Folkrádió

2019. november 26-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Az én babám most sorozzák
Berta Alexandra, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Soós László, Horváth Dávid
Aranyosszék
0:04
Sebes forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
0:10
Szép Zalában születtem...
Ferincz Adrienn, Kovács Péter
Zala
0:13
Csicsis, baba, hejje, baba
Tóth Péterné Török Teréz, gy.: Békefi Antal
Felsőmarác
Észak-Dunántúl
0:14
Balázstelki kánta
Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos, Kálmán Péter "Cucás", Mihálydeák Barna
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
0:18
Istenem, istenem
Albert János, gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
0:20
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
0:23
Az alföldi híres város Kecskemét
Gyarmat György, gy.: Bodor Géza
Horgos
Bácskai Tisza mente
0:24
Farsangosok nótái
Juhász Zoltán, Koncz Gergely, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Berecz András, Agócs Gergely
Zoborvidék
0:30
Erdő mellett nem jó lakni..., Zöld erdőben kicsi nyúl..., Én Istenem, minek élek...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
0:33
A molnár nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
0:38
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
0:40
Mikor leány voltam
Kotyor Emília-Mária
Moldva
0:42
Túl a vízen – Jaj de bajos – Lapi, lapi, cserelapi
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:46
Mérai lakodalmas I.
Berkó együttes, Bede Péter, Both Miklós
Méra
Kalotaszeg
0:51
Édesanyám sokat intett a jóra
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
0:53
Szegényes
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
0:59
Doină furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
1:01
Házunk előtt, házunk előtt
Tóth Istvánné Vígh Mária, gy.: Terék József
Kóka
Tápió mente
1:02
Tëgnap este kaptam ëgy gyászlevelet:
Árva Istvánné Olajos Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Rimóc
Cserhát
1:03
A juhászok így élnek, úgy élnek (vajdasági mulató)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Dél-Alföld
1:08
Román kolomejka
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
1:10
Nunta
Zurgó együttes
Moldva
1:15
Vustyí, vustyí, báre séjo
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
1:16
Dél-dunántúli dallamok
Endrődi Judit
Dél-Dunántúl
1:19
ceardaş
Varga László "Balog", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
1:21
Mikor mentem hazafelé
Rozsdamaró zenekar
Kalotaszeg
1:28
Én vagyok az édesapám bérese
Lázár Mihályné Keczán Johanna, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony
Nyírség
1:29
Házunk előtt csörgedezik egy patak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
1:33
Csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
1:35
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
1:38
Aludj baba, aludj / Haj meggy, meggy / Fecskét látok
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
1:40
Kalotaszegi tánczene
Varga István "Kis Csipás", Valkó zenekar
Kalotaszeg
1:45
Már a nap is, már a nap is lemenőbe­ van – Lebole e brácsa, lebole e kontraTartozok én a kocsmába­...
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
1:50
Este későn falu végen jártam
Pojendán Gergő
Somogy
1:53
De szomorú vagy lelkem
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
1:56
Öregé
Bolya Dániel
Klézse
Moldva
2:00
Hallgató nóták, csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
2:13
Gergely
Csürrentő együttes
Moldva
2:22
F smutnom háji domček stojí
Anna Capková - Lenártová
2:24
Hidegen fújnak a szelek
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:27
Lakodalmi mars
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
2:30
Mennyből alászállott az Úrangyala
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:31
Igyunk, van benne
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:32
Gergely-járás
Méta együttes
2:36
Leeresztett húros héjsza (Rendes héjsza)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
2:39
Nem szánt, vet az égi madár
Kovács Nóri
Heves vm.
2:42
Silladri
Gáspár János, gy.: Kiss Lajos
Istensegíts
Bukovina
2:43
Korondon át Szovátáig
Magos Együttes
Felsősófalva
Sóvidék
2:48
Cântece şi jocuri din Sopor şi Bercheş
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
2:54
Verbunk
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
2:56
Szivárványos az ég alja
Szekeres Kálmánné Robár Mária, gy.: Kiss Lajos
Dávod
Bács-Bodrog vm.
