:56
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
21:59
Édesanyám rózsafája
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
22:02
A táncok születése
Berecz András, Berecz István, gy.: Berecz András
22:22
Ruszászka
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
22:22
Alföldi népdalok tekerőn
Balla Tibor
22:25
Sej, édesanyám, most vagyok szép időbe
Jakab Józsefné Varga Margit, gy.: Olsvai Imre, Tengerdi Győző, Turáni Tiborné
Hollád
Dél-Dunántúl
22:26
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
22:27
Lassú és korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:34
Látod, rózsám, látod
Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
22:37
Gerlicét láttam bánatban
Pusztián Jánosné Lackó György Anna, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
22:39
Magyarszováti keserves
Herczku Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:43
Jánosnapi köszöntő
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
22:48
Madéfalva, szülőhazám
Toró Lajos, Szabó Dániel, Pávai István
Ditró
Gyergyó
22:49
Egy, kettő, három, négy
Wimmer Margit, gy.: Együd Árpád, Németh István
Mesztegnyő-Hosszúvízpuszta
Somogy
22:50
Csipás Feri, szakadjon el a húrod!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
22:54
Hore a oilor (Juhait kereső pásztor)
Voivod János, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
22:56
A szelei réztoronyba megkondult a harang
Kubinyi Júlia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah Axmann, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
23:02
Lányom, édes lányom
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona, gy.: Kiss Lajos
Zsére
Zoborvidék
23:06
Még a fák is sírnak
Tatros együttes
Moldva
23:10
halotti mars; halotti mars
Lukács Lajos "Gamizsi", Didi István "Csuplika", Kozák József, Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Árendás Péter
Vízmellék
23:12
Mikor kisérik e nyirjászát
Kalagor
Lészped
Moldva
23:14
(Reggel nyílik, este hervad a rózsa)
András József, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyszentmihály
Udvarhelyszék
23:15
A türei Kömös nótája és legényes
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
23:22
Cântecul bradului
falusi banda, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mârşa
23:27
Eleki mânânţeaua
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
23:32
Kis verbunk
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
23:33
Engedetlen feleség
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Moldva
23:36
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
23:42
Én vagyok az, aki nem jó…
Csík zenekar
23:45
Bugaci népdalok
Szeleczki fivérek
Bugac
Kiskunság
23:47
Szent István ének
Vasi Népdalstúdió
Moldva
23:50
Hej, szívem, Jancsikám, meghalok utánad
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
23:54
Mikor jöttem, anyám, Tamásiból kifelé
Fazekas Lajos, gy.: Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
23:55
Péterlaki muzsika
Mészáros zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.