Folkrádió

2019. október 16-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Hidegség
Fehér Anikó, Juhász Zoltán, Rakovszky György, Divald Borbála
Gyimes
0:03
Asztali nóta, csárdás, cigánycsárdás
Horváth Elek, Ponci Gyula, János Ötvös
0:10
Kuss ki!
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
0:13
Igyál, betyár, múlik a nyár
Kelec József, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
0:14
Székvárosi öreg templom harangja...
Márczi Anna "Tücsi"
Szék
Észak-Mezőség
0:16
Nem hiszed, hogy beteg vagyok
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
0:18
A nagy hegyi tolvaj
Nyisztor Ilona
Bogdánfalva
Moldva
0:21
Anyám, éldes anyám
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
0:24
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:30
Nagyecsedi verbunkos
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
0:32
Köszöntő
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
0:32
Mit nékem egy almát kétfele vágni
Loncsák János, gy.: Halmos István
Mikola
Szatmár
0:33
Kalotaszegi román párostáncok
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
0:38
Maszkurások nótája (szökő)
Lukács Lajos „Gamizsi”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
0:39
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
0:40
Szent Gergely doktornak (Gergely-járás)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
0:41
Kalocsai katonadal, csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
0:47
Silladri
Fazekas Vilmos, gy.: Várnai Ferenc
Gara
Bács-Bodrog vm.
0:48
Halottkísérő
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:52
A mozdonynak hat kereke sárgára van festve
Wiedner János, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
0:54
Bort iszunk mi, ugye, pajtás
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Sárospatak
Zemplén vm.
1:00
Magyaros
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
1:06
Stojí vojak na varťe
Kalina Sándorné Duchenka Katalin, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Bénye
Tápió mente
1:13
Pergetés
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
1:15
Gyimesi verbunk, kalotaszegi román legényes, bonyhai cigánytánc, sóvidéki csűrdöngölő, mezőségi verbunk
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
1:24
Jaj de sáros, jaj de röges ez az út
Szabó Miklós, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
1:26
Anyám, anyám, édesanyám
Hetényi Milán és barátai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:32
Aprószenteki korbácsoláskor
Nagy Sándorné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Bél-Vata
1:33
Ballada
Téka együttes
Kalotaszeg
1:42
tiszti héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
1:43
Nárciszok völgye
Téka együttes
Máramaros
1:50
a. Ló-búcsúztató b. Milen csodálatos a lónak élete
Musza Jánosné, gy.: Kiss Lajos
Felsőerek-Szakmár
1:51
Palatkai lassú és szökős
Magos Együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:55
hérész nóta
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
1:58
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
2:02
Hajnal hasad, csillag ragyog
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:05
Úgy tudunk mi táncolni
Balogh Sándor
Moldva
2:06
Villásfarkú fecske
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
2:08
Kakukktojás: kolozsi legényes, csárdás és sebes
Tükrös zenekar
Kolozs
Mezőség
2:16
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
2:18
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
2:22
Szép rozmaring egy csokorba / Felmentem a hegyre / Áristomban de kemények az ágyak
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
2:24
Bukovinai
Köztársaság Bandája
Bukovina
2:30
Immár minket jó gazda
Demeter Ferenc, gy.: Vikár László
Kézdiszentlélek
Háromszék vm.
2:30
Nyisd ki, rózsám, az ajtót
Enyedi Ágnes, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Enyedi Tamás, Molnár Péter
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:40
Urálás szavai és furulyázása
Csernyik Antal, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
2:44
A mezőségi székelyeknek
Magos Együttes
Marosszéki Mezőség
2:52
(Hegyen ülök, búsan nézek le róla)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
2:53
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
2:58
polka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
3:00
Nagysajói muzsika
Csereklye zenekar
Nagysajó
Sajó mente
3:07
Parasznyai bíró háza de magos
Lukács László, gy.: Vikár László
3:08
Írom levelemet, nem írom nevemet (Magyarlapádi táncdallamok)
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
3:15
Ukrán lakodalmi énekek és táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
3:21
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
3:23
Nógrádi dudamuzsika
Kukucska Ernő
Nógrádmegyer
Karancs alja
3:24
Most jövök a kolozsvári fegyházból / Várad felől...