2:56
Balkár furulyazene (Kaukázus)
Dóra Áron
2:59
Halottkísérő
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
3:03
Cepper
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:06
Megkötötték nékem a koszorút
Kiss Juhász István, gy.: Vikár László
Báta
Sárköz
3:07
A Becsalfi Csárdában
Bakator, Jeremiás Lajos
Tura
Galga mente
3:12
lassú és sebes magyaros
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
3:20
Szépen veri az eső a virágot 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:24
Majd meglátod estére...
Fedor Sándor "Dimó", Szatmárököritói banda, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
3:26
Féloláhos
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:27
Szívünk vígsággal ma bétölt
Kemény József, Brezina Toma, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
3:30
Két visai keserves
Szűcs Krisztina
Visa
Belső-Mezőség
3:33
Szennyes ingem, szennyes gatyám
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
3:35
Bolgáros
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
3:35
Szaggató verbunk
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
3:37
Kalocsa és szállásvidéke
Jánosi Együttes
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
3:46
De szép kocsi, de szép ló van benne
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
3:47
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
3:49
Pontozó dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
3:52
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
3:56
Bura termett nekem a nyirvaji határ.
Magyar György, gy.: Vargyas Lajos
Vaja
Nyírség
3:57
Kalotaszegi legényes
Pendely együttes
Kalotaszeg
3:59
Cigánytánc, ritka csárdás, szökős
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:17
Szivaroztam, elégettem a számat
Tényi Edit
Mezőség
4:19
Adjon Isten, jó éjszakát
Szebelédi Pálné Gubics Veron, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
4:20
Lekaszálták már a rétet
Csík zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
4:26
„Breznianska kasáreň” – „Dolu Baldou tečie voda mútna” (dvojkročka a koleso)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
4:28
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
4:30
héj! Ócsó mán a pásztor
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
4:32
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
4:39
Seremoj
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
4:40
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:44
Születésén Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped (Szárász)
Moldva
4:45
Altató
Majorosi Marianna
4:47
Horă furulyán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
4:48
Haragszik a rózsám anyja...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
4:53
Šor paji pe luludi
Faragó Matild, Faragó Piroska, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
4:54
Minek nékem az ezüstös fékető
Hévízgyörki Asszonykórus
Hévizgyörk
Galga mente
4:58
Pontozó dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
5:01
Kalotaszegi keserves, csárdás, legényes
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
5:07
Elejbe, elejbe
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
5:08
A kállai kettős
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Toni Árpád
Szatmár
5:16
p-a lungu
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
5:18
Nagysajói ritka legényes és lassú
Kabala Zenekar
Nagysajó
Sajó mente
5:21
Elment a szeretőm
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
5:22
Van borom, pálinkám es...
Berka együttes
Lujzikalagor
Moldva
5:27
Învirtita din Deseşti
Alexandru Şerban, Ion Covaci
Desze
Máramaros
5:29
Sebes magyaros
Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
5:31
Megszabadultam már én a testi haláltól #1
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
5:35
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
5:42
Vârťita şi sărita
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
5:47
Katonadalok
Konyári Pávakör Férfikara
Konyár
Körösök vidéke
5:51
Anyám, anyám, édesanyám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
5:52
Szatmári tánczene
Bartina, Barta Balázs
Szatmár
5:56
Menyasszonytánc
Toroczkai Bubi bandája, gy.: Pávai István
Zselyk
Sajó mente
5:57
Jana ide
Vándor Vokál
5:59
Magyar földi tarka lapi
Lackó Györgyné Páll Mária, gy.: Kallós Zoltán
Pusztina
Moldva
6:02
Szerbiában megfújják a trombitát
Kolca János
Feketelak
Észak-Mezőség
6:04
Sebes
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
6:05
Kolozsvár 2003
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Mihail Emil, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
6:11
Megírták a levelembe
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
6:12
Vasvári verbunk és csárdás
Dűvő zenekar
Osgyán
Gömör és Kishont vm.
