Folkrádió

2019. október 15-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Héjsza
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
0:06
Kalapom a szögre teszem
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, Bastyúr Bertalan, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
0:09
Új Dúr-Moll
Bakator, Jeremiás Lajos
Hajdúság
0:18
Jó estét, jó estét Szegváriné asszony
Berszán Bálintné Prezsmer Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Bükkhavaspataka
Csík vm.
0:19
Zselyki lakodalmas
Téka együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
0:21
„Zörög a kocsi” (lakodalmi kísérő)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
0:22
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Guessous Majda Mária
Zoborvidék
0:25
Szegény Szabó Erzsi
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:27
Tűzrű pattant kismenyecske vagyok én
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
0:28
A oilor
Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
0:29
Rukovanje (Bevonulás)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
0:34
Édesanyám olyan vizet adott
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
0:36
Botos tánc Jocul cu bata
Muzsikás együttes
Felső-Maros mente
0:41
Asszony, asszony
Nagy István, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszapéterfalva
Ugocsa vm.
0:42
Betyárgyerek az erdőben
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
0:44
Járjad lábam, járjad most
Bálint Péterné Kondor Anna (36), gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
0:45
Táncdallamok Gyimesből
Kokojza együttes
Gyimes
0:47
Nôty z očovského salaša
Juraj Ďurečka
Nagyócsa
Zólyom vm.
0:52
Nógrádi táncok - verbunk, csárdás és friss
Ludas zenekar
Nógrád
0:57
Rég megmondtam kisangyalom ne szeress
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
1:00
Bordalok Somogyból, Zalából
Fiastyúk énekegyüttes
Dél-Dunántúl
1:06
de purtat
Boanţă Simion, Moga Toader, Gârbuleţ Ion, gy.: Pávai István
Békás vidéke
1:08
Ja bývam na jame
Ďatelinka, Anna Šatanová
Gyetva
Polyánhegyalja
1:14
Este késön megperdítik a dobot
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:17
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk
Pruteanu Andrea
Moldva
1:19
Mondta nékem édesanyám
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:19
Nem bánnám, ha egy mélységes mély pince fenekire leeshetnék
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
1:21
Kiáltok én nagy mélységből
Kovács Ferencné Kola Vera, Viteskicsné Kola Mária, gy.: Kiss Lajos
Lacháza
Szlavónia
1:22
Nagykunsági citeramuzsika Tuka Zsigmond dalaiból
Endrődi Judit
Nagykunság
1:25
Száraz góréNincsen pénzem, de majd lesz
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
1:28
Volt szeretőm
Berecz András, Mester László, Vizeli Balázs, Adorján István, Fekete Antal, Pénzes Géza
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:31
Rikongat a kanász, harsogtat a csordás
Izsó Vilmosné, gy.: Bánhalmi Ernőné, Dobránszky Béla, Hubay Győző, Körmendi Géza, Martin György
Bajna
Észak-Dunántúl
1:32
Hajnali és még hajnalibb
Kalamajka együttes
Székelyföld
1:36
Hejgetés, kürtölés
gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
1:39
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
1:47
Lehel kürtje
Kádár Ferenc, gy.: Gyalog Rozi, Hegyi Füstös István
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:48
Megtanultam tótul, svábul
Egyszólam együttes
1:52
cigánytánc
Simon Mária, Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László
Észak-Mezőség
1:54
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
2:08
A párjavesztett gerlice (Eme kertbe egy nagy madár…)
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
2:12
Hegyen, földön járogatok vala
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
2:13
Fetioreşte des
Gheorge Florea, Ioan Florea, Ion Rus, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Máramarossziget
Máramaros
2:15
Porka
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:18
Jaj, Istenem, de víg voltam
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
2:19
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:25
Túr a disznó, túr a mocsár szélen
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
2:27
A halálra hurcolt lány
Polgár Lilla
Somogy
2:33
Kutyakaparózi csárda
Bomlász Sándor kondás számadó, gy.: Vargyas Lajos
Vaja-Rákóczytanya
Nyírség
2:36
Gólyás, öreg zsidó, Hadd el te kicsike
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
2:42
Idzeme, idzeme
Suba Lászlóné, Ignácz Miklósné, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
2:43
Nunta
Zurgó együttes
Moldva
2:49
(Kukorica, édes málé)
Kukucska Ernő, gy.: Manga János
2:50
Hétlépés
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
2:53
Verbunk
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:02
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
3:04
Kigyulladt a kis furtai csárda
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
3:05
Járt az angyal
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
3:14
Pista bácsi
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
3:14
Vasárnap bort inni...