Kása Béla, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Mezőség
3:30
Szökő
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
3:32
Verbunk
Barozda együttes, Csíki Melinda
Felcsík
3:33
Zsidó chanuka ének
Buza
Észak-Mezőség
3:35
Én kimenék kiskertembe
Téka együttes
Moldva
3:39
A juhait kereső pásztor
Ötvös József bandája
Récekeresztúr
Mezőség
3:43
Szatmári cigány népdalok
Tintér Gabriella
Szatmár
3:46
Ideki a csenderbe, csenderbe
Compul Mártonné Bardos Tinka, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
3:47
Seprik az erdei utat – katonakísérő
Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
3:49
Verbunk
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:54
Szombat este kimentem a kútra
Boda Péter, Radics Ferenc, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Terék József
Kóka
Tápió mente
4:02
Mikor vót akkor vót
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
4:03
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
4:07
sechebărbunc
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
4:09
Csárdás
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
4:10
Miska bácsi, Gyurka Bácsi
Bodó Mihályné, gy.: Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
4:11
Addig éltem világomat
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
4:15
Magyar menyasszonykísérő
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
4:19
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
4:22
A jászberényi kaszárnyának de magas a teteje
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
4:24
Csáváson a magyaroké
Heveder
Csávás
Felső-Vízmellék
4:36
Nem vagyok én az erdőbe' remete – klarinéton
Dobcsák János, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
4:36
Hortobágyi pásztordalok
Vígh Sándor
Hortobágy
4:40
Mely magas volt a fa
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
4:41
Úgy elmegyek, meglássátok
Simó József
Istensegíts
Bukovina
4:42
Rara sau Tarnaveanca
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
4:43
Vyjdu ja na sevo /rusínska/
Muzička
4:45
Ó, de régen, de régen
rozsályi férfi
Rozsály
Szatmár
4:45
Menyasszonykísérő
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
4:47
kettős jártatója és sírülője
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
4:53
Nincsen annál betyárosabb élet
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
4:54
A múlt héten arra jártam tefeléd
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
4:55
A Becsalfi Csárdában
Bakator, Jeremiás Lajos
Tura
Galga mente
5:01
sucitu
Barani Vasile, Negrea Victor, Negrea Sorin, Ştefan Florin, gy.: Kelemen László
Kővár vidéke
5:02
A nyíregyházi huszároké
Széles András
Szatmár
5:05
Az ágói templom alja de homokos
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
5:06
Mondókás
Herczku Ágnes, Fekete Boglárka
5:09
Októberben, mikor megy legény katonának
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
5:11
A juhait keresõ pásztor
Szeredás együttes
5:17
Menyasszonykísérő
Szöllősi Gyula, gy.: Demény Piroska
Aranyosgyéres
Aranyosszék
5:18
Elment a madárka...
Illangó
Moldva
5:22
Csárdás és szökő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
5:32
Fogásolás
Méta együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:37
A balogi halastó, halastó
Negyela Lajos, gy.: Kiss Lajos
Ipolybalog
Ipoly mente
5:38
Sej, szép Tóalmás eszembe se jutna
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
5:39
Hogyha nékem, hogyha nékem száz forintom vóna – A csikósok, a gulyások
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
5:43
Di Khupe/Fun Der Khupe
Budowitz
5:46
Do šašu koňíčky do šašu
Julián Veverica, Emília Demková, Ferdinanda Komo zenekara
5:47
Kyrie eleison
Bognár Szilvia
5:49
A mi menyasszonyunk
Ulman Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
5:49
Kétféle menyasszony
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Bácska
5:54
Bú életem, bánat napom
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
5:55
Rimóci népdalok
Csizmadia Anna, Balogh Kálmán
Rimóc
Cserhát
6:01
Zöld erdőben, fás erdőben
Albert János, Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
6:02
Sűrű és ritka tempó
Barozda együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:07
Altató
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
6:07
Cigánydalok Bogyiszlóról
Bartina, Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Sárköz
6:13
Magyar cigánytánc és friss csárdás (Neked menjek, ne menjek)
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Oláh Lajos, Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
6:15
Boli chlapci, boli, okolo Pupova
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
6:20
Én csinálom a kocsit
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
6:20
Kannás
Csürrentő együttes
Moldva
6:26
Őrmester úr fekete subája
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
6:28
Fehér László
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
6:33
Szárnya, szárnya...