6:16
Verbunk
Csurkuj György, Mihály Simon, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
6:18
Szilágysági román tánczene
Gajdos együttes, Barcza Zsolt
Szilágynagyfalu
Szilágyság
6:22
Árok, árok, de mély árokba jestem!
Varga Józsefné Vita Rozália, gy.: Gábor Judit
Disznajó
Felső-Maros mente
6:23
A mezőségi székelyeknek
Magos Együttes
Marosszéki Mezőség
6:30
Dantul fetelor és invirtita (lánytánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
6:34
Joc de început din Gherla
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
6:35
Mikor megyek a falumból kifelé 
Német Samu, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
6:40
Nincs szebb madár a fecskénél
Berkő népdalkör, Kováts Marcell, Pengő zenekar
Gömör
6:45
Cigány asztali hallgató és mulató
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
6:55
Szüreti dalok
Nádasdy Énekegyüttes
Somogy
7:00
Lakodalmas gyors
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
7:00
Savanya nótái
Dobroda zenekar, Szabó János
Fülek
Nógrád vm.
7:04
Szováti katonadalok
Maneszes Márton, Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:20
Somogyi citeramuzsika
Krajcsó Bence
Somogy
7:23
Ess, eső, ess
Molnár Káli Tivadarné Tóth Margit, gy.: Borsai Ilona
7:23
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
7:25
Ritka román forgatós és sűrű csárdás
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:30
Őszirózsa
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
7:32
Sűrű sötét felhő borítsa be az eget
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
7:34
Verbunk
Szabó Viktor, Pávai István, Bör Gyula, Sinkó András, gy.: Pávai István
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
7:39
Nóta és csárdás, két érintősoros citerán
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
7:42
Karcagi verbunk, csárdás és friss
Terék József, Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Juhász Péter, Dezider Axmann, Tóth Gergely
Karcag
Nagykunság
7:46
Tele van a temető árka
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
7:48
Országúton
Havay Viktória
Moldva
7:50
De-nvîrtit
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
7:51
Csókai dallamok
Borsi Ferenc
Csóka
Észak-Bánát
7:55
Barna Jancsit arra kéri babája
Székely Ferencné Dubaj Mária (Tuskó)
Barslédec
Bars vm.
7:58
Tápéi balladák
Tallabille együttes
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
8:03
Româneşte p-alungu
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
8:05
Verbunk, csárdás és friss
Míves zenekar
Gömör
8:10
Kicsi tulok, nagy a szarva
Gergely András "Zsüke", gy.: Martin György, Bereczky János
Türe
Kalotaszeg
8:12
Gyere Marci!