Téka együttes
3:18
Féloláhos
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:20
Csörrög-börrög
Forgács Zsuzsanna
Moldva
3:22
Szóljon, édesanyám, bár egy szót (Sirató)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, gy.: Kelemen László
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
3:23
Bonchidai lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:38
Betlehemnek pusztájában
Székely Ferencné Dubaj Mária, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
3:39
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
3:39
katonakísérő
Antal Árpádné Zilaji Rozália, Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
3:41
Jana ide
Vándor Vokál
3:42
Érett túró, hajmahártya
Lengyel Józsefné Varga Sára, gy.: Martin György, Olsvai Imre
Alsónyék
Sárköz
3:43
Badacsonyi kék hegyen
Gyenesdiási Dalárda, Kovács Géza, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
3:47
Erdőbe', erdőbe' – klarinéton
Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
3:48
Fehér László nótája
Balogh Zoltán "Savanya", Horváth Dezső "Szencser", Botos József "Kasus", Balogh Antal "Békás", Cibula Károly "Karinko", gy.: Agócs Gergely
Fülek
Nógrád vm.
3:50
Cigánytánc
Fedor Sándor "Dimó", Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
3:51
Hazám, hazám / Avasi román táncok / Ha felmenyek
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta, Szvorák Katalin
3:57
A juhait kereső pásztor
Tímár Viktor
Hidegségpataka
Gyimes
4:01
Nyitány
Balogh Sándor
Moldva
4:02
Én nemzetem, zsidó népem
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
4:03
Ritka magyar és sűrű csárdás
Bivaly zenekar
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
4:07
Cîntec de bătrînesc: Vulcan (részlet)
Alexandru Ciucurescu bandája, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Româneşti
Olténia
4:09
Este van szürkül bé
Nyisztor Ilona, Legedi László István, Antim Ioan
Moldva
4:10
Vékony héja van
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
4:11
Ion & János
Gömbszörp
Bákó
Moldva
4:14
Öreges lassú csárdás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
4:17
Juhásznóta
Berka együttes, Gyurka Fábián
Magyarfalu
Moldva
4:24
Siralmas házamhoz kik idegyűltetek
Lebó Lajos, gy.: Deák Imre, Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
4:25
Nagysajói táncmuzsika
Fondor zenekar
Nagysajó
Sajó mente
4:31
Bărbuncul
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
4:32
Ördöngösfüzesi ritka magyar, párnástánc és sűrű magyar
Gázsa zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:36
Üdvözlégy, áldott
legények, gy.: Ág Tibor, Móser Zoltán, Németh István
Jánok
Abaúj-Torna vm.
4:37
Hagytunk volna békét a szerelemnek
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:42
Joc: tărăneasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
4:44
Galga menti muzsika
Mészáros zenekar
Kartal
Galgavidék
4:52
(Kukorica csutája)
Jankovics Imre, gy.: Olsvai Imre
Berzence
Dél-Dunántúl
4:54
Miről apám nagy búsan szólt
Halmos Béla, Hetényi Milán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
4:56
Régi oláh tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
4:57
Zoborvidéki tűzugrók
Csercsel
Zoborvidék
5:01
Jaj, de szennyes a kötője
Varga Istvánné Bálint Klára, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kémer
Szilágyság
5:01
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
5:03
Két népdal, két érintősoros citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:06
Györgyfalvi muzsika
Tokos zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
5:12
Kaszálómba van egy nyírfa
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
5:15
Kiskertemben…
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Kalotaszeg
5:24
Szintetizátoros felvétel: Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
5:31
Régi kalotaszegi katonaénekek
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
5:38
Ver­ meg Isten, ver­ meg
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
5:39
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
5:44
De strigat la nunta (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
5:46
Legényes II.