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
6:33
Pál Pista bácsi nótái
Kovács Nóri
Tereske
Nógrád vm.
6:37
Csárdás és szaporacsárdás
Fodor Sándor "Neti", ifj. Fodor Sándor, Doduț Petru, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Bodó-Bán János
Györgyfalva
Erdőalja
6:54
Szatmári menet
Dobroda zenekar
Kisar
Szatmár
7:00
Arattam, arattam
Sipos Sándorné, gy.: Manga János
7:01
Az útonlevőké
Papp István „Gázsa”, Major Levente, Pál István "Szalonna", Szász József, Demeter Erika, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Csávás
Felső-Vízmellék
7:09
asztali nóta
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
7:12
Vert kezes
Tatros együttes, Fülöp Attila
Moldva
7:17
Pista bácsi, János bácsi
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
7:18
Öreges csárdások
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
7:21
Mulatónóták
Barna Albert, Barna Aladár, Lengyel Gusztáv, Lakatos Herman, Lakatos Sándor, gy.: Vizeli Balázs, Lányi György, Havasréti Pál
Vajola
Sajó mente
7:23
Do krutu /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
7:24
Del o brisind
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
7:28
Párhuzam
Méta együttes
7:31
Utcai ének, vőlegény-búcsúztató és mars
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
7:36
Este van már, késő este
Bárdosi Ildikó, Kulcsár Annamária, Csurgó Dezső
Hajdúság
7:38
Verbunkos
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
7:39
Egy ritka - Simon Sándortól
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
7:42
Lakodalmi mars
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
7:44
Idzeme, idzeme / Budú hrat, budú hrat / A na naším, a na naším mostíčku / Frajerečki sedzem
Ignác Márta, Suba Éva
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
7:48
Fellegzik az idő
Magyar Andrásné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
7:51
Karácsonyi kántáló énekek
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
7:56
Lassú és korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:03
Trebárs som ja ovčiar sám
Roman Malatinec, Michal Palko
Polyánhegyalja
8:07
Bőg a bárány az erdőbe
Kocsis Miklós Barabás, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
8:09
To moje srdiečko
Ďatelinka, Elena Baculíková
Gyetva
Polyánhegyalja
8:13
Szapora
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
8:14
Turai népdalok
Zsikó zenekar
Tura
Galga mente
8:18
Szép vijolácska
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
8:20
Régi füzesi lakodalmas
Havay Viktória, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:25
Csárdás
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
8:30
Boricázás
Szeredás együttes
8:36
Kerek erdő, csendes patak
Salamon Mária, gy.: Kanalas Éva
Lujzikalagor
Moldva
8:38
„Békamoj”
Mihó Attila, Szlama László, András Orsolya
Békás vidéke
8:42
Induló mikor mennek a menyasszonyért
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
8:45
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
8:50
Verbunk
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
8:52
Bulgárjászka
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
8:54
Szerb dudautánzás
Lunka "Bolond" József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:56
Annáé – Feketelaki dallamok
Sőregi Anna, Kálmán Bence, Horváth Balázs, Weingart Csaba, Varga Balázs
Feketelak
Észak-Mezőség
9:02
Fekete fellegből esik az eső
Túri Gáborné, Pintye Sándorné, Kovács Lajosné, Iszály Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
9:03
Săracii cioarecii mei
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
9:04
Nagyon régi tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
9:07
Tendl frissei
Unger Balázs, Galga zenekar
Sopron
Észak-Dunántúl
9:10
De ha egyszer legény lennék
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
9:11
Nem kívánok én egyebet
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
9:18
Barna kislány, jól gondold meg magadat
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
9:19
Búra, búra, búbánatra születtem
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
9:21
Jó gazda volt az apám
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
9:22
Bukovina, édes hazám...
