Az Ethno Hungary hazánkban egyedülálló zenei program: nemzetközi összetételű, a világ minden tájáról fogad résztvevőket; speciális metodika alapján, tanárok közreműködése nélkül működik; a korábban egymást nem ismerő zenészek pedig a tábor végén két nyilvános koncerttel is fellépnek. A programban jellemzően a saját országuk népzenei hagyományait – amatőr vagy profi szinten – ápoló muzsikusok vesznek részt, de érkeznek a jazz, sőt, a komolyzene területéről is új impulzusokra vágyó hangszeresek és énekesek.
Idén már 4. alkalommal rendezik meg a tábort, és a korábbi évek nagy sikere alapján a szervezők most is életre szóló élményeket ígérnek a résztvevőknek. Különösen a formális zeneoktatáshoz szokott muzsikusok számára jelent nagy kihívást és egyúttal fejlődési lehetőséget az az egyedi módszer, amivel az Ethno táborok működnek: tanárok helyett a zenészek maguk tanítják meg egymásnak az általuk javasolt dalokat, a hangszerelést pedig a zenekar demokratikus együttműködésben, közösen végzi. Az esetleges kezdeti félelmeket vagy bizonytalanságot feloldják a nyitott és őszinte emberi kapcsolódások, a támogató és elfogadó közeg, valamint a folyamatban végig jelen levő, képzett mentorok segítsége.
Az első koncertet a tábor helyszínén, a balatonboglári Babel Camp művészeti alkotóbázison tartják, a második pedig a Kertem szabadtéri koncerthelyszínen lesz június 20-án, ahol az Ethno Hungary a népszerű magyar banda, a Góbé előzenekaraként lép fel.
A június 13-21. között zajló táborra ide kattintva kell jelentkezni, a program közösségi oldalán pedig a szervezők folyamatosan hírt adnak a táborról és további felhívásokról.
Az Ethno a brüsszeli Jeunesses Musicales International (JMI) világszerte népszerű programja. A magyar tábor mellett az év folyamán számos külföldi Ethno tábor is szerveződik. A JMI a Mobility támogatással ösztönzi részvételre azokat, akik még nem ismerik a programot. Az ösztöndíjra való pályázás feltételei egyszerűek, nincs megmérettetés, minden támogatásra jogosult jelentkezőnek megajánlják egy külföldi táborban a részvételt. Érdemes először a magyar Ethnót kipróbálni, majd utána nekivágni az Ethno-nagyvilágnak!