Berta Alexandra, Rendes zenekar
Szatmár
8:18
„Zavaros a Tisza” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
8:20
Gyimesi keserves, aprók, héjszák, lassú és sebes magyaros
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Gyimes
8:30
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
8:31
Káta felett ragyognak a csillagok
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
8:36
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
8:38
Tamburamuzsika Sárközből (Sárközi csárdás ugrós és friss)
Sárköz
8:44
Erdő, erdő, de magos vagy
Molnár Zsuzsanna, gy.: Martin György, Sztanó Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:44
Galgamenti mulatság
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:50
Akasztós és szökős
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
8:52
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
8:56
Valamennyi rózsabimbó...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
8:59
Sűrű sötét felhő vándorol a kék égen
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tóalmás
Tápió mente
9:07
Román halotti mars
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
9:09
Bogár Imre balladája
Nagy Amália, Fodor Juliska, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
9:11
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
9:12
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:17
Táncok a lakománál
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
9:21
Lunga, sârba, dragosti, mânântaua
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
9:26
Pétro
Veta Stanescu, gy.: Bari Károly
Cuza Vodă
9:35
Betlehem
Rőmer Ottó, Dósa Katalin, Barcza Zsolt, Rőmer Judit, Erményi Tamás
9:40
zsuka
Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Felcsík
9:41
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
9:46
Csak azt mondd meg rózsám
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:49
Chanuka gyertyagyújtás
Muzsikás együttes
9:52
hora curunii
Mera Iuliana, gy.: Pávai István
Ruhaegres
Jára és Hesdát völgye
9:54
Racsenica
Trakija zenekar
Sop-vidék
9:57
Elindult a koca 
Simándi Sándor, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
9:57
Dojna, csárdás és szökős
Kalász Banda, Fekete Antal "Puma"
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:10
Betlehem városban, rongyos istállóba
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
10:11
Hozzád jártam sok ideig
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Dezider Olah, Seres Vilmos, Terék József
Nagykáta
Tápió mente
10:16
Ahány kocsmát tanálok
Márton Györgyné
Rozsály
Szatmár
10:17
Feljön még az én napom is
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Kelemen László, Molnár Péter
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
10:24
asztali nóta
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Mezőzáh
Dél-Mezőség
10:27
Kovácslegény voltam én
Hetényi Milán, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
10:35
Cigánytánc
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
10:37
Még egy kis muzsika
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
10:40
keserves
Farkas Margit, Farkas Vilma, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
10:42
Poarga
Téka együttes
10:43
Ez a bajor ennivaló
Dani Andrásné Ifjú Éva "Nagy", gy.: Farkas Ilona, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
10:44
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába
Rákóczi férfikar
Észak-Bánát
10:47
A karcagi bírónak
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
10:48
Palóc dudanóták és verbunk
Bartina, Siklósi Krisztián, Barta Balázs
Palócföld
10:53
Fenesi magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
10:54
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
11:00
Lakodalmi menetdal és friss csárdás (Huncut a gazda)
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
11:02
Muzsika Szilágyságból
Bakator, Jeremiás Lajos
Szilágyság
11:09
S én kimenék kiskertemben virágom nezni
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
11:10
Elindult Szűz Mária…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Héderfája
Felső-Vízmellék
11:13
Becskereki kaszárnyára rászállott egy gólya
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
11:16
„Mädárkä, mädárkä...” (Pál Pista bácsira emlékezve)
Csizmadia Anna, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrádi medence
11:23
Sebesen forog a magyar gőzös kereke
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
11:24
Elémentem a vármegye ajtónál
Gázsa zenekar
Buza
Észak-Mezőség
11:28
Már ezután éjszaka nem járok hozzátok
id. Maczik Sándor, gy.: Manga János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
11:29
Kiskunhalasi hallgató, csárdás és friss
Csík János, Csurai Attila, Szabó János, Bartók József
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:34
Megjövendölve volt régen
Joó Andrásné Kátai Mária, gy.: Volly István
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:36
Azhol én elmegyek
Balogh Sándor, Palya Bea
Moldva
11:38
Ugrós magyar
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
11:39
Három éjjel, három nap
Fonó zenekar
Kalotaszeg
11:45
Anyám, édesanyám, Csobánlegény voltam
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
11:49
In memoriam Legedi László András
Zurgó együttes
Moldva
11:53
Korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:54
Betlehem kis falujában
Bakó Katalin
Buza
Észak-Mezőség
11:57
Cigány és magyar kánta
gy.: Pávai István
Jód
Máramaros
11:59
Ha fölkötöm lila delin kendőmet
Szekeres Józsefné Tóth Erzsébet
Tóalmás
Tápió mente
12:00
gyorscsárdás
Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
12:01
Roata (Manantel)
Téka együttes
12:04
Csütörtökön este gyer nálunk.