Józan Renáta
Bukovina
9:23
Aki dudás akar lenni; Fecském, fecském
Lukács Péter
Csesztve
Nógrád vm.
9:25
Batuka
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:30
Öregek tánca Lassú
Antal András, gy.: Kodály Zoltán
Hadikfalva
Bukovina
9:31
Czinka Panna nótája és tüsszentős csárdás
Kalamajka együttes
Észak-Dunántúl
9:37
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:42
Tizet ütött már az óra
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
9:49
Megvert Isten ostorával
Csata Kálmán, gy.: Domokos Pál Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
9:50
Csobányosi hegyek...
Gábor Endre
9:53
Cigánytánc
Réti Ilona, gy.: Jékely Gáspár
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:54
Mezőségi magyar táncok
Hegedős zenekar
Mezőség
10:00
Ez a vonat most van indulóba
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:01
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
10:06
Betlehem városban, rongyos istállóba
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
10:07
Tambura I.
Dsupin Pál
10:08
Hajnal
gy.: Kelemen László, Pávai István
Küküllődombó
Alsó-Vízmellék
10:09
Kettős és sirüleje
Egyszólam együttes
Gyimes
10:11
lakodalmi mars; marş de nuntă
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
10:13
Oj, fujeraj, fujeraj
Martin Tesák, Matús Tesák
10:16
A karádi bíróné
Takács Istvánné Magyarossi Magdolna, gy.: Kerényi György, Vikár László
Tengőd
Sárköz
10:19
Kihajtottam Virág ökröm a rétre
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
10:21
Sűrű verbunk
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
10:25
Kezes
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:27
Ha mëghalok, mëghagyom
Tóbiás Jánosné Varró Mária, gy.: Pesovár Ferenc, Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
10:28
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:39
Lassú és friss csárdás (Új a csizmám, most vették)
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Szamosangyalos
Szatmár
10:41
Moldvai táncok
Dsupin Pál, Fajcsák Attila
Klézse
Moldva
10:43
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
10:44
Töredékek - Mind aszongya a retek
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
10:46
Lassú pontozó (öreges)
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
10:52
Ostinato
Galga zenekar
10:56
Erdő, erdő, kerek erdő...
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
10:58
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
11:00
„Áll a malom, áll a vitorlája” (magyar csárdás)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
11:01
Pijú chlapci, pijú /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
11:06
Mi történt a gyulai
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
11:08
Bogártelki hajnali csárdás (Váralmási Zagor Aladár)
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
11:15
Mikor én felülök...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
11:18
Túl a hegyen
Dresch Mihály, Eszterlánc
Észak-Mezőség
11:22
Ma vagyon Szent Gergely püspök napja
Pénz Antal, gy.: Ág Tibor
Százd
Hont vm.
