A Baglas Néptánc Együttesben kezdte művészetét, ma már a Magyar Állami Népi Együttes tagja. Takács Gábor Bence, a marcali származású néptáncos és párja, Hudák Dóra különdíjban részesültek az ország legnagyobb versenyén.
Marcali származású néptáncos ért el sikert a magyar néptáncmozgalom egyik legkiemelkedőbb eseményén, a 27. Országos Szólótáncfesztiválon, Békéscsabán. Az eseményre az előválogatókon keresztül vezetett az út, ahol a legkiválóbb táncosok mutathatták be tehetségüket a neves szakmai zsűri előtt. A versenyen minden induló két kötelezően előírt táncot mutatott be, amelyeket a szervezőbizottság határozott meg. Idén a kalocsai lassú és friss csárdás, valamint a visai szökős és sűrű csárdás szerepelt a kötelező repertoárban. Emellett minden induló szabadon választhatott egy táncot, amelyet a zsűri előtt bemutatott. Takács Gábor Bence és partnere, Hudák Dóra a mezőkölpényi korcsos és cigánycsárdás mellett döntöttek.
Bence a verseny kapcsán elmondta, hogy a döntőbe való bejutás komoly megmérettetés volt, hiszen a selejtezők során közel száz táncos mérte össze tudását. A döntő január 17. és 19. között zajlott Békéscsabán, ahol a zsűri döntése értelmében ők nyerték meg a Kocsán László különdíjat. Ez az elismerés különösen nagy megtiszteltetés, hiszen Kocsán László egykor maga is kiváló versenyző volt, aki háromszoros aranysarkantyús táncosként örökös aranysarkantyússá vált.
Marcali származású néptáncos a legjobbak között
Takács Gábor Bence már gyermekkorától kezdve a néptánc világában nőtt fel, hiszen szülei, a marcali Baglas Néptánc Együttes vezetői, Takács Gábor és Takács Gáborné, mindig is nagy hangsúlyt fektettek a magyar hagyományok ápolására. – Már óvodás korom óta táncolok, hiszen a szüleim vittek magukkal a táncterembe. Ez az életformám részévé vált, és már másfél éve a Magyar Állami Népi Együttes táncosa vagyok – mondta Bence, aki párjával, a budapesti Hudák Dórával együtt tanult a Magyar Táncművészeti Egyetemen. És ma már együtt táncolnak az ország egyik legnagyobb együttesében.
A jövőt illetően Bence elmondta, hogy terveik szerint a kétévente megrendezésre kerülő fesztiválon újra indulnak, és céljuk az aranysarkantyú és aranygyöngy díj elnyerése. – Természetesen szeretnénk továbbfejlődni, és reméljük, hogy legközelebb már nemcsak különdíjat szerzünk, hanem magát a legmagasabb elismerést is – tette hozzá.
Krausz Andrea