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
12:05
A Tiszából, s a Dunából
Nyisztor Ilona
Moldva
12:10
Mărunţeaua II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
12:13
Pontozó és öreges
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Gulyás András, Sebestyén Ákos
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
12:15
Ablakomba két kis csirke
Patkós Flórián, gy.: Vargyas Lajos
Sarkadkeresztúr
Körösök vidéke
12:16
Megjöttek a szabadságos huszárok!
Virtus együttes, Kiss Tamás, Pápai Judit, Zabán László, Barvich Iván, Kalász Tamás
Dél-Alföld
12:23
Cigánytánc, lassú és sűrű cigánycsárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:27
A Láli nénié
Maneszes Józsefné "Láli", Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:36
Losar, Petruš
Bódi Mária
Kék
Nyírség
12:37
Kiszáradt a tóbul
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Szatmár
12:41
Erdő szélén masírozik…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
12:45
Asztali nóta és forduló
Szabó Dániel, Orsós Tamás, Domonkos Balázs
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
12:50
Aluszol-e te juhász?
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
12:52
Piros rózsa, kék nefelejcs...
Boglya együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
12:59
Sírjál, sírjál, szép szűz virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
12:59
Szucsági muzsika
Tokos zenekar
Szucság
Kalotaszeg
13:03
Ének a madéfalvi veszedelemről
Lőrinc Imréné Daniel Juliánna, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
13:04
Szénási Tibor Toskó emlékére
Zagyva Banda, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András, Unger Balázs
Tura
Galga mente
13:11
De-a lungu, szökős, gyors csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:26
Moldvai ballada
Panek Kati
Moldva
13:29
Szëgén legén vótam
Benke Jánosné Benedek Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Gyoszény
Moldva
13:32
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
13:38
jocul miresii
Roştaş Ioan, Cirebea Ioan, gy.: Kelemen László
Jára és Hesdát völgye
13:41
Változtatós
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
13:48
Kisterenyén elkezdenek, beszélni; Barna legény, de megházasodtál
Ágasvári Sándorné
Kisterenye
Cserhát
13:50
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
13:51
Öregapám kesely lovan bal hátulsó lábán... – Nincsen nékem egyéb bajom...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
13:54
„Egyes számú tánc: Olvad a hó, tavasz akar lenni...”
Fondor zenekar
Váralja
Sárköz
13:59
[Még azt mondják nékem a vén asszonyok]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
14:01
Báli muzsika Vajdaszentiványból
Csík zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:06
Haidau - Invartita - Tarnoveanca (Mezőségi pár Nyulas környékén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
14:11
Korcsos és friss
Soós Csaba, Barcza Zsolt, Bobár Zoltán, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:15
Táncdallam
Faragó István, Faragó Rudolf, Faragó Matild, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
14:16
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:24
Hej, mikor mentem Haranglábról kifelé
Balogh János "Büszke", Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
14:30
Homlódi Zsuzsánna – A megesett lány balladája
Papp András, gy.: Herczku Ágnes, Pál István, Albert Szilárd
Visa
Belső-Mezőség
14:36
Lakodalmi indulóRákóczi induló
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
14:38
Férfi táncok
Dűvő zenekar
14:45
Mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
14:46
Kálosai szegődtetés
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Alsókálosa
Gömör
14:52
Jobbágytelkén nevelkedtem
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
14:53
Sűrű magyar
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:59
Jászladányi gyerek vagyok
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
15:02
Seremoj és sirített tánc
Bendzsa Tamás
Moldva
15:04
Haja, haja, haja, haja
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
15:04
Felsőlokra sej-haj
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
15:06
Legényes táncok: bărbunc rar, iute, mai repede
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