11:23
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
11:28
Esik eső esik, szép csendesen esik, tavasz akar lenni
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
11:29
Kettősnek a lépése és sirülője
Draskóczy Lídia, Széles László
Gyimes
11:33
Fehér liliomszál
Rövid Józsefné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
11:35
Györgyfalvi rend
Csík zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
11:45
„Sánta csikós, vak tehenes” – „Hopp, a Jézus csizmája” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
11:47
Csárdás, szapora és hajnali
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Kalotaszeg
11:58
A Tiszának mind a négy sarka sáros
Gonda Józsefné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
12:00
Katonakísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
12:04
Megismerni a kanászt
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
12:05
Tiszábú’ a Dunába folyik a víz
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
12:07
Ustyi, kako, tháj pí páj
Középkorú nő, gy.: Bari Károly
Karácsonkő
12:08
A Rákóczi induló
Jánosi Együttes
12:12
Fordulj ide, babám
Kótai Lajos, Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
12:14
Csipás Feri emlékére: Halott mellett való keserves virrasztóban, halotti mars és hajnali
Szeredás együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
12:22
Míg uram a kútra járt
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
12:23
Sej, Galgamácsa eszembe se jutna
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
12:24
Purtata V: De purtat din Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:28
Bújdosik a darumadár
Berecz András
Kutasföld
12:29
Sëj, de csillag, csillag, de szép hajnali csillag
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
12:32
Racsenica
Trakija zenekar
Sop-vidék
12:35
Ködellik a Mátra – Jaj de soká, jaj de régen – Madárka, madárka
Vincze Gáborné Szabó Jolán, gy.: Németh István, Vavrinecz András
Fedémes
Heves vm.
12:38
Szerba
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
12:40
Haj kiskutyám, kiskutyám...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
12:41
Galgamenti dallamok
Bástya Citerazenekar
Galgavidék
12:44
Román cigánytánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
12:46
Baranyai horvát dallamok
„August Šenoa” Asszonykórus, Vizin zenekar
Dél-Dunántúl
12:49
Szegény legény voltam
Prezsmer Miklósné Tankó Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
12:51
Széki dalok
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
12:55
Lassú és gyors verbunk
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
13:01
Betyár vagyok, Angyal Bandi a nevem
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
13:03
Járd ki, lábom, járd ki most 
Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
13:04
Ördöngösfüzesi lakodalmi páros táncok
Ökrös együttes, Sebestyén Márta
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
13:13
Brâu pe şase
Ion Ştefan, névtelen, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Bughea de Sus
13:17
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes, Berán István
Alföld
13:24
Arrul alól kéken béborult az ég
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
13:26
Horele lui Constantin Lupu in Mi minor
Fondor zenekar
Moldva
13:30
Sebes
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
13:33
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
13:38
Meg akartam házasodni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
13:41
Emlékül Zselykről
Magos Együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
13:48
Ez a lábam, ez, ez, ez
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:49
Nem sajnálom fáradságom…
Bárdosi Ildikó, Battai Lili Lujza
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:51
Tëgnap este kaptam ëgy gyászlevelet:
Árva Istvánné Olajos Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Rimóc
Cserhát
13:52
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:01
Cigándi lakodalmas kísérő
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Cigánd
Bodrogköz
14:05
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
14:09
Sógoromék paszujt főznek (táncnóta)
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
14:11
Mulatérozás
Matokabinde, Fekete Antal, Soós János, Szabó Csobán Gergő
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:23
Jó reggelt, te barna lány
Lévai Ferenc "Frici"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
14:25
Ma vagyon, ma vagyon Piros Pünkösd napja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
14:26
Széles Tisza vize, keskeny palló rajta...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
14:28
Nemespátrói ugrósok
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
14:33
Cigány asztali, sebes cigányos és mahala szintetizátorral
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
14:39
Khosn Bazingns/Opshpiln Dem Khosn
Budowitz, Majer Bogdanski
14:42
Örülök, hogy juhásznak születtem
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:42
Kezes
Legedi László István, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
14:45
Szánom, bánom, hogy megházasodtam
