Két produkció is hatalmas sikert aratott Nyíregyházán. Tánc az értékek őrzőitől: a Hősök tere és a Váczi Mihály Kulturális Központ adott otthont az előadásoknak. A Magyar Miatyánk után a Nyírség Táncegyüttes csoportjai léptek színpadra.
A Vásárhelyi László Református Alapfokú Művészeti Iskola a Szabolcs -Szatmár- Bereg Vármegyei Kormányhivatal felkérése csodálatos természeti környezetben, a Hősök terén felállított Életfa szobor körül mutatta be Magyar Miatyánk címmel az Összetartozás Napi műsorának részletét, majd este a Váci Mihály Kulturális Központban a teljes előadással örvendeztették meg az ünneplő közösséget. A tánc ünnepe volt ez a nap.
Tánc: alaposan felkészültek az előadók
Az előadás az Összművészeti Tehetséggondozó program pályázat jóvoltából készült el. Ennek keretében 60 órás tehetséggondozó programban vettek részt a képzőművészeti, népzenei, színjátszó és néptánc tanszak tanulói. A program célja olyan összművészeti alkotás létrehozása, amelynek középpontjában az összetartozás témaköre áll. A programban részt vettek hátrányos helyzetű gyerekek is Tiszavasváriból, Bökönyből, Ramocsaházáról, Biriből. Csodálatos alkotó pedagógusok – Mendler Mónika, Éder Róbert, Racskó Lilla, Bohács Brigitta, Rosca Krisztoffer, Vidovits Ábel, Bata Hajnalka, Gánóczi Dalma – együttműködésével és Demarcsek Zsuzsa rendezésében született meg a műsor. Népzenész növendékek, az Ispiláng Táncegyüttes táncosai, a Ham-Ko-Ham csoport táncosai Tiszavasváriból, a Zsöllye és a Szín-Ész-leszek Színkör tanulói Ramocsaházáról vettek részt a tehetséggondozó programban.
– Nagyon fontos iskolánk számára a határon túli kapcsolatok kialakítása és működtetése. Az ünnepi műsorban bemutatkozott a Györgyfalvi Ifjúsági Táncegyüttes is. A programunk záróeseményeként tanulóink Kolozsvárra és Mérába utaznak, és viseletbe beöltözve részt vesznek a pünkösdi Istentiszteleten – közölte Demarcsek Zsuzsa, a Vásárhelyi László Református Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője.
Az ünnepi alkalom második részében a Nyírség Táncegyüttes és utánpótlás csoportjainak gálaműsorát láthatta a közönség. Az est különlegességét adta a Nyírség Táncegyüttes előadásában Kácsor István és Kácsor-Ignácz Gabriella: Ciróka-maróka című alkotásának bemutatása, amellyel a társulat a Szolnoki Országos Néptáncfesztiválon Együttesi 3. helyezést ért el és nyíregyházi színpadon most először volt látható. A Megyei Pulyabálon Kiemelt arany, Arany és Ezüst minősítést szerzett utánpótláscsoportok – Ispiláng, Topogó Junior – Kerekecske, Topogó, Margaréta, Kismargaréta Táncegyüttesek - kalotaszegi, gagybátori, tirpák, kalocsai, bökönyi, és magyarbődi táncokkal tették még kiemelkedőbbé az ünnepet, bemutatva hazai és határon túli nemzeti kultúránk gyöngyszemeit.