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
5:49
Esik eső, szép csendesen esik, tavasz akar lenni
Ignácz József, gy.: Paulovics Géza
Rákóczifalva
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
5:50
Én úgy kívánkozom...
Écsi Gyöngyi
5:51
De-a lungu, invirtita
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Toni Árpád, Kóczi Károly, gy.: Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Németh István
Nagysajó
Sajó mente
5:57
Búsulok es...
Boglya együttes
Gyimes
6:03
Kéretik a nénémet
Piros Istvánné Szórád Mária, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
6:05
Zimi-zumi zajlapi tájtom
Csicsóka Népdalcsoport
Szatmár
6:09
Az alpári bírónak / Szombat este nem jó citerázni
Bársony Mihály, Cselédes Varga Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
6:10
El akarnak katonának vinni
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
6:12
Nem loptam én életëmbe
Berta István, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
6:14
Feljött immár az a csillag
Budai Ilona és tanítványai
6:16
Marosszéki és szöktetős
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
6:21
Verbunk és friss
Németh Dénes zenekara
Dunaszerdahely
Nyugat-Felföld
6:24
János gazda ha befogja
Bera Pál, gy.: Paulovics Géza
Gádoros
Körösök vidéke
6:25
Csókai dallamok
Borsi Ferenc
Csóka
Észak-Bánát
6:28
Kyrie
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
6:30
Egy gazdag asszonynak
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
6:34
A kend édesanyja
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Vikár László
Menyhe
Zoborvidék
6:35
Banumaracsini
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
6:37
Korcsos dallamok
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Vizeli Balázs, Lányi György, Havasréti Pál
Vajola
Sajó mente
6:46
Beli buba, beli, beli
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:48
Ne menj rózsám a tarlóra
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
6:49
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
6:54
Zsidó köszöntő
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
6:57
Öreg Árus ­ 72-es csárdása és szaporája
Rőmer Ottó, Rőmer Judit, Mohácsy Albert
Méra
Nádas mente
7:01
Megy a vonat Bukarestbe
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
7:02
Fenn a csillag, fenn az ég...
Zurgó együttes
Moldva
7:06
Ritka és sűrű csárdás
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:10
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
7:11
Feltámadt Krisztus e napra
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter
Dioszén
Moldva
7:12
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
7:17
Magyar táncrend: lassú, korcsos, szökő
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
7:28
Keserves és sebes
Bagi Bálint
Gyimes
7:30
Mulató nóta
Antal Mihály, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
7:31
Bodonkúti verbunk
Fodor Sándor "Neti", Éri Péter, Havasréti Pál
Bodonkút
Kalotaszeg
7:36
Sârbă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
7:38
Én kimenék kiskertembe
Téka együttes
Moldva
7:42
Almafa, körtefa
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
7:43
Az óra
Galga zenekar
Kalotaszeg
7:46
Juhász legény a határon furulyál
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
7:49
Gustyéni kettős
Csenki Zalán
Moldva
7:52
(Elmegyek, elmegyek)
Oláh József, Csömör Sámuel, gy.: Sárosi Bálint
7:52
Vidám öreges
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
7:56
Régi lakodalmi csárdások
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
8:05
Katonai kísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
8:10
[Fehér gólya száll az udvaromra]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
8:11
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
8:18
Soroznak, soroznak
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
8:19
Ritka tempó
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:22
Ëgy kicsi madárka
Veress Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
8:24
Magyarbecei öreges csárdások
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
8:27
Bözsi nóták
Szilágyi Erzsébet "Perec", Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
8:38
Kalotaszegi román párostáncok
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
8:43
Sárga kukoricaszál
Bakos János, gy.: Bartók János
Vereb
Fejér vm.
8:44
Küküllő
Dresch Mihály, Fekete Zsuzsanna, Komáromi Márton, Nyitrai Tamás, Császár Attila, Liber Róbert
Észak-Mezőség
8:47
Szőgyéni batyustánc
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Szőgyén
Vág-Garam köze
8:50
A molnár nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
8:55
Mandra-i seara lui Craciun… (Büszke karácsony estéje…)
Mezőszopor
Kolozs vm.