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
14:47
Kit a bánat megér
Demeter Panna-Katalin
Gyimesfelsőlok
Gyimes
14:49
Sárga csikó
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
14:51
Két menyasszonybúcsúztató
Tóth Eszter
14:54
Az eke a földet nem magának szántja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
14:55
Hej, ktože to fujerá, hore Harmačekom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
14:57
Túl a Tiszán van egy csárda
Tóth Istvánné, gy.: Dancs Lajos
Nagyhalász
Nyírség
14:59
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
15:03
Kľikaj, Janku, kľikaj
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
15:05
Az oláh leány elvesztette a kecskéit
Fix-Stimm zenekar
15:10
Húzzad cigány ne húzz kettőt
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:11
Jer bé a temetőkertbe
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:16
Purtata I: Purtată de la Căpuş
Gheorghe Boca bandája
Radnót
Közép-Maros vidéke
15:19
Magyarlapádi táncrend
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:30
Tizenkettő, tizenhárom, tizennégy
Pakócs Jánosné Mózes Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
15:35
Úton Szilágyságból
Fondor zenekar
Szilágyság
15:36
Asztali nóta és friss
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Piroska, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
15:38
Mikor a csobán elvesztette a juhokat
Németh László
Csík
Moldva
15:39
Jaj de, Cica-Múca, muri gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
15:40
Ritka magyar
Koncz Gergely, Hegedűs Máté "Kishega", Fekete Antal "Puma", Fekete Márton "Kispuma", Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
15:44
Román pár: joc rar şi iute
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
15:52
Di Khupe/Unter Der Khupe
Budowitz
15:55
Fehér László lovat lopott
Török Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Vajdakamarás
Mezőség
16:01
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
16:02
Szabó Gyula
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
16:07
Nadabi román tánczene
Dobroda zenekar
Nadab
Körösök vidéke
16:11
A játék elbeszélése
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
16:11
Kezes
Legedi László István
Moldva
16:13
Régi cigánytánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:16
Vasvári és frisse
Dűvő zenekar
Lice
Gömör
16:19
Kedves, jó édesanyám
Ács Györgyné Molnár Mária, gy.: Martin György
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
16:20
Annyira kerüld a vizet
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Porteleki Zoltán, Havasréti Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:26
Ez a vonat, ha elindult, hadd menjen – A hajnali csillag ragyog
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
16:28
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
16:30
Mámikám, s tátikám
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
16:33
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
16:35
De szeretnék az erdőben fa lenni
Papp Andrásné Kelemen Teréz, Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
16:39
Zsíros Péter dudanótái
Szűcs Szilárd
Egyházasgerge
Karancs alja
16:42
(Ezt a százast látod-e)
Nónika Miklós "Hitler", Nónika László, Nónika Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
16:44
Bogata sam – szerb népdal
Básits Branka
Szigetcsép
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:46
Suită de jocuri turceasca
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
16:54
Esik eső, esik, nem akar elállni
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
16:55
Zöld búzába, barazdába szépen szóll a pacsirta.
leányok, gy.: Olsvai Imre
Galgamácsa
Galgavidék
16:56
Jaj de bajos kőből vizet csavarni…
Magyar Tekerőzenekar
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
17:01
Kecskés dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
17:02
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
17:07
Ez napon mi megjelentünk…
Szék
Észak-Mezőség
17:10
Házasodik a tücsök
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
17:11
Zóré
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
17:12
Széki lassúk
Jánosi Együttes
Szék
Észak-Mezőség
17:20
Korán reggel szépen szól a pacsirta
Fazekas Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
17:21
Nagykunsági dalok
Endrődi Judit
Nagykunság
17:24
ceardaş
Boca Sorin, Vinca Shershe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Nyárádtő környéke
17:27
Haragszik a rózsám anyja...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
17:32
Péterfia laktanyára
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
17:35
Dunántúli ugrósok
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
17:39
Straiere (Maroshévíz környéki német eredetű román táncok)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
17:42
Mérai lakodalmas I.
Berkó együttes, Bede Péter, Both Miklós
Méra
Kalotaszeg
17:47
Sárga dinnye görög dinnye héjastól
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:48
Gerdányos
Fondor zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
17:56
Gyedoj
Mesterke Gergely, gy.: Kerényi Róbert
Külsőrekecsin
Moldva
17:58
A borostyán apró kéket virágzik...