15:11
Burlediánka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Pusztina
Moldva
15:13
Répa levele
Dömötörfy Józsefné Bebők Erzsébet, gy.: Olsvai Imre
Nemespátró
Dél-Dunántúl
15:14
Szele felől feljött három csillag
Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Viliam Didiás, Tóth Gergely, Dezider Olah, Lugosi Tibor, Terék József
Tápiószele
Tápió mente
15:17
Širok Dunav
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
15:20
Lassú magyar
Unger Balázs, Karacs Gyula, Pachert András "Tücsi"
Sopron
Észak-Dunántúl
15:23
Sohase loptam éltembe
Simon Péterné Bráz Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
15:24
Madéfalva, szülőhazám
Toró Lajos, Szabó Dániel, Pávai István
Ditró
Gyergyó
15:25
Ej, za hurami, za ľesami
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
15:27
Szlavóniai karikázó dalok
Paár Júlia, Soós Réka, Tímár Sára
Szlavónia
15:30
Ha bemegyek a bihari csárdába
Varga Károlyné, gy.: Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
15:31
Gyimesi kerekes
Juhász Zoltán és tanítványai
Gyimes
15:34
Keserves, halottkísérő és egy pár tánc
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:50
Hull a szilva a fáról / Megházasodtam, te Miska
Fiastyúk
Felcsík
15:52
Babos kendője van a Rozinak...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:53
Tánczene
Csávás Attila, Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
15:58
Megdöglött a kecske; Zúg az erdő; Tudod te miért jöttél; Apraják
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
16:00
Kura Josko emlékezete (Zoborvidéki dudanóták)
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
16:05
Szeress, babám, csak nézd meg kit
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:07
Bor, búza, gabona; Jó hírt pajtás mond nekünk; Betlehembe jer, pajtás
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Szabó Károly
Galgavidék
16:09
Kalapom, kalapom
Adu Ilona, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
16:11
Elvesztettem lovam
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
16:16
Három kenyér, hat kemence...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
16:19
Čo som ti urobila
Muzička
Sajóréde
Gömör
16:22
Úgy elmegyek, meglássátok
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
16:23
Korcsos
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
16:30
Sirató III. rész
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
16:33
Sej-haj, harmatos a kukorica levele
Csalogány asszonykórus
Észak-Bánát
16:34
Csárdás (Édesanyám hol van az az édes tej...)
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
16:36
Kék ibolya
Enyedi Ágnes, Pál István "Szalonna", Enyedi Tamás
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:38
Kéreti a nénémet cifra szabólegény.
Koszta Pálné Kis Lujza, gy.: Vargyas Lajos
Mezőgyán
Körösök vidéke
16:40
Ej, pištaluočka moja /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
16:42
Bota
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:45
Betyárgyerek az erdőbe­
Agócs Gergely
Bodrogszentes
Bodrogköz
16:48
Várad felől jön egy üveghintó
Kanalas Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
16:49
Kenézlei táncok
Morotva zenekar, Dósa Katalin
Kenézlő
Bodrogköz
16:55
Hora lui Costică
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
16:57
Bihari román muzsika
Békés Banda
Körösök vidéke
17:02
Sárközy Kázmér magyar tánca
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
17:04
Új korában repedjen meg a csizmám...
Mészáros zenekar
Kalotaszeg
17:09
Cigány botoló és pergető
Bogár János, Bogár Béla, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Királyháza
Felső-Tisza-vidék
17:13
Táncdallamok Gyimesből
Kokojza együttes
Gyimes
17:15
Csigabiga, gyere ki
Deme Lajos, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
17:16
Kulcsár Ferenc pontozói
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:22
halotti mars
Mihály Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
17:24
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
17:27
Azér iszom a dregánt
Tanta Julianna
Kölcse
Szatmár
17:28
Mikor én még kicsi vótam
Dsupin Pál
17:36
frišká
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Pávai István
Rézalja
17:38
Mám ja brúsik
Tibor Kobliček, Martin Tesák, Ľubomír Tatarka, Jozef Kostúr ml.