8:57
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
9:00
Felsütött a Nap sugára – Felsütött a Nap sugára – Zsuka (féloláhos)
Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
9:05
Román forgatós és szapora
Kiss-B. Ádám, Maruzsenszki Andor, Kerékgyártó Gergely, Éri Kati
Kalotaszeg
9:12
Devla, de man, devla
Kardelás Julianna, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
9:15
Ősz az idő, ködös nagyon...
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Osgyán
Gömör
9:21
Keserves – Keserves (Jó estét, jó estét)
Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
9:24
Ördöngösfüzesi zene
Fondor zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:30
Nem messze van ide Kismargita..
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:34
Úgy elmenek...
Bognár Szilvia
Klézse
Moldva
9:37
Sudridom
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:38
Egy pár tánc Bonchidán
Fondor zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:48
Lefelé folyik a Tisza
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
9:50
Už je Ďjevča, už je naše
Szántai Istvánné Jandó Terézia, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
9:55
Jocul miresei pe bani
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
10:00
Fényes fegyvert az oldalamra
Virtus együttes
Rimóc
Cserhát
10:06
Csernovic piacán
Kovács Ferencné Bíró Borbála, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Hadikfalva
Bukovina
10:08
A kis Jézus megszületett, örvendjünk
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:11
Utcai ének, vőlegény-búcsúztató és mars
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
10:15
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
10:18
Angola Borbála balladája
Fekete Károly, gy.: Mező Judit
Nagyrábé
Körösök vidéke
10:22
Gergelytánc
Lehőcz Alexandra
Moldva
10:25
Kerek a szőlő levele…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
10:29
Elvesztette az oláh leány a kecskéjét
Méta együttes, Balogh Kálmán
Bácskai Duna mente
10:34
Nekem is volt édesapám
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:35
Ratevka
Rece-fice
10:38
Învârtita de la Suciu
Nicolae Pitiş, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Lăpuş
Máramaros
10:41
Kőrispataki forgatós
Tükrös zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
10:45
Egy szem búza teremjen
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
10:46
Széki lassú
Kovács Márton, Raksányi Boglárka
Szék
Észak-Mezőség
10:48
Két zili (asztali nóta: Jal eroni kheral, Kana somas phandado) és csingerálás
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
10:54
Amoda a karám mellett
Balogh Sándor
Tiszántúl
10:55
Debrecennek van egy vize
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:56
Joó Pista balladája
Sőregi Anna
Magyarózd
Kutasföld
10:59
Kettős jártatója, sírülője
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Bodó-Bán János
Gyimesközéplok
Gyimes
11:06
Nem arról hajnallik, amerről hajnalik
Herczku Ágnes
Ehed
Székelyföld
11:07
Busulok ës, bánkódom ës
Tímár János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Háromkút
Gyimes
11:09
Kale Bazings
Majer Bogdanski
11:10
A malomnak nincsen köve…
Simó Antal, Balla Antal, gy.: Fekete Antal, Vincze Zsuzsa, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
11:12
Bekaszálták az árpát…
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:19
Ó, nagy kedvën tartott
Mezei Mátyásné Mezei Anna, gy.: Kiss Lajos
Józseffalva
Bukovina
11:20
Régi lakodalmas
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Rácz Antal, Tolcsvay László, Fábián Éva, Gyenis Katalin
Szék
Észak-Mezőség
11:25
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
11:34
Lakodalmas menet
Dűvő zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
11:38
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Vargyas Lajos, Andrásfalvy Bertalan
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
11:38
Most árkolják a sülysápi határt
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
11:43
de uliţă
Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Halmosd
Rézalja
11:45
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
11:48
Elmegyek, elmegyek
Berecz László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
11:49
Megkapáltuk a szőleinket
Gubinecz Ákos, Kovács Péter, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
11:54
Pare-mi rău că-mbătrânesc
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
11:58
Üzent nékem János diák...