Forgács Zsuzsanna
Buza
Észak-Mezőség
18:00
Fiam, fiam Bálind vitéz
Piros Istvánné Szórád Mária
Zsére
Zoborvidék
18:02
Játszik a szél, sej, de játszik a szél a Balaton vizébe
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
18:05
Sarba - Muresanca - De doi - De-a lungu - Invartita
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
18:15
Sirüleje
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
18:20
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
18:21
Elindula József szép Szűz Márijával
Nyisztor Ilona
Moldva
18:23
Lassú csárdás, székely verbunk, oláhos, szökő
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
18:32
Nagy a lárma
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Mózer Csaba, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
18:38
Hová mész te három árva
Gergely András "Zsüke", gy.: Martin György
Türe
Kalotaszeg
18:39
Mottó. 1914 évben...
Mátéfi Csaba
18:40
Cîntec-Sîrbă: La Tismana-ntr-o grădină
Constantin Burlan Pătatu bandája, Ilinca Burlan, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Rovinari
Olténia
18:43
Hídivásárban
Szeredás együttes, Szűcs Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
18:51
Minek nekem Kolozsvár, Kolozsvár
Csorba János, gy.: Kallós Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
18:56
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
18:57
Öreges, csárdás, verbunk és szökős
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
19:10
Juhajgatás
Zurgó együttes
Klézse
Moldva
19:17
Molnár Anna (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
19:21
Jár a kislány…
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
19:28
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:30
Kovácslegény voltam én
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
19:38
Ó bú látott, sok kínt vallott
Barabás Mihály, gy.: Kodály Zoltán
Istensegíts
Bukovina
19:39
Tavaszi szél
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
19:41
Beszélgetés a citeráról
ismeretlen, gy.: Manga János
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
19:42
Jurelu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
19:43
A halálra táncolatott leány (Jó estét, jó estét…)
Onodi Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:46
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
19:51
Kék ibolya búra hajtja a fejét; Seprik az erdei utat; Énrám, anyám, ne neheztelj
Balogh János "Büszke", Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
20:03
Keserű
Flótás együttes
20:07
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál "Sípos", gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
20:08
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
20:11
Sârbă dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
20:13
Jancsi bácsi eladta a szamarát…
Égető Emese, Juhász zenekar
Bácsgyulafalva
Dél-Alföld
20:18
Piros kendő, pi-pi-pi
Fazekas Regina, gy.: Czuczor Gyula, Gábor Judit
Csép
Komárom vm.
20:18
Ktože to fujerá dole pálenicou
Michal Palko
Polyánhegyalja
20:20
Kebi skorejmajśac višol
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
20:22
Kyrie
Berecz András
Moldva
20:24
Hazám, hazám édes hazám / Keserves anyának keserves gyermeke / Vótam én is, mikor vótam / Kerek alma, kicsi ház
Benke Jánosné Benedek Róza, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
20:31
Keserves Zerkula Jánostól
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
20:32
Magyar verbunk
Balogh Kálmán, Bogár József, Murzsa Dezső, Kabza Oszkár, Kabza János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
20:34
Rábaközi dudanóták
Hortobágyi Ivett
Rábaköz
20:37
Csobánok tánca Szent Demeterkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
20:38
Házunk előtt, házunk előtt
Tóth Istvánné Vígh Mária, gy.: Terék József
Kóka
Tápió mente
20:39
Menyasszonykísérő és csárdás
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
20:41
Moldvai dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
20:47
Fehér László lovat lopott
Csillag Béla "Vándor", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
20:49
A jó lovas katonának de jól vagyon dolga / Sohase vétettem Szeged városának
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
20:53
Román táncrend: de-a lungu, ungureşte de învârtit, leneşa, hârţag
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
21:07
Szöktetős
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
21:11
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
21:12
Dunántúli kanásznóták
