Folkrádió

Itt a 2019-es Bíborpiros Szép Rózsa népzenei verseny végeredménye

Itt a 2019-es Bíborpiros Szép Rózsa népzenei verseny végeredménye
A hétvégi döntővel véget ért a Bíborpiros Szép Rózsa országos népzenei verseny, mely több hónapon keresztül zajlott az Felvidék különböző pontjain.

Dunaszerdahelyen 90 előadást láthatott a zsűri és a közönség. Az életműdíjnak számító Ág Tibor Díjat a Tari Lujza, népzenekutató, az MTA Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa vehette át.

A zsűri döntése alapján megszületett a végeredmény. Gratulálunk mindenkinek :)



Kiemelt aranysávos minősítésben részesült

Csalogány Népdalkör (Tornalja)
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes (Nagyabony)
Danyi Natália (Fülek – Gömörsíd)
Felsőszeli Férfikar (Felsőszeli)
Foncsik Énekegyüttes (Fülek)
Igricek Népdalkör (Nagymegyer)
Imregi Hagyományőrző Csoport (Imreg)
Mihalovics Zsófia (Fülek)
Mirtusz (Kéty)
Öt szép piros alma (Dunaszerdahely)
Pákozdi Dorina (Kéty)
Peredi Férfi Daloskör (Pered)
Rezes Gyula (Szepsi)
Rozmaring Hagyományőrző Csoport (Abaújszina)
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport (Abaújszina)
Szabó Júlia (Naszvad)
Százdi Citeraegyüttes (Százd)
Varga Zaránd Ágoston (Dunaszerdahely)
Zsoldos Viktoria (Nagymegyer)



Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutott versenyzők

Varga Zaránd Ágoston (Dunaszerdahely)
Pákozdi Dorina (Érsekkéty)
Imregi Hagyományőrző Csoport (Imreg)
Mirtusz (Érsekkéty)
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes (Nagyabony)
Peredi Férfi Daloskör (Pered)
Foncsik Énekegyüttes (Fülek)
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport (Abaújszina)
Öt szép piros alma (Dunaszerdahely)
Csalogány Népdalkör (Tornalja)



Aranysávos minősítés

Andrássy Dénes Férfikar (Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte)
Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör (Béke)
Berta Lucia Fanni (Kenyhec)
Buzitai Citerazenekar (Buzita)
Dalárda Nagyölved – Szőgyén (Nagyölved)
Demko András (Nagyida)
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport (Érsekkéty)
Fehér Akác Asszonykórus (Tardoskedd)
Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea (Fülek)
Galáris Énekegyüttes (Losonc)
Igricek Citerazenekar (Nagymegyer)
Jázmin Népdalkör (Ragyolc)
Korintus László (Hárskút)
Margaréta Népdalkör (Felsőpatony)
Molnár Bianka (Ógyalla)
Nagyabonyi Citeraegyüttes (Nagyabony)
Navrátil Amira (Hegybeneéte)
Pacsirta Népdalkör (Nagymegyer)
Rozmaring citera és népdalkör (Szímő)
Rozmaring Néptáncegyüttes (Abaújszina)
Szivárvány Énekkar (Nagybalog)
Tám Dóra (Bacsfa)
Tardoskeddi Férfikar (Tardoskedd)
Varga Vivien és Illés Dorka (Fülek)
Vásárúti Dalárda (Vásárút)



Ezüstsávos minősítés

Bazsarózsa Asszonykórus (Zétény)
BEYLE Hagyományörző Csoport (Bély)
Bódis István (Béke)
Bokréta Népdalkör (Szádalmás)
Bokros Réka (Szilice)
Búzavirág Női Népdalkör (Béke)
Buzitai Alapiskola Citerazenekara (Buzita)
Dió héj Citerazenekar (Diószeg)
Dobosi Dóra (Alsószeli)
File banda (Fülek)
Fodor Borbála (Búcs)
Gyönygyvirág Népdalkör (Szentmária)
Kéknefelejcs Népdalkör (Nagymegyer)
Kikelet Citerazenekar (Felsőszeli)
Koľvek Dávid (Hárskút)
Mezeicsokor Éneklőcsoport (Fülekkovácsi)
Nagyidai Hagyományőrző Csoport (Nagyida)
Nemeshodosi Citerazenekar (Nemeshodos)
Nyárasdi Népdalkör (Nyárasd)
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport (Felsőszeli)
Rozmaring-ág Citeraegyüttes (Szímő)
Sarló Citerazenekar (Nyárasd)
Sebő Zsóka (Komárom)
Šmajda Bernadett (Szádalmás)
Sústya Citerazenekar (Naszvad)
Szeles Chloe (Izsa)
Vadkerti Villő (Nyékvárkony)
Viza Citerazenekar (Naszvad)



Bronzsávos minősítés

Béres Jázmin (Nagykapos)
Boczán Anna Fruzsina (Nagykapos)
Cházár András Népdalkör (Jólész)
Dóczi Boldizsár (Kiskövesd)
Fodros Menyecskekórus (Marcelháza)
Fürtöcskék Asszonykórus (Balogfala)
Gyöngykoszorú Népdalkör (Rozsnyó)
Harmónia Női Éneklőcsoport (Vízkelet)
Kikerics Népdalkör (Pelsőc)
Kincses Citerazenekar (Marcelháza)
Moore Emilia és Oravec Veronika (Szenc)
Palóc Népdalcsoport (Ipolynyék)
Pengettyű Citerazenekar (Pered)
Perleczky Balázs (Felsőszeli)
Rozmaring Népdalkör (Bacska)
Sajógömöri Citerazenekar (Sajógömör)
Vadkerti Bíborka (Nyékvárkony)
Végh Csongor (Nyékvárkony)

atempo.sk, 2019. november 25.