Eszterlánc
Szék
Észak-Mezőség
12:02
Iszok én még veletek
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
12:03
Két visai ballada Papp András dalaiból
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
12:06
Öreg magyaros
Panaite Jean "Zsenika", Spiridon Ion, gy.: Kerényi Róbert, Melkuhn Róbert
Klézse
Moldva
12:09
Gyöngy (Somogy)
Méta együttes
Somogy
12:13
Ha felmegyek a fekete halomra
Széles Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
12:14
Áristomba de kemények az ágyak
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
12:15
Învârtita cimpoilor la Dătăşeni (Marosdátosi dudautánzó forgatós táncdallam)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
12:18
Lassú és szapora
Téka együttes
Kalotaszeg
12:24
Három bëtyár a csárdába
Erdős Imréné Lénárt Piros, gy.: Víg Rudolf
Cserépváralja
Borsod vm.
12:26
Kék szivárvány
Takács Éva
Gyimes
12:27
Édes Gergelem dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
12:29
A vásárba elvoltam…
Boglya együttes, Tudós Tamás
Őrség
12:37
Kis kacsa fürdik fekete tóba
Káplár Mihályné Simon Julianna, Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
12:38
Elmegyek, elmegyek
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:46
Árva vagyok, árva
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
12:47
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:50
(Eddig vendég jól mulattál)
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:51
Ovcí zdych
Koncz Gergely, Németh Dénes, Mester László, Lelkes Tibor
12:55
Aratónóta
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bodrogköz
12:58
Egyik ajtóról a másra
Egyszólam együttes
Gyimes
13:03
Jaj de szépen esik az eső
Takács Sándorné Varga Katalin, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos, Lugossy Emma
Hédervár-Károlymajor
Szigetköz
13:04
Pe la noi, pe la Triteni
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
13:07
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
13:08
Keby ja mal, čo má bača
Ľubomír Tatarka
13:11
Kedves édes anyám ha fel akarsz keresni
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
13:12
Tavaszi játékfüzér
Holecz Istvánné Kanyó Margit
Rimóc
Cserhát
13:16
Ökörmezői lemák tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
13:19
Farsangi vénlánycsúfoló
Méta együttes
Kalotaszeg
13:25
Szeress, szeress, csak nëzd mëg, kit
Prezsmer Miklósné Tankó Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
13:26
Gyimesi népdalok
Varga Veronika
Gyimes
13:29
Csárdás
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
13:30
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
13:33
Moldovának híres neve
Varda Lajosné Pál Zsuzsa, gy.: Vikár László
Székelyszabar
13:33
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
13:37
Sebes forduló
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
13:43
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
13:45
Nincsen hideg, mégis befagyott a tó
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
13:46
Én vagyok az, én vagyok az, aki nem jó
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
13:47
Megérett a paprika, mög
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
13:48
Pannié – Bonchidai román táncmuzsika
Demeter Panni, Kálmán Bence, Horváth Balázs, Enyedi Tamás, Weingart Csaba, Varga Balázs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:56
(Szállj el, fecskemadár)
Molnár László, Ruszó Béla, Molnár Kálmán, Máté Gyula, Ruszó Andor, gy.: Sárosi Bálint
13:58
Egy batuka Salának
Gázsa zenekar, Székely Levente
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:02
Gyors csárdás
Csiszár Aladár bandája, gy.: Fekete Antal, Pallagi Pál, Pénzes Géza, Szabó Attila
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
14:04
Oláhos, lassú és friss csárdás
Csík zenekar
Kecskemét
Kiskunság
14:08
Kis verbunk
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
14:09
Sánta lovam Kolozsvár felé féluton
Hegedűs Zoltán, Molnár Pál, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Kalotaszeg
14:15
kettős jártatója és sírülője
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
14:21
Meghalt szegény Koza Gyurka
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
14:23
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Felszeg
14:24
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
14:28
lakodalmi mars
Mezei Károly, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
14:30
Vót egy lovam, egy szíjhátú
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
14:33
Ki hallotta annak hírét
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
14:34
Csárdás és friss - Tiszaújfalu
Magyar Tekerőzenekar
Tiszaújfalu
Kiskunság
14:42
A hajnal megnyitá
Kemény József, Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
14:45
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:49
Ej, de csillag, csillag, de szép hajnali csillag
Fazakas Péter János, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
14:50
Kanásztánc – furulyás változata
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
14:51
Cigánycsárdás
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
14:54
