Folk7végét tartottak a GYIK Rendezvényházban november 16-17. között. Vasárnap a kézműves programok után egy jubileumi mulatság vette kezdetét. Sipos Ferenc, a Soproni Pendelyes Kulturális Egyesület elnöke, valamint Tóth Éva kulturális tanácsnok köszöntőjét követően a 15 éves Kacagány Táncegyüttes és meghívott vendégek léptek fel. A talpalávalót a Fajkusz Banda biztosította a résztvevőknek.
A legfontosabb, hogy olyan közösségeket hozzunk létre, amelyek egyfajta érték mentén működnek, és a Kacagány egy ilyen csoport. 15 éve tulajdonképpen egymást nem ismerő emberek jöttek össze, hogy a magyar néphagyomány, elsősorban a tánc kincsével találkozzanak, és szép lassan egy állandó közösséggé formálódtak.
A népművészet, a néphagyomány több évszázados sűrített bölcsessége, tudása, tapasztalata az előttünk élőknek. Elődeinkkel, őseinkkel kötnek össze a hagyományok, emberöltőkre visszamenően lesznek egy közösséggé velük. A néphagyományokban az ember és a teremtett világ közötti szoros kapcsolatra visszavezethető világnézet, rend, törvényszerűség jelenik meg. Műfajtól függetlenül a népművészet identitásunk – közösségi önazonosságunké is - hordozója és erősítője. Örökölt értékeink - amelyeknek továbbörökítése kötelességünk –, ezért megtartó erejét hordozzák közösségként való megmaradásunknak, jövőnknek. Legyenek ezek az értékek tánc, népdal, hímzésvilág, fazekasság, népköltészet. Tájegységenként a más-más motívumvilág ellenére mindben azt érezzük, hogy ez a mienk, ez mi vagyunk. Ezért küldetést teljesítenek mindazok, akik a népi kultúrát, a néphagyományokat éltetik, amint azt a fennállása 15. évfordulóját ünneplő Kacagány népi együttes is teszi. A hozzájuk hasonló közösségeknek köszönhető, hogy ma is él a népművészet, élnek hagyományaink.