A harmincéves Martin György Néptáncszövetséget ünnepelték

Az aktív közösségek szerepe felértékelődik és egy másik alternatívát kínál a mai, túldigitalizált világban, hiszen olyan gyökereket, alapokat tud felmutatni, ami a XXI. században megkérdőjelezhetetlen – emelte ki Novák Irén, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára vasárnap a Martin György Néptáncszövetség harmincéves jubileuma alkalmából a Hagyományok Házában rendezett ünnepség megnyitóján.

 Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Novák Irén az eseményen felidézte, hogy a szövetség immár három évtizede fogja össze szakmai szervezetként az amatőr néptáncegyüttesek sokaságát, képviseli érdekeiket, elősegítve ezzel a néptáncmozgalom fejlődését.

A harminc év a magyar néphagyományok, a néptánc, a népzene sok évszázados történetéhez képest talán rövidnek tűnhet, a szövetség kárpát-medencei jelentősége, kiemelkedő szerepe azonban mégis ünneplésre méltó – fogalmazott.

Az eseményen a helyettes államtitkár átadta Diószegi Lászlónak, a szövetség vezetőjének Hankó Balázs miniszter oklevelét, amellyel elismerését fejezi ki kormányzat az elmúlt harminc év alatt a néphagyományok továbbadása iránti kiemelkedő elkötelezettségéért és a Csoóri Sándor programban való részvételért.

Diószegi László felidézte, hogy a Martin György Néptáncszövetség mintegy húsz együttes részvételével alakult meg. Célkitűzése, hogy létrehozza a közművelődési és kulturális életben, valamint a nemzeti hagyományok és értékek őrzésében kiemelkedő szerepet betöltő amatőr néptáncosok országos, szakmai szövetségét, biztosítva ezáltal a néptáncegyüttesek érdekvédelmét, érdekképviseletét. Az ország valamennyi területét képviselő tagság túlnyomó része a tagegyüttesek táncosait reprezentálja, de jelentős az együttesvezetőket, koreográfusokat, táncpedagógusokat és egyéb szakembereket tömörítő egyéni tagság is.

text