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
14:58
Szent János áldása szálljon mirejánk
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
14:59
Csárda, csárda, födeletlen csárda
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
15:00
Ha kihúzom pipaszárból
Molnár Sándor "Kukaj", gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
15:02
Khosn Bazings
Budowitz, Majer Bogdanski
15:04
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
15:06
Sok születésnapokat vígan megérhess
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
15:10
Szerelem, szerelem
Káplár János, gy.: Seemayer Vilmos
Berzence
Dél-Dunántúl
15:13
Szerettem egy szépet
Berta Alexandra, Lehőcz Alexandra
Gyimes
15:16
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
15:18
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
15:23
Azért, hogy a kötőm nincs kivasalva
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
15:25
Öreges pontozó, amúgy fiatalosan
Csík zenekar
15:26
Leborultam a bíró asztalára, asztalára,
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
15:26
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Moldva
15:34
Énekelt dallamok: dojna, dojna, táncnóta
Turla Péterné Telekán Teréz, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
15:38
Slovenská muzika. Itthon - és otthon. Kistarcsa
Kóborzengő
Kistarcsa
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:44
Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja
Pintér Istvánné Vas Annus, gy.: Szabó Andorné
15:45
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
15:48
asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
15:52
Megkötték már nékem a koszorút…. Nyitrai menyasszony-búcsúztató
Gajdos együttes
Zoborvidék
15:56
Csütörtökön este
Kozma Mihályné Papp Margit, gy.: Paulovics Géza
Békéscsaba
Körösök vidéke
15:57
Bonchidai, válaszúti menyasszonykísérő dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:03
Lakodalmi mars
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
16:05
Szentesi tekerőmuzsika
Németh András, Legeza Márton, Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
16:10
Esteledik, alkonyodik
B. Nagy Ferenc, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nádudvar
Hajdúság
16:12
Bádogozzák ezt a sülyi templomot
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah Axmann, Seres Vilmos, Terék József
Sülysáp
Tápió mente
16:19
Szabad a madárnak; A faluban nincsen kislány, csak kettő
Seres Imre
Középtúr
Ipoly mente
16:23
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
16:26
Hallod, jó pásztor pajtás, hogy mi dolog történt?
Farkas Zoltán, Vas Elemér, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Vashosszúfalu
Észak-Dunántúl
16:27
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
16:31
A falu nótája és korcsos
Bogányi András, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
16:35
Sebes magyaros (élő felvétel)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
16:41
Két sor fa közt, sej, haj, két sor fa közt fölsütött a holdvilág
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
16:42
Katonakísérő
Békés Banda
16:49
Új stílusú dallamok: hallgató, csárdás, szökő
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
16:59
Altató
Holecz Istvánné Kanyó Margit
Rimóc
Cserhát
17:01
A mérgeskígyó I.
Székely Edit "Karol", gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
17:03
Tavaszidő
Méta együttes
17:11
Almás-völgyi învârtita, cel iute, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
17:19
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
17:24
Az első tál étel a bagónyerítés
Tumó Modola, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:25
Öreges és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
17:29
Keserves
Illés Dávid, gy.: Várnai Ferenc
Egyházaskozár
Dél-Dunántúl
17:30
Purtata
Dűvő zenekar
Pacalka
Alsó-Fehér vm.
17:33
Elrepült a madár
Rajos Mihályné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
17:35
Parancsolá az Augusztus császár
Bárdosi Ildikó
Tordaszentlászló
Torda-Aranyos vm.
17:36
Csárdás – „De sok eső, de sok sár”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
17:38
Csak hallgasd!
Illangó
Zoborvidék
17:43
Vágják az erdei utat
Nagy Ferencné Sallak Mányi, gy.: Kallós Zoltán
Vajdakamarás
Mezőség
17:44
A románoké
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:52
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
17:55
Somogyi dalok
Pántlika énekegyüttes
Somogy
17:58
A csökmei dobogó híd alatt
Hegyesi Sándorné, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
17:59
Keserves, legényes és szapora Nonika Miklós kalotaszegi prímástól
Méta együttes
Kalotaszeg
18:04
Dedoj (mokanyászka)
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
18:06
Kalotaszegi mulatság (Kalotaszeg)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Kalotaszeg
18:15
Zavaros a Tisza
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
18:18
Gergelytánc
Szokolay Dongó Balázs
Moldva
18:21
De sok eső, de sok sár...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
18:23
Októbernek, októbernek elején…
Zsizsik együttes
Csík vm.