Török Tilla, Németh András
21:18
„Éjfél után kettőt ütött az óra”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
21:19
Két somogyi dal
Fehér Anikó, Juhász Zoltán, Rakovszky György
Somogy
21:21
Máma péntek, holnap szombat, vasárnap
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
21:22
Erdőszombattelki dallamok
Bakator, Molnár Endre
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
21:29
Hej išla širotočka za drašku plačuci
Anna Višňovská, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:32
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
21:36
Szabó Vilma kiment az erdőbe
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:38
Čo som ti urobila
Muzička
Sajóréde
Gömör
21:41
Vlašiko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
21:43
Zoborvidéki tűzugrók
Csercsel
Zoborvidék
21:47
Kolozsvári csűrdöngölő
Farkas Bálint, gy.: Demény Piroska
Detrehemtelep
Aranyosszék
21:48
Bánat, bánat, de nehéz vagy... Szászcsávási muzsika
Ivánovics Tünde, Szökős együttes, Palló zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
21:55
Román cigánytánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
21:57
Hallgató, lassú és friss csárdás
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
22:03
E mulandó világba
Kiss Pál, gy.: Kiss Lajos
Tákos
Felső-Tisza-vidék
22:04
Máma van a, máma van az utolsó vasárnap
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
22:11
Magasan repül a daru…
Tóbiás Anna, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
22:12
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
22:19
Gyimesi cigány keserves
Zerkula János, gy.: Bari Károly
Gyimesközéplok
Gyimes
22:24
Áll a rózsa a mezőben
Bárdosi Ildikó
Csöholy
22:24
Keserves és hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
22:30
Kalotaszegi muzsika
Zsikó Zoltán és zenekara
Kalotaszeg
22:34
Bánat, bánat
Gábor Anti, gy.: Kanalas Éva
Lujzikalagor
Moldva
22:37
Azt gondoltam, míg a világ
Barozda együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:39
Cigánycsárdás
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
22:41
Verbunk, sebes forduló, cigánycsárdás
Folt zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:47
Tisza partján lovagolni nem merek
Miklós Ferenc "Dicse Ferke", gy.: Paksa Katalin
Nyárszó
Kolozs vm.
22:48
Palatkai akasztós, szökős, sebes csárdás és korcsos
Berkó együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:57
Szépen hasad a hajnal – Kukorékol már a kakas – A hajnali csillag ragyog
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
23:01
Minaročka mlada
Fonó zenekar
Sáros vm.
23:06
Magyar huszár
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
23:07
Öreges csárdás, ritka és sűrű verbunk
Hámori Péter
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:10
Brunkana
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
23:11
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
23:13
Én vagyok az idesapám bérese
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
23:15
Bonchidai táncmuzsika
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:21
Lassú és gyorscsárdás
Csíkszentdomokosi zenekar, gy.: Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:26
Csillagtalan sötét éjjel
Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:29
Háborúban dörög az ég 
Csoma József, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
23:30
Hajnallik, hajnallik
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
23:31
(Új a csizmám, debreceni suszter varrta)
Bársony Mihály, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Tiszaújfalu
Kiskunság
23:32
Dozmati regösének
Dsupin Pál, Sáringer Kálmán, Berecz András, Agócs Gergely, Szabó Zoltán
Dozmat
Észak-Dunántúl
23:35
Červenuo jablčko
Vázseci énekcsoport, Jozef Lacko zenekara
23:38
A megunt szerelem nótája
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:41
Lassú magyaros
Tímár Viktor, Karácsony Lázár, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
23:45
Csizmadia Illés nótái – székely korcsos, csárdás és féloláhos
Szabó Dániel, Soós András, Kunos Tamás, Bartók József, Szalóki Ági
Ádámos
Alsó-Vízmellék
23:51
Nincsen Csömödérbe
Babos Istvánné Markó Irén, gy.: Vajda József
Nova
Dél-Dunántúl
23:51
Az én babám fürjmadár
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:59
Ej fé­re barátom, én is hadd beszélek
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., Potuska Jánosné Fülöp Ilona Puli, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.