Mintegy 600 néptáncos állt színpadra a Fertőrákosi Kőfejtő és Barlangszínházban
Történetek a táncházmozgalom fél évszázadából
Elkészült egy reprezentatív kötet Táncház 50 címmel, amely a témába vágó tanulmányokat, történeteket, interjúkat, fotókat és internetes felhőben elhelyezett zenei CD-mellékletet tartalmaz.
Beiratkozási időszak 2022.06.24.–07.17.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Táncművészeti szakja harmadik alkalommal hirdetett felvételt, s az egész Kárpát-medencéből számít jelentkezőkre.
Március végén ünnepelte 91. születésnapját Novák Ferenc „Tata”. A Kossuth-díjas koreográfus, a Nemzet Művésze a részben általa útjára indított táncházmozgalom ötvenéves évfordulója kapcsán hihetetlenül gazdag életútjáról mesélt.
Az idei ötödik KŐFESZT klubnap is szép közönségsikert aratott, amiben része volt a citeraoktatásnak, a dalokat tanító Navratil Andreának, valamint Agócs Gergőnek
A különböző népi kultúrák sokszínűségét vonultatják fel a marosvásárhelyi várban A népi kultúrát kedvelők találkozási helye lesz május 27–29. között a marosvásárhelyi vár, ahol harmadik alkalommal szervezik meg a Folkfórum interetnikus fesztivált.
Szabad Táncház a Káli-medencében, a táncházmozgalom legjelesebb képviselőivel
Nagy Kamillával és Nagy Csomor Mártonnal beszélgettem pályakezdésükről, tanulmányaikról és jövőjükről
Óriási szerelemként tekintenek a néptáncra a Tiszavirág Néptáncegyesület táncosai, Tóth Ferencné Éva, Szeles-Juhász Imre, valamint Körmöczi Sándor és felesége is.
Szeged
Mintegy 1200 fiatal bizonyítja péntektől vasárnapig a Szent-Györgyi Albert Agórában, hogy él és virul a magyar virtus. Az intézmény ugyanis a harmincadik Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválnak ad majd otthont
Megyénk néptánccsoportjai is részt vettek a Fülöp Ferenc Hagyományőrző Szóló- és Párostánc Versenyen, amelyet Bagon rendeztek meg nemrégiben.
Egy ritmusra perdültek a szoknyák, zengett az ének, dobbant a szív. Hihetetlen élmény volt.
Száz néptáncos közreműködésével idézik fel a századelő hagyományait Kiskőrösön május 20. és 22. között. Petőfi szülővárosában háromnapos hagyományőrző, gasztronómiai fesztivállal ünneplik a Városalapítók Napját
A frissen felújított marosdécsei kultúrotthonban szervezte meg vasárnap délután a Miriszló Gyöngye Egyesület azt a néptáncfesztivált, amellyel a tánc világnapját illetve az általa működtetett néptánccsoport megalakulásának tizedik évfordulóját ünnepelték meg.
Pénteken a Békés Megyei Gyermek- és Kisegyüttesek Találkozóját, szombaton a Békés Megyei Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyt rendezték több száz fiatal résztvételével.
Diószegi László Kossuth-díjas történész–koreográfussal a néptáncról és annak erejéről beszélgettünk.
Az idén 75 esztendős Tisza Táncegyüttes és a helyi Rákóczi Néptáncegyüttes adott elő fergeteges produkciót.
Mosolyt csal arcára a zene
Monori Árpád jó pár éve éli „kettős életét” – mérnöki állása mellett a baranyai népzenés, néptáncos élet ismert és aktív figurája.
Benyújtási határidő: 2022. július 11.
A roma kultúrával, alkotásokkal és közösséggel kapcsolatos nyílt pályázatokat írt ki az NKA Közművelődés Kollégiuma
33 év, 38 millió oldalnyi elektronikusan hozzáférhető anyag és napi mintegy 100 ezer felhasználó: talán a három legfontosabb mutató, amellyel az 1989 óta működő és az utóbbi években rohamtempóban fejlődő digitális adatbázis, az Arcanum jellemezhető.
Magyar néptáncot, népzenét és magyar népművészetet tanított Svájcban, a genfi Rudolf Steiner Iskolában a békési Mahovics Tamás és Mahovicsné Ladányi Anita, illetve a békéscsabai Talléros Együttes.
Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a nagymamám nem vetkőzött ki a népviseletből. Ebben nőttem fel.
A tánc világnapja alkalmából rendeztek nagyszabású rendezvényt Cigándon, amelynek során a bodrogközi városban jelen lévő táncművészeti ágak mutatkoztak be az érdeklődők előtt – olvasható a település honlapján.
Kalotaszeg körül forgott a világ
Az áprilisban közzétett felhívásra hetven video érkezett Magyarországról, a Kárpát-medencéből, Nyugat-Európából, Észak- és Dél-Amerikából, Japánból, Hongkongból, Tajpejből. A filmkockákon gyerekek, tinédzserek, felnőttek és idősek ropták a táncot, a beküldők változatos helyszíneken mutatkoztak be.
A Hagyományok Háza FolkUdvar programjainak középpontjában az idén 50 éves táncházmozgalom áll majd, ugyanis fél évszázada rendezték meg az első városi táncházat.