17:40
Háromélű fakanál...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
17:41
Kurucdalok
Barozda együttes
17:43
Jaj Istenem, jaj mit értem – Verd meg Isten, verd meg azt – Szerettelek, szerettél – Ritka és sűrű fogásolás, verbunk
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, Pál Róza, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:47
Kalotaszegi virrasztó énekek és legényes
Ökrös együttes
Kalotaszeg
17:54
Rág megmondtam, régi babám
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:55
Szegényes
Zengő együttes
17:59
Pista bácsi, dudáljon kend
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
18:01
Azt gondoltam amíg élek
Juhász Réka, Juhász Dénes, Hetényi Milán
Felcsík
18:05
El kell menni, ha esik is
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
18:07
Invirtita, chindia
Boglya együttes
Brassó
Brassó vm.
18:11
jocul miresii
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
18:12
Verbunk, legényes és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
18:20
Egy üveg alma
Csatári József, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
18:21
Tendl Pál emlékére
Boglya együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
18:27
Vranjenka
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
18:29
Felcsíki táncmuzsika
Sófalvy zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
18:33
Ködellik a Mátra
Ország Belső János, gy.: Dobszay László
18:34
A babám kertjében vagyon egy cédrusfa...
Agócs Gergely
Somogy
18:38
Örülök, hogy a világra születtem
Koller József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
18:38
Barna Péter nótája
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
18:43
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Berszán Fülöp, Pulika János, gy.: Tari Lujza
Gyimesközéplok
Gyimes
18:44
Szökős, korcsos és sűrű csárdás
Major Levente, Nagy Zsolt, Porteleki Zoltán, Mohácsy Albert
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:49
Túr a disznó, túr a mocsárszélen
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
18:50
Korcsos és cigánycsárdás
Gajdos együttes
Felső-Maros mente
18:55
Lányom, ídes lányom, Fodor Katalina
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
18:59
Lassú csárdás
Bekecs együttes, Nagy Zsolt
Bodrogköz
19:11
régi héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
19:11
Šarena gajda (Pirin, Bulgária)
Rece-fice, Palya Bea
19:14
D­ o roma pe Timisoára
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
19:15
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Csenki-Túri Luca, Csenki Zalán
Moldva
19:21
Lányok, lányok
Szaszkó József, gy.: Rajeczky Benjamin, Bálint Sándor, Mezey László, Sárosi Bálint
Tura
Galga mente
19:22
Kalotaszegi hajnali és szapora
Valkó zenekar
Kalotaszeg
19:28
Úgy jőnek, úgy jőnek hat lóval hintóval
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
19:29
Kossuth Lajos azt üzente
Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Hadikfalva
Bukovina
19:31
„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt” (kanásztánc)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
19:33
Áll a hajó
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Mezőség
19:36
Mikor a juhász bort iszik
Köles Joachim, gy.: Paulovics Géza
Besenyszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
19:38
Öreges és lassú csárdás, szökős és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
19:48
Csárdás és szökő a chicagoi Paprikash magyar étteremben
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
19:58
Pásztornótákat fújok
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
20:04
Megfogott már engem a nap
M. Tóth János, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
20:05
Jó reggelt, jó reggelt
Németh Ferenc
Visa
Belső-Mezőség
20:07
Csárdás kontrán
Mezei Ferenc "Csángáló", gy.: Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
20:09
Fehér László
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
20:13
Kerek a szőlő levele
László Erzsi, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
20:17
Kun verbunk
Kalamajka együttes
20:20
Vlašiko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
20:22
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
20:25
Ketten jártunk az iskolába...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
20:26
Kobza és hegedű
Kalász Máté, Róka Szabolcs
Moldva
20:35
Hej, na vrch na Pol­ane
Ján Kroták, Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
20:38
Egy batuka Salának
Gázsa zenekar, Székely Levente
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:42
Nem vagyok én a zsidónak adósa, adósa
Baracsi Menyhértné Kiss Julianna
Tunyog
Szatmár
20:43
Balázstelki dallamok
Dóra Áron
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
