A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara és a Bocskai Néptáncegyüttes Baráti Köre novembertől közös programokat indítanak.
Oktatásra és kutatásra egyaránt kiterjedő szakmai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara a Bocskai Néptáncegyüttes Baráti Körének Egyesületével. A hallgatók már novembertől bekapcsolódhatnak a közös munkába – olvasható az unideb.hu-n.
A több mint 70 éve, 1952-ben megalakult Bocskai Néptáncegyüttes óvodás, ifjúsági és felnőtt csoportjai a helyi kulturális élet meghatározó szereplői, fellépéseikkel gyakran színesítik a hajdúböszörményi rendezvényeket. Táncosaik többször tartottak foglalkozásokat a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájában, mostantól pedig a Gyermeknevelési és Gyógypedagógia Kar hallgatói is megismerkedhetnek a Kárpát-medence népi kultúrájával elméletben és gyakorlatban egyaránt.
Ez az együttműködés jelentős léptékű változást hoz a kar életében, hiszen ez az együttes olyan magas művészeti értéket képvisel, amit egy pedagógusképzésben megjeleníteni kiváltság. Ennek a megállapodásnak a révén az óvoda-, a gyógy- és a szociálpedagógus hallgatóink olyan tudásra tehetnek szert, amely nemcsak a hagyományőrzést segíti, hanem pedagógiai elemként alkalmazva a gyerekek, sőt akár önmaguk szabadidős tevékenységét is gazdagíthatják – hangsúlyozta Gortka-Rákó Erzsébet dékán kedden, a DE GYGYK és a Bocskai Néptáncegyüttes Baráti Körének Egyesülete között létrejött megállapodás ünnepélyes aláírásán.
A dokumentum értelmében novembertől félévente kétszer táncházat szerveznek a hallgatóknak, akik a következő szemesztertől szabadon választható tantárgyként is felvehetik a néptáncot, de akár önkéntes munkát is végezhetnek az együttesnél.
Szeretnénk a néptáncot, valamint a népi hagyományainkat minél szélesebb körben megismertetni a gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt, így az oktatáson túl közös rendezvényeket is tervezünk a karral. Bízunk benne, hogy az átfogó közös munkának köszönhetően idővel egyesületünk is új tagokkal bővül majd
– fogalmazott Varga József, a Bocskai Néptáncegyüttes Baráti Körének egyesületi elnöke.
Az együttműködés az oktatáson és a kulturális tevékenységen túl a kutatómunkára is kiterjed, amely lehetőséget nyújt a DE GYGYK hallgatóinak arra, hogy tudományos tevékenységüket egy újabb területen elmélyítsék.