18:26
Én Istenem, de víg voltam ezelőtt
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Bököny
Nyírség
18:27
Madocsai csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
18:31
Legényes (Ritka magyar)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:34
Hallgató és csárdás
Csík zenekar
18:37
Egy, kettő, három, négy
Szentesi Noémi, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
18:38
Szentesi dallamok tekerőn
Szerényi Béla
Szentes
Csongrád vm.
18:40
húsvéti öntözőnóta
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:42
Csallóközi és szigetközi dudazene
Juhász Zoltán
Komárom vm.
18:46
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
18:47
Az árgyélus kismadár…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
18:51
Cigánykeserves, lassú (asztali), csárdás és cigánycsárdás
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
19:07
Rózsa kihajlik a gyalogútra
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
19:09
Silladri
Gáspár János, gy.: Kiss Lajos
Istensegíts
Bukovina
19:10
Ej, nem szeretem az idők járását!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
19:14
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
19:20
Bujdosik az árva madár
Tényi Edit
Bácska
19:21
Etty-petty, libapetty
Amsztmann Lajosné Kránicz Vilma, gy.: Együd Árpád, Németh István
Bize
Dél-Dunántúl
19:22
Új korában repedjen meg a csizmám
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
19:24
Román katonakísérő
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
19:30
Adja Isten, mink is vigadjunk!
Gyenesdiási Dalárda, Bognár István, Farkas Ödön, Komáromy Béla, Kovács Péter
Nyugat-Dunántúl
19:34
Fehér László lovat lopott
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
19:37
Átkozódó
Panek Kati
Magyarózd
Kutasföld
19:39
a. Lepi Ivo krešu kreše b. Ej, na Ivanje
Manda Vuković, Mara Sigečan, Pavo Šimara "Baraban" tamburazenekara
Dráva mente
19:42
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
19:47
Csűrdöngölő
Kászoni Jancsi, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
19:49
Trák énekek
Rece-fice
19:54
Jocul zestrei
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
19:56
Sikolt, rikolt a sarkantyú
Dsupin Pál
19:59
Fiam, fiam, Bálind vitéz
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
20:03
Tudod, rózsám, mit fogadtál
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:06
Szállj madár, szállj
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
20:08
Cigánytánc, szökős, sűrű csárdás, négyes
FelVonó zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:13
Kicsi nekem ez a ház...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
20:16
Hozzám nem jár senki
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Szék
Észak-Mezőség
20:22
Forgatós (Szökős)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:23
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
20:29
Láttál-e valaha
asszony, gy.: Zákonyi Lászlóné
Bogád
Dél-Dunántúl
20:30
Mezőföldi üvegestánc, dus
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Pesovár Ferenc, Borfolk
Perkáta
Mezőföld
20:34
Chemare la joc (táncbahívó)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
20:36
Oj devojko udovaco
Zengő együttes, Molnár Éva, Zoltán Csaba
20:38
Kánta
Csiszár Aladár bandája
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
20:39
Két kör tánc
Zurgó együttes
Moldva
20:41
Pontozó, öreges, szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
20:47
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:53
S ahol én elmegyek még e fák es sírnak
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
20:55
Korcsos és cigánycsárdás
Tündök zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
21:00
Szépen úszik a vadkácsa a vízen
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:01
Vajdaszentiványi táncok
Kincsér együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:09
Láttál-e valaha
Szabolcsi Jánosné Bodor Rozália, gy.: Paulovics Géza, Zákonyi Lászlóné
Püspökbogád
Dél-Dunántúl
21:10
Kettősnek a lépése és sirülője
Draskóczy Lídia, Széles László
Gyimes
21:14
ritka magyar
Mácsingó Gyurka, Mácsingó Péter, Mácsingó Sándor, Mácsingó Náci, Kodoba Károly "Ica bácsi", gy.: Árendás Péter
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
21:16
Édös, kedves, jó anyám, kísérjön ki a vasútra
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
21:18
A kilencvenéves dalos…
Bolyszko Imréné Tamás Piros, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
21:21
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
21:23
Cigány asztali ének (zili)
Muza Mózes, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
21:24
Menyasszonybúcsúztató
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Ipolyvarbó