20:46
Cigány hallgató és cigánytánc
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
20:49
Mátyusföldi hangulatok
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Mátyusföld
20:56
Sej, új a csizmám, el akarom viselni
Antal Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
20:57
Derül-borul a Dunáról
Balogh Sándor
Somogy
20:58
Korcsosok
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:00
Perkátai verbunk
Galiba zenekar
Mezőföld
21:02
Szegén legény vótam
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
21:06
Nógrádi dudanóták
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
21:10
De-aş putea da viaţa-n două
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
21:12
Eleki joc
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
21:22
„Mikor kicsi…” és ruszászka
Róka Mihály, Legedi László István, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
21:25
Beli buba, beli, beli
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:27
Szegény embernek szegény a sora
Szenyéri Dániel
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
21:31
Vagyon az égen egy csillag
Méta együttes
21:35
Tüzet viszek, ha lássátok
Varga Károlyné, gy.: Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
21:36
Maros menti keserves, verbunk, forduló és szöktetős
Gázsa zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:44
Lassú magyaros (tánc), kettősfurulyán
Hermán György, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
21:44
János köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
21:46
Sej, a tari réten
Tercsik Pálné Lőrinc Mária, gy.: Borsai Ilona
21:47
Rákóczi mars
Fondor zenekar
Szilágyság
21:48
Szénaverősi csárdás
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Szénaverős
Maros-Küküllők vidéke
21:51
Bola by to rosa
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
21:54
Kiszáradt a bodzafa hum,
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
21:54
Roata feciorilor
Vasile Seras
21:55
„Nelejte, nelejte, vypite si sami” (odzemok) – „Ej horou, horou, príď Janík domov” (zbojnícka)
Ľubomír Medveď, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
21:57
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
22:01
Esik eső, fúj a szél
Király István, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
22:02
Szórakoztató muzsika
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
22:08
Cigány virrasztó ének és lassú cigánytánc
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:12
Tizet ütött már az óra
Hetényi Milán, Kubinyi Júlia, Hrúz Szabolcs, Pál Mihály, Tóth Gergely, Seres Vilmos, Dezider Olah, Pál Lajos, Terék József
Tápiószecső
Tápió mente
22:19
Juhásztánc
Nyerges József, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenta-Szőlőhegy
Dél-Dunántúl
22:19
Román rend: hore, invirtita, ponturi, hirtag
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
22:33
Hej, bodaj skazu vzali; Hrmelo, pršalo
Pavel Bielčik
Rimakokova
Gömör
22:39
Szentesi csárdások
ifj. Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
22:41
Ez napon mi megjelentünk… (János-napi kánta)
Kocsis János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
22:45
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
22:51
Leestek a téli havak
Ganyi Eszter, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
22:52
Galgamenti dallamok
Bástya Citerazenekar
Galgavidék
22:55
Páva-csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
22:56
Muravidéki dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Muravidék
23:01
Învârtita cimpoilor la Dătăşeni (Marosdátosi dudautánzó forgatós táncdallam)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
23:04
Tiszti szerba - Officerászka
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
23:07
(Ki ment boré)
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
23:08
Mezőségi
Fonó zenekar, Fekete Antal "Puma", Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Belső-Mezőség
23:27
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
23:29
Ťažko, ťažko kameňu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
23:33
Hej, révész, révész, ifjú magyar révész
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
23:36
Dudacsárdás
Kalamajka együttes
Őrség
23:39
Cigány hallgató, asztali nóta, csárdás, hirtag
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
23:48
Házasodtam te Miska
Kalagor
Pusztina
Moldva
23:49
Nagygazda volt az apám
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
23:51
Starodávna Mazurka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj, Pavol Bako
Krivány
Sáros vm.
23:54
Románca
Hodorog András
Klézse
Moldva
23:55
S készülj ljányom készülj (II. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.