Magam tükre

Előadó:

Horváth Éva Sára

Kiadó:

Szivárvány Alapítvány

Megjelenés éve:

2016

Leírás

Horváth Éva Sára 1997. május 30-án született Cegléden. Tanulmányait 2004-ben kezdte a Kubinyi Ágoston Általános Iskolában, Tápiószentmártonban. Ebben az évben beiratkozott a helyi Földváry Miklós Alapfokú Művészetoktatási Intézménybe, furulya és néptáncszakra. A néptánc még sokáig elkísérte, a Szent Márton Táncegyüttes tagja volt 2013-ig. 2007-ben Pál Mihály, a Jászsági Népi Együttes prímásánál folklórismeretet és népi éneket tanult. Misi bácsi és Terék József népzenetanár ismertette meg a népzene szépségével és a lehetőséggel, hogy mint önkifejezési formát kezelje a népdalt. Általános iskolai tanulmányai alatt többször indult népdaléneklési versenyeken, főként a ceglédi „Tiszán innen, Dunán túl” versenyen, ahol arany minősítéseket kapott.

Terék Józsefnél tanult népi furulyát, majd népi klarinétot, kinek javaslatára a váci Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola népi ének szakát célozta meg továbbtanulási intézménynek, ahol 2012-ben sikeres felvételi vizsgát tett. Agod Alíz, valamint Héjja Bella tanárnők az elmúlt 4 év alatt a technikai, valamint a repertoárismereteket egyaránt szép eredménnyel fejlesztették, bővítették.

2014-ben a tápiószecsői „A szecsői rózsás kertek alatt” című népzenei, népdalos CD kiadványon közreműködött, illetve még ugyanebben az évben a Kecskeméti Kálmán Lajos területi népdaléneklési versenyen aranyminősítést kapott. 2015-ben a IV. Országos Népzenei Versenyen ének kategóriában a Kategória Legjobbja díjat kapta. Még ugyanebben az évbenlehetőséget kapott, hogy fellépjen a ceglédi Kossuth Művelődési Központ rendezvényén, a Múzeumok Éjszakáján, Terék József és barátainak énekeseként.

A zenekari koncertek rendszeres közreműködője lett ez évtől kezdődően, csakúgy, mint ahogyan a térségi, regionális népművészeti és települési programok közkedvelt fellépő előadója is. Ebben az évben jelentkezett a II. Kárpát-medencei Táncházzenészek találkozójára, népi énekes kurzusra, 2016-ban pedig részt vett a XLV. Jubileumi Schneider Lajos Népdaléneklési Találkozón.

Számtalan Tápió menti programon közreműködik Horváth Éva Sára szóló énekesként, valamint zenekari közreműködőként egyaránt. Egyedülálló hangjával elvarázsolja a közönséget és mindenkit, aki látja és hallgatja énekeit. A Tápió mente jelenleg egyik legtehetségesebb fiatal népi énekese fő feladatának tekinti, hogy méltán tudja képviselni szűkebb hazáját, szülőfaluját, Tápiószentmártont, valamint a Tápió mentét egyaránt.

Első szólólemezével szeretné mindenkivel megismertetni saját népdalos, népzenei világát, és mindezek fontosságára hívja fel a figyelmet a mai felgyorsult világban valamennyi érdeklődő számára. Bízzunk benne, hogy személyében rövidesen a felsőfokú tanulmányok végeztével a térség első népi ének tanárnőjét köszönthetjük, aki szívvel és szeretettel átadja majd mindazt a nagy tudást, melyet tanárai által kapott, elsajátított.

Köszönjük Sebestyén Mártának a kedves szavakat, valamint a soha nem múló éneklés szeretetét, hiszen Évi ennek hatására indult el ezen a szép úton tíz évvel ezelőtt.

Közreműködők:

Hrúz Szabolcs hegedű (1-2, 4-6, 8, 10-11), hegedűkontra (9), kontra (3)
Pál Mihály hegedű (3, 9)
Tóth Gergely brácsa (1-2, 4-6, 8, 10-11)
Herédi Zsombor harmonika (1, 6, 10, 11)
Dezider Axmann cimbalom (1-2, 4-6, 8, 10-11)
Terék József nagybőgő (1-6, 8, 10-11), ütőgardon (9)

A kiadvány beszerezhető:
Földváry Miklós Alapfokú Művészeti Iskola
2711 Tápiószentmárton, Kossuth Lajos út 11.
Tel.: 06 29 423-490

A zenekari hangfelvétel Ember Péter Hangstúdiójában készült Balassagyarmaton 2016-ban.

Keverés, utómunka: Ember Péter
Zenei rendező: Terék József

Felvételek