Ipoly mente
21:28
Ha felkötöm piros delin kendőmet
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
21:29
Palatkai pár
Táltos együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:35
Cigány halottsirató
Berki Ferenc "Árus", Toni Rudolf "Kormos", gy.: Vavrinecz András, Kriston József
Méra
Kalotaszeg
21:38
Asztali nóta Jagamas gyűjtésből - Crești, pădure, si te ndeasă
Havay Viktória, Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:40
Lassú csárdás
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:41
Szép violácska
Méta együttes
21:46
cigánytánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:48
Mikor Máriához…
Pásku Veronika
21:52
Sirató (Anya búcsúztatja a lányát esküvőkor)
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
21:55
Csárdás és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
22:06
Tizenhárom fodor van
Halkovics Jenő, Ábrahám Miklós, Balázs Erzsi, Nagy Teréz, gy.: Halkovics János
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
22:07
Megégett Tótország
Agócs Gergely
22:12
Ezér` a legényért
Darabos Sándorné Szőllősi Erzsébet
Érpatak
Nyírség
22:12
Csípd meg bogár
Csalóka zenekar, Szabó Árpád
Tiszakóród
Szatmár
22:18
Hajnali tűztánc
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
22:19
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
22:21
Édesanyám rózsafája
Ferenci Mihályné Dávid Rozália, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
22:22
Parobsky a Do šaflika
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Zlatica Illéšová
Detrefalva
Szepes vm.
22:23
Verd meg Isten,...
Eke Péterné Simon Mari
Buza
Észak-Mezőség
22:26
Naskalaton esik az eső
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
22:28
Minek nékem az ágói határ
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
22:29
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
22:30
Asztali nóta
Filaton József "Pupu", Dandos Viktor "Csinga Béla", Kovács Péter "Peteruca", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
22:34
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
22:36
Ó, de régen, de régen
rozsályi férfi
Rozsály
Szatmár
22:37
De sok falut, de sok várost...
Kalász Banda
Szatmár
22:43
Sebes
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
22:45
Nagykátai zöld erdőben
Szívós István, Lendvai Zsanett, Nagy-Lendvai Adrienn, Makra-Szabó Csilla, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József, Szekeres Marcell
Nagykáta
Tápió mente
22:53
S aj veress az ég lefelé
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
22:54
Ez a kislány azt hiszi, azt hiszi, azt hiszi
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
22:55
Bodonkúti táncok
Fodor Sándor "Neti" bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Bodonkút
Kalotaszeg
23:07
Szerettelek, kedveltelek
Zengő együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:12
Szeress, szeress, csak nözd mëg, kit
Márkos Jenő, gy.: Gábor Judit
Tarcsafalva
Udvarhelyszék
23:13
Száll a daru
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
23:14
Podzme domu, podzme každe
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
23:15
Ma vagyon, ma vagyon Piros Pünkösd napja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
23:15
Féloláhos (furulya)
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
23:16
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:18
„Péter-Pálkor, Péter-Pálkor száz cigány húzza” (bearatási nóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
23:19
Aluszol e te juhász...
Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
23:21
S eme kertbe egy bulykos fa
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
23:25
Mândro, rău m-ai blestemat
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
23:27
Szánkón viszik a menyasszony ágyát – az oláhok, az oláhok – Cserfa, bükkfa, mogyorófa
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
23:30
Fehér László balladája
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
23:35
János, János, lelkem János
Kiss Dánielné Kelemen Anikó, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
23:38
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
23:44
„Hop, chlapci, hop,hop, hop” (odzemok)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
23:46
Fúvom az énekem
Sebestyén Márta
23:48
Csütörtökön virradóra
Zagyva S. Lajosné Tolacsek Anna, gy.: Borsai Ilona
Bükkszék
Heves vm.
23:49
Egy szép szűz mellette...
Budai Ilona és tanítványai
Moldva
23:51
Tiszti
Legedi László István
Klézse
Moldva
23:53
Sóvidéki dallamok cimbalmon
Zimber Ferenc
Sóvidék
23:56
Lajos